Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Ostalo
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.03.2016., 14:56   #1
wrath
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Shitville
Postovi: 97
Logitech Z623 2.1 zučnici

Danas uzeo Logitech Z623 2.1 zvučnike. S logitechom imam dobra iskustva po pitanju svega...miševa, tipkovnica, zvučnika. Do sada sam koristio stare X230. Bili su mi odlični...ništa posebno, ali tada kada sam ih uzeo su bili best buy. U međuvremenu sam se naviknuo na kvalitetniji zvuk mojeg Hi-Fi sustava gdje imam odlične Energy zvučnike. Na žalost prije Z623 uzeo sam Z533 misleći da su best buy. gori zvuk u životu nisam čuo. zujanje satelita, zujanje suba...katastrofa. Onda sam pročitao da ljudi dosta hvale Z623 i rekao ajde, probat ću s njima...još su u linksu sada spustili cijenu za 200-tinjak kuna. Zvuk je stvarno odličan. No brine me jedna stvar...sub se kako slušam muziku pomalo grije...ne dolazi do nekih temperatura koje bi nazvao vruće, ali definitivno se osjeća toplina kada se stavi ruka u rupu. Vidim ima negativnih iskustava po netu da se sub pregrije, doslovce počne smrdit i dimit se iz njega...i to na nekim normalnim glasnoćama. Zvučnici su definitivno lagano overkill za sobu u kojoj mi je komp tako da mi volume nije ni na 50%, sub je na defaultnoj postavki (50%), a softverski volume (u windowsima) mi doslovce ne treba preko 20%. jedino sam napravio test od doslovce par sekundi gdje sam sve odvrnuo do kraja. ne vjerujem da se u tako kratkom vremenu uspjelo nešto oštetiti. brine me jedino to lagano zagrijavanje. Ima li tko te zvučnike i da li je uočio sličan problem? je li to možda normalno kod ovako jačih zvučnika sa velikim subovima?

Zadnje izmijenjeno od: wrath. 05.03.2016. u 15:25.
wrath je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2016., 16:22   #2
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,881
Za konkretne zvucnike ne znam no uvijek su mi se zvucnici zagrijavali..
rak21 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.03.2016., 17:43   #3
mislavgray
Registered User
Moj komp
 
mislavgray's Avatar
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: Zagreb, Centar
Postovi: 41
Provjeri sa logitechom jel to serija gdje se subwoofer razleti. Ukoliko je, nosi nazad i trazi seriju gdje su popravili taj problem.
Dosta ih dolazi sa poluispravnim subom - nakon nekog vremena se jedinica razleti, i zvučnici više ne rade
mislavgray je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2016., 18:02   #4
wrath
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Shitville
Postovi: 97
Citiraj:
Autor mislavgray Pregled postova
Provjeri sa logitechom jel to serija gdje se subwoofer razleti. Ukoliko je, nosi nazad i trazi seriju gdje su popravili taj problem.
Dosta ih dolazi sa poluispravnim subom - nakon nekog vremena se jedinica razleti, i zvučnici više ne rade
Kako bih to mogao provjeriti? to je Logitech Z623 2.1, i to je to. Sad sam zamijetio da se u biti to ne zagrijava baš pretjerano. Unutar rupe, samo na jednoj strani, bude malo toplije...mlako čak. tu je vjerojatno pozicionirano pojačalo.
wrath je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2016., 02:02   #5
wrath
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Shitville
Postovi: 97
eto samo da se javim...preporučio bi ove zvučnike svima! mislim da su najbolji od trenutačne ponude 2.1 zvučnika za računala...a i cijena im pomalo pada. odlično raspoređeni visoki, srednji, i savršeni moćni bassevi. vrlo čist i topao zvuk. šum na satelitima je minimalan. jedino ne preporučam odvrtanje volume i bass potenciometra preko tri četvrtine...to je već silovanje zvučnika i počinju distorzirati...meni je dovoljno oboje staviti malo ispod pola, a glasnoću regulirati softwerski. za sada vrhunski, a sad što se tiče kvalitete izrade i izdržljivosti vrijeme će pokazati. samo primjećujem da se sateliti (koji na žalost nisu od drva, ali to logitech nikad nisu ni radili) doimlju vrlo čvrsto i solidno napravljeni, a sub je ogroman, drven i težak. ovo zagrijavanje koje sam spominjao je zanemarivo i ne pojačava se kako zvučnici duže rade. na žalost čini mi se da su svi jeftiniji logitech modeli miljama ispod ovog kvalitetom...čak i npr. z533 koji koštaju skoro 100 eura su najgori zvučnici koje sam ikad u životu čuo. a sitnica koja me najviše oduševila kod Z623 (mada je to vjerojatno sad standard kod većine zvučnika), je da samostalno odu u standby mode nakon nekih 2 sata nekorištenja i samo puštanje nekog zvuka ili muzike ih ponovno vrati u aktivni mod...praktički ih se ne treba gasiti. eto...to je to od mene...
wrath je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na