Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Case Modding
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.10.2015., 15:05   #1
MP7
Premium
Moj komp
 
MP7's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 174
CaseLabs Magnum STH10 bijelo/plavi

Cijenjeni kolege forumaši,

nakon dugo vremena odnosno nakon MP7-BA-SM-01 builda vrijeme je da vam MP7 productions predstavi svoj posljednji uradak.

Naime imao sam priliku dočepati se jako povoljno jednog ovakvog kućišta(vjerujem da neki znaju kako se kreću cijene CaseLabs-ovih kućišta) pa nisam mogao ispustiti takvu priliku.
Za sve moddere i entuzijaste u vodeno hlađenje ovakva kućišta predstavljaju apsolutni mokri san, sve bočne stranice i coveri se izuzetno lako skidaju, mobo tray se mođe skidati, prostora na pretek, gornja i donja komora itd.

http://www.caselabs-store.com/magnum-sth10/

Pošto je moj posljednji uradak bio crni glossy plexi ovog puta sam išao na promjenu boje, unutrašnjost bijela a vani sve plavo, jeste iz Rijeke sam ali nema ovo nikakve veze s bojama nogometnog kluba.

Za početak evo par slika 'original' kučišta prije plastifikacije.

MP7 je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2015., 19:50   #2
MP7
Premium
Moj komp
 
MP7's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 174
Srednja ploča kućišta je zamjenjena sa debljom pločom prozirnog plexija na koju je kasnije išao tanji bijeli plexi, tako da kad ploča bude osvjetljena od ispod(iz donje komore) daje nekakav 'glow'.

U bijelo su obojani XSPC-ovi radijator i rez.

MP7 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.10.2015., 15:22   #3
MegaSkot
Modder
Moj komp
 
MegaSkot's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Waterford
Postovi: 906
Odlično!!!
MegaSkot je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2015., 17:52   #4
MP7
Premium
Moj komp
 
MP7's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 174
EKWB ima zaista lijepe blokove, bilo bi šteta da se grafička montira direktno na matičnu pa da se blok ne vidi, pa mi je došla ideja da grafička bude vani i da se lijepo vidi

MP7 je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2015., 17:57   #5
MP7
Premium
Moj komp
 
MP7's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 174
Na posljednjoj slici iznad crvenilo matične baš i ne paše sa bijelom bojom unutrašnjosti pa sam odlučio malo obojati slotove na matičnoj.
Vjerujem da će mnogi pomisliti zašto nisi uzeo X99-DELUXE koja je bijela, ali eto već sam bio nabavio ovu isto po malo povoljnijoj cijeni pa sam ju odlučio zadržat.



Sve sam jako dobro zaštitio i mislim da je ispalo sasvim solidno...
MP7 je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2015., 18:02   #6
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
to je posao
syss je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2015., 18:11   #7
MP7
Premium
Moj komp
 
MP7's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 174
Par slika planiranja za osvjetljenje od ispod, i malo testiranja izgleda i ostalog..

MP7 je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2015., 18:26   #8
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,941
Zbog pedantnosti bi ti dao da mi i bubreg izvadis a kamoli ne da moddas kejs za piceka !
kasko je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2015., 18:34   #9
MP7
Premium
Moj komp
 
MP7's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 174
@kasko
hahahaha, dobro nemojmo pretjerivati, to ipak spada pod kirurgijom, to mi nije specijalnost, mada se i u medicini koriste modding idejama. Jednom sam vidio kako baš u bubreg koji je zahvaćen tumorom ubacuju fluorescentnu tvar kako bi im ista označila svo tkivo koje je zavhaćeno i koje treba odstraniti, tako da ne pretjeraju nego se točno odstrani koliko treba.

No dobro, idemo mi dalje...

Pumpe su dvije D5-ice od Aquacomputera sa PWM kontrolom, a top je od EKWB-a, baš top koji 'spaja' te dvije pumpe, dobar je ima 4 rupe, 2 ulaza 2 izlaza pa se može birati koji ti više odgovaraju.
Jedan od izlaza sam upotrijebio kao 'drain port', radi lakšeg pražnjenja sistema.
Za sve one koji se po prvi puta upuštaju u vodeno hlađenje, toplo preporučam ovo, ja nisam to do sada radio pa znam kako je teže ispuštati vodu iz sistema bez ovoga, mogu reći da mi je ovo već pomoglo kada sam morao na brzak loop isprazniti tokom leak testa.



Par slika prvih eksperimenata u savijanju cijevi. Ovo mi je prvi put da idem na hard tubing i umjesto acrylic sam išao na PETG.
Mislim da je ovo bio prvi leak test.
Lijevo od pumpi je flow sensor od Aquacomputera.
Cilindrični rez jer od XSPC-a Photon 270.
Sa prednje strane je double bay rez od Monsoona "Monsoon Series Two Dual 5.25in Reservoir", jednostavno sam želio da se i sa prednje strane vidi malo vodice , ne samo sa strane.
Tekućina je plavkasta jer sam u vodu ubacivao plavi UV reaktivni dodatak za bojanje od Mayhemsa X1 - UV Blue.

MP7 je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2015., 20:10   #10
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Kapa dolje majstore, build je bomba. Ovo je ormar a ne kuciste, drzis u kompu zimske jakne i pc Jedina mala zamjerka je ova gornja cijev od cpu do radijatora, na oko se vidi da " nije u winkl", cisto estetski govorim, ovako sve ostalo vrhunski, cak mi se najvise svidja bojanje MBO, ja bome nebi smio
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.10.2015., 21:52   #11
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
kapa dolje svakako
syss je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2015., 00:47   #12
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,083
Gentle typhon 😄
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2015., 01:39   #13
Zika21
Premium
Moj komp
 
Zika21's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 101
To su EK Vardari ako se ne varam, malo su se poslužili dizajnom
Zika21 je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2015., 02:38   #14
MP7
Premium
Moj komp
 
MP7's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 174
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Kapa dolje majstore, build je bomba. Ovo je ormar a ne kuciste, drzis u kompu zimske jakne i pc Jedina mala zamjerka je ova gornja cijev od cpu do radijatora, na oko se vidi da " nije u winkl", cisto estetski govorim, ovako sve ostalo vrhunski, cak mi se najvise svidja bojanje MBO, ja bome nebi smio
Hvala, drago mi je da se većini sviđa, jer čak se meni neke stvari na kraju ne sviđaju ali dobro, svako ima svoje gušte...
Da, ovo je doduše bila verzija 1 pa sam neke detalje kasnije ispravio, ali neke i nisam, to su upravo neke stvari koje mi se ne sviđaju, treba sa nekim stvarima ulovit iskustva , misliš lako ću ali ponekad ne ide baš tako...


Citiraj:
Autor Zika21 Pregled postova
To su EK Vardari ako se ne varam, malo su se poslužili dizajnom
Tako je, bravo! Mislim da su baš JayzTwoCents i DazMode u svojim recenzijama spomenuli 'sličnost'
Btw, ovaj XSPC-ov radijator ima dosta nizak fins density, mislim da nisu toliko potrebni ventovi sa nekim super statičkim tlakom, ali pošto sam uzimao stvari od EKWB-a rekoh ajde uzmimo i to kod njih...

Zadnje izmijenjeno od: MP7. 30.10.2015. u 02:47.
MP7 je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2015., 08:14   #15
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,083
My life has no meaning now 😔, al svaka cast 😄
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2015., 20:03   #16
MP7
Premium
Moj komp
 
MP7's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 174
Uzeo sam i 'farbwerk' od Aquacomputera za kontrolu LED stripa(isto njihov), ovo je Bluetooth verzija znači može se igrat sa regulacijom osvjetljenja npr. preko mobitela, samo se instalira njihova aplikacija i to je to.
Modul je montiran iza jednog od 5,25" drive baya, može se kupiti i držač odnosno cover njihov(crni na slikama ispod).



Blue cola anyone?


Evo nešto malo hardvera i montaža diskova sa strane kućišta


Ne obazirite se na DVD dolje na samom kraju, to je bilo momentalno (tj. još je i sad ali skida se uskoro)



Cable combs !!!
Kupljeni me inače nisu zadovoljavali jer su kabeli znali ispadati van skoro, nije na knap išlo, pa sam naručio da mi dragi kolega sa bug-ovog foruma(kojeg ću spomenuti na kraju u zahvalama) odreže po mjeri i savršeno su sjeli...
MP7 je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2015., 20:50   #17
MP7
Premium
Moj komp
 
MP7's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 174
Moram ovo staviti, od sveg hardvera ovo je ipak vrhunac!
Tipkovnica iz devedesetih!



Naravno nije mogao izostati Aquaero 6


Stranica kućišta sa strane gdje ventilatori vuku zrak ima filter, naravno Demciflex-ov, izrađuju ih po mjeri.


U kučište su išle dvije CCFL bijele za glow ispod srednje ploče, i u prostoru matične dvije UV CCFL i prije navedeni LED strip, rez ima svoju bijelu LEDicu i sva ta rasvjeta se pali preko sklopki na prednjoj strani kućišta(vidljivo u prethodnom postu na slikama)
Te sklopke, žice njihove i sve vezano uz prednje drive bayeve sam 'sakrio' sa bijelim plexijem (desno od cilindričnog rezervoara)
MP7 je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2015., 23:04   #18
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
U cijelom buildu ovaj front panel s citacima kartica i usbima je totalno suvisan i nimalo ne pase. Sve ostalo kako sam i prije rekao, kapa dolje
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2015., 21:25   #19
MP7
Premium
Moj komp
 
MP7's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 174
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
U cijelom buildu ovaj front panel s citacima kartica i usbima je totalno suvisan i nimalo ne pase. Sve ostalo kako sam i prije rekao, kapa dolje
A znaš što je najjače? Još uvijek taj front panel nisam spojio , mislim se da li naručit usb 3.0 produžetak sa moddiy.com za matičnu koji se puno lakše savija, kupio sam neke i već pobojao u bijelo ali ako ga nategnem nije previše savitljiv pa bi bila veća sila na konektoru, budem naručio taj pa ću vidit kako stoji, jer iskreno dosta mi je kabela, mada taj jedan gdje je ionako na samom desnom kraju matične pa kabel odmah odlazi iza ali vidjet ćemo...
MP7 je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2015., 21:30   #20
MP7
Premium
Moj komp
 
MP7's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 174
Usporedba sa prethodnikom, vidi se da je mmalo veći






Eto toliko za sada
MP7 je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2015., 21:57   #21
Perestrojka
CNE @ Verne global DC
Moj komp
 
Perestrojka's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Reykjavik, Iceland
Postovi: 493
UH, ovaj "L" profil, koji drzi grafu, bas bode u oci.. To ces tako ostaviti ili planiras drugacije izvesti tu montazu ?
Perestrojka je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2015., 22:07   #22
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
mene više bode u oči prednjica... too much je stvari imho.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2015., 22:43   #23
MP7
Premium
Moj komp
 
MP7's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 174
@ Perestrojka
Za sad je tako, u buduće planiram još jedan radijator unutra, pa tek tada će se raditi eventualne veće promjene, ali ako imaš ideje za predložit baš za ovo, I'm all ears!

@syss
Možda ali kad imaš veće kućište onda je malo prazno ako ne popuniš to malo ispred, to je isto naravno stvar ukusa, ja volim kad je ispred bogato
MP7 je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2015., 00:51   #24
Perestrojka
CNE @ Verne global DC
Moj komp
 
Perestrojka's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Reykjavik, Iceland
Postovi: 493
Eh ne znam koje su tvoje preference kod pozicioniranja grafe ( da li mora biti pod kutem ili je dovoljno da je zaokrenuta pod cca 90 kako bi se blok vidio ), no pokusaj u panelu koji razdvaja psu od ostatka racunala napraviti rupu za pci-e konektor, te pci-e produzni kabel profuraj odispod ploce, kroz mbo panel pa do te rupe, tako da se taj flat kabel od ekstenzije maksimalno sakrije.

Onda je lako dalje napravit nosace u vidu nekog hibrida ( backplate / nosac ), gdje ce kompletan mount za grafu ici od iza, u konturama grafe ( prakticki ce izgledat kao da je grafa samo "ubodena" u taj plexi panel ).

Mada si vec savio hard tubing, pa ces morat radit preinake. ( Zato osobno ne volim hard-tube )
Perestrojka je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2015., 19:15   #25
MP7
Premium
Moj komp
 
MP7's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 174
A to, e ta mi je ideja prošla kroz glavu još kad je bilo work in progress, ali sam ju škartirao jer mi se nije dalo radit taj prolaz na 20mm debelom plexiju, ali za ubuduće zašto ne,kad budem recimo upgrejdao grafu
MP7 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na