Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Članci
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.07.2007., 13:57   #61
Isus
Headbangig Grunf!
Moj komp
 
Isus's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: headbanger's ball
Postovi: 4,372
Kad se već goori o igrama čudi me da se nitko nije sjetio UFO enemy unknown.
Teška i dugačka igra koja je bila izvrsno razrađena i tražilo se određeno vrijeme da ju se skuži.

Netko je bio spomenuo i Dune 2 igrao ju miljun puta i nikda dosta igre samo je predzadnja msijia malo nebalsinra u odnsou na cijelu igru.
Dune 2000 modernizirana dune2 po mei čak i bolja je rje uz grafiku imala i onaj dio da je s tenkom bilo teško ići na hrpu pješadije, trebalo je imati dobar balans kod snaga.
od novijih iskače mi Company of Heroes jer igra nije klasična moderna strategija s ww2 tematikom, nema gomilanja snaga kod neprijatelja koji spava, neprijatelj ne napda samo iz jednog smjera.

Ostalo razočravajuće, AI je puno pre često AS ( artificial stupidity), igre su mi pre krateke i zasnvaju se samo na snazi. vidi Warcraft3, Unreal 2, pa onda su tu i Doom3 koji je izgubio svoje lice kao i quake 3 i q4, možda sma straomodan ali doom i quake se moraju zasnivati ti si sam njih je puno i napdaju te a ti ih kolješ, nema budlaština tipa spasi ovog ili onog, odi po metlu i vrati se do svoje jedinice, kakve jedinice, tvoje jedine jedinice su bezbrojan oružj a+BFG 9000 i tona municije, a kad se treba ispuctai od ese na najteži nivo prije nightmarea i upiše IDDQD
__________________
Porsche 6cyl.boxer se hladi zrakom komp se hladi vodom!
Chairman of G.M.S. , Heavy Metal Thunder!
Former member of PCE 100+kg demolition squad
Grunf je moj idol!
Moji Grunf type modovi
NB:Mini Monster NB,VGA:Ye Monster C!, Ye Monster D!,Abit NB:Abit mini Monster,PSU:Ultra Monster!
Alfisti site, Alfisti forum
Isus je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2007., 14:35   #62
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Uostalom, zašto je SC zajednica toliko opsjednuta sa "dvojkom", kad je po riječima "profesionalaca" SC savršena strategija (ili najbolja od svih) ako u pitanju nije nova šarena grafika, ili par novih jedinica?

zato jer nemozes igrati jednu igru konstantno deset godina...

Starcraft sam igrao pet godina
warcraft 3 sam igrao isto skoro 5 godina

tako da po meni trajanje savrsene igre je pet godina i onda jednostavno nema vise zari kao na pocetku .

inace SC 2 je jedina igra koju ja ocekujem vec dobrih 6 godina
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.07.2007., 15:38   #63
Ribic
Cushion-first
 
Ribic's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: N45°23' E15°58'
Postovi: 80
Citiraj:
Autor Isus Pregled postova
Kad se već govori o igrama čudi me da se nitko nije sjetio UFO enemy unknown.
Postoji izvrstan port za Pocket PC, s 90% originalne grafike i još nešto nove, u kojem uživam ovih dana. Tko ima malo noviji Pocket PC (čitaj: proizveden nakon 2003.), "a must have".

http://www.smksoftware.ru/downloads.shtml
Ribic je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2007., 16:31   #64
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Citiraj:
Autor Ribic Pregled postova
Postoji izvrstan port za Pocket PC, s 90% originalne grafike i još nešto nove, u kojem uživam ovih dana. Tko ima malo noviji Pocket PC (čitaj: proizveden nakon 2003.), "a must have".

http://www.smksoftware.ru/downloads.shtml
E to te ja pitam, još sam negdje bio čuo za to ali zaboravih - tnx.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2007., 16:36   #65
galama
Premium
 
galama's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Kaštela
Postovi: 45
Evo da se i ja pridružim zanovjetanju pošto su i meni moderne igre smeće šta je i razlog zbog kojeg više ne gejman,a nije da nebi htio.Jedina igra koju san zadnjih godina završio i koju san malo više igra je Company of Heroes a za to je zaslužna neloša igrivost i odlična grafika.Evo neki hvale Far Cry a meni ta igra osim grafike ne nudi ništa posebno.A di su oni dani kad san ispred pc-a provodija dane i noći i upucava Coppere na de_dustu.Ma nema meni druge nego da uzmen posli lita CS Source pa da vidin dali je moja najdraža igrica svih vremena(a igran još od Comodorea 64 i Atarijevih automata koji su bili po kafičima) još uvijek barem približno igriva.

1337 Kr3w 4ev@
__________________
Asus A8N SLI Premium MBO
4x512MB ddr 400 mhz Kingstone
GainWard 9600GT Golden Sample
AMD 3500+ 64bit
galama je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2007., 11:04   #66
Striček
Write in ©
Moj komp
 
Striček's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 445
Za nostalgičare:
http://www.abandonia.com (C&C za po plaži)
Striček je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2007., 23:02   #67
Mr.Ex.President
Torrent freek
 
Mr.Ex.President's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Split
Postovi: 3,912
Više manje ste sve rekli, grafika se forsira do neba, ostalo je manje bitno.

Pročita san ovaj članak prije koji dan i zamislija se malo. I jedne 2 igre koje sam se sjetio da nisu bilu onakve o kakvima autor piše su Mafia i Hitmen. Možda ima još koji naslov, neznan ne radi mi mozak samo tako.

A odigra san ih miljun i jednu, uglavnon nabavim sve šta je vrijedno spomena. A pola od tih naslova nikad ne zaigram duže od 3 min.

Sjetio sam se i nekih dobrih naslova iz prošlosti i novih nastavaka koji su sve zasrali.
Recimo:
Cossacks - Cossacks 2
NFS (1,2,3) - NFS (ovi novi)
Medieval I - Medieval II
Tycoon igre prije - tycoon igre sad (na pamet mi pada RollerCoaste 1,2 naspram današnje svemirske trice... )

I tako, ima još sigurno, ne mogu se sjetit. A i nisu bitni naslovi, bitna je poanta.
__________________

CPU: AMD Ryzen 5 1600X MHz - cooling: Corsair H100x
MBO: MSI B450 Gaming Plus
RAM: 2x 8 GB DDR4 G.SKILL 3000 MHz (Aegis F4-3000C16D-16GISB)
VGA: Asus GeForce 970 4 GB STRIX
HDD: SSD Kingston 256 GB [KC400] || Toshiba 3 TB [DT01ACA300]
Case: NZXT S340 - Rear exhaust 120mm - 7V
PSU: Corsair RM550X 550W


Periferija

LCD: HP ZR24w
Keyboard: Logitech Illuminated Keyboard
Mouse: Logitech G400
Gaming Wheel: Driving Force™ Pro
Sound: Genius SP-HF1201A
Printer: HP LaserJet 1020
Scanner: HP ScanJet 4300
Headphones: Philips SHC 2000
ADSL: Siemens Gigaset SX763 router [T-com Flat - 10/640]
Switch: D-Link DGS-1005A 5-port giga
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1



CPU: AMD X2 A4-5300 cooling: BOX
MBO: Gigabyte GA-F2A85XM-HD3
RAM: Kingmax 1x4GB DDR3, 1600 MHz CL9 [FLGF]
HDD: WD Green 2TB [WD20EZRX]
PSU: Antec SU380
Case: Antec NSK2400 (ispuh: 120mm - 5V)

TV: Samsung 43E450 @HDMI
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1
Remote: Logitech K230 + Logitech M180 mouse

LINK

Mr.Ex.President je online   Reply With Quote
Staro 15.07.2007., 00:58   #68
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Glavni problem je da je više teško biti originalan.
Prije su igre bile relativno nova stvar, neistražen, djevičanski teritorij, a sada su industrija kao i filmska.
Znači gleda se omjer uloženo/dobiveno.

No što je zanimljivo i čudno je to što "underdog" igre, iliti igre koje ne dolaze od velikog (poznatog) developera/izdavača su obično smeće.

Prije to nije baš bilo tako, znalo se naći pravih dragulja u tome, no danas su to obično FPS klonovi s lošom produkcijom.

Jedina igra u zadnjih godinu dana koja me zbilja oduševila je Company of Heroes, i iako nije najoriginalnija (COD + Warhammer DOW + C&C) odličan je "mišung" tih igara.

Problem je u prvom redu u izdavačima i mainstreamingu igara kao medija.
Veliki izdavači kupuju odlične razvojne timove (EA recimo) i onda ih sile da naprave igru "7-77" odnosno po imbecilnom američkom ESRB-u da igra pokrije što veći dijapazon potencijalnih kupaca (koji se tvore uglavnom od šmrkalja koje roditelji drže za ručice dok kupuju u Wal-Martu).

Da bi stvar bila gora generalni konzolitis koji je zahvatio Amere (a budimo iskreni - za njih se igre i najviše rade jer ih i najviše kupuju), prvenstveno M$ sa svojim XBox-om dovea je do toga da se ogromna količina igara rade kao crossoveri s velikom prednošću danom konzoli, tako da se praktički igra razvija za Xbox i onda porta na PC.

A nove igre na konzolama su baš namjenjene "mentally challenged" populaciji pridošlica u svijet gaminga kojima je "install shield" procedura u Windowsima prekomplicirana, nego samo žele upaliti konzolu i žderati fast food dok razvaljuju glave u Gears of war.
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2007., 01:04   #69
KnezTame
Premium
 
KnezTame's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 489
Bas sam se sat sjetil, vidim niko nie spomenuo niti se sjetio, a vjerovatno jos manje vas je odigralo ove igre:

The incredible machines
The Mind rovers

U tim igrama grafika je hm recimo reda radi, dok igrivost ide u nebesa.
Neznam jel itko ikad zavrsio machines, bez nekih varanja, jer nakon 50-tak lvla prebolesne su zagonetke.

The Mind Rover, radi se o malim roboticima na mjesecu Europi, kojeg moras isprogramirat prije neg kaj ide u misiju, tj za svaku misiju moras robotica ispocetka, isprogrmirat i opremit senzorima, servo motorima, naoruzanjem...
__________________
Poslije BSG-a sve je glupo
KnezTame je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2007., 15:46   #70
Vejita
Hurr durr
Moj komp
 
Vejita's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Stančić
Postovi: 1,449
Ova The incredible machines imam ali novu ver s dodacima i odlicna je igra
__________________





' alt='' border=0>
Vejita je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas