Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 01.11.2015., 13:54   #4051
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,707
Vidim samo unaprijeđeni STAMINA mode....ne vidim ništa o poboljšanju baterije u normalnom korištenju
trouble je offline  
Staro 01.11.2015., 13:57   #4052
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,555
Baterija je na 6.0 bolja kako god. I u standby i u korištenju. Gugle je malo popravio lolaru i to je to.
schetz je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.11.2015., 14:01   #4053
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,647
Pa Doze opcija na 6.0 će napokon doć do izražaja, stendbaj mod bi trebal bit poboljšan, a ljudi već prijavljuju da 6.0 radi jako dobro a baterija je isto poboljšana (Nexus 5, 5X, 6P, G4).. Tak da sumnjam da će Z5 bit izuzetak, battery drain bi trebal bit značajnije manji spram rastrošnog LP..
zvonac je offline  
Staro 01.11.2015., 14:06   #4054
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,555
Pa to je to da, nema velike mudrosti. Doze stvarno djeluje . Svi koji dobiju update će profitirati i ćao. I riješen je i onaj glupi mobile radio active drain. Na stranu to što je već L trebao biti takav.
schetz je offline  
Staro 01.11.2015., 14:16   #4055
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,647
Citiraj:
Autor schetz Pregled postova
Pa to je to da, nema velike mudrosti. Doze stvarno djeluje . Svi koji dobiju update će profitirati i ćao. I riješen je i onaj glupi mobile radio active drain. Na stranu to što je već L trebao biti takav.
Ček malo, kaj nemaš ti neki eksperimentalni 6.0 za sonija instaliranog?
Imaš Z5C ili?
zvonac je offline  
Staro 01.11.2015., 14:18   #4056
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,555
Sony concept na z3
6.0 fkors
schetz je offline  
Staro 01.11.2015., 14:36   #4057
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,707
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Pa Doze opcija na 6.0 će napokon doć do izražaja, stendbaj mod bi trebal bit poboljšan, a ljudi već prijavljuju da 6.0 radi jako dobro a baterija je isto poboljšana (Nexus 5, 5X, 6P, G4).. Tak da sumnjam da će Z5 bit izuzetak, battery drain bi trebal bit značajnije manji spram rastrošnog LP..
Ma da,nisam znao da su Nexusi 5x i 6P imali Lollipop...

Rastrošni LP? Meni je gurao dosta bolje od Kitkata dok ga nisu zaklali sa lažnim Stagefright apdejtima i glupostima....10 sati SOT-a....dokazi na kojoj stranici prije.

Doze opcije,kao i stamine me baš ne zanimaju jer blokiraju push poruke,tj provjeravaju ih periodički...što si ja u svom poslu ne smijem dopustiti. Pustiš li te aplikacije u exception listi,od Stamie i Dozea više nemaš neke prevelike koristi...
trouble je offline  
Staro 01.11.2015., 15:02   #4058
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,555
Doze ide u biti ovako : Network access is disabled, unless your app receives a high priority Google Cloud Messaging tickle

Meni za sad,ne kasne notifikacije. Da li WA,V,SMS,mail,imaju dobro određen priotity,ne znam,no vjerojatno da. Da li će biti hrpa loše odrađenih apps,opet vjerojatno da.
schetz je offline  
Staro 01.11.2015., 16:06   #4059
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,647
Citiraj:
Autor trouble Pregled postova
Ma da,nisam znao da su Nexusi 5x i 6P imali Lollipop...

Rastrošni LP? Meni je gurao dosta bolje od Kitkata dok ga nisu zaklali sa lažnim Stagefright apdejtima i glupostima....10 sati SOT-a....dokazi na kojoj stranici prije.

Doze opcije,kao i stamine me baš ne zanimaju jer blokiraju push poruke,tj provjeravaju ih periodički...što si ja u svom poslu ne smijem dopustiti. Pustiš li te aplikacije u exception listi,od Stamie i Dozea više nemaš neke prevelike koristi...
Za 5X i 6P nisam govorio da su imali LP neg da imaju MM iliti 6.0, a nadovezao sam se na citiram:"značajnije manji spram rastrošnog LP" se odnosilo na uređaje koji imaju LP, a to je Z3 i ekipa da ne nabrajam...



LP na Z3, G2 radi solidno, KK se tu najbolje pokazal i daleko bolje radi KK na Z3 neg LP a to vrijedi i za G2..
zvonac je offline  
Staro 01.11.2015., 16:48   #4060
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,707
Znam,samo vidim na XDA concepte i nisam nešto WAU sa battery lifeom za Z3C...možda su meni očekivanja visoka,ko zna. Vidjeti ćemo kada bude ofišl
trouble je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.11.2015., 16:53   #4061
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,647
A gle Z3C i ovak ima WAU bateriju. tak da sumnjam da bu MM to još jako poboljšao, al opet razlika će bit neka, naravno na bolje samo..

Pa evo, ekipa koja vozi N5, na LP su imali oko 3.30h SOTa a na MM oko 4.30h, ok, možda i nije neka usporedba, al dovoljno govori da je MM značajnije bolji u odnosu na LP..
zvonac je offline  
Staro 01.11.2015., 20:28   #4062
bubimir13
Registered User
Moj komp
 
bubimir13's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Kutina, CRO
Postovi: 439
Što ne napravi Sony napravit će devovi. Iznimno dobra dev scena je na Sonyju, jedan od razloga koji me drži uz te uređaje
__________________
bubimir13 je offline  
Staro 01.11.2015., 22:53   #4063
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,555
Nažalost moj dojam, bar na z3 što se toga tiče je meh. Krivim lb odnosno sebe što nisam to ranije provjerio. Možda onima s UB stvari izgledaju bolje, ali nisam ni u to siguran. Dev scena je daleko najjača na nexusima, logično. Nakon toga, barem što se tiče do S5 bi rekao Samsung. Tu doduše možda griješim a i mjenjalo se nagore zbog closed exynos sources, cijele balade su o tome pisane. Ne umanjujem rad pojedinaca, ali realno, i publika je takva. I dalje redovno čitam Mako sekciju xda, jer me veseli čitati što se sve može napraviti, a i user baza je puno bolja. Većina barata osnovnim stvarima ,i puno je manje potpuno glupih pitanja. Sada kad čitam z3 sekciju xda, dođe mi da plačem kakvih idijota ima koji nisu u stanju pročitati info u OP, a to je samo vrh sante. Čast izuzecima, a ima par vrhunskih, većinom su tamo kuhari, porteri i slično. Možda griješim, ali, ako se pogleda sekcija z3 ad i z3 oad, to je maltene mizerija u odnosu na druge. Još jednom, svaka čast izuzecima, ali kod drugih je tih izuzetaka puno puno više.
schetz je offline  
Staro 01.11.2015., 23:07   #4064
bubimir13
Registered User
Moj komp
 
bubimir13's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Kutina, CRO
Postovi: 439
To sam rekao misleći na podršku koju Sony kao OEM pruža devovima, bilo da je pitanje AOSPa ili pojedinih aplikacija koje se nadovezuju na funkcionalnost softvera. Pa dečke i cure iz FXP (free Xperia project) su uzeli pod svoje i zaposlili (Jarpolea) i daju im resurse. Tako je i nastao AOSP testni ROM za Z3 prvo za LP sad i za MM. Jer Sony je u strategiju ugradio nakon 4.3 JBa da se počinje približavat vanilla Nexusu i ostavit samo nužno potrebne feature (STAMINA, DSEE, X-Reality, BIONZ...).

Manje-više svi devovi na Z seriji gooooodinama su na Sonyjima od kad su izašli, ali ono što mene smeta je fakat povećan broj ''žicaroša'' koji samo traže nešto, najčešće su to suludi zahtjevi za modifikacijama/portom a ničim ne pridonose, nego samo smetaju. Pogotovo sa odgovorima tipa: Will it work on Xperia SP, a u OPu i naslovu teme je napisano samo recimo XZ3. Obično su to ovi balavci iz Indije, Pakistana, Bangladeša i ostalih ciganskih mahala.

A za LB ti podrška ovisi o broju korisnika, što je uređaj popularniji, prije i bolje će se naći exploit za root pa onda i recovery i sl. iako je tu Sony konzistentan pa XZDR fora prolazi kroz bog-te-pitaj već koju generaciju Sony uređaja sa neznatnim modifikacijama. Jedino se root exploiti mjenjaju, sve ostalo ide preko starih fori.
__________________
bubimir13 je offline  
Staro 01.11.2015., 23:16   #4065
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,707
Dev scena je jedn od najgorih ikada ....na Sonyu. Govorim to dolazeći sa Nexusa di je svaki tjedan 3 nova,kvalitetna ROMa bilo koji nisu sličili ko jaje jajetu.

Uvelike zaključan bootloader na Sonyu je i razlog tome.
trouble je offline  
Staro 01.11.2015., 23:29   #4066
bubimir13
Registered User
Moj komp
 
bubimir13's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Kutina, CRO
Postovi: 439
Izuzmi Nexuse, jebote, kak to uopće se može uspoređivat???? Ja pričam o podršci OEMa a ne nativnoj vanilli...
__________________
bubimir13 je offline  
Staro 01.11.2015., 23:36   #4067
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,707
Ok,onda ću spomenut bilošta šta ima unlockabilni bootloader. Znači sve osim sonya ima bolju DEV podršku. Spominjali nsmo ne oficijalnu dev scenu. E tu u neoficijalnoj dev sceni je možda Sony i najgori. SAmo treba na količinu svega pogledati na (nebumo sad nexuse spominjali) na Samsunzima,LGovima,OnePlus pogotovo,HTC...pogotovo njihovi teamovi koji su uspjeli M9 kameru dovesti od rejtinga smeća do respektabilne kamere. Mi to nemamo....

Treba samo pogledati thread jendog One Plus One

Čak i Carbon Teamu se neda zezat neg su poslali nekog developera tamo koji mjesecima nije apdejtao rom već čeka da sony to riješi u kernelu....pobogu.

Zadnje izmijenjeno od: trouble. 01.11.2015. u 23:44.
trouble je offline  
Staro 02.11.2015., 00:07   #4068
bubimir13
Registered User
Moj komp
 
bubimir13's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Kutina, CRO
Postovi: 439
Nisam ni rekao da su najbolji, objektivno nisu, upravo zbog zaključanog boota, al da je nešto nemoguće bilo nije. Osim crackad s1, to nikak neće napravit.
__________________
bubimir13 je offline  
Staro 02.11.2015., 08:02   #4069
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,555
Ne znam, ja sam na strani trouble-a. LB uzima danak, i to fino.
Nije stvar u tome da se mora nešto flešat da bi ne znam, dobio opciju s novijeg telefona,već recimo, jedan je Dev na nexus liniji sređivao memory leakove, kojih je na L bilo milion. E sad, to je bilo u AOSP branch, i veliki broj je na ostalim AOSP based romovima to lijepo povukao na svoj ROM. I imaš to lijepo dostupno kad flešaš pošteni ROM . Ako imaš Sony, i LB, a puno je takvih, možeš se u principu slikati.

Zadnje izmijenjeno od: schetz. 02.11.2015. u 08:08.
schetz je offline  
Staro 02.11.2015., 10:51   #4070
bubimir13
Registered User
Moj komp
 
bubimir13's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Kutina, CRO
Postovi: 439
to je istina da. No ne slažem se da se sa LBom možeš slikat. Većinu toga riješi obični Xposed modul (npr. Serarjov) i mod frameworka ili aplikacije. RAM leakove na Samsungu i ostalima kad je izašao LP su rješavali sa Xposedom, Sony to nije niti trebao. Ono što sa LB se ne može je ubacit modificirani kernel koji dečki rade i fakat ima odličnih koji isprave Sonyjevu zbrku optimizacijom.
Osim toga, za UBL postoji DRM restore pa koristiš sve blagodati...
__________________
bubimir13 je offline  
Staro 03.11.2015., 20:02   #4071
bubimir13
Registered User
Moj komp
 
bubimir13's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Kutina, CRO
Postovi: 439
https://www.youtube.com/watch?v=KndFn_U9cKM

interesantno, FHD video usporedba sa SGS6 sa stabilizacijama, pažljivo pogledajte dio kad vraća kameru sa stupa iz macro-a prema stepenicama koliko brzo refokusira Sony.
__________________
bubimir13 je offline  
Staro 04.11.2015., 16:17   #4072
bubimir13
Registered User
Moj komp
 
bubimir13's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Kutina, CRO
Postovi: 439
Postajem već dosadan, al evo još jedna najava nakon one sa STAMINAom, i za camera2 API:

http://developer.sonymobile.com/2015...#comment-16394

Jerpelea je inače recruitan iz FXP-a koji se bavio portanjem AOSPa i CMa na Xperije, pa je legit lik a ostaje vidjet što će pametne glavice smislit kak nanovo zajebat korisnike
__________________
bubimir13 je offline  
Staro 09.11.2015., 21:48   #4073
The Man
Premium
 
The Man's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Agram
Postovi: 1,096
Upravo sam si naručio Ringke Fusion za Z3 Compact u boji crnog dima. Ima li ga možda netko od vas i jeste li zadovoljni?
__________________
I LIKE TO WALK ALONG THE BEACH WITH A RAGING HARD ON. IT'S FUNNY TO SEE THE REACTIONS.

The Man je offline  
Staro 09.11.2015., 22:24   #4074
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,555
Imao za z3,isprva ok,kasnije crap.Teski. Jedini case za z3 koji mi ista valja je cruzerlite. Nazalost probao ih dosta. Vjerujem da je slicno i kod z3c.
schetz je offline  
Staro 09.11.2015., 23:39   #4075
The Man
Premium
 
The Man's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Agram
Postovi: 1,096
Sad trenutno imam Cellular Line Shape, a probao sam i Cellular Line Book Uni. Shape mi je ok case, no ima preružnu mat "ledenu" pozadinu. Book Uni je također ok, ali totalno je nepraktičan za rukovanje s jednom rukom i dosta udeblja mobitel. Pretpostavljao sam da je to tako, ali morao sam probati jer sam bio blesav i mislio da ću se već nekako naviknuti. Otišlo mi je 173 kune u nepovrat...
__________________
I LIKE TO WALK ALONG THE BEACH WITH A RAGING HARD ON. IT'S FUNNY TO SEE THE REACTIONS.

The Man je offline  
Staro 10.11.2015., 07:21   #4076
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,555
Ne znam kako si uspio platiti ringke 173 kune. Osim ako nije tipfeler. Nije sranje da se razumijemo. U odnosu na cellular line će ti biti preporod,a osim toga, dobro štiti mobitel. Ali da je kvaliteta u rangu istog ringke za recimo mako ili s5, nije. Oni imaju tvrđi bumper dio, verzija za z3 ima mekši, i nakon cca 3 mjeseca se rastegla pa se mobitel pomicao unutar za cca milimetar. No i dalje mislim da će ti nakon ovih što si imao prije biti čudo.
schetz je offline  
Staro 10.11.2015., 07:26   #4077
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,223
Ringke Fusion na mom S5 je kao bumper od M84 tenka... imam ga već pola godine, nit se omlohavio niti igdje zijeva ili je ofucan. Najjači bumper do sada koji imah.

Kako je moguće da su ga onda za Z3C usrali?
Brko je offline  
Staro 10.11.2015., 07:35   #4078
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,555
A pogledaj kakav je. Proziran. Mekši. Sestra još ima moj na mako i taj je isto ko tenk. Nisam ni ja iskreno očekivao tako nešto premda se spominjalo na xda. Prevelik je otvor za mag charger ,pa je taj rub gore jako jako tanak. Općenito, koliko je taj mag charger dobar, toliko je otežao izradu kejseva. Na cruzerlite, iako mi inače nije bila top, za sad nemam zamjerke, puno kvalitetnija izrada od ringke.
schetz je offline  
Staro 10.11.2015., 08:37   #4079
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,223
Cruzerlite sam na tvoju preporuku uzeo frendu za Z1C (kojeg je kupio od The Mana). Iznimno je zadovoljan njime, a puni mob stalno preko Wsken magnetnog kabela.
Brko je offline  
Staro 11.11.2015., 09:17   #4080
Tejo.Hr
Premium
Moj komp
 
Tejo.Hr's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Selim se od sajta do sajta
Postovi: 179
Meni je nakon prvog Nillkin Frosted koji ima malo lufta stigao drugi koji je isti takav. Očito nije neka kvaliteta pa ga ne preporučam. Razmišljam preć na case mate tough ako nabasam na neku bolju cijenu.
Tejo.Hr je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na