Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking > Hlađenje
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.03.2007., 21:04   #1
erda
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Sla
Postovi: 179
Koji cooler za Sempron 3000+ ?

Imam obicni cooler za Semprona koji je dosao u boxu. Zanima me kojeg predlazete da stavim umjesto njega tako da ga mogu malo overclocknuti ? Bilo bi dobro da je jeftin i tih
erda je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2007., 21:10   #2
mislav_os
freak
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,687
Reci samo jel imaš socket 754 ili AM2?? ako hoćeš potpunu tišinu uzmeš si TT sonic tower.....i kupiš 120mm vent uz njega i stavis na 5V...i bit ce super...a ako hoćeš neko drugačije rješenje uzmeš Zalmana 7000/7700 AlCu,nebitno....to će super ohladit Semprona,a imaš i 3 rješenje TT Big Typhoon,al on je malo skuplji,ali isto dobro hladi i tih je....a 4. rješenje su Freezeri...koji su također super....pa ti sada biraj,ovisno o tome kolko imaš para.....Pitaj ako te još nešto zanima
__________________


mislav_os je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.03.2007., 10:36   #3
JVC MX-GT88
Premium
Moj komp
 
JVC MX-GT88's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb - istok
Postovi: 870
Semproni su relativno hladni procesori i za njih ti ne trea neki skupi hladnjak...Ja sam stock cooler zamijenio AC Silencerom 64 Ultra (zbog tišine) koji košta oko 70kn i spojio ga na 7v i fakat se niš ne čuje, a ok hladi...Pa tak, mislim da ti se ne isplati davat neke velke novce za skup cooler!
JVC MX-GT88 je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2007., 13:12   #4
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Box cooler je dovoljan da ohladi semprona na bilo kojem (normalnom) overkloku, a to znači da sa naponom nejdeš preko +10% (što je i inače preporuka - barem moja - za max napon na duže staze) a ako je problem buka modaj ga sa nekim adapterom na 80 ili 120mm fan kojeg kupiš za cca 30-50kn i staviš na 7V i nemaš frke...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2007., 14:24   #5
erda
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Sla
Postovi: 179
Citiraj:
Autor yedwy Pregled postova
Box cooler je dovoljan da ohladi semprona na bilo kojem (normalnom) overkloku, a to znači da sa naponom nejdeš preko +10% (što je i inače preporuka - barem moja - za max napon na duže staze) a ako je problem buka modaj ga sa nekim adapterom na 80 ili 120mm fan kojeg kupiš za cca 30-50kn i staviš na 7V i nemaš frke...
Ok, hvala svima na odgovorima !
erda je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na