Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.11.2018., 15:22   #11671
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,674
Citiraj:
Autor martyzd Pregled postova
Da, al ovaj Sony QLED je jeftiniji od LG SK8500 (sad oko 6900+racunam na BF popust). Meni se sad sve svodi ili na Samsung Q6FN (VA) ili Panasonic TX-55FX780 (IPS), cijena je tu negdje, racunam da bi za BF moglo to negdje oko 6000kn. Sony 9005 naravno al sad je on blize 10k sto mi je za family TV too much...

TV mi sluzi za normalno koristenje, klinci, zena, eventualno youtube ili spojit laptop (sad s HBO premium paketom imam HBO on demand i GO) i to je to. Jedino sto me strah velicine 55 incha (cca 3m od ekrana) jer sam dosad imao 107cm...mozda samo stvar navike

Poslano sa mog FRD-L09 koristeći Tapatalk
Sony nema Qled, al nema veze.. Uzmi Q6FN i definitivno ces biti zadovoljan, a s tobom i cijela obitelj.
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2018., 15:24   #11672
martyzd
Registered User
 
martyzd's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2018
Lokacija: Zadar
Postovi: 56
Hvala, mislim da je to to.
Nema potrebe davat vise novca za prosjecnog korisnika
Lp

Poslano sa mog FRD-L09 koristeći Tapatalk
martyzd je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2018., 17:12   #11673
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor Amd_Shill Pregled postova
Samsung QLED je samo markentiski trik.
Isti kuki je to ko i npr. Sony Triluminous samo sto QLED neupucenom korisniku slici na OLED.

TV mora imat 120hz i VA panel sto se mene tice i onda ulazi u razmatranje.

Taj SK8500 ima 120hz ali je IPS.
Ko voli gledat sivu umjesto crne moze IPS.

Npr. Sony XE8596 zadovoljava jer ima 120hz i VA panel
Samo sto je 8k kuna za 55
Sk8500 kosta nesto manje.
120Hz je za NTSC, za PAL je 100Hz (USA vs Europa).

Ali slazem se. Meni osobno je vaznije da mi slika bude dobra iz svih kuteva (za ekipu), nego crna, a problem crne je dobro rjesen sa FALDom.

Ali ako kutevi nisu problem, Q6 je odlican i bolji od SK8500. Iako je samo marketinski ruzni trik, da zvuci kao OLED, Quantom Dot ipak ima svojih prednosti, ja osobno cak mozda uzmem Zamzung monitor, bas zbog quantom dota.

Za Panasonic xe780 ne znam sad napamet dal ima FALD?
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2018., 17:45   #11674
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
QLED je isto sto i Triluminous.
Samo QLED bolje zvuci,a mnogi useri pomisle da su kupili OLED.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2018., 17:48   #11675
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,159
Ima u opcijama za 9005 dolby digital passthrough, čak i dolby digital +. Samo, dts ne može propustiti baš nikako.
Odinarius je online   Reply With Quote
Staro 01.11.2018., 18:23   #11676
martyzd
Registered User
 
martyzd's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2018
Lokacija: Zadar
Postovi: 56
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
120Hz je za NTSC, za PAL je 100Hz (USA vs Europa).

Ali slazem se. Meni osobno je vaznije da mi slika bude dobra iz svih kuteva (za ekipu), nego crna, a problem crne je dobro rjesen sa FALDom.

Ali ako kutevi nisu problem, Q6 je odlican i bolji od SK8500. Iako je samo marketinski ruzni trik, da zvuci kao OLED, Quantom Dot ipak ima svojih prednosti, ja osobno cak mozda uzmem Zamzung monitor, bas zbog quantom dota.

Za Panasonic xe780 ne znam sad napamet dal ima FALD?
Ne znam sve detalje, citao sam neke strane recenzije za Panasonic 55FX780 i TV je OK; ne znam ima li tko iskustva s Panasonic-ovim TV-ima?
Ali ima IPS panel i mislim da je sad oko 6600kn.
Sad treba pratit akcije pa cu vidit, Samsung Q6FN je cca 1000 kn skuplji.
Iskreno, ne znam da li cu uopce primjetit neke bitne razlike obzirom na vrhunske spec. oba modela, pogotovo za ono sto mi treba (family tv)

Poslano sa mog FRD-L09 koristeći Tapatalk
martyzd je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2018., 21:52   #11677
martyzd
Registered User
 
martyzd's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2018
Lokacija: Zadar
Postovi: 56
Ovo nema kraja...nadrogirao sam se informacijama
Sto kazete na ovo?Eisa awards, bestbuy lcd tv za 2018/2019 je:

TCL 55DC760. (Oko 5200kn a nabava.net).

Sto mislite o ovoj telki?

Isplati li se uopce ici na Samsung Q6FN koji je dobrih 2.5k skuplji?






Poslano sa mog FRD-L09 koristeći Tapatalk
martyzd je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2018., 21:59   #11678
maby
Banned
 
Datum registracije: Aug 2018
Lokacija: -
Postovi: 51
Citiraj:
Autor martyzd Pregled postova
Ovo nema kraja...nadrogirao sam se informacijama
Sto kazete na ovo?Eisa awards, bestbuy lcd tv za 2018/2019 je:

TCL 55DC760. (Oko 5200kn a nabava.net).

Sto mislite o ovoj telki?

Isplati li se uopce ici na Samsung Q6FN koji je dobrih 2.5k skuplji?






Poslano sa mog FRD-L09 koristeći Tapatalk

Ovdje si pogledaj.


https://hdtvpolska.com/tcl-c76-55dc7...temem-android/
maby je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2018., 22:26   #11679
antiratar
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2018
Lokacija: Istra
Postovi: 17
Pogledaj Hisense h55u7. Ja ga imam mjesec dana i po meni je i dalje best buy do 5000kn.
antiratar je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2018., 22:46   #11680
Krafna
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 23
Pozdrav, trebao bih preporuku za TV do 7000kn, plaćanje gotovina, ako ima neka trgovina u Zagrebu gdje bi se sutra moglo pogledati i kupiti
Krafna je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2018., 00:51   #11681
ShebY
Premium
Moj komp
 
ShebY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Velika / Osijek
Postovi: 1,441
Citiraj:
Autor martyzd Pregled postova
Ovo nema kraja...nadrogirao sam se informacijama
Sto kazete na ovo?Eisa awards, bestbuy lcd tv za 2018/2019 je:

TCL 55DC760. (Oko 5200kn a nabava.net).

Sto mislite o ovoj telki?

Isplati li se uopce ici na Samsung Q6FN koji je dobrih 2.5k skuplji?






Poslano sa mog FRD-L09 koristeći Tapatalk
Imao sam 65" TCL-a 2-3 mjeseca i zamjenio ga za spominjanog LG-a SK8500.
LG je televizor, TCL je kinesko smeće i nebi to više nikad kupio.
__________________

ShebY je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2018., 07:09   #11682
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Može malo detaljnije ?
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2018., 10:32   #11683
Wuchko
Premium
Moj komp
 
Wuchko's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Umag
Postovi: 535
Kupio prije mjesec dana TCL C70 (U55C7006) i sasvim sam zadovoljan. Da ima nekih mušica - ima, no performanse i kvaliteta slike mu je i više nego dobra
Wuchko je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2018., 10:35   #11684
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor ShebY Pregled postova
Imao sam 65" TCL-a 2-3 mjeseca i zamjenio ga za spominjanog LG-a SK8500.
LG je televizor, TCL je kinesko smeće i nebi to više nikad kupio.
Daj nam dojmove za SK8500, jer sad me malo cimaju ove VA telke (ali trenutno ju imam, i imao sam VA monitor, i boje nisu ni blizu žive ko na IPS-u, plus viewing angle).

Citiraj:
Autor martyzd Pregled postova
Ne znam sve detalje, citao sam neke strane recenzije za Panasonic 55FX780 i TV je OK; ne znam ima li tko iskustva s Panasonic-ovim TV-ima?
Ali ima IPS panel i mislim da je sad oko 6600kn.
Imam Panasonic 40" DX600 i znam da su imali glupu foru da je 49" IPS, a 40" VA. 55 FX780 je znači IPS?

Moj je mid range, pa se ne da uspoređivati s telkama o kojima smo tu pričali, ali evo na brzinu mane i prednosti

1. Odlična interpolacija, npr upravo gledam 2.5 men na RTL2, prva sezona (znači serija stara 15 godina), sa metar i pol, i iako se pixeli vide ako se zagledaš i dalje je odlično.

2. VA matrica odlična u mraku, i za filmove i SF serije

3. Puno bolje hendla motion (nogometna lopta, teniska loptica) nego frendov Samsung M6. S obzirom da mu je i interpolacija odlična, izgleda da quad core unutra jako dobro radi svoj posao.

Mane:
1. VA matrica nema živahne boje kao IPS (barem ne na mid-range telkama), hence why je quantum dot ili triliminous super stvar.

2. Na svijetlu je VA matrica grozna, stalno moram imati zamračenu dnevnu sobu kad gledam TV, pa onda kad želim na balkon po svježi zrak, diži rolete, pa spuštaj kad gledaš TV... veselim se zimskim mjesecima sa ranim mrakom, samo zbog TV-a

3. Distorzija kvaliteta pod kutem nije grozna, i dalje se da gledati tekma s ekipom ili odigrati PES, ali film ili SF serija nije za gledati sa strane.

4. Daljinac je ogroman (pogotovo u usporedbi sa Samsung daljincem ili Smart Remoteom od LG-a) i nezgrapan. A pošto daljinski koristim samo za upaliti TV i rjeđe Netflix (Youtube kontroliram s mobitela), to mu je velika mana.

Speaking of daljinski, još jedna nezgodna mana Panasonic TV-a, pogotovo za Bnet usere, je što je novi Bnet daljinski moguće koristiti kao univerzalni daljinski, pa snjim mogu palit tv, stišavat, mjenjat source i kanale. Pošto volume handleam na Bnetu ili Soundbaru, kanale mjenjam na Bnetu, logično, super stvar je što s Bnet daljinskim mogu upaliti ili ugasiti TV.
Ali to vrijedi za sve osim za Panasonic telke, jer se Panasonic telke pale držanjem gumba, a ne single clickom, a to Bnet daljinac ne podržava...

Suma sumarum, volim jako Panasonic kao brend, za mid range telku moj DX600 je stvarno dobar, ali idući TV će biti LG ili Sony (vjerojatno LG, OLED ili SK8500, jer Android za TV ima dosta problema koliko čitam, a i htio bih rađe IPS matricu, nego VA).

Zadnje izmijenjeno od: Elven. 02.11.2018. u 11:16.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2018., 11:07   #11685
martyzd
Registered User
 
martyzd's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2018
Lokacija: Zadar
Postovi: 56
SK8500 je 1000€, za tu cijenu Samsung QLED Q6FN (VA) ima bolje recenzije, a i dosta forumskih preporuka kao bestbuy u tom rangu. Panasonic 55FX780 mi je bio prvi na meti, ali mislim da su i spominjani LG ili Philips 55PUS8303 nesto bolji po pitanju performansi (IPS paneli).
Ja cu ganjat Samsung kao prvi izbor na BF, drugi izbor jos ne znam...nadam se da bi mogao naci nesto oko 6k s popustom



Poslano sa mog FRD-L09 koristeći Tapatalk
martyzd je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2018., 11:18   #11686
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor martyzd Pregled postova
SK8500 je 1000€, za tu cijenu Samsung QLED Q6FN (VA) ima bolje recenzije, a i dosta forumskih preporuka kao bestbuy u tom rangu. Panasonic 55FX780 mi je bio prvi na meti, ali mislim da su i spominjani LG ili Philips 55PUS8303 nesto bolji po pitanju performansi (IPS paneli).
Ja cu ganjat Samsung kao prvi izbor na BF, drugi izbor jos ne znam...nadam se da bi mogao naci nesto oko 6k s popustom
Vidiš ja baš prelazim sa VA matrice na IPS. Kao i kod monitora, jednostavno je puno praktičnija za day to day use.

A Philipsom Ambilight mi je fantastičan, ali sam pročitao previše loših recenzija o njihovoj interpolaciji i problemima sa Android sustavom.

Samsung Q6 je odličan TV, čak i mene malo vuče da ostanem na VA matrici... vidjeti ću ponude na Black Fridayu, ali siguran sam da nećeš pogriješiti ako ga uzmeš.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2018., 11:48   #11687
ShebY
Premium
Moj komp
 
ShebY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Velika / Osijek
Postovi: 1,441
Citiraj:
Autor ShebY Pregled postova
Imam ja TCL 65p6046.
Iskustvo je takvo da ga nakon skoro 3 mjeseca vraćam nazad u trgovinu i neželim nikome da kupi android TV bilo koji, a pogotovo TCL.
Slika je valjda ok za te novce (65" za cca 7k kuna), VA matrica pa ima dobu crnu ali boje zato izgledaju malo isprano i svjetlina je slaba u svim uvjetima.
Izbijanje pozdinskog osvjetljenja je osjetno na 65",ali na manjim veličinama jedva vidljivo.
Najveća mana ovog TV-a i vjeroatno svakog TCL-a je OS tj. software.
Tvornički je došao s androidom 6.0 i dok je na toj verziji relativno ok radio, opcije su jako ograničene i bacao je grešku svako malo "google play services has stopped working", mislim usred tekme ili filma ti baci tu grešku i onda panično hvataš daljinski da klikneš ok kako bi se makla glupa notifikacija.
Ajde to je frend koji je kupio isti tv uspio rješiti, instalirali samo novi google play store (preko sticka) i još nešto i napokon tv radi kako treba.
Krajem srpnja se TV sam, bez pitanja nadogradio na android 7.0.
E tu počinje križni put, početno oduševljenje da je TV dobio update je ošlo u krasni kad se TV sam od sebe upalio usred noći, to sam prvo otpisao na mačku koja je možda prešla preko daljinskog, iako se to nikad nije desilo do tada.
No pošto se to nastavilo dešavati nije mica kriva , ošli smo na vikend doma i dočekali upaljen TV.
TV kad se upali sam od sebe nije responzivan, nemoš ga ugasiti (osim čupanja iz struje naravno, što nisam radio), nemoš ga stišati ništa.
Također mi se dok radi POJAČA NA MAX VOLUMEN i pokaže boot image, daljinski i onda ne reagira na ništa dok ovaj krasni TV izbija bubnjiće.
Osim toga cjeli TV se od nadogradnje usporio, šteka u svim pogledima, šteka POJAČAVANJE TV-a što mi je apsurdno.
Nekim čudom sam na poljskome forumu pronašao orginal 6.0 android za taj TV, flash-ao ga i onda tek vidio koliko je TV spor na 7.0, naravno to nije pomoglo jer se TV za koji dan ponovo automatski nadogradio na 7.0.
Opcije za isključivanje nadogradnji nema,kad uključim neku opciju da mora tražiti doputenje za instalaciju updatea, onda ponudi "update" i "update later".
Pogađate "update later" ga samo nadogradi sutra, ovaj put bez pitanja naravno.
Nakon trećeg updatea na 7.0 (da dvaput sam ga vraćao na 6.0) mi je pukao film.
Otišao sam u trgovinu gdje je TV kupljen i tražio zamjenu.
U pondjeljak stiže zamjena (LG od 55" spomenut koji post ranije) a ovaj TV trajno napušta moj dom, amen.

TLDR: Ne kupujte TCL ni pod razno.

Edit: da napočetku nije kolega našao riješenje za "google play services has stopped working" vratio bih ga isti tjedan, ovako mi samo produžilo kalvariju.
Dodam još na ovo kako imam SK8500 većneko vrijeme.
Znači uniformiranost slike na TCL-u je SMEĆE, to mogu sada reći zato jer je na LG-u jako dobra, da LG nema malo tamnije zone u kutevima koje su jedva primjetne u nekim situacijama unifomiranost bi bila savršena.
TCL je imao local dimming, imao je i postavke za to ali ja sam 99.9% siguran da to neradi ništa, razllike u slici NEMA u ni jednoj vrsti sadržaja (tv signal, netflix, PS4).
Na LG-u FALD radi i to je očito i jako dobro, bilo bi bolje kad bi imao još više dimming zona. SK9500 ima još više i to je super, samo što kod nas košta skoro kao OLED pa se bolje protegnut još 500-1000kn i uzet OLED.
Još što se tiče TCL i stvari koje ima a zapravo nema a to je HDR, uopće nema 10bit matricu a boje su isprane do bola, bolje boje ima 4godine star 40" panasonic IPS naspram ovog smeća.
TCL s VA matricom ima bolje crne i tu sve prednosti tog TV-a nad LG-om završavaju.
LG ima svjetliju sliku, bolje boje, 120Hz refresh, MILJAMA bolji OS, podrku za Dolby Atmos i Dolby Vision, sami TV je ljepši, zvuk je PUNO bolji.
TV se upali ODMAH čak ako ga palim na netflix tipku upali se za manje od 2s, znači pokaže netflix homescreen gdje odma možeš birat sadržaj i sve.
UI je cijeli fluidan, od osnovni stvari kao što je pojačavnje/stišavanje do navigacije po appovima, postavkama itd. Air mouse radi super.

Generalno ljudi izbjegavajte android TV-ove, Sony je jedini vjeratno ok. Od ostalog bježite.
Čak i ekipa koja ima android TV par mjeseci a da nije Sony vjeratno neznaju šta ih čeka s prvim update-om .

Ako sam nešto zaboravio ili vas zanima nešto specifično pitajte.
Ali generalno je dojam da su LG a bome i stari panasonic kvalitetni televizori, od same izrade, daljinaca, software-a, zvuka, kvalitete slike, svega.
TCL ne spada u tu kategoriju.

EDIT: Samsung QLED Q6FN se čini kao jako dobar TV, jedino što se meni ne sviđa je što je edge LED, TCL je zbog toga ima jako izbijanje pozadinskog po rubovima. Znali ne backlight bleed već baš izbijanje koje počinje jedno 1cm od ruba i završava 3-4cm od ruba, i imaš osjećaj da tu stoje ogrommne neonke.
Btw gdje je taj samsung 7500kn?
__________________


Zadnje izmijenjeno od: ShebY. 02.11.2018. u 11:56.
ShebY je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2018., 11:59   #11688
Roy
15/JG52
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 724
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
A Philipsom Ambilight mi je fantastičan, ali sam pročitao previše loših recenzija o njihovoj interpolaciji i problemima sa Android sustavom.

Kupio 49PUS8303/12 prije nekih tjedan dana dok je Emmezeta imala popust, glede slike mogu reći da se treba dosta igrati sa postavkama dok se ne dobije optimalna slika. Android je OK ali mislim da je problem relativno spori procesor a i sam OS je mislim TV verzija, nedostaje nekih opcija i programa u Playstoreu. Može se zaobići uključivanjem opcije unknown sources pa instalacijom sa USBa ali neke aplikacije rade neke ne. WiFi odličan, zvuk dobar, nije soundbar ali sam zadovoljan.
Roy je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2018., 12:11   #11689
maby
Banned
 
Datum registracije: Aug 2018
Lokacija: -
Postovi: 51
Citiraj:
Autor Roy Pregled postova
Kupio 49PUS8303/12 prije nekih tjedan dana dok je Emmezeta imala popust, glede slike mogu reći da se treba dosta igrati sa postavkama dok se ne dobije optimalna slika. Android je OK ali mislim da je problem relativno spori procesor a i sam OS je mislim TV verzija, nedostaje nekih opcija i programa u Playstoreu. Može se zaobići uključivanjem opcije unknown sources pa instalacijom sa USBa ali neke aplikacije rade neke ne. WiFi odličan, zvuk dobar, nije soundbar ali sam zadovoljan.



Ovdje imaš postavke za taj model.


Image Style: Films
Color: 50
Contrast: 70
Sharpness: 1-2 *
Brightness: 50




Color / Color Enhancement: Off
Color / Color Temperature : Warm
Contrast / Constrast mode: Optimized for images
Contrast / HDR Upscaling: Off / On *
Contrast: HDR Premium: Off-Maximum / auto *
Contrast / Dynamic Contrast: Off
Contrast / Video contrast: 100
Contrast / light sensor: Off
Contrast / Gamma: 0


Sharpness / Ultra Resolution: Off / On *
Sharp Image / Noise Reduction: Off
Sharp Image / MPEG Artifact reduction : Off
Motion / Motion Style: Movies / Standard
Perfect Natural Motion: off
Clear LCD: medium/maximum
maby je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2018., 12:42   #11690
Krafna
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 23
Kojega? PHILIPS 55PUS8303/12 ( http://skr.rs/do3 ) ili SAMSUNG 55NU8002 ( http://skr.rs/do7 ) Jel su ok te trgovine Aveline i Centro, nikad nisam tamo kupovao?
Krafna je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2018., 14:09   #11691
HAL 9001
Poboljsana verzija
Moj komp
 
HAL 9001's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 470
HAL 9001 je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2018., 14:14   #11692
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
Citiraj:
Autor Krafna Pregled postova
Kojega? PHILIPS 55PUS8303/12 ( http://skr.rs/do3 ) ili SAMSUNG 55NU8002 ( http://skr.rs/do7 ) Jel su ok te trgovine Aveline i Centro, nikad nisam tamo kupovao?
Osobno bih išao na Samsunga. Oba imaju panel sa 120 Hz ali Samsung je VA panel što je po meni prednost. Philips ima otvoreni Android pa možeš Kodi staviti, dok za Samsunga ne znam. Ali sve u svemu čini mi se Samsung bolja opcija.


https://www.displayspecifications.com/en/model/017411e6
https://www.displayspecifications.com/en/model/492e10af
alengrosevic je online   Reply With Quote
Staro 02.11.2018., 14:21   #11693
martyzd
Registered User
 
martyzd's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2018
Lokacija: Zadar
Postovi: 56
Citiraj:
Autor ShebY Pregled postova
Dodam još na ovo kako imam SK8500 većneko vrijeme.
Znači uniformiranost slike na TCL-u je SMEĆE, to mogu sada reći zato jer je na LG-u jako dobra, da LG nema malo tamnije zone u kutevima koje su jedva primjetne u nekim situacijama unifomiranost bi bila savršena.
TCL je imao local dimming, imao je i postavke za to ali ja sam 99.9% siguran da to neradi ništa, razllike u slici NEMA u ni jednoj vrsti sadržaja (tv signal, netflix, PS4).
Na LG-u FALD radi i to je očito i jako dobro, bilo bi bolje kad bi imao još više dimming zona. SK9500 ima još više i to je super, samo što kod nas košta skoro kao OLED pa se bolje protegnut još 500-1000kn i uzet OLED.
Još što se tiče TCL i stvari koje ima a zapravo nema a to je HDR, uopće nema 10bit matricu a boje su isprane do bola, bolje boje ima 4godine star 40" panasonic IPS naspram ovog smeća.
TCL s VA matricom ima bolje crne i tu sve prednosti tog TV-a nad LG-om završavaju.
LG ima svjetliju sliku, bolje boje, 120Hz refresh, MILJAMA bolji OS, podrku za Dolby Atmos i Dolby Vision, sami TV je ljepši, zvuk je PUNO bolji.
TV se upali ODMAH čak ako ga palim na netflix tipku upali se za manje od 2s, znači pokaže netflix homescreen gdje odma možeš birat sadržaj i sve.
UI je cijeli fluidan, od osnovni stvari kao što je pojačavnje/stišavanje do navigacije po appovima, postavkama itd. Air mouse radi super.

Generalno ljudi izbjegavajte android TV-ove, Sony je jedini vjeratno ok. Od ostalog bježite.
Čak i ekipa koja ima android TV par mjeseci a da nije Sony vjeratno neznaju šta ih čeka s prvim update-om .

Ako sam nešto zaboravio ili vas zanima nešto specifično pitajte.
Ali generalno je dojam da su LG a bome i stari panasonic kvalitetni televizori, od same izrade, daljinaca, software-a, zvuka, kvalitete slike, svega.
TCL ne spada u tu kategoriju.

EDIT: Samsung QLED Q6FN se čini kao jako dobar TV, jedino što se meni ne sviđa je što je edge LED, TCL je zbog toga ima jako izbijanje pozadinskog po rubovima. Znali ne backlight bleed već baš izbijanje koje počinje jedno 1cm od ruba i završava 3-4cm od ruba, i imaš osjećaj da tu stoje ogrommne neonke.
Btw gdje je taj samsung 7500kn?
Bio je na Santa D 7600kn pa 10% popusta na to, al vise ga nemaju...
Za drugi izbor onda mi je Samsung 8002, LG SK8500 ili Panasonic FX780E (oba IPS s time sto je Panasonic 1k jeftiniji). Moram do trgovine vidit taj dojam VA ili IPS, cak mislim da za normalno koristenje nece bit toliko bitno i da se nece vidjet neka razlika

Poslano sa mog FRD-L09 koristeći Tapatalk
martyzd je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2018., 14:31   #11694
Roy
15/JG52
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 724
movies, igrom slučaja jučer sam vidio da pod tom opcijom SD slika (Iskon TV) daje najbolje rezultate da sam recimo nekih 95% zadovoljan, s tim da je ostalih 5% picajzliranje na sitne detalje.
-->
Citiraj:
Autor maby Pregled postova
Ovdje imaš postavke za taj model.


Image Style: Films ...

Gdje si to našao? edit: NP, našao sam tu recenziju



Na 8303 je prva opcija Picture style --> movies, igrom slučaja jučer sam vidio da pod tom opcijom SD slika (Iskon TV) daje najbolje rezultate da sam recimo nekih 95% zadovoljan, s tim da je ostalih 5% picajzliranje na sitne detalje.
Roy je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2018., 17:51   #11695
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
U Sancti za vikend LG -15%
- LED TV LG 55SK8500 - 6800 kn
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2018., 20:21   #11696
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor Sa_Stilom Pregled postova
U Sancti za vikend LG -15%
- LED TV LG 55SK8500 - 6800 kn
very nice. ako mu je vec sad ovakva cijena, kakva ce biti na Black Fridayu...
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2018., 20:27   #11697
martyzd
Registered User
 
martyzd's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2018
Lokacija: Zadar
Postovi: 56
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
very nice. ako mu je vec sad ovakva cijena, kakva ce biti na Black Fridayu...
I ja se tome nadam

Poslano sa mog FRD-L09 koristeći Tapatalk
martyzd je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2018., 20:34   #11698
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Za black friday 75 incha samsung 4k led tv za 10k.

bice moj makar crko.
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2018., 20:57   #11699
Rino
[ZA DOM]Rino
Moj komp
 
Rino's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Kutina
Postovi: 762
Citiraj:
Autor martyzd Pregled postova
Za LG OLED vs Sony se definitivno slazem, nema logike kupit Sony.

A sto mislis o Samsung-u SQ6N ili MU8002 vs LG SK8500. Cak su i jeftiniji...zasto bi LG bio bolji izbor?
Odi u trgovinu i pogledaj sliku na njima (uzmi u obzir da se vrti 4K materijal).

Ja bi uzeo LG SK8500
__________________

Rino je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2018., 00:01   #11700
stojaleo
Premium
 
Datum registracije: Dec 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 86
stojaleo je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na