Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.11.2012., 19:37   #1
ChiP079
Premium
 
ChiP079's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Split
Postovi: 139
Najbolji program iz dvd u mkv - savjet?

znači imam nekoliko programa sa kojima prebacujem dvd u mkv, znači radio sam do sad sa :

Total Video Converter

Xilisoft DVD Ripper Ultimate

Xilisoft HD Video Converter 6

Handbrake

i sa nijednim ne mogu postići sljedeće, ja želim da prebacim dvd original u istoj kvaliteti na mkv fail bez kompresije i da kad kliknem taj mkv fail da mi na monitoru bude slika razvučena preko cijelog ekrana kao i na original dvd-u jer kad sa bilo kojim od ovih programa to uradim on mi ostavi zoom in sliku znači sa crnim okolo (gore, dole , lijevo , desno) iako tako nije na original dvd-u

prva 3 programa rade na istoj platformi i daju iste rezultate , handbrake radi mi sporo i slika ispadne puna grešaka... ima li iti jedan program da može napraviti mkv fail da bude isto sve kao i na original dvd-u ?
ChiP079 je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2012., 19:50   #2
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,414
DVDFab

A sad obavezno pitanje, zasto iz dvd u mkv?
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.11.2012., 20:51   #3
ChiP079
Premium
 
ChiP079's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Split
Postovi: 139
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
DVDFab

A sad obavezno pitanje, zasto iz dvd u mkv?
zato što tako lakše ubacim titl i sve slažem u jednom failu u multimediju koja premotaje normalno, kad ubacim original dvd premotaje sporo, treba ući u 2 foldera da se pokrene ima hrpu nepotrebnih jezika i prevoda

probat ću dvd fab imam 8.1 verziju jel to ok
ChiP079 je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2012., 21:18   #4
nex
Premium
 
nex's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: .
Postovi: 526
Prvo, nije fail nije file. Tvoje pitanje je fail, a ono u sto pokusavas pretvoriti dvd je file.

Citiraj:
Autor ChiP079 Pregled postova
ja želim da prebacim dvd original u istoj kvaliteti na mkv fail bez kompresije i da kad kliknem taj mkv fail da mi na monitoru bude slika razvučena preko cijelog ekrana kao i na original dvd-u jer kad sa bilo kojim od ovih programa to uradim on mi ostavi zoom in sliku znači sa crnim okolo (gore, dole , lijevo , desno) iako tako nije na original dvd-u
Zaboga. DVD ti je preko cijelog ekrana zato sto ti ga video player automatski pokrece u full screen modu. Sve podrzane rezolucije dvd formata su prilicno niske u usporedbi sa rezolucijama danasnjih monitora i naravno da ce svaki rip koji napravis izgledati malo kad ga gledas u prozoru.

Citiraj:
Autor nino Pregled postova
DVDFab

A sad obavezno pitanje, zasto iz dvd u mkv?
A ono... jedini logican razlog bi bio da ispadne manji file nego xvid/divx.
nex je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2012., 21:31   #5
ChiP079
Premium
 
ChiP079's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Split
Postovi: 139
upravo uradio sa dvfabom i očekivao slika je zoomirana i fail nije 5gb.a koliko ima dvd već 1gb

Citiraj:
Autor nex Pregled postova
Zaboga. DVD ti je preko cijelog ekrana zato sto ti ga video player automatski pokrece u full screen modu. Sve podrzane rezolucije dvd formata su prilicno niske u usporedbi sa rezolucijama danasnjih monitora i naravno da ce svaki rip koji napravis izgledati malo kad ga gledas u prozoru.

što oćeš reći da recimo u media playeru moram kliknuti na zoom? zasto mi media player ne radi automatski zoom? moram to probati dali štima onda ili se gubi na slici u usporedbi sa originalom

Zadnje izmijenjeno od: nino. 19.11.2012. u 21:45.
ChiP079 je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2012., 21:46   #6
nex
Premium
 
nex's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: .
Postovi: 526
Citiraj:
Autor ChiP079 Pregled postova
upravo uradio sa dvfabom i očekivao slika je zoomirana i fail nije 5gb.a koliko ima dvd već 1gb
1 GB je jos puno. A sto ti hoces, ripati DVD-e u MPEG-2 formatu? S xvidom cijeli DVD ti stane u 700 MB, za MPEG-4 MKV dosta ti je upola manje.

Citiraj:
Autor ChiP079 Pregled postova
što oćeš reći da recimo u media playeru moram kliknuti na zoom? zasto mi media player ne radi automatski zoom? moram to probati dali štima onda ili se gubi na slici u usporedbi sa originalom
Hocu reci da ta tvoja prica "cijeli ekran, zoom, truc, muc, srac" nema veze s time kako ces ripati DVD nego s postavkama gledanja originalnih DVD-ova. Oni su isto u tako niskoj rezoluciji, samo sto ti ih media player automatski pokrece u fullscreenu. Mkv fajlove ti automatski ne otvara u fullscreenu i to je cijela mudrost.
nex je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2012., 22:42   #7
Mihael
Premium
Moj komp
 
Mihael's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Home
Postovi: 2,186
VLC
Mihael je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na