Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.08.2017., 21:05   #1
tomozg
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Sesvete
Postovi: 2
Crni ekran nakon Windows loga

Ne znam je li to na kraju relevantno, ali nakon toga je sve počelo.

Prije koji tjedan sam našao neki stari RAM pa sam htio provjeriti mogu li ga možda staviti u svoj kompjutor i je li uopće kompatibilan. Iskopčao sam ga i otvorio, izvadio jedan RAM, usporedio s ovim starim i vratio ga unutra i nakon toga upalio pc.

Prvo što sam primjetio je da startup logo (ASRock) nekako lošije kvalitete, kao da je rastegnut, a i windows logo odmah nakon njega (istu stvar sam primjerio kada sam kasnije ušao u BIOS, isto je bio rastegnut i nije "stao" u ekran). Pojavio se windows 10 logo i nakon njega se ekran zacrnio, monitor je tražio signal prvo na VGA i onda na DVI prije nego je dao poruku "No signal".

Nakon što sam resetirao pc tri puta odvelo me u Startup repair. Uspio sam bootati normalno u Safe modeu. Probao sam onu ugrađenu repair windows opciju i vraćanje sustava, s tim da se nijedno od toga nije moglo uopće provesti.

Nakon nekog vremena prtljanja po tome svemu sam odlučio obrisat i reinstalirat windowse. Kada sam ih instaliro, sve se normalno bootalo i sve je radilo. Onda sam skinuo drivere za grafičku (Nvidia GTX960) i kada su oni završili s instalacijom ekran se opet zacrnio, kad sam ga resetirao opet bi se zacrnio nakon windows loga.

Zaključio sam da je nešto do grafičke pa sam ga odnio na servis pošto je još pod garancijom, ali su u servisu rekli da je s njim sve u redu, da su stavili svoj hard disk s windowsima i da su normalno bootani i da su testirali grafičku, hard disk i ram i sve je radilo. Predloženo mi je da ponovno reinstaliram windowse ali da ih pustim da sami skinu drivere, što sam i napravio, uz isti ishod čim su bili instalirani.

Nakon toga sam ga spojio na TV s HDMI kablom (inače je spojen na monitor s DVI kablom) te se sve normalno bootalo (ASRock i windows logo su bili u normalnoj rezoluciji). Probao sam spojiti monitor na jedan stariji kompjutor s DVI kablom pri čemu se slika nije pojavljivala, zbog čega sam zaključio da je do DVI kabla, pošto je monitor normalno radio spojen VGA kablom na laptop. Kako je i on pod garancijom, odnio sam ga na servis s kojeg mi je vraćen jer je ispravan.

Jedino što mi je ostalo je bio monitor te sam i njega odnio, odmah su ga spojili DVI kablom i radio je. Probao sam sve sto sam znao i sto mi je bilo receno, ne znam vise sto bih googlao ni nista. Probao sam ugasiti sve startup programe i pokrenuti ga u "low resolution video", mnoge druge stvari, ali ništa nije pomoglo.

Isprike na dugačkom postu i možda ne toliko stručnom izražavanju, ali ne znam više gdje da se obratim, sve ideje su dobrodošle, nadam se da ću uspjeti riješiti.
tomozg je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2017., 03:52   #2
softwaremaniac
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Doma
Postovi: 134
Ovo zvuči kao problem koji sam ja imao.

Provjeri struju u kući. Spoji u drugu utičnicu. Ako je u produžnom, ištekaj i spoji direktno.
Koristi ga bez te "nove" pločice RAM-a.
Pokušaj s boljim napajanjem.

Sve su to mogući uzročnici. Kod mene su bili RAM, grafička i struja.
softwaremaniac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.08.2017., 08:40   #3
trex
Premium
Moj komp
 
trex's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 649
Što je uopće kod tebe sada trenutno problem, nakon svih tih servisa?
Razvučena slika prije Win loga i nema slike nakon Win loga?
To zvuči kao monitor ili DVI kabel prema monitoru. Ne može nikako imati veze sa ramom, strujom, procesorom, windowsima ili štatijaznam
Pogotovo ne može imati veze s driverima ili windowsim ako ti je razvučena slika prije dizanja OSa
To je tipicna posljedica nemogucnosti monitora da napravi pravilnu sinhronizaciju gdje bi graficka trebala poslati podatke
Može biti jedino nešto na relaciji grafička-kabel-monitor

1.Provjeri dobro spojeve, stisni jako, zašarafaj, pritisni tipku "auto" na monitoru.
To što su ti u servisu rekli da je mon ispravan ne znači ništa, često i ne pogledaju
2.Kupi DVI na HDMI adapter za par kuna i spoji preko HDMI kabla, ako ti monitor ima HDMI ulaz, a problem ne rješiš
3.posudi drugi DVI kabel i probaj, posudi drugi dvi monitor i probaj (sa svojim dvi kablom)
trex je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2017., 12:56   #4
gil
Member
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Kutina
Postovi: 979
Jel win10? Ako je probaj isključiti pod power opcijama fast startup.

Zadnje izmijenjeno od: gil. 24.08.2017. u 23:31.
gil je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2017., 22:39   #5
tomozg
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Sesvete
Postovi: 2
Probano je s raznim kombinacijama RAMa i drukčijim uticnicama, isto u svim slučajevima.

Problem je što se ne pale windowsi nakon windows loga zapravo. I moj je bio zaključak da je nešto do toga, ali sve je bilo zasebno testirano i sve je normalno radilo, bio je spajan na servisu i s HDMI i drugim DVI kablom na druge monitore. Monitor zapravo nije ni došao do serivsa nego su ga spojili u dućanu odmah i radio je.

Trenutno su i komp i monitor i kabel skupa na servisu pa se nadam da će se nešto novo otkriti.
tomozg je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2017., 23:13   #6
gil
Member
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Kutina
Postovi: 979
Imao sam takav slučaj na laptopu na windowsima 10, isključivanjem fast startup problem je bio riješen. Isto tako probaj sleep pa buđenje iz sleepa. Da, problem je ući u windowse pa je nemoguće isključiti tu opciju, meni je pomogao sleep pa buđenje iz sleepa gdje sam dobio logon screen.

Zadnje izmijenjeno od: gil. 24.08.2017. u 23:32.
gil je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2017., 08:48   #7
Bonix
Premium
Moj komp
 
Bonix's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bilje
Postovi: 19
Ja imam slični problem nisam htio otvorit novu temu jer je moj problem jako slican... Uglavnom meni se nakon win loga nekada dignu win.. a nekada se samo zacrni ekran poslije toga moram restart... nekada moram po 3-4 puta restart da mi se dignu win.... a nekada mi se win dignu iz prve...uglavnom poslije win 10 loga bude crn ekran...poocinje me to frustrirati i ne znam kako da rijesim problem. kod mene je isto graficka gtx 960 asus 4gb prije 2 tjedna je sve radilo normalno ali nekako mislim da to nije do graficke.
Bonix je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2017., 11:29   #8
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,312
Istestiraj disk i ram. Ako bude sve ok s njima, vjerojatno je problem matičnoj ploči. Nisi ispunio Moj komp pa ne znamo o kojim se komponentama radi.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2017., 11:35   #9
Bonix
Premium
Moj komp
 
Bonix's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bilje
Postovi: 19
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Istestiraj disk i ram. Ako bude sve ok s njima, vjerojatno je problem matičnoj ploči. Nisi ispunio Moj komp pa ne znamo o kojim se komponentama radi.
evo popunio sam moj komp
Bonix je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2017., 12:08   #10
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,312
Ok. Javi rezultate testova.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.08.2017., 14:40   #11
Bonix
Premium
Moj komp
 
Bonix's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bilje
Postovi: 19
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Ok. Javi rezultate testova.
s kojim programom testiram ram
Bonix je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2017., 17:31   #12
gil
Member
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Kutina
Postovi: 979
Jesi probao isključiti fast startup?
gil je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2017., 18:30   #13
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,943
Citiraj:
Autor Bonix Pregled postova
s kojim programom testiram ram
Memtest
Iz biosa obavezno, ostavi preko noci.
Jedna crvena linija greske, ram ili slot od rama je neispravan.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
kasko je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2017., 04:01   #14
softwaremaniac
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Doma
Postovi: 134
Ima li novosti? Jesi li opalio Memtest?
softwaremaniac je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2017., 21:36   #15
Bonix
Premium
Moj komp
 
Bonix's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bilje
Postovi: 19
Citiraj:
Autor softwaremaniac Pregled postova
Ima li novosti? Jesi li opalio Memtest?
Evo provjerio sam rame sve je uredu sa njima, nisam bio doma par dana pa tek sada javljam
Bonix je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2017., 08:27   #16
trex
Premium
Moj komp
 
trex's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 649
Citiraj:
Autor Bonix Pregled postova
Evo provjerio sam rame sve je uredu sa njima, nisam bio doma par dana pa tek sada javljam
Na krivom si putu. Ovo ne može imati nikakve veze s memorijom iz više razloga, da sada ne nabrajam.
Traži problem na relaciji grafa - driver - monitor.
Nije nemoguće da je i grafa neispravna, ali ja bih još jednom provjerio kabel-monitor. Najbolje da posudiš drugi monitor s kablovima ako možeš i odmah ćeš znati
trex je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na