Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Konfiguracije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.02.2007., 19:01   #1
Jozha
Banned
Moj komp
 
Jozha's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Sesvete/Soblinec
Postovi: 772
htpc

daklem napravil bi jednu konfu za doma za gledanje svega i svačega.narafski kako bi htio sve imam problem jer ti puno košta pa sam se buđetirao do 7000kn.sve mi je višemanje jasno osim zvučne koja bi trebala imat spdif izlaz jer istovrsni imam na pojačalu i tv kartici koja bi trebala hvatat dva kanala istovremeno ili imat dve kartice radi toga.

pa sam sklopio nešta ovakvog za taman 7050kn cca

Kućište ANTEC New solution NSK2400 380W HE Desktop MicroATX
MP Intel 945GTPLKR, ATX2, i945G
Procesor Intel Pentium D 915 2.8 GHz
DDR2 1024Mb PC5300 Elixir 667MHz 2 štapa
Point Of View GeForce 7600GS SILENT 256 MB
HDD Seagate 320GB, Serial ATA II
DVD upisivač Pioneer 111DBK
TV Tuner interni PCI HAUPPAUGE WinTV PVR-500 OEM MCE

dajte neki prijedlog za zvučnu.ili možda i za matičnu jer mora bit mikro atxa ova intelova ima samo dva pci utora
Jozha je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2007., 19:32   #2
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
Damn, to mi skupo zvuči.
Eo ja sam svoj u signu složio za 4400kn, al je skoro sve sa PCE tržnice. Planiraš se ti igrati na tome? Ako ne možeš i slabiju grafu. Meni su savjetovali ATI pošto kao ima bolji tv izlaz... nemam pojma dal ima iskreno, al ono.
Sve te mATX ploče imaju 2 utora. Ja sam zbog toga tražio običnu ATX i kučište za nju.
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.02.2007., 22:42   #3
MARVIN
Premium
 
MARVIN's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 77
Evo da ne otvaram novu temu i ja si mislim ovih dana nabavit HTPC pa salzem jedan.
Ja sam vise razmisljao da si uzmem Athlon64 3600+ x2 posto je dosta hladniji od ovog PentiumaD(pogotovo ako negdje ima Brisbane), a E4300 mi je malo preskup. Ako imas mjesta mozda ti je bolje uzeti ATX kučište i ploču jer dobijes puno vise mjesta za nadogradnju itd...
Ako se ne mislis igrat ponekad na toj konfiguraciji mozda je slabija graficka jeftinije rijesenje.
Evo kakvo si ja msilim slozit barem nesto slicno:

CPU - AMD AM2 Athlon64 x2 3600+ Windsor ili Brisbane
MBO - AMD Asus Socket AM2 M2V Via k8T890
RAM - TranScend DDR2 800Mhz 1GB JetRam
HDD - SEAGATE 320GB SATA 16MB 7200 okr/min
DVD - DVD+RW/-RW Pioneer DVR-111D Dual Layer 16x
TV tuner - TV tuner PIXELVIEW PlayTV DVC1000GT
Wireless - D-Link DWL-G510, 54Mbit
Kučište - SilverStone SST-LC10M
Napajanje - Tagan 380W Super Silent TG380-U01
Graf - Gigabyte Radeon X1600Pro 256MB DDR (pasivno)

ako se ne varam ovako nesto bi bilo oko 6500kn s tim da cu napaviti jos neke preinake da ga stavim ispod 6k
MARVIN je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2007., 12:04   #4
Jozha
Banned
Moj komp
 
Jozha's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Sesvete/Soblinec
Postovi: 772
Ma največi mi je problem u tome šta ima jako malo kvalitetnih i oku ugodnih kučišza.Ja bi najrađe uboo Crnovo kučište ali je 1400 krznatih i to bez napajanja tako dasam se nakraju skrasio na ovo Antecovo ali ono guta samo micro ATX matične.Kaj se tiče grijanja u P4 definitivno šiba ovog AMD-a.Jel ima koja mikro ATX ploča za tog AMD-a kod nas za kupit?

I nebih mjenjao grafulju baš zato da odigram nešta sitno u trenucima dokolice! : goood :
Jozha je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2007., 12:09   #5
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor Jozha Pregled postova
Jel ima koja mikro ATX ploča za tog AMD-a kod nas za kupit?
Abit NF-M2 (1, 2)...bi tak nekaj odgovaralo?
McG je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2007., 12:40   #6
Jozha
Banned
Moj komp
 
Jozha's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Sesvete/Soblinec
Postovi: 772
Ček malo : Another important feature of the NF-M2 nView is the ability of the GeForce 6150 to use the PureVideo CODEC for High Definition content like Blu-Ray or HD-DVD. Ovo bi značilo ak se neču igraat da mi ni grafička netreba nego mogu koristit ovu onboard?
Jozha je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2007., 12:55   #7
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor Jozha Pregled postova
Ček malo : Another important feature of the NF-M2 nView is the ability of the GeForce 6150 to use the PureVideo CODEC for High Definition content like Blu-Ray or HD-DVD. Ovo bi značilo ak se neču igraat da mi ni grafička netreba nego mogu koristit ovu onboard?
Je, točno to. Posle ako se odlučiš igrati, ovu integriranu isključiš u BIOSu, kupiš neku po svom izboru i nemaš brige.
Evo par (1, 2, 3) reviewa za 6100/6150 grafičke.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2007., 13:15   #8
Jozha
Banned
Moj komp
 
Jozha's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Sesvete/Soblinec
Postovi: 772
hvala mcg na informaciji .daklem srezao sam grafu i memu i ubacio amd ploču i proc.stavio sam najslabiji X2 proc jer mislim da nebi smjelo tu bit previše posla za njega s obzirom na hardverski tv tuner.ploča ima i SPDIF ulaz/izlaz šta je manjifiko! : goood :

Kućište ANTEC New solution NSK2400 380W HE Desktop MicroATX
MBO ABIT, s. AM2, NF-M2nView
Procesor AMD Athlon 64 X2 3600+
DDR2 512Mb PC6400 2 štapa
HDD Seagate 320GB, Serial ATA II
DVD upisivač Pioneer 111DBK
TV Tuner interni PCI HAUPPAUGE WinTV PVR-500 OEM MCE

daklem ovo bi bilo cca 5600kn šta nije loše s obzirom da sam počeo sa 7000kn

e sad još jedna stvar:dal ič na 2gb rama ili je i 1gb dosta za MCE i pripadajuče stvari?s obzirom da integriranu grafiku koja bi pojela komad sistemske memorije
Jozha je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2007., 13:29   #9
zackoj
Premium
Moj komp
 
zackoj's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 883
mozda staviti dva harda kada je vec x2 proc.
jedan snima drugi kodira ili przi ili igra ili nesto trece..
__________________
jedan je GAZDA F1. Michael never give up, never surrender !!!
zackoj je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2007., 13:35   #10
Jozha
Banned
Moj komp
 
Jozha's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Sesvete/Soblinec
Postovi: 772
Citiraj:
Autor zackoj Pregled postova
mozda staviti dva harda kada je vec x2 proc.
jedan snima drugi kodira ili przi ili igra ili nesto trece..
kaj misliš da ovaj jedan nemre podnijet recimo: pregled jednog programa,snimanje drugog i pržolu dvd-a?da je HD-DVD u pitanju onda da,ali mislim da nije potrebno stavljat dva komada.uostalom kako ih onda razdjelit da svaki radi na svojem poslu?

i zašto si naveo x2 proc kao razlog?
Jozha je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.02.2007., 13:37   #11
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor Jozha Pregled postova
e sad još jedna stvar:dal ič na 2gb rama ili je i 1gb dosta za MCE i pripadajuče stvari?s obzirom da integriranu grafiku koja bi pojela komad sistemske memorije
1GB ti je dosta za takve stvari. Imam doma sličan stroj koji je slične namjene kao ovaj tvoj (uglavnom, snimanje TV materijala, sa karticom koja ima softverski dekoder i malo koje dekodiranje) i 1GB mi je čisto ok.
Integrirana grafa ti uzme 64/32/16MB (ovisi koliko staviš) i to ti se ne osjeti. Ja držim na 32MB (mogu i na 16MB, isti dreq, ali ovako je neka sredina)

Za prikaz slike na monitoru, 16MB koliko bi ti grafa uzela, nemoraš kupovati još gigu.

Jedino ako nemaš namjeru koristiti Vistu kao OS. Onda ti je preporuka 3GB ^^
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2007., 13:42   #12
Jozha
Banned
Moj komp
 
Jozha's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Sesvete/Soblinec
Postovi: 772
Vista nema šasme gore dok je MCE-a.A ovo neču spajat na monitor nego na projektor.Pravo kučno kino!

Daklem giga je dosta.Makar malo mi je ovo kaj ti veliš 32MB meme da bu dosta za vrtit neki film ili dvd.Dat ču ja njoj 128 pa da nebi bilo kuknjave.A moguče da ima automatiku pa nek uzme kolko oče glavno da ne šteka.A ako i počne štekat nebu bil problem ubost još dva štapa po 512
Jozha je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2007., 14:07   #13
MARVIN
Premium
 
MARVIN's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 77
Da sad ja si uzmem nesto slicno
Samo imam pitanje kakve su all in wonder kartice jel se isplati to mozda uzeti mislim kod nas nema ovih novih ali sam nasao all in wonder x600pro. kakav one tuner unutra imaju i jel to vrijedi tih 500k ili su bolje novije integrirane zbog podrske za novije stvari.
I moze jedan mali offtopic. Imam DCM telku i sad kad bi ja to ustekao u tuner u kompu a telku u komp(s-vhs) jel bi nekako mogao nastelati programe da mi budu na telki iako je komp zgasen i tuner i graf ne rade.
MARVIN je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2007., 14:22   #14
Jozha
Banned
Moj komp
 
Jozha's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Sesvete/Soblinec
Postovi: 772
Kolega sa posla imao 9800 i nije bio zadovoljan jer se grijala ko sto vragova.Za ove friške neznam.

Offtopic ti nemre nikak radit osim ako ti tuner ne propušta pasivno signal u šta čistem sumnjam ali pogledaj u specifikacijama.Ako piše onda radi a ako nepiše nita onda ne radi definitivno.Makar čistem sumnjam da bi moglo radit.
Jozha je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2007., 00:31   #15
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
All in wonder su sve software dekoderi, kloni se toga u htpc. Samo hardware mpeg decodere uzimaj.
A ovo da imaš sliku na tv i compu ti nije problem, uzmeš spliter (cca 15kn), 2 konektora (cca 4kn), nekoliko metara kabla (cca 1,5kn/m) i to je to. Jedan kabel u comp, drugi u tv i imaš na oba sliku bez obzira comp radio ili ne.
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2007., 01:53   #16
mat
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zg
Postovi: 2,105
cemu taj pentium d? nekakav 3.0 celeron ćisto dovoljan, tak i tak skoro pa nis nebu radio.. ustedis za jos jedan disk + temperature i tisine.
i uzmi si rade vise diskova, kvalitetnu zvucnu a na kucistu nemoj stedit.
mat je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2007., 02:18   #17
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Citiraj:
Autor mat