Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.11.2018., 12:30   #1
Sardi
Premium
Moj komp
 
Sardi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 226
Tražim prijedlog za AutoCAD lap

Bok ekipa.

Kupujem laptop na kojem bi se vrtio AutoCAD. Što se samog korištenja AutoCADa tiče, renderirati se neće ništa, većinu vremena će se crtati 2D modeli koji će se onda dizati u 3D. Modeli uglavnoom neće ni biti veliki tako da se ne može govoriti o nekom ogromnom 3D modeliranju, a i sam program se neće koristiti stalno, no biti će najzahtjevniji program na laptopu pa ne želim da nešto šteka kad krenem dizati 3D.

Prije nego sam otvorio topic sam potražio ako ima neki sličan, no nisam ništa našao.

Što tražim od laptopa:

- 17.3", to je zapravo nešto od čega jedino nebi odstupio
- RAM, minimum 8GB
- SSD ili HDD nebitno, svakako ispod 500gb prostora nebi, 1TB poželjno
- ODD može i ne mora imati
- OS imam svoj pa ne mora imati ništa
- cijena, najbolje bi mi odgovarala cijena do 8000kn, no razumijem da će to možda i biti teško pogoditi

Koliko znam AutoCADu je bitniji procesor/jezgre nego grafička, no ponuda je ogromna, i kad već kupujem, radije bi prijedlog od nekoga tko malo bolje zna pogoditi dobar omjer komponenti za tako nešto, nego da bacim 10k kuna na nešto i više nego što mi stvarno treba.

Trenutno ga vrtim na starom Pavilionu G7, i5-2430M, sa 6gb Rama te Radeon 6470M.
Sardi je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2018., 15:11   #2
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,514
Acer Aspire 7

Ovo bi ti trebalo po svemu odgovarati.

CAD ti koristi jednu jezgru, i zbog toga ti je ovaj i5 čisto dosta. Razmisli da dodaš 8GB ram-a
__________________
I never make the same mistake twice I make it five or six times just to be sure...
RimtuTiTuki je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na