Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.10.2011., 14:28   #1
veky1991
Premium
 
veky1991's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: somewhere over there
Postovi: 68
(riješeno) Računalo ne boota nakon dodavanja DDR RAM-a

Ovako, da se odmah izjasnim da sam popriličan noob što se hardvera tiče Uglavnom, komp mi je jako star, što se vidi po tome da još koristim DDR... Trenutno na matičnoj imam dva keksa RAMa po 256 MB (DDR 400), koji rade u dual channelu, dakle u prvom i trećem slotu... Želio bih dodati još jedan keks od 1 GB (Transcend DDR 400), kako bih povećao memoriju na 1,5 GB... I pokušavao sam, ali imam osjećaj da sam griješio u poretku, jer mi na 256|1GB|256|slot nije uopće bootalo... na 1 GB|slot|256|256 mi je bootalo uz kratki beep, i freezao bi se pc ili restartirao na cca 3 minute nakon boota (a i dobivao sam dual channel upozorenje)... No imao sam i jedan vjerojatno uspješan pokušaj prije ovih, a to je da sam bio na 1,25 GB, pretpostavljam da mi je tad automatski bio ugašen dual-channel (no onda sam ga gasio i trpao ovih dodatnih 256 )... Tako da me zanimalo, jel postoji mogućnost i nekakav poredak slotova gdje bih imao 1,5 GB, da ova dva keksa od 256 MB rade u dualu neovisno od ovog od 1GB, bez ikakvih grešaka i uz normalan rad računala? Ili da ostavim na kraju samo 1 GB solo, a riješim se ova dva... Matična mi je Intel D865PERL...
Ispričavam se što ovo zvuči ovako početnički, no kao što rekoh u prvoj rečenici...
__________________
veky1991 je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2011., 15:21   #2
Ranma 1/2
Anything Goes Martial Art
 
Ranma 1/2's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Tendo Dojo
Postovi: 542
da li je moguće da te muče one-sided i dual-sided keksići memorije? jesi li siguran da su ti svi keksići dobri? stavi po jedan keksić u ploču i bootaj si MemTest+ da provjeriš je li sve OK sa memorijom.
__________________
"Water! Why does it always have to be water?!"

Ranma 1/2 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.10.2011., 15:25   #3
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Ne možeš s 3 keksa imat dual chanell (a na toj ploči ni triple chanell)
Također da bi stabilno radilo najbolje da je sva memorija istih specifikacija/istog proizvođača.
Ostavi taj 1GB keks, ostale prodaj ili drži za backup, i miran budi
Nije toliko DC mod uber mega dobar za ubrzanje rada na računalu koliko veći kapacitet (u ovom slučaju duplo više MB).
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2011., 10:00   #4
veky1991
Premium
 
veky1991's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: somewhere over there
Postovi: 68
Citiraj:
Autor Drvoje Pregled postova
Ne možeš s 3 keksa imat dual chanell (a na toj ploči ni triple chanell)
Također da bi stabilno radilo najbolje da je sva memorija istih specifikacija/istog proizvođača.
Ostavi taj 1GB keks, ostale prodaj ili drži za backup, i miran budi
Nije toliko DC mod uber mega dobar za ubrzanje rada na računalu koliko veći kapacitet (u ovom slučaju duplo više MB).
Aha, zahvaljujem na odgovoru, evo sad sam na 1 GB, a one dvije ostavio sa strane

Citiraj:
Autor Ranma 1/2 Pregled postova
da li je moguće da te muče one-sided i dual-sided keksići memorije? jesi li siguran da su ti svi keksići dobri? stavi po jedan keksić u ploču i bootaj si MemTest+ da provjeriš je li sve OK sa memorijom.
Čini se da su sve ispravne, samo se ne vole zajedno Ali hvala
__________________
veky1991 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na