Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.11.2023., 11:24   #1651
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 960
Citiraj:
Autor RimtuTiTuki Pregled postova
To sam i ja posmislio, ali nije samo to...
nešto im se čudno dešava, sad vidim da mi jednu cijenu za Bosch bušilicu daje u košarici, drugu na checkout-u

Stvarno onda ne znam.
Koliko se sjećam, EU je zabranila geo lociranje i promjenu cijena/dobavljivosti sukladno zemlji iz koje kupuješ.
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2023., 11:36   #1652
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,514
Iz nekog razloga mi računa PDV na sve... ne radi prijenos porezne obveze... mislim da ću morati kontaktirati support.
__________________
I never make the same mistake twice I make it five or six times just to be sure...
RimtuTiTuki je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2023., 11:49   #1653
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 960
Citiraj:
Autor RimtuTiTuki Pregled postova
Iz nekog razloga mi računa PDV na sve... ne radi prijenos porezne obveze... mislim da ću morati kontaktirati support.

Provjeri dal ti je PDV broj i dalje u VIES bazi, ili se izbrisao zbog nekog razloga.
Naša pametna porezna uprava je prije znala ljudima automatizmom brisati PDV id broj, ako nisu imali transakciju sa inzomestvom zadnjih godinu dana.


https://ec.europa.eu/taxation_customs/vies/
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2023., 12:39   #1654
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,514
Provjerio sve, sve je bilo ispravno... Riješio sam na kraju sa supportom.

Amazon je uveo neku novu uslugu koju je trebalo deaktivirati - Invoice by Amazon (single-supplier solution)

Ako će nekome drugome trbebati deaktivirati, nalazi se na Acount Details - > Your account -> Amazon bussiness settings -> Invoice by Amazon (single-supplier solution)

Uglavnom, obračunavalo je hrvatski PDV na sve iteme i na dostavu
__________________
I never make the same mistake twice I make it five or six times just to be sure...
RimtuTiTuki je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2023., 10:47   #1655
edinho76
Registered User
 
edinho76's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2023
Lokacija: San Francisco
Postovi: 16
Pozdrav! Prvi put sam obavio kupnju preko Amazona(prije dva sata) ali mi još nisu teretili karticu...
I napisali da je transakcija uspješno obavljena i order received.
Kad se tereti kartica cca?
Hvala..





Poslano sa mog SM-A525F koristeći Tapatalk
edinho76 je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2023., 11:31   #1656
zackoj
Premium
Moj komp
 
zackoj's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 883
Kod slanja paketa

Poslano sa mog GM1910 koristeći Tapatalk
__________________
jedan je GAZDA F1. Michael never give up, never surrender !!!
zackoj je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2023., 11:35   #1657
Dr. Strange
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 813
Koliko ste najduže čekali na slanje paketa? Ja sam čekao tjedan dana i otkazao narudžbu, pa sam se prebacio na mailboxde adresu, naručio sve to ponovo i poslali mi drugi dan lol. S Njemačkom adresom nisam nikad duže od 2 dana čekao na slanje, i onda još 3 dana od mailboxade do moje adrese. A što se tiče računice, mrvicu uštedim s mailboxom, no samo zbog vremena dostave se isplati, ne znam zašto toliko nizak prioritet ima HR adresa.
Dr. Strange je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2023., 12:19   #1658
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,514
čekao sam neke stvari mjesec i pol... nije mi se žurilo

Kad bi mi se žurilo, kontaktirao sam support, pitao zašto kasni, oni bi mi najčešće rekli da naručim ponovo sa bržim shippingom ili da prebacim na brži shipping i onda bi mi refundirali razliku u cijeni shippinga. Ovo funkcionira na amazon.de, talijani su me odje... i nisu mi htjeli refundirati shipping.
__________________
I never make the same mistake twice I make it five or six times just to be sure...
RimtuTiTuki je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2023., 13:04   #1659
edinho76
Registered User
 
edinho76's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2023
Lokacija: San Francisco
Postovi: 16
Ahaa,znači kad paket krene od Amazona prema mailboxu onda će mi teretiti i karticu? Hvala na odgovoru...

Poslano sa mog SM-A525F koristeći Tapatalk
edinho76 je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2023., 13:17   #1660
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,514
ili dan prije nego krene
__________________
I never make the same mistake twice I make it five or six times just to be sure...
RimtuTiTuki je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2023., 13:19   #1661
edinho76
Registered User
 
edinho76's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2023
Lokacija: San Francisco
Postovi: 16
👍

Poslano sa mog SM-A525F koristeći Tapatalk
edinho76 je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2023., 13:37   #1662
PR3DA70R
Premium
Moj komp
 
PR3DA70R's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Yautja Prime
Postovi: 1,110
Ja čekam narudžbu da krene od 3.11.
Već valjda 5 puta sam kontaktirao support. Svaki put kažu bit će kroz 48 sati da se strpim. I eto, dalje čekam. Al sad već doslovno iz sprdancije da vidim dokle. Već sam odustao i ne očekujem da će biti.
PR3DA70R je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2023., 13:43   #1663
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,216
Citiraj:
Autor Dr. Strange Pregled postova
Koliko ste najduže čekali na slanje paketa? Ja sam čekao tjedan dana i otkazao narudžbu, pa sam se prebacio na mailboxde adresu, naručio sve to ponovo i poslali mi drugi dan lol. S Njemačkom adresom nisam nikad duže od 2 dana čekao na slanje, i onda još 3 dana od mailboxade do moje adrese. A što se tiče računice, mrvicu uštedim s mailboxom, no samo zbog vremena dostave se isplati, ne znam zašto toliko nizak prioritet ima HR adresa.
Godinu dana i molili su me da ja otkazem, nisam tio pa su oni na kraju nakon jos koji mjesec

Na njemacku adresu kratko, nikad vise od tj.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2023., 13:50   #1664
PR3DA70R
Premium
Moj komp
 
PR3DA70R's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Yautja Prime
Postovi: 1,110
Tako i meni Amazon.es
Kad sam im u kontekstu spomenuo otkazivanje. Frajer se zaljepio za to ko muha na govno.
“Hoćeš da ti otkažem sad? Mogu otkazati samo reci. Ako želite da otkažemo možemo to odmah nema problema!”
Reko alo opusti se nisam rekao da zelim otkazati. Ja ne želim otkazati ništa, čekati ću. Riješite da se pošalje vise ili mi dajte konkretan odgovor zašto cekam. Nemojte me radit budalom. Kaže nema problema evo vam promo 5€ zbog neugodnosti i opet kaže isto da će bit poslano kroz 48 sati. Prođe 5 dana i ništa. Haha
Ma ja mislim da se dogodila greška sa cijenom jer je bilo povoljno full zajedno sa poštarinom. Pa zavlače tako da odustanem da ne moraju isprucit ili tako nešto.
PR3DA70R je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2023., 14:02   #1665
Dr. Strange
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 813
Koji im je vrag, štrajkaju svi ili šta? Pa ljudi se žale na naše trgovine zbog 2-3 dana odgode, a amazon to hladno razduži i do mjesec dana, epska katastrofa. Ne sjećam se da je prije tako bilo, imali su dobru reputaciju.
Dr. Strange je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2023., 14:34   #1666
vlatko27
Premium
Moj komp
 
vlatko27's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 668
Moje iskustvo sa Amazon-om je ako ne pošalju unutar 24h, slijedi jaaaaaako dugo čekanje.
vlatko27 je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2023., 15:17   #1667
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,792
Jako rijetko mi posalju unutar 24h, ali unazad 2-3 godine nisam cekao duze od 2-5 dana na slanje. Imate dva statusa - onaj inicijalni "ordered", i kasnije "preparing your order". Ovaj prvi korak traje mozda duze, ali kad krene priprema onda tracking dodje kroz dan-dva i tada pise "shipped".

Dalje je na milost i nemilost HP-a. E njega cekam po tjedan dana samo da se pomakne s mrtve tocke ili dodje do paketomata.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2023., 15:41   #1668
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 650
Prije par mjeseci naručio ssd s amazon.de.
Čekao 3 tjedna da ga pošalju i onda odustao i poništio narudžbu te kupio drugi model kod nas.
Problem je što nemaš nikakvu povratnu informaciju zašto se ne šalje i zašto toliko moraš čekati.

Također, nedavno naručio opet jedan ssd, čekao 10-ak dana da ga pošalju, ali čim je poslan za 2 dana je bio kod mene.

Tako da nije taj amazon baš toliko savršen.
__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2023., 16:18   #1669
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,216
Dada ja sam se bas zalio na njih da su gori od nasih najgorih ducana (mall i pokojni edigital)

Jedino što se nekako opravdaju je to što ne chargeaju karticu nego tek kad se posalje.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2023., 16:18   #1670
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
Citiraj:
Autor PR3DA70R Pregled postova
Tako i meni Amazon.es
Kad sam im u kontekstu spomenuo otkazivanje. Frajer se zaljepio za to ko muha na govno.
“Hoćeš da ti otkažem sad? Mogu otkazati samo reci. Ako želite da otkažemo možemo to odmah nema problema!”
Reko alo opusti se nisam rekao da zelim otkazati. Ja ne želim otkazati ništa, čekati ću. Riješite da se pošalje vise ili mi dajte konkretan odgovor zašto cekam. Nemojte me radit budalom. Kaže nema problema evo vam promo 5€ zbog neugodnosti i opet kaže isto da će bit poslano kroz 48 sati. Prođe 5 dana i ništa. Haha
Ma ja mislim da se dogodila greška sa cijenom jer je bilo povoljno full zajedno sa poštarinom. Pa zavlače tako da odustanem da ne moraju isprucit ili tako nešto.
Na kojem jeziku si komunicirao s amazonom ES?
Mene su jednom odj... na chatu jer sam pokušao engleski. Doslovno mi lik napisao da je chat usluga samo za španjolski i zatvorio. Jedva stigao iskopirati tekst u Google translate.
A i kasnije su se pokazali zeznuti za reklamacije. Tako da sam njih otpisao s popisa eu amazona s kojih naručujem
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2023., 16:22   #1671
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,216
To se meni neki dan desilo na de, prvo mi se javila Ivona, koja je nesto odgovorila al nije znala detalje pa me prispojila na Abdula koji me odma bez pitanja porispojio na šeherezadu neku i ona me odjebala instant

OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2023., 16:25   #1672
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 650
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Jedino što se nekako opravdaju je to što ne chargeaju karticu nego tek kad se posalje.
Meni nije tako bilo, odma skidaju s kartice čim kupim (seller amazon), pa ako odlučim poništiti narudžbu jer dugo čekam onda vraćaju pare.
Ali ionako je nebitno kad će skinuti pare, problem je ta neizvjesnost jer ne znam dal da tražim negdje dalje taj proizvod ili čekam njih da se sjete poslati.
__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2023., 16:41   #1673
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
To se meni neki dan desilo na de, prvo mi se javila Ivona, koja je nesto odgovorila al nije znala detalje pa me prispojila na Abdula koji me odma bez pitanja porispojio na šeherezadu neku i ona me odjebala instant


Ma DE mi nije problem, to znam
Ajde tebi su barem na EN odgovorili.. Španjolci te na chatu otpile na španjolskom.
Idući puta sam se naoružao gugl translateom i nekako smo riješili situaciju, trebalo je samo trojicu na chatu proći i nakon toga njih još jedno 2-3 na mailu, nešto dokumenata i pokoji upitnik popuniti. Isto mail primaju na EN, tako su barem rekli, ali su dobili dvojezično: gugl španjolski i engleski.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2023., 17:50   #1674
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,514
Meni isti tako španjolci isključivo španjolski... DE su definitivno najbolji po svim stavkama.

Ja sam se najviše načekao za sve što ima bateriju... stvari bez baterija su išle do sada brzo
__________________
I never make the same mistake twice I make it five or six times just to be sure...
RimtuTiTuki je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2023., 18:55   #1675
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Citiraj:
Autor edinho76 Pregled postova
Ahaa,znači kad paket krene od Amazona prema mailboxu onda će mi teretiti i karticu? Hvala na odgovoru...

Poslano sa mog SM-A525F koristeći Tapatalk
Prije 15 minuta naručio i upravo teretilo na karticu.
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2023., 09:23   #1676
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Ja sam valjda u zivotu svega par puta narucio nesto sa amazona i to je dobro proslo, ali sam uvijek izbjegavao nekako. S obzirom da ovdje u Becu bas i nemam nekih shopova nemam bas nekog izbora. Tako da sam prosli tjedna u ponedjeljak narucio 2 paketa sa black fridaya i jedan je bio u cetvrtak kod mene a drugi u petak. Ono sto me iznenadilo je da ovaj paket u cetvrtak skvo nije mogla dobiti bez da je liku rekla kod koji sam ja dobio na mail, a paket u petak je lik samo ostavio pred vratima. Nit sam dobio kod na mail niti je lik ista pitao vec je ostavio paket, znaci sve mi se cini da je to sve lutrija.
Master_Hrc je online   Reply With Quote
Staro 30.11.2023., 12:27   #1677
GreenLife
Čika Zeljeni
Moj komp
 
GreenLife's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: München
Postovi: 410
@master_hrc kak misliš lutrija? U Austriji i Njemačkoj, kad naručiš s Amazona, piše ti kad će doći (ako je prime, u većini slučajeva dolazi kroz dan-dva). U drugom slučaju, ako nije prime i ako prodavač nije Amazon, opet stoji datum kada će stići i obavijesti stižu na email

Redovito naručujem pa znam što pričam. A bogme , da ti iskreno kažem - tvoj post baš i ne razumijem.
__________________
GreenLife je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2023., 12:55   #1678
vlatko27
Premium
Moj komp
 
vlatko27's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 668
I kakav kod kod primanja paketa?
vlatko27 je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2023., 13:10   #1679
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,792
Neki paketi kod checkouta naglase da ce trebati potpis ili one-time-password za preuzimanje:

"Secure Delivery with a One-Time Password

Due to the value of some items, a one-time password (OTP) is required on delivery for some orders.

An OTP adds an extra layer of security to your packages.

If an OTP is required, we will send a*six-digit numeric OTP to your registered email address on the delivery day.

You can also find the OTP by selecting*Track Package*beside the order in*Your Orders*on the delivery day.

Your OTP is valid until the end of the delivery day.

Read the OTP you’ve received to the driver in person and not over phone or intercom to receive the package. You can also share the last two digits of the delivery address phone number with the driver in person to receive the package.

Note:

If you're not available to receive the package, you can share the OTP or the last two digits of the delivery address phone number with someone you choose and they can receive the package for you in person. We don't recommend sharing the OTP or the delivery address phone number with an unknown person. If no one can receive the package, we will re-attempt the delivery on the next working day.

Please don't share the OTP or the delivery address phone number with the driver over the phone. If you are not available to accept the delivery, please ask the driver to re-attempt the delivery when you or someone you choose will be at the delivery address.

Please don't add your phone number in the delivery address instructions.

If you are not the recipient of this package, or have ordered the item as a gift for someone else, please forward the password to the recipient.

"
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2023., 14:53   #1680
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Pa kad kazem lutrija mislim na to da neki paketi zahtjevaju taj OTP kod a neki ne. Isto tako kao bez tog koda nemogu preuzeti paket a onda mi sljedeci dan lik ostavi drugi paket za koji mi netreba kod, pred vratima.....
Master_Hrc je online   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na