Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Case Modding
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.01.2009., 17:57   #1
prljavi harry
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: solin
Postovi: 40
zvučna izolacija

zbog iritirajuce buke kompa odlučio sam obloćžiti kučište spužvom. zanima me gdje ima kupit spužve koja se samo nalijepi na stranice. gdje sve treba unutar kučišta stavit spužvu ( dali samo na stranice il po dnu ....). znbam da je bilo priej u linksa to kupiti al vise ne vidim u cjeniku. i opcenito dali ima netko iskustava s tim tj. dali to što smanjuje buku koja dolazi i kučišta
prljavi harry je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2009., 18:00   #2
-POP-
Eddie
Moj komp
 
-POP-'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 5,490
Chipoteka
Na sve stranice (bočne,naprijed, gore, iza i dole)
Pomaže ako ti je komp jaaaaako tih
__________________


Intel E5450 E0 @455X9=4005MHz 1.36V // H2O Corsair H100 @low
Asus P5Q-E P45 @1.2V @Ket's 2101 bios
4X2Gb G.Skill 4GBPQ @890MHz 15-5-5-5 1.82V
Gigabyte HD5850 1Gb @960/5100MHz 1.088V @Scythe Musashi
Samsung 250GB 850 EVO // Seagate 3000GB DM001 // Samsung 500GB T166S @2X Scythe Himuro
Lian Li PC-P50 ArmorSuit // Corsair VX450W // DVD-RW LG GH24NSB0
White Shark Commandos @red switch // Logitech MX518 @blue led
AOC Q3279VWF 31.5"


Rotel RC972 // 2X Rotel RB971 @bridged // Audio Epilog Peyote // Raiz Peyote stands
M2Tech Young DSD DAC // Audioperformance Power Supply by Apparatus
Ixos Gamma Geometry 6003 // Transparent Audio The Link 200 // Kimber PBJ
Nobsound NS-01G PRO // Acoustic Energy AE100² // Asus Xonar U7 // Ixos XHS243W
Sony KD-65XH9096 // Nvidia Shield (2017) // Logitech Z-5500 sub & Focal Sib satellites
Logitech Z-10 // Logitech Z-2300 // Sennheiser HD205
-POP- je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.01.2009., 18:04   #3
prljavi harry
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: solin
Postovi: 40
neki posebni proizvođač il samo da tražin spužvu. dyavno sam čitao u bugu da su dobre zvučne izolacije od coolteka, akase i sharkoon
prljavi harry je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2009., 23:03   #4
mexar111
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 81
Citiraj:
Autor prljavi harry Pregled postova
zbog iritirajuce buke kompa odlučio sam obloćžiti kučište spužvom. zanima me gdje ima kupit spužve koja se samo nalijepi na stranice. gdje sve treba unutar kučišta stavit spužvu ( dali samo na stranice il po dnu ....). znbam da je bilo priej u linksa to kupiti al vise ne vidim u cjeniku. i opcenito dali ima netko iskustava s tim tj. dali to što smanjuje buku koja dolazi i kučišta
a da pokusas prvo stisati ventove,hdd itd.
pa ako rezultat nebude dobar,onda se baciti na zvucnu izolaciju
zivili
mexar111 je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2009., 15:37   #5
hdready
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6
Dobar zvuk

Imaš dućan Dobar zvuk u Aninoj 16 (Rudeš).
Kupiš si Tyrotex spužvu koja je samoljepljiva. Odlična stvar.

http://www.dobar-zvuk.hr/hi-fi/pribor/damping.htm
hdready je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2010., 23:27   #6
luks 88
Premium
Moj komp
 
luks 88's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 477
ja sam obložio kučište sa ekstrudiranim polistirenom i smanjio buku dosta i temperature za 3-4 stupnja, prezadovoljan
luks 88 je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2010., 15:26   #7
hypnomidat
Premium
Moj komp
 
hypnomidat's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 27
mozda da probas sa emfibandom...unisatva vibacije...+ ta spuzva iz dobrog zvuka...
ja sam sebi cijeli auto obljepio sa emfibandom(2kilovata muzike u autu),razlika nebo i zemlja...fiat ima slabi i tanki lim,makon emfibanda sam se preporodio...
hypnomidat je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2010., 15:36   #8
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,937
Akasa Paxmate

Ovoga je jedno vrijeme bilo u Linksu. S tim sam si ja obložio kompletno kučište i satelite od bivših Z-2300 s unutarnje strane.

Ono iz chipoteke je namijenjano za zvučnike i ubija primarno bas frekvencije. Nije nešto posebno efikasno za kučišta i zujanja ventilatora na višim frekvencijama.....
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2010., 15:47   #9
luks 88
Premium
Moj komp
 
luks 88's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 477
Citiraj:
Autor hypnomidat Pregled postova
mozda da probas sa emfibandom...unisatva vibacije...+ ta spuzva iz dobrog zvuka...
ja sam sebi cijeli auto obljepio sa emfibandom(2kilovata muzike u autu),razlika nebo i zemlja...fiat ima slabi i tanki lim,makon emfibanda sam se preporodio...
kak ozgleda emfiband i di ga ima za kupit, nisam nikad čup za to?


Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Akasa Paxmate

Ovoga je jedno vrijeme bilo u Linksu. S tim sam si ja obložio kompletno kučište i satelite od bivših Z-2300 s unutarnje strane.

Ono iz chipoteke je namijenjano za zvučnike i ubija primarno bas frekvencije. Nije nešto posebno efikasno za kučišta i zujanja ventilatora na višim frekvencijama.....
ovo Akasa je super, samo ga nisam niti preko interneta uspio nać za naručit, kod nas mislim da ga nema nigdje.
koliko gledam po PC dućanima više NITKo ne drži te izolacije,znam da je prije bilo toga...
kak si ti zadovoljan s tom Akasom,dal stvarno ubija zvuk primarno na višim okretajima ventova i kakva je na nižim (ispod 1000rpma)?

ja sam se iznenadio sa XPS-om, nitko po forumima nije to predlagao i probao,ja sam išo probat i ugodno se iznenadio,2 muhe jednim udarcem, a cijena je 20 kn za pol kvadrata debljine 2cm, probajte...

Zadnje izmijenjeno od: luks 88. 12.04.2010. u 17:01.
luks 88 je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2010., 17:01   #10
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,937
Citiraj:
Autor hypnomidat Pregled postova
mozda da probas sa emfibandom...unisatva vibacije...+ ta spuzva iz dobrog zvuka...
ja sam sebi cijeli auto obljepio sa emfibandom(2kilovata muzike u autu),razlika nebo i zemlja...fiat ima slabi i tanki lim,makon emfibanda sam se preporodio...
Malo sam OT, ali moram ovo reći ako slučajno još nekome tko ovo čita padne na pamet dampirati auto

Ako dampirate vrata od auta, nemojte lijepiti bitumen ili neke trake ili damping ploče po vratima. Nemojte lijepiti ništa! U slučaju da vam netko na parkingu udubi vrata ili na neki drugi način ošteti auto, limar vam neće moći poravnati vrata na kojima je nalijepljen damping!

Obično vam ostaju dva izbora: ili da pokušate skinuti sami damping masu s vrata pa da mu onda dofurate auto na ravnanje lima (mission impossible) ili da kupite nova vrata

Radije koristite neke umetke koji ne ostaju trajno na vratima ili ako se lijepe da se mogu u potpunosti skinuti (nisam čuo za takve).
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na