Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.06.2011., 12:11   #1
skare
Premium
 
skare's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 159
(riješeno) ledice laptop problem

pozdrav!
imam hp-ov prijenosnik 8510p, nedavno sam ponovno instalirao
windowse 7, obično je uvijek sve funkcioniralo kako treba sa instalcijom drivera, ali se pojavio jedan problem.
potrebni driveri kao npr. quicklaunch su uredno instalirani.
1. ledica od wireless adaptera stalno svijetli, čak i kad pomoću alata
hp wireless assistanta isključim adapter. jedino kad u BIOS-u onemogućim adapter ne svijetli.
to se uredno registrira na taskbaru (na network i sharing centru) jer se izgubi konkecija sa ruterom.kako laptop ima onu senzornu traku sa dodirom prsta na wireless senzor ledica se ne gasi (prije te nove instalacije je sve radilo kako treba)
2. možda je problem što je verzija BIOS-a iz 2008 godine (68MVD F.15), ali barem na službenim stranicama nema mogućnosti za flashati BIOS novijom verzijom.
3. pritiskom na tipku caps lock ne pali se ledica na spomenutoj senzorskoj traci (prije se palila), već samo dobijem obavijest poviše taskbara (caps lock on/off), mislim da sam to dobio instalacijom bluetooth drivera, ali to nije toliko ni bitno.
4. funkcije mute on/off i volume +/- ne rade na spomenutoj senzorskoj traci između spoja ekrana notebooka i donjeg dijela kućišta gdje je tastatura.na pritisak prsta tih senzora ledice zasvijetle za trenutak i odmah se ugase
5. još jedna ledica koja nisam siguran što označava kraj wirleless adaptera prema desno se isto ponaša kao i ove dvije, na trenutak se upali pa se odmah ugasi (pogledao sam sad u manual to je hp presentation button sa led indikatorom)
6. pokušao sam troubleshootati problem u control panelu (devices & printers)
javlja da nedostaje keyboard filter driver, evo staviti ću sliku,


ovaj base system device driver sam našao, sad fali samo taj keyboard filter driver.
hvala!
__________________
zbook G3 i7
skare je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2011., 12:28   #2
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,860
si stavio 64bitne ili 32 bitne windowse, jesi pustio preko update da ti on proba naci drivere za sve, prije nego si iso posebno skidati?


ima tamo 3 vrste s istog datuma bios-a...


EDIT: HP SOFT UPDATE
http://h20000.www2.hp.com/bizsupport...tem=ob-51946-1
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna

Zadnje izmijenjeno od: fre@k. 22.06.2011. u 12:34.
fre@k je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.06.2011., 16:16   #3
skare
Premium
 
skare's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 159
re:

Citiraj:
Autor fre@k Pregled postova
si stavio 64bitne ili 32 bitne windowse, jesi pustio preko update da ti on proba naci drivere za sve, prije nego si iso posebno skidati?


ima tamo 3 vrste s istog datuma bios-a...


EDIT: HP SOFT UPDATE
http://h20000.www2.hp.com/bizsupport...tem=ob-51946-1
windowse sam stavio 64 bitne professional, update su uključeni na "recommended", i update nađe neke drivere što bi trebalo zamijeniti, i pustim to bez problema da napravi.
ovaj bios je isti, samo je drugačija mogućnost instalcije (flash,ROM image ili iz DOS-a).mislim da sam iscrpio driverske mogućnosti, da je stvar u hardwareu, ali teško mi je sam skinuti tipkovnicu, strah me da ne slomijem nešto. pokušao sam deinstalirati keyboard hid u device manageru, ali ništa.
aida preporuča da se bios osvježi, ali nažalost ga nema. zadnja je ta verzija koju sam napisao f15. recimo zanimalo bi kako je ta senzorska traka spojena pretpostavljam na matičnu ploču. da to pokušam odspojiti, pa ponovo spojiti? zaboravio sam spomenuti da i ovaj standby senzor (ne velika tipka kojom se pali laptop) lijevo od wireless senzora na dodir se na trenutak se uključi gasi. tako se događa za sve ove senzorske tipke koje sam spominjao, osim wireless senzora koji svijetli uvijek, osim kad se u BIOS-u isključi wireless adapter.
__________________
zbook G3 i7
skare je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2011., 12:59   #4
defiant000X
Premium
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 53
Citiraj:
Autor skare Pregled postova
windowse sam stavio 64 bitne professional, update su uključeni na "recommended", i update nađe neke drivere što bi trebalo zamijeniti, i pustim to bez problema da napravi.
ovaj bios je isti, samo je drugačija mogućnost instalcije (flash,ROM image ili iz DOS-a).mislim da sam iscrpio driverske mogućnosti, da je stvar u hardwareu, ali teško mi je sam skinuti tipkovnicu, strah me da ne slomijem nešto. pokušao sam deinstalirati keyboard hid u device manageru, ali ništa.
aida preporuča da se bios osvježi, ali nažalost ga nema. zadnja je ta verzija koju sam napisao f15. recimo zanimalo bi kako je ta senzorska traka spojena pretpostavljam na matičnu ploču. da to pokušam odspojiti, pa ponovo spojiti? zaboravio sam spomenuti da i ovaj standby senzor (ne velika tipka kojom se pali laptop) lijevo od wireless senzora na dodir se na trenutak se uključi gasi. tako se događa za sve ove senzorske tipke koje sam spominjao, osim wireless senzora koji svijetli uvijek, osim kad se u BIOS-u isključi wireless adapter.
Evo ovdje imas korak po korak kako rastaviti taj laptop (http://www.insidemylaptop.com/disass...w-notebook-pc/), ali osobno sumnjam da se je flat kabal uspio odvojiti... Vjerojatno je do drivera... probaj staviti i drivere od viste ili xp za keyboard, mouse and input devices... Ja bi cak prije rastavljanja laptopa, stavio nazad windowse na kojima ti je sve radilo da se uvjeris da li su driveri ili flat...
defiant000X je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2011., 23:27   #5
skare
Premium
 
skare's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 159
Citiraj:
Autor defiant000X Pregled postova
Evo ovdje imas korak po korak kako rastaviti taj laptop (http://www.insidemylaptop.com/disass...w-notebook-pc/), ali osobno sumnjam da se je flat kabal uspio odvojiti... Vjerojatno je do drivera... probaj staviti i drivere od viste ili xp za keyboard, mouse and input devices... Ja bi cak prije rastavljanja laptopa, stavio nazad windowse na kojima ti je sve radilo da se uvjeris da li su driveri ili flat...
hvala ti na ovome. jednom sam negdje bio naišao na to. mislio sam ako bi kabel mogo odspojiti,pa ponovo spojiti. tek sad se sjetio da sam zaboravio navesti još jedan detalj, tu negdje kada sam reinstalirao windowse dogodila mi se havarija s napajanjem. naime naglo je nešto "eksplodiralo" i laptop se odjednom ugasio i nije se više mogao upaliti. tek kad sam donio novo napajanje počela se baterija puniti. kad se to dogodilo skroz se ispraznila i baterija koja je relativno nova jer sam je promjenio ove zime naručivši je preko paypala iz SAD-a. sad ne znam da li je time nešto pregorilo?
ne mogu sad ispitivati bi li kompjuter radio vraćajući xp ili vistu?
moguće je da je i dalje driverski problem, evo upravo skeniram driver geniusom, i našao je neke outdated drivere, ali nema quicklaunch.
__________________
zbook G3 i7
skare je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2011., 21:28   #6
defiant000X
Premium
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 53
Citiraj:
Autor skare Pregled postova
hvala ti na ovome. jednom sam negdje bio naišao na to. mislio sam ako bi kabel mogo odspojiti,pa ponovo spojiti. tek sad se sjetio da sam zaboravio navesti još jedan detalj, tu negdje kada sam reinstalirao windowse dogodila mi se havarija s napajanjem. naime naglo je nešto "eksplodiralo" i laptop se odjednom ugasio i nije se više mogao upaliti. tek kad sam donio novo napajanje počela se baterija puniti. kad se to dogodilo skroz se ispraznila i baterija koja je relativno nova jer sam je promjenio ove zime naručivši je preko paypala iz SAD-a. sad ne znam da li je time nešto pregorilo?
ne mogu sad ispitivati bi li kompjuter radio vraćajući xp ili vistu?
moguće je da je i dalje driverski problem, evo upravo skeniram driver geniusom, i našao je neke outdated drivere, ali nema quicklaunch.
Bez obzira na ovo s napajanjem ja i dalje vise sumnjam na drivere, ali svasta se je moglo dogoditi kod kratkog spoja, ali ako je i nesto otislo onda ti ponovno spajanje flat kabla nece puno pomoci...
Isto tako niti ti programi ti vrlo vjerojatno nece uspjeti pomoci, nego jednostavno naguraj drivere od viste ili xp na 7-icu...i ako ces imati srece mozda i proradi...
defiant000X je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2011., 12:19   #7
skare
Premium
 
skare's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 159
Smile

evo sam da javim da se riješilo samo od sebe. upravo tako, nisam ništa htio odspajati, jedino što sam skinuo tipkovnicu, malo počistio i opet je proradilo. sad sve radi i caps lock,mute on/off, volume +/- i gasi se wireless adapter na senzorskoj traci. drago mi je da ništa nije pregorilo. hvala još jednom pomoći!
__________________
zbook G3 i7
skare je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Oglas

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na