Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 28.06.2011., 15:15   #1
Hido
Banned
Moj komp
 
Hido's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 624
(riješeno) Problem sa baracudom 1TB

Znaci ovako , radi se o ST31000524AS modelu (znaci 2 plocice).
Disk je sekundaran i sluzi kao storage.

Problem se pojavio drugi dan nakon kupnje, a problem je slijedeci... svaki puta kada zelim pristupiti particiji toga diska ili odredjenim datotekama na tome disku dogadja se nekakav delay (kao da se racunalo freeza na 4-5 sec, na pointeru vidim da se nesto ucitava, a u isto vrijeme se cuje škljoc na hardu, kao da se prebacuje s jedne plocice na drugu). Nakon toga je sve u redu kao da se nista nije ni dogodilo , ali taj 4-5 sec delay me uzasno nervira, pa se pitam dali je netko imao slican problem i ukoliko je , kako ga je rješio ? ili mi ne gine reklamacija

zahvaljujem unaprijed na odgovorima
Hido je offline  
Staro 01.07.2011., 11:10   #2
Hido
Banned
Moj komp
 
Hido's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 624
ajde ljudi, jel ima tko kakav prijedlog kako da ga istestiram, da provjerim ispravnost ili nesto slicno ?
Hido je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.07.2011., 11:14   #3
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
skini SeaTools i testiraj. ili jednostavnije, skini Hiren's Boot CD.iso, zaprži ga na CD i bootaj van windowsa. odaberi SeaToolse i vidi. ako ti izbaci bilo kakvu grešku, nosi odma na reklamaciju.
Ako ne izbaci nikakvu grešku, onda ti ostaje takav kakav je. No, i takvog ga možeš odnijeti na reklamaciju pa ako prođe, prođe. A ako ne prođe, onda bi ti mogli zaračunati testiranje ispravnog hardvera.
Brko je offline  
Staro 01.07.2011., 11:47   #4
Ivic@
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 87
Citiraj:
Autor Hido Pregled postova
Znaci ovako , radi se o ST31000524AS modelu (znaci 2 plocice).
Disk je sekundaran i sluzi kao storage.

Problem se pojavio drugi dan nakon kupnje, a problem je slijedeci... svaki puta kada zelim pristupiti particiji toga diska ili odredjenim datotekama na tome disku dogadja se nekakav delay (kao da se racunalo freeza na 4-5 sec, na pointeru vidim da se nesto ucitava, a u isto vrijeme se cuje škljoc na hardu, kao da se prebacuje s jedne plocice na drugu). Nakon toga je sve u redu kao da se nista nije ni dogodilo , ali taj 4-5 sec delay me uzasno nervira, pa se pitam dali je netko imao slican problem i ukoliko je , kako ga je rješio ? ili mi ne gine reklamacija

zahvaljujem unaprijed na odgovorima
Ma disk ti je OK, jer imam isto tako WD 1TB podijeljen na 2x500GB kao storage i isto ovo mi se događa što i tebi, disk se kao ugasi tj. kao ode u sleep, kad ne radi ništa ali čim stisneš na njegovu particiju čuje se taj škljoc da se pali i ima mali delay... inače taj 1TB mi je donedavno bio primarni disk i nakon što sam ga stavio da bude storage primjetio sam ovo što si napisao gore tako da mislim da nemaš brige oko ispravnosti diska i da je ovo normalno...
Ivic@ je offline  
Staro 01.07.2011., 14:54   #5
Hido
Banned
Moj komp
 
Hido's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 624
Skinuo SeaTools, istestirao sam ga sa svim testovima i svaki prolazi bez ikakve greske, mislio sam iz prve da se radi o bad sectorima ili necem slicnome , no cini se da je bas kako Ivic@ kaze, disk ima 2 plocice po 500GB i izleda da se prebacuje s jedne na drugu

@Ivica@
dali postoji mogucnost da se taj sleep nekako ugasi ?
i ukoliko znas , ako taj disk stavim kao primaran (na kojem ce mi biti OS) i ostalo, hoce li se taj delay i dalje desavati ?

zahvaljujem unaprijed
Hido je offline  
Staro 01.07.2011., 15:14   #6
Hido
Banned
Moj komp
 
Hido's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 624
Problem riješen !!!
Nakon malo googlanja i pomoći od strane jednog kolege, uspjeli smo naci riješenje problema.

-doticni disk u firmware-u ima zapisan power saving mode ukoliko se koristi kao sekundarni disk iz istog razloga se i događao delay od nekoliko sekundi koliko mu je i bilo potrebno da se iz stanja mirovanja prebaci na online funkciju

-rješenje je slijedece (Win 7)
putanja procesa: /Control Panel/All Control Panel Items/Power Options/Edit Power Plan/ Change Advanced Power Settings

-tamo stoji opcija "Turn off secondary hard disk after 20 mins" , opciju prebacimo na never , i to je to, nema vise delaya jer se disk ni ne gasi vise
Hido je offline  
Staro 01.07.2011., 15:20   #7
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,451
pa koliko ja znam WD ima ono famozno parkiranje glave a samsung to valjda nema?

Nego, da li je moguće da imaš možda podešeno u power opcijama da ti se gasi disk ako se ne koristi s obzirom da imaš windows 7?


Edit: sporo tipkam
Alister je offline  
Staro 01.07.2011., 15:22   #8
Hido
Banned
Moj komp
 
Hido's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 624
eheheh, da da to je to power opcija je bila problem , prvi puta se susrecem sa time, tako da nisam znao da 7-ica ima automatski upaljeno
Hido je offline  
Staro 01.07.2011., 15:25   #9
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,451
da, po defaultu ti je to tako namješteno
Alister je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na