Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.01.2012., 09:54   #571
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,865
Citiraj:
Autor Mejzlik Pregled postova
Danas sam kod frenda malo isprobao Pioneer SE-M390 slusalice, spojene na izlaz laptopa i na youtube-u pustio si Unplugged Laylu od Claptona. Jako su lagane i meni su super udobne. Sto se tice zvuka, koliko sam uspio sa takvim setup-om cuti, imaju malo naglaseniji bass, sto mi se nekako i svidja, a i dosta dobro me se dojmila Claptonova Layla na njima.
Potpis +1

Slusao sam ih, zeru vise basa, sto volim. Vrlo udobne na glavi i ne stiscu usi prejako. Solidna zvucna izolacija.
Cijenom prilicno prihvatljive za ono sto nude
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2012., 11:29   #572
d^_^b
Premium
Moj komp
 
d^_^b's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 471
Može li preporuka za neke wireless slušalice (ne moraju imati mikrofon, ali poželjno je). Nemam neke posebne zahtjeve, pa ne trazim nista super-dobro i samim tim super-skupo. Što jeftinije, to bolje (do nekih 30€)
__________________

d^_^b je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2012., 16:53   #573
tallsaint
Premium
Moj komp
 
tallsaint's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Split
Postovi: 63
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
ako ti se sviđa taj old skul i imaš 5glavi za sluške - grado.
Gledao sam Grado sr80 isto, razlika u cijeni je tu, zanima me jel i u zvuku isto tako. Iako mi više odgovaraju otvorene.

Pretpostavljam da je Grado jeftiniji u USA nego u nas pa bi mogao i od tamo dobavit.
tallsaint je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2012., 18:06   #574
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
grado je pri vrhu i meni je super sjeo njihov zvuk, sumnjam da ga ovo može nadsvirati u istoj cjenovnoj klasi.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2012., 13:05   #575
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Da to i mene muci, jos mi iz desnog uha stalno ispada slusalica. Vidia san jednom davno negdje šemu da se kupe spuzvasti cepici za usi, irezu na odredenu duzinu probije im se rupa sirine zvucnika na slusalici i dobijes vrlo udobnu pjenastu/spuzvastu slusalicu, vrijedilo bi to isprobati!
prileee, jel koristiš još ove KM-92? Ja izgubio svoje oko nove godine, sad naručio 2 para, stigle u roku 3 tjedna. Skroz sam zaboravio koliko su preplavljene bassom i još kad ih se usvira jedno mjesec dana. Za 49.90 krznaša su vrhunske
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2012., 19:03   #576
23 Joke
Talični Tom
 
23 Joke's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: Split
Postovi: 85
Da li se isplati uzeti polovne Creative Sound Blaster Arena za 300 kuna?
23 Joke je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2012., 20:48   #577
elzel
Premium
Moj komp
 
elzel's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Zlatar Bistrica
Postovi: 748
Imam Creative HQ-1300, koliko bih profitirao u kvalteti zvuka kada bih uzeo Sennheiser HD 202?
elzel je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2012., 21:12   #578
alka
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: osijek
Postovi: 4
Za elzel ....jako bi profitirao....ja ih povremeno koristim na Nad-ovom pojacalu i super su....
alka je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2012., 21:41   #579
elzel
Premium
Moj komp
 
elzel's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Zlatar Bistrica
Postovi: 748
U ponudi ima samo hd 202 II, kakve su u odnosu na HD 202 i općenito koje su best buy do nekakvih 400kn a da su raspoložive kod nas? Tnx!
elzel je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2012., 20:59   #580
asibulj
Misanthrope
Moj komp
 
asibulj's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Neumünster
Postovi: 568
Malo si pikiram slušalice pa sam našao ove Sennheiser 419 u Ronisu. Odgovara mi ta cijena pa da se ovdje posavjetujem ako mogu uzeti nešto bolje za te novce ili možda stotinjak kuna više. Spojio bih ih na Xonar DG. Hvala svima unaprijed.
__________________
x230
asibulj je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2012., 21:42   #581
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Citiraj:
Autor asibulj Pregled postova
Malo si pikiram slušalice pa sam našao ove Sennheiser 419 u Ronisu. Odgovara mi ta cijena pa da se ovdje posavjetujem ako mogu uzeti nešto bolje za te novce ili možda stotinjak kuna više. Spojio bih ih na Xonar DG. Hvala svima unaprijed.
Grado SR60
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2012., 14:16   #582
asibulj
Misanthrope
Moj komp
 
asibulj's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Neumünster
Postovi: 568
Vidim da ih svi preporučuju ali bih volio ako može još neki prijedlog, i ako je moguće da su zatvorenog tipa. U svakom slučaju ću ih uzeti u obzir.
__________________
x230
asibulj je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2012., 20:43   #583
asibulj
Misanthrope
Moj komp
 
asibulj's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Neumünster
Postovi: 568
Citiraj:
Autor asibulj Pregled postova
Vidim da ih svi preporučuju ali bih volio ako može još neki prijedlog, i ako je moguće da su zatvorenog tipa. U svakom slučaju ću ih uzeti u obzir.
Somebody?
__________________
x230
asibulj je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2012., 21:07   #584
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Tražim in ear sluške kvalitetnog zvuka, mogu i modeli koji idu oko glave, samo je bitno da idu unutar ušiju.

Prije ohoho godina sam kupio bio Sony MDR EX51-LP koje su za cijenu od 200kn davale zvuk kakvog su se i mnoge skuplje slušalice mogle posramiti u rangu do 400-500kn. Uspoređivao sam više modela onih walkman i naglavnih slušalica. Naravno, to je davno bilo, reklo bi se da nisam neki audiofil, ali reći ću samo da čujem razliku 320kbps mp3ce i FLAC, sad jel to ikome što znači ili ne, informacija je tu. Nažalost, na jednu od sluška sam nagazio i iščupao kabel iz one račve na kabelu i iskreno, ne da mi se to popravljati jer će biti nezgrapno i vizualno odvratno jer je nemoguće to tako fino zalemiti, pa mi trebaju nove slušalice.

Uz to dodao bih da nisam fan slušalica koje imaju prenaglašen bass, on mora biti jak ali nipošto ne smije prekrivati dio preostalog spektra zvuka.

Primarna namjena: slušanje audia sa mobitela, mikrofon nije nužan, ali dobro dođe.
Sekundarna namjena: računalo, filmovi etc.

Cijena: oko 500kn, ako vrijedi sluška nešto više nije neki problem.

Vidim da se podigla prašina oko Grado modela, i kad sam vidio cijene malo sam ostao paf

Ok, ovaj osnovni iGi je relativno ok cijena, ali mene zanima konkretno preporučate li nešto drugo?

Na Ultimate Ears sam nehotično nabasao prije par mjeseci, oni imaju različite modele od jeftinih kineza do ultraskupih stage slušalica.
Zanima me jesu li one dostupne kod nas? Logitech zastupništvo imamo, ali od UE ni traga ni glasa.

Sony i dalje ima ponudu sluški kod nas, ali more modela mi jednostavno ne govori ništa. Reviewi oko tih "jeftinijih" slušalica se pomalo razilaze.

Ukratko, trebam par prijedloga slušalica do/oko 500kn koje će biti bolje od EX51-LP.

EDIT: na ebayu vidim hrpetinu mdr sluška za mizernu cijenu, tipa ex700 za 5$, vrijedi li to probati uopće?

Zadnje izmijenjeno od: De5tr0yer. 26.04.2012. u 21:18.
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2012., 18:28   #585
insiderzg
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: zagreb
Postovi: 1
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Tražim in ear sluške kvalitetnog zvuka, mogu i modeli koji idu oko glave, samo je bitno da idu unutar ušiju.

Prije ohoho godina sam kupio bio Sony MDR EX51-LP koje su za cijenu od 200kn davale zvuk kakvog su se i mnoge skuplje slušalice mogle posramiti u rangu do 400-500kn. Uspoređivao sam više modela onih walkman i naglavnih slušalica. Naravno, to je davno bilo, reklo bi se da nisam neki audiofil, ali reći ću samo da čujem razliku 320kbps mp3ce i FLAC, sad jel to ikome što znači ili ne, informacija je tu. Nažalost, na jednu od sluška sam nagazio i iščupao kabel iz one račve na kabelu i iskreno, ne da mi se to popravljati jer će biti nezgrapno i vizualno odvratno jer je nemoguće to tako fino zalemiti, pa mi trebaju nove slušalice.

Uz to dodao bih da nisam fan slušalica koje imaju prenaglašen bass, on mora biti jak ali nipošto ne smije prekrivati dio preostalog spektra zvuka.

Primarna namjena: slušanje audia sa mobitela, mikrofon nije nužan, ali dobro dođe.
Sekundarna namjena: računalo, filmovi etc.

Cijena: oko 500kn, ako vrijedi sluška nešto više nije neki problem.

Vidim da se podigla prašina oko Grado modela, i kad sam vidio cijene malo sam ostao paf

Ok, ovaj osnovni iGi je relativno ok cijena, ali mene zanima konkretno preporučate li nešto drugo?

Na Ultimate Ears sam nehotično nabasao prije par mjeseci, oni imaju različite modele od jeftinih kineza do ultraskupih stage slušalica.
Zanima me jesu li one dostupne kod nas? Logitech zastupništvo imamo, ali od UE ni traga ni glasa.

Sony i dalje ima ponudu sluški kod nas, ali more modela mi jednostavno ne govori ništa. Reviewi oko tih "jeftinijih" slušalica se pomalo razilaze.

Ukratko, trebam par prijedloga slušalica do/oko 500kn koje će biti bolje od EX51-LP.

EDIT: na ebayu vidim hrpetinu mdr sluška za mizernu cijenu, tipa ex700 za 5$, vrijedi li to probati uopće?
ja ti prodam nekorištene AKG K390NC za 550 kn...odlične sluške...vidim da su u ronisu 830 pa ti vidi.
insiderzg je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2012., 22:09   #586
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor insiderzg Pregled postova
ja ti prodam nekorištene AKG K390NC za 550 kn...odlične sluške...vidim da su u ronisu 830 pa ti vidi.
Ne hvala, ova kutijica mi nipošto ne treba dok se krećem. I zabranjeno je prodavati stvari mimo tržnice za koju nemaš pravo pristupa.
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2012., 00:24   #587
Independent
Premium
Moj komp
 
Independent's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Pula
Postovi: 202
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Tražim in ear sluške kvalitetnog zvuka, mogu i modeli koji idu oko glave, samo je bitno da idu unutar ušiju.

Prije ohoho godina sam kupio bio Sony MDR EX51-LP koje su za cijenu od 200kn davale zvuk kakvog su se i mnoge skuplje slušalice mogle posramiti u rangu do 400-500kn. Uspoređivao sam više modela onih walkman i naglavnih slušalica. Naravno, to je davno bilo, reklo bi se da nisam neki audiofil, ali reći ću samo da čujem razliku 320kbps mp3ce i FLAC, sad jel to ikome što znači ili ne, informacija je tu. Nažalost, na jednu od sluška sam nagazio i iščupao kabel iz one račve na kabelu i iskreno, ne da mi se to popravljati jer će biti nezgrapno i vizualno odvratno jer je nemoguće to tako fino zalemiti, pa mi trebaju nove slušalice.

Uz to dodao bih da nisam fan slušalica koje imaju prenaglašen bass, on mora biti jak ali nipošto ne smije prekrivati dio preostalog spektra zvuka.

Primarna namjena: slušanje audia sa mobitela, mikrofon nije nužan, ali dobro dođe.
Sekundarna namjena: računalo, filmovi etc.

Cijena: oko 500kn, ako vrijedi sluška nešto više nije neki problem.

Vidim da se podigla prašina oko Grado modela, i kad sam vidio cijene malo sam ostao paf

Ok, ovaj osnovni iGi je relativno ok cijena, ali mene zanima konkretno preporučate li nešto drugo?

Na Ultimate Ears sam nehotično nabasao prije par mjeseci, oni imaju različite modele od jeftinih kineza do ultraskupih stage slušalica.
Zanima me jesu li one dostupne kod nas? Logitech zastupništvo imamo, ali od UE ni traga ni glasa.

Sony i dalje ima ponudu sluški kod nas, ali more modela mi jednostavno ne govori ništa. Reviewi oko tih "jeftinijih" slušalica se pomalo razilaze.

Ukratko, trebam par prijedloga slušalica do/oko 500kn koje će biti bolje od EX51-LP.

EDIT: na ebayu vidim hrpetinu mdr sluška za mizernu cijenu, tipa ex700 za 5$, vrijedi li to probati uopće?

Osobno sam isprobao dosta sluska, od Phillipsa, Sonya, iPoda, sve su bile uglavnom ono average klasa. Nijedna mi nije trajala preko godinu-godinu ipo, a zvuk je bio tako reci osredan, odnosno zadovoljavajuci za one koji ne traze nesto vise.

Eh sada ja nisam poput ostalih i kvaliteta zvuka mi je jedna slabost, stoga nakon duljeg surfanja i citanja po forumima prije 2 godine sam si kupio Sennheiser CX 300 II, u Italiji za 60 Eura. Dvoumio sam se dali da ih uzmem ili ne upravo zbog toga sto nikad prije nisam dao preko 20 eura za sluske.
Srecom odlucio sam se uzeti ih i mogu ti reci da su jedna od najboljih stvari koje sam uzeo u zivotu. Zvuk je jednostavno fenomenalan bass se osijeti no uravnotezen je sa ostalim tonovima. Sluske su stvarno prosle puno toga i dan danas rade bez ikakvog problema.

U svakome slucaju preporuka!
Independent je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2012., 00:52   #588
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
I ja imam CX 300 II i te pare koje traze za njih, one vrijede.
Rain Man je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2012., 13:05   #589
wireless_os
Premium
Moj komp
 
wireless_os's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 613
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Tražim in ear sluške kvalitetnog zvuka, mogu i modeli koji idu oko glave, samo je bitno da idu unutar ušiju.

Prije ohoho godina sam kupio bio Sony MDR EX51-LP koje su za cijenu od 200kn davale zvuk kakvog su se i mnoge skuplje slušalice mogle posramiti u rangu do 400-500kn. Uspoređivao sam više modela onih walkman i naglavnih slušalica. Naravno, to je davno bilo, reklo bi se da nisam neki audiofil, ali reći ću samo da čujem razliku 320kbps mp3ce i FLAC, sad jel to ikome što znači ili ne, informacija je tu. Nažalost, na jednu od sluška sam nagazio i iščupao kabel iz one račve na kabelu i iskreno, ne da mi se to popravljati jer će biti nezgrapno i vizualno odvratno jer je nemoguće to tako fino zalemiti, pa mi trebaju nove slušalice.

Uz to dodao bih da nisam fan slušalica koje imaju prenaglašen bass, on mora biti jak ali nipošto ne smije prekrivati dio preostalog spektra zvuka.

Primarna namjena: slušanje audia sa mobitela, mikrofon nije nužan, ali dobro dođe.
Sekundarna namjena: računalo, filmovi etc.

Cijena: oko 500kn, ako vrijedi sluška nešto više nije neki problem.

Vidim da se podigla prašina oko Grado modela, i kad sam vidio cijene malo sam ostao paf

Ok, ovaj osnovni iGi je relativno ok cijena, ali mene zanima konkretno preporučate li nešto drugo?

Na Ultimate Ears sam nehotično nabasao prije par mjeseci, oni imaju različite modele od jeftinih kineza do ultraskupih stage slušalica.
Zanima me jesu li one dostupne kod nas? Logitech zastupništvo imamo, ali od UE ni traga ni glasa.

Sony i dalje ima ponudu sluški kod nas, ali more modela mi jednostavno ne govori ništa. Reviewi oko tih "jeftinijih" slušalica se pomalo razilaze.

Ukratko, trebam par prijedloga slušalica do/oko 500kn koje će biti bolje od EX51-LP.

EDIT: na ebayu vidim hrpetinu mdr sluška za mizernu cijenu, tipa ex700 za 5$, vrijedi li to probati uopće?
Ne kupuj na ebayu sluske za te sitne pare. SVE su fake i neces biti zadovoljan.

Ja sam nedavno narucio SoundMagic PL50. Prosao sam hrpu review na head-fi i odlucio sam se za te zbog: vrhunskog zvuka, odlicne kvalitete, male mikrofonije kabla, dosta dobrog bundle-a i vrhunske udobnosti. Cijena je sa dostavom 325 kn. Plus naravno PDV i Carina ako bude trebalo. Ako zelis javim ti dojmove na PM kada mi dodju, ukoliko ne kupis nesto do tada.

Inace ove Grado iGi po iskustvima korisnika sa head-fi ne vrijede bas tih para. Naravno sve ovisi sto trebas i ocekujes od IEM slusalica.
__________________
*************************************





Intel Celeron G1820
ASRock H81M-HDS
8 GB Kingmax
23'' LG Flatron W2361V
NVIDIA GeForce GTX 960
Samsung Spinpoint F1 @ 1 TB
INTEL SSD - 120 GB
LC POWER LC6650GP3 V2.3
Antec Sonata Elite
MX 518
Logi tipkovnica neka..
NuForce usb DAC


wireless_os je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2012., 13:10   #590
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
@De5tr0yer

Ultimativni review sluški
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2012., 22:25   #591
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Hvala na preporukama, ako još netko naleti na neke/ima nešto vrijedno spomena nek se javi.

Zasad su mi se po preporukama najviše svidjele RHA MA-350, preporuku sam dobio na PM. Opleteni kabel i aluminijsko kućište su mi odlični, ako netko ima iskustva molio bih da javi.

Najviše bih volio da sluške budu dostupne kod nas, ali u slučaju da mi se nešto svidi poput ovih RHA onda ne bi bilo problema da naručim izvana.
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2012., 03:22   #592
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Destroyer - Klipsch Image S4.
I nes mi nije jasno... Na kojoj opremi ti to cujes razliku izmedju 320bit MP3 i FLAC-a?

Nisam dugo slusao ziku na slusalice i uzeo neki dan svoje "stare" CX300II i ostao WTF koliko je bas PREizrazen a sve ostalo kroz filter. Ne znam dal se od godine dana stajanja mogu unistit i dat skroz drugaciji zvuk... Imao sam i prvu verziju tih sluski.
EDIT: ostavio sam ih da sviraju na najjacem 5 min i sad je bolje al još uvijek nije dobro.

Zadnje izmijenjeno od: IcyTexx. 30.04.2012. u 00:03.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2012., 12:56   #593
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Destroyer - Klipsch Image S4.
I nes mi nije jasno... Na kojoj opremi ti to cujes razliku izmedju 320bit MP3 i FLAC-a?

Nisam dugo slusao ziku na slusalice i uzeo neki dan svoje "stare" CX300II i ostao WTF koliko je bas PREizrazen a sve ostalo kroz filter. Ne znam dal se od godine dana stajanja mogu unistit i dat skroz drugaciji zvuk... Imao sam i prvu verziju tih sluski.
EDIT: ostavio sam ih da sviraju na najjacem 5 min i sad je bolje.
Razliku možeš osjetiti na iole kvalitetnijoj potrošačkoj elektronici, naročito na malo kvalitetnijim slušalicama. Toplina i prostornost zvuka su dvije karakteristike koje bez pardona možeš razlikovati. Slušalice koje sam imao/Z2300 + audigy sb0090; i na mobu se osjeti bez problema.

Zato i tražim nešto oko 500kn max, jednostavno više kvalitetan zvuk ne mogu na tome razaznati. Tim više što niti nemam audigy karticu, samo integrušu.

Za cijenu veću od 300kn od slušalica očekujem da će mi se i vizualno svidjeti, tako da klipić otpada

Moram provjeriti u svijetu medija kakve se slušalice sve nude jer mi nije svejedno naručivati izvana i riskirati za par stotina kuna.

EDIT: za CX300 kažu ljudi da ima prenaglašen bass, što su popravili u II modelu?

Zadnje izmijenjeno od: De5tr0yer. 29.04.2012. u 13:07.
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2012., 14:51   #594
Shockre
Premium
Moj komp
 
Shockre's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Dublin
Postovi: 582
proso sam slusalica i slusalica.
senn CX300/400 su mi katastrofalne bile; jako prenaglasen bas, mutni mid tonovi, visokih skoro da i nema.
Klipsch S4i su mi odlican zvuk imale, ali mi nikako nisu pasale one silikonski tipovi kaj dodi s njima pa sam uzo Comply spuzvice. 5x udobnije.
Trenutno sam na Shure SE215 sa zicom za iPhone, zvuk malo bolji od Klipscha (cisci mid tonovi, ali nis ekstra). Super udobne, zamjenjiva zica.
Senn IE8 maaalo bolje od ovih Shure, ali kostaju malo vise nego duplo (2k kn) sto je totalno neisplativo. Shure SE215 su po meni best buy IEM, ulozeno/dobiveno.
Shockre je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2012., 20:39   #595
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Zanimljivo je na koji način biraš "kvalitetne" kao što veliš slušalice... Uzmi one koje ti se izgledom najviše sviđaju i 99% sam siguran da će ti zvuk bit savršen.

Stvarno ti zavidim ako na Logitechu i jeftinim Sony slušalicama čuješ razliku, ja ju jedino čujem na puno kvalitetnijoj opremi. PUNO. Da ne izgleda da slušam muziku samo sa ultra hifi sistema i pljujem po svemu ostalom - ne, doma sam na Z-5500, jedino u autu imam nešto kvalitetniji SQ sistem.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2012., 21:11   #596
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Ne znam tko iole osjetljiviji na spektar zvučne slike može ne osjetiti razliku između FLACa i MP3ce, 480p videa i HD videa na jutjubu i sličnih na high end zvučnicima za konpjuktor.

U krivu si ako misliš da će mi zvuk biti savršen sa mutavim sluškama za 100kn, a takve usporedbe da se na Z2300 i iole kvalitetnijim slušalicama ne mogu čuti razlike su samo mućko podjebavanje.

Ne tražim IEM za par tisuća novaca, tražim slušalice do oko 500kn, a svaki muzikoljubac će mi se s podsmijehom narugati da do te cifre ne mogu dobiti "kvalitetne" slušalice. Zato mogu dobiti kvalitetnije slušalice od onih koje se isporučuju sa mobitelima, walkmanima, mp3 playerima, raznim modelima skullcandya itd itd.

A ne mislim davati 300kn za slušalice koje su lijepe, a neuniforminm zvukom se ne mogu nositi sa nečim što sam platio duplo manje. Naročito me ne zanimaju one koje imaju slabu izolaciju, a tu u području do 300kn nemam što niti tražiti.

Grijeh je ako ti na puno kvalitetnijoj opremi rokaš CX 300 sluške jer su takve sluške smeće za rang opreme na kojoj slušaš glazbu.
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2012., 00:01   #597
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Iole Logitechovi zvucnici sigurno nisu high-end... Nekoc sam i to iole mislio.
Iole.

Ne govorim o razlikama na Youtubeu nego o razlikama između 320bit MP3 i FLACa. Al dobro, bolje je ne ulazit u to jer stvarno ima ljudi koji čuju točnu čistu razliku, ima onih koji ne čuju, a ima onih kojima podvališ 160bit MP3 pod FLAC i kunu se svime da zvuči bolje od svega što su ikad čuli.

Nisi mi skroz jasan, predložimo ti slušalice koje možeš nabavit za siću a bolje su od nekih koje koštaju 700+ kn, a ti kažeš da tebi moraju ličit na nešto i tražiš druge zbog izgleda koje će vjerojatno bit lošije od S4. Kolko čitam ovo šta pišeš, 3 puta si različite stvari reko.


Citiraj:
Za cijenu veću od 300kn od slušalica očekujem da će mi se i vizualno svidjeti, tako da klipić otpada
Citiraj:
A ne mislim davati 300kn za slušalice koje su lijepe, a neuniforminm zvukom se ne mogu nositi sa nečim što sam platio duplo manje.
Citiraj:
Zasad su mi se po preporukama najviše svidjele RHA MA-350, preporuku sam dobio na PM. Opleteni kabel i aluminijsko kućište su mi odlični, ako netko ima iskustva molio bih da javi.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2012., 00:31   #598
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Iole Logitechovi zvucnici sigurno nisu high-end... Nekoc sam i to iole mislio.
Iole.
Nemoj se truditi koristiti iole u rečenicama, ne ide ti baš. Koliko smo puta (mi, kao forumaši) raspravljali da su Z2300, Z5500 i slični modeli zvučnika high end zvučnici za konpjuktor? Moram ti boldati svaki dio svog posta da ga pročitaš kako treba? Daj se nemoj praviti pametan, imam te na piku još otkad si počeo srati oko applea da se isplati i da je mnogo bolji od ekvivalentnih PC i laptop konfiguracija, bez prihvaćanja argumentirane rasprave.

Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Ne govorim o razlikama na Youtubeu nego o razlikama između 320bit MP3 i FLACa. Al dobro, bolje je ne ulazit u to jer stvarno ima ljudi koji čuju točnu čistu razliku, ima onih koji ne čuju, a ima onih kojima podvališ 160bit MP3 pod FLAC i kunu se svime da zvuči bolje od svega što su ikad čuli.
Je, a ja ti govorim da ima ljudi koji ne osjećaju razliku između toga dvoga, pa kako onda da osjete vršnu kvalitetu mp3ce i lossless codeca? Paralele su ti stran pojam. Ako ciljaš na placebo efekt odmah te mogu odvratiti od toga. Uspoređivao sam stotine pjesama u 320kbps i FLAC zapisu baš namjerno da eliminiram tu ljudsku psihološku manu.

Ako si mislio da je bolje ne ulaziti u to, zašto si mi počeo soliti pamet da razliku ne osjećam? Trpanje mene u koš sa onima koji imaju logitech 2.0 zvučnike za 70kn nema smisla

Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Nisi mi skroz jasan, predložimo ti slušalice koje možeš nabavit za siću a bolje su od nekih koje koštaju 700+ kn, a ti kažeš da tebi moraju ličit na nešto i tražiš druge zbog izgleda koje će vjerojatno bit lošije od S4. Kolko čitam ovo šta pišeš, 3 puta si različite stvari reko.

Koje slušalice koštaju siću a bolje su od nekih za 700+? Klipsići? Prema stranim reviewima ima boljih unutar istog cjenovnog ranga. Svaki prijedlog sam dosad stavio na papir i pročitao reviewe, ako ti misliš da ću odabrati tvoj model samo zato jer imaš HiFi doma, varaš se

Dakle, da rezimiramo: Ako dajem 300+kn, slušalice == dobar zvuk * moraju dobro izgledati, valjda booleovu algebru razumiješ kad si tolko zatucan da ne kužiš da sam rekao dvije karakteristike koje sluške moraju zadovoljavati u tom cjenovnom rangu. Kad čovjek troši malo više love onda je sklon bit picajzla, kao što sam ja trenutno. Ne bih postavio pitanje koje slušalice preporučujete da mi nije stalo i do tvog mišljenja kao i do mišljenja svakog tko može bilo što predložiti s iskustvom.

Nadam se da si sad zadovoljan kad sam sve u jednoj rečenici sažeo, ako vidiš da je rečenica falična i dalje javi pa ćemo ti probat raščistiti nedoumice koje imaš.

I daj probaj ne bit onaj stereotipni ferovac koji misli da je stalno u pravu. Treći put da se kačim s tobom. Prvi put kad smo uživo pričali prije 5-6 godina rekoh sam sebi, klinac si, imaš para pa ćeš valjda jednog dana naučiti, raspravljali smo o monitorima ako me sjećanje služi. Nažalost, čini mi se da je sve gore po tom pitanju.

Nemoj se ljutit, nemam niš protiv tebe, ali tvoj je nastup očajan.
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2012., 00:36   #599
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova

Uspoređivao sam stotine pjesama u 320kbps i FLAC zapisu baš namjerno da eliminiram tu ljudsku psihološku manu.
I sta si zaključio?
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2012., 00:40   #600
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Nisam još ni pročitao cijeli post al ovo sa iole nisi skužio.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na