Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Ostalo
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.08.2009., 16:37   #1
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Trebam dobar FAX

Jel mi moze netko preporuciti kakav dobar faks,sto manjih dimenzija, i da se ne kvari cesto. Imam prijatelja servisera pa kaze da su najbolji Panasonic-ovi,kvare se i oni ali daleko manje od ostalih. Budzet oko 700-750 kn. Hvala.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2009., 21:32   #2
danij3l
Premium
 
danij3l's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: NA
Postovi: 2,620
BUMP

i ja trebam isto
danij3l je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.10.2009., 23:00   #3
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,102
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Jel mi moze netko preporuciti kakav dobar faks,sto manjih dimenzija, i da se ne kvari cesto. Imam prijatelja servisera pa kaze da su najbolji Panasonic-ovi,kvare se i oni ali daleko manje od ostalih. Budzet oko 700-750 kn. Hvala.
Ako pricamo samo o potrebi robusne masine s kojom I/O faxove onda ti nema boljeg izbora od stare Canon garde kao ovu koju sam nedavno stavio na Trznicu. To su nepoderivi tenkovi kakve i danas jos mozes naci u poštama kako rade kao prvi dan. Jedina mana je termicki papir naspram obicnog papira. Ali sve ostalo je bez premca.

Bez ozbira imas li novca na bacanje ili ne, Besplatni svaki tjedan izbaci od 5,10 faxova u oglasniku. Cisto bacanje novaca kupovati novi. Ako ciljas na sekretaricu, dodatne baze... cak i onda imas ih u oglasniku svaki tjedan. Vecina ljudi uopce ne koristi i cesto ih prodaje za nista.

Kao i inace vrijedi pravilo kod katica za sve strojeva > Sto manje integracije i mlinaca za kavu, tim veci zivot uredjaja ali i kvalitete servisiranja.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2009., 23:21   #4
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Ja kupio panasonicom,sa bezicnom slusalicom, i sve radi odlicno.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2009., 23:30   #5
danij3l
Premium
 
danij3l's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: NA
Postovi: 2,620
@Visage - meni stvarno netreba nesto sto ce izbacivati 100 faxeva na dan, pitanje je da li ce to biti 10-ak mjesecno, ali eto jbg, treba

@Bruno - moze molim te link,model, cijena ...
danij3l je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2009., 23:46   #6
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,102
Citiraj:
Autor DaNiJ3L Pregled postova
@Visage - meni stvarno netreba nesto sto ce izbacivati 100 faxeva na dan, pitanje je da li ce to biti 10-ak mjesecno, ali eto jbg, treba
Odgovor je ponukan naglaskom na to sa se ne kvari. Bez obzira koliko ces faksirati. Ako ti treba 10 komada mjesecno, za 150-200kn u Oglasniku nadjes sa sekretaricom. Evo sad ti stoji za 250 sa sekretaricom. Mada proizvodjaci moraju oblikovati nove Fax-ove kao novine, nema tu neke nove tehnologije vec 10 godina. Samo losija mehanika i potrosnija kvaliteta. Zato za golo faksiranje zbilja ne vidim razloga dati 500 ili vise papira pored stalne ponude masina u oglasniku.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2009., 00:07   #7
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Pa da imam stalno upaljen komp ne bi ni kupovao fax nego hitio najjobičniji modem gore. Barem mi je tak radilo prije prek 10 godina hehe

Ma kao što je Visage rekao. Nadji neki polovni da radi prek oglasnika i to je to.

A ako hoces uložiti više. Ja bi si rađe uzel laserski printer / skener / fax uredjaj. Fax u njemu dodji tek toliko, a skener i printer uvijek dobro dodju!
  Reply With Quote
Staro 09.10.2009., 00:13   #8
danij3l
Premium
 
danij3l's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: NA
Postovi: 2,620
ma problem je u tome sto ce ga koristiti stari koji jedva solitaire-om upravlja, od svih mogucnosti pozeljan bi bio DECT(obzirom da je potreban i novi wireless telefon, pa da se jednim udarcem ...), sekretarica (1-2 poziva - 5 min sasvim dovoljno), vulgaris papir i to je to, sve ostalo ce samo praviti probleme
danij3l je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2009., 01:38   #9
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Posto je meni trebao jedan sto manji fax da stane na jednu policu,jer nisam imao bas mjesta za bilo kakav fax, uzeo sam panasonicov ,slican ovom:

http://www.ram3.hr/prikaz_proizvoda....id1=14&id2=511

t. isto izgleda ali nisam siguran da li je bas taj ,dok ne dodjem na posao pa provjerim.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2009., 02:02   #10
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
nema boljeg izbora od stare Canon garde kao ovu koju sam nedavno stavio na Trznicu. To su nepoderivi tenkovi kakve i danas jos mozes naci u poštama kako rade kao prvi dan.
Te i u MORH-u.., taj i slični stariji/noviji modeli presjedaju godinama u svim kancelarijama, ljudi su u mirovine ošli - faxevi još rade

Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
nema tu neke nove tehnologije vec 10 godina. Samo losija mehanika i potrosnija kvaliteta
Ovome sam pogotovo sklon vjerovati da nešto novije može biti izdržljivije od onog Canon tenka na kojem sam i ja jedno mjesec dana lupao..
stuc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.10.2009., 02:35   #11
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Posto je meni trebao jedan sto manji fax da stane na jednu policu,jer nisam imao bas mjesta za bilo kakav fax, uzeo sam panasonicov ,slican ovom:

http://www.ram3.hr/prikaz_proizvoda....id1=14&id2=511

t. isto izgleda ali nisam siguran da li je bas taj ,dok ne dodjem na posao pa provjerim.
Takvog sam i ja dovlekel kad sam umirovio stari KX-F90, nisam baš zadovoljan-gore ide A4 papir a nema nikakvu zaštitnu kutiju pa je papir izložen prašini...sve razmišljam da popravim starog
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2009., 06:37   #12
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,312
Imam sličnog ovome na slici (KX-FC225 kupljen u Metrou prije par godina) i jedina stvar koja me malo nervira je ta što na mjestu gdje uvlači papir nema onog pomičnog komadića plastike (graničnik) koji bi sve papire držao u istoj ravnini. Hebote, pa prastari KX-F1110 je to imao! A i ima i jedan kuriozitet: svi natpisi na tipkama su na njemačkom!
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2009., 19:03   #13
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,102
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
http://www.ram3.hr/prikaz_proizvoda....id1=14&id2=511 t. isto izgleda ali nisam siguran da li je bas taj ,dok ne dodjem na posao pa provjerim.


Po pitanju dizajna i estetike zamalo cista desetka! Skladan, elegantani zbilja krasan za vidjeti. Maneken lifestyle telefonka koja ima pricuvni fax i centralnu poziciju na stolu hodnika. Ali kad bi ovo stavio u sluzbu stalnog dnevnog primanja/slanja vrlo kratku bi karijeru imao taj fax. Ako ga tu i tamo koristis za fax onda je pun pogodak. Moze li uopce automatski odrezati papir ili je dizajn uzeo danak?


>>> Profesor Moshe = zadnja stepenica u otkrivanju lazi +... Google cache zabranjene teme <<<
_________
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2009., 22:47   #14
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
[IMG]Moze li uopce automatski odrezati papir ili je dizajn uzeo danak?
Eh,koristim obican A4 papir,kao na printeru.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2009., 22:55   #15
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,102
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Eh,koristim obican A4 papir,kao na printeru.
Da? Bome me presla gabaritaza minijaturizaije na slici. Odlicno, barem mu je to veliki plus! Samo mi ne ide u glavu da mu utroba moze progutati puni A4 papir

Izazi li papir "postrance" ili standarno po duzini kao iz vulgaris printera? Gledajuci na sliku, nikako mi nije jasno kako mu to plazi za rukom
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2009., 23:41   #16
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Da? Bome me presla gabaritaza minijaturizaije na slici. Odlicno, barem mu je to veliki plus! Samo mi ne ide u glavu da mu utroba moze progutati puni A4 papir

Izazi li papir "postrance" ili standarno po duzini kao iz vulgaris printera? Gledajuci na sliku, nikako mi nije jasno kako mu to plazi za rukom
Ne vidi se nosac papira na gornjoj slici . Evo ovdje se vidi:



Ima jos jedan visoki dodatak da papiri stoje uspravno. Ubacis 20-30 papira i to je to.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2009., 00:19   #17
danij3l
Premium
 
danij3l's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: NA
Postovi: 2,620
khm, josh mi nisi rekao koji je to model
danij3l je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na