Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.02.2019., 11:54   #1
marko_1
Premium
Moj komp
 
marko_1's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Karlovac
Postovi: 750
Da li je itko probao stavljati liquid metal (tekuci metal) termalnu pastu?

Pozdrav ekipa,

Za mobilni gaming imam HP Omen 17 sa i7-7700hQ i 1070 grafom, razmisljam o promjeni stock termalne paste za liquid metal (buduci da ima najbolje rezultate), medutim naisao sam na razne informacije ili dezinformacije koje bi htio razjasniti uz vasu pomoc.

1. Cooler mora biti 100% bakreni tj ne smije biti aluminij ili imati AL u sebi???
2. Bakreni cooleri "apsorbiraju?!" pastu i ona se osusi te treba izmjenu nakon nekog vremena???

citiram:
If your laptop cooling system is made of Aluminum where it contacts the dies, then most liquid metals (which are largely based on Gallium) will dissolve it. If it's made of bare copper, then there are many reports of the liquid metal appearing to "dry up" as it is actually absorbed into the copper, so it often requires a reapplication once (and you only get like a 1/4mL). That's why it's best to use only nickel-plated metal surfaces or bare silicon with liquid metals.

Ima li ikakvih iskustava?
marko_1 je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2019., 12:29   #2
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
ako ti ne throttlinga, i nemos na clockat, dzabe ti je to radit, stavi eventualno malo bolju pastu (Thermal Grizzly) i rokaj
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.02.2019., 17:01   #3
Tihomir111
ZeNgE_Tiho_Cro
Moj komp
 
Tihomir111's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Virovitica
Postovi: 465
Ovo gore je sve tocno. Osim ovog apsorbiraju to ne kuzim. IHS+Bakreni blok. Amen.
laptop uglavnom ima thermal pad, i ak mislis stavit metal, bude ti pretanak sloj, bez kontakta, jel je pad daleko deblji. Bar ja tak mislim, pa se pripremi na obje opcije prije rastavljanja.
Tihomir111 je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2019., 22:29   #4
marko_1
Premium
Moj komp
 
marko_1's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Karlovac
Postovi: 750
Throttlinga nema, jednostavno se grije onak poprilicno, napravio sam undervolt medutim ne vidim razlike u temperaturi, i dalje je max temp u gamingu 98 C.

Naruciti cu Fujipoly extreme thermal pad i staviti thermal grizzly, javim rezultate!
marko_1 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na