Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 17.12.2018., 12:31   #1
Limeni
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Našice
Postovi: 199
ASUS G752VM polovni

Ekipa, isplati li se uzeti ASUS G752VM polovni:

CPU: Intel Core i7-6700 HQ Quad Core Hyperthreaded (4 cores / 8 threads ) (3,5 GHz Turbo)
GPU: nVidia GeForce GTX 1060 6 GB GDDR5 192-bit BUS
RAM: Samsung 16 GB DDR4 2400 MHz
SSD: 256 GB PCIe NVMe SSD x4
HDD: HGST 1 TB 7200 rpm
Ekran: 17,3" Full HD 1920x1080 IPS Matt display sa frekvencijom 75 Hz i nVidia G-SYNC tehnologijom
Limeni je offline  
Staro 17.12.2018., 12:34   #2
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Prvo, upadaš kao pilot.
Drugo, za šta?
Treće, za koliko?
Četvrto, novo, rabljeno?

Pitaš da li se isplati nešto uzeti, kako da mi procjenimo što je isplativno kada nemamo osnovne informacije?
Razumio bi da si jučer napravio account na forumu, ali ovako...
Mommistake je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.12.2018., 12:48   #3
Limeni
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Našice
Postovi: 199
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Prvo, upadaš kao pilot.
Drugo, za šta?
Treće, za koliko?
Četvrto, novo, rabljeno?

Pitaš da li se isplati nešto uzeti, kako da mi procjenimo što je isplativno kada nemamo osnovne informacije?
Razumio bi da si jučer napravio account na forumu, ali ovako...
1.Ok, bio pilot jesam dok se nisam razbolio
2.Manje za igre, za multimediju, za sve što vole mladi iako više nisam mlad
3. 7000kn
4. Rabljeno

A kako sam star neznam jesam li napisao cijenu ali eto je.
Pitam prvo vas na forumu prije nego čovjeka zovem (njuškalo), kaže da je u odličnom stanju, neznam koliko je star i za šta je korišten jer nisam kažem još zvao.

Sorry ako sam stvarno uletio a jesam.
Limeni je offline  
Staro 17.12.2018., 12:52   #4
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Vrijedi 7000kn. Nije nešto ekstra, ali takav nov je bio oko 14000kn, ako me pamćenje dobro služi.
Mommistake je offline  
Staro 17.12.2018., 12:57   #5
Limeni
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Našice
Postovi: 199
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Vrijedi 7000kn. Nije nešto ekstra, ali takav nov je bio oko 14000kn, ako me pamćenje dobro služi.
Hvala,
Sada imam ASUS N75SF iz mislim 2011. i vrijeme je da se mijenja ali mi se nedaje 14-15000 kn za nešta novo novo.
Limeni je offline  
Staro 18.01.2019., 05:57   #6
subabuse
Premium
Moj komp
 
subabuse's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 105
Citiraj:
Autor Limeni Pregled postova
Ekipa, isplati li se uzeti ASUS G752VM polovni:

CPU: Intel Core i7-6700 HQ Quad Core Hyperthreaded (4 cores / 8 threads ) (3,5 GHz Turbo)
GPU: nVidia GeForce GTX 1060 6 GB GDDR5 192-bit BUS
RAM: Samsung 16 GB DDR4 2400 MHz
SSD: 256 GB PCIe NVMe SSD x4
HDD: HGST 1 TB 7200 rpm
Ekran: 17,3" Full HD 1920x1080 IPS Matt display sa frekvencijom 75 Hz i nVidia G-SYNC tehnologijom
NE!
Laptop je super na papiru i u kvaliteti izrade, jedina mana s tehničke strane su ultratihi debilno postavljeni zvučnici(makar, ak kupujes lap, valjda vec imas sluse).

Evo sta kaze covjek koji inace kupuje samo ASUSove ROG laptope(pa valjda zna kaj priča), jer sam HW super zvuči na papiru.
Ne da mi se prevadjat , Eng. valjda znas:
"While it does sport pretty decent hardware for a laptop, that all goes to waste thanks to Windows 10. After spending around 10 hours optimizing this laptop (deleting all the bloatware, disabling unnecessary programs and features, setting the bios to their proper settings, etc.) this thing can barely handle running Skyrim Special Edition at high settings let alone on ultra or whith dozens of mods/texture packs. Even then you only get a stable 45fps. Meanwhile the older model of this, the G750jw running Windows 8.1, can run Skyrim with mods and all the texture packs you want at 60+fps no problem. I've tried installing Windows 8.1 and 7 on this machine, unfortunately the only drivers available are for Windows 10. I really don't think Asus is the problem, Windows 10 is definitely causing the poor performance. Unfortunately Asus' lack of support for the operating systems that gamers use is saddening. Either buy an older model if you really want a laptop, or just build a desktop".

U kratko, djaba performanse kad ih Win10 umjetno drzi pod lancem, a nemres downgradeat na Win7 il Win8.1.
A kad ce izac dovoljno igara koje ce koristit DX12 u toj mjeri da bi opravdali kupovinu full DX12 HW-a(novi Metro,, performance ce bit najverovatnije preslabe.
Sad, ima hrpa načina da se Win10 ukroti(il Win7 osposobi), a čovjek možda ne zna no
nije ovo prvi put da sam čuo/pročitao da je odličan hardver u limbu šugavih drajvera.
Dakle, ak moš ovaj lap 100% osposobit u Win7, onda DA, zvijer.
subabuse je offline  
Staro 18.01.2019., 07:26   #7
Limeni
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Našice
Postovi: 199
Hvala na odgovoru ali vec sam ga kupio, istina da ga win 10 malo zeza ali sam zadovoljan!
Limeni je offline  
Staro 18.01.2019., 09:02   #8
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Klasicni scenarij, otvaram temu, pitam vas na forumu, necu se zaletavat i na kraju ipak kupi jer je naumio kupiti to za sto pita.

Npr evo zasto je to losa kupnja za 7k kuna ako nema jamstvo : https://www.links.hr/hr/prijenosno-r...m_medium=click

S tim da je ovaj i5-8300 cak i jaci cpu od tog u rogu, i ssd 512 gb. Fali mu 8 gb rama, ali to je danas ionako kikiriki a da ne pricam da je ovo novo i s jamstvom. Ovo je 15" laptop, ali cisto za usporedbu.
JuiceBox je offline  
Staro 18.01.2019., 09:16   #9
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Citiraj:
Autor Limeni Pregled postova
Hvala na odgovoru ali vec sam ga kupio, istina da ga win 10 malo zeza ali sam zadovoljan!
Što te zeza?
Mommistake je offline  
Staro 18.01.2019., 11:32   #10
Limeni
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Našice
Postovi: 199
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Klasicni scenarij, otvaram temu, pitam vas na forumu, necu se zaletavat i na kraju ipak kupi jer je naumio kupiti to za sto pita.

Npr evo zasto je to losa kupnja za 7k kuna ako nema jamstvo : https://www.links.hr/hr/prijenosno-r...m_medium=click

S tim da je ovaj i5-8300 cak i jaci cpu od tog u rogu, i ssd 512 gb. Fali mu 8 gb rama, ali to je danas ionako kikiriki a da ne pricam da je ovo novo i s jamstvom. Ovo je 15" laptop, ali cisto za usporedbu.
Ne razumijem, jel to kritika ili šta, a Acer i tako nebi kupio i to još 15" , lijepo sam pitao i dobio odgovor da je OK i kako mi čovjek odgovorio ništa ekstra ali meni OK. 512 SSD mi služi neznam čemu, 256 ssd sasvim mi je dovoljan jer a SSD ne mislim koristiti za pohranu podataka nego samo za programe. Da, šteta što nema garanciju no nemogu sve dobiti a s druge strane imam ASUS već 7 godina i nije bilo nikakve potrebe za garancijom što neznači da će i s ovim tako biti.

Zadnje izmijenjeno od: Limeni. 18.01.2019. u 11:40.
Limeni je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.01.2019., 11:36   #11
Limeni
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Našice
Postovi: 199
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Što te zeza?
Ma sasvim sporedne stvari recimo nemogu install Studio centar , mogu ali se ne otvara i malo sam brljavio s driverima, kažem ništa bitno.
Laptop mi je ok!
Limeni je offline  
Staro 18.01.2019., 21:26   #12
Limeni
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Našice
Postovi: 199
Evo i sonic studio naprasno proradio nicim izazvan, e o tim problemima govorim :-))))
Limeni je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na