Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.12.2017., 15:12   #121
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Podsljemenska zona, Galovići je lokacija.

Jel se isplati uzimat one pojačivače?
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2017., 17:40   #122
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154
Osnovna stvar je pogledati što koriste i koji smjer koriste susjedi...
Pojačivači se koriste samo kad je velika udaljenost do odašiljača i kad imaš više od 20m koaksa pa ti "popije" signal. Uzima se UHF TV pojačalo do 25dB pojačanja i uz njega dođe napajanje sa ugrađenim spliterom. Pojačalo se montira što bliže anteni a napajanje kod televizora na zidnu strujnu utičnicu.
ps:
Zagreb ne poznajem jer sam tamo bio 5-6 puta u životu mene penzića ali ne zadnjih 20 god. te mi to ne pomaže što se lokacije tiče
D/G je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.01.2019., 17:28   #123
Zlatko7i
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 14
Može neka preporuka vanjske antene pošto sada dolazi DVBt-2 koju da stavim ? Sada imam riblju kost očito je neki problem jel sam ljetos stavio novu na krov koji gleda ravno u sljemenski toranj i nađem programe ali mi "štekaju". Mislim provjerio sam spojeve 10 puta i isto toliko puta ih presložio. Imam jednu antenu split na 2 odlaza i 2 TV ( koaxsa manje od 20 m)
Zlatko7i je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2019., 19:06   #124
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,529
antena ti je ista, može i onda stara 10-20 godina


i kako imas spojeno?

antena>>pojačalo>>adapter>>>spliter>>tv


Ja bi reko.. ako ti je starije pojačalo, širokopojasno
da nemas LTE filter .. i tu imas problema sa 4g signalima te kocka slika
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2019., 11:28   #125
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154
- Sve vrste antena primaju sve vrste modulacija (analogne i digitalne modulacije kao DVB-T, DVB-T2, DAB, FM AM itd.). Razlikuju se samo frekvencije (band) i impedance 50 i 75 ohma.
- Tebi treba antena za UHF kanale od 21 do 69 i impedance 75 ohma. (u RH se za TV ne koristi VHF).
- LPDA koju imaš ( vjerovatno VHF/UHF ) ima dobit oko 7dBi dok Yagi antene imaju i preko 12 dBi. Primljeni signal sa +3dBi je duplo veći a kod +6 dBi 4 puta veći.
-Ukoliko ne koristiš širokopojsano TV pojačalo nebi trebao imat problema sa LTE smetnjama jer evo kod mene je TV repetitor udaljen 12Km a antenski LTE stup sa antenama koji mi je u istom smjeru je na 250m udaljenosti pa nemam smetnji.
Predlažem ovako nešto (ne triplex):
šifra : DIGIT25LTE 6U
http://www.ms-zagreb.hr/hr/proizvodi...e-vanjske-.htm
D/G je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2019., 15:52   #126
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,394
Trebam preporuku za što bolju sobnu antenu, cijena nije bitna. Prije 10-ak godina sam uzeo TV Max DVB-T 2500 koja je radila OK dok se nove zgrade nisu okolo sagradile, sad hvata na trikove. Onda sam vratio staru Quadro SA-201 koja radi puno bolje, ali na poziciji gdje mi je TV imam samo jedan mux. Drugi se pojavi kad držim antenu ispred TV-a ili pak odem tri metra dublje u stan pa onda uhvati neki odbijanac.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2019., 16:42   #127
Zlatko7i
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 14
Dečki ja nemam uopče pojačalo, dali je to problem ?
antena>splitter> TV.

Instalacija nije duga pa s toga nisam ni stavljao pojačalo i nemam struju nigdje u blizini. Preporuke?
Zlatko7i je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2019., 17:17   #128
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Makni splitter i vidi kako tada radi na 1 tv, usput ako ima u slikovnici koliki je nivo signala i kvaliteta.
Postoje loši, prosječni i dobri splitteri, čitaj sa više ili manje gušenja, na nekima (namjerno) ni ne piše.
Isto tako postoje kvalitetni (malo gušenje) sa dodatnom funkcijom prolaska napajanja (obično na jednom izlazu) a to ti pak omogućuje da staviš pojačalo šta bliže anteni (može odmah ispod u potkrovlju) pa zatim na jedan krak iza splittera staviš napajanje pojačala pa u TV / STB.
Kod nekih TV / STB - ova postoji mogućnost da se upali tj. da oni daju +5V napajanje za pojačalo.
Obavezno uzeti pojačalo kojem se može podešavati pojačanje, ona slikovnica pomaže za podesiti.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2019., 18:43   #129
Zlatko7i
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 14
Citiraj:
Autor D/G Pregled postova
- Sve vrste antena primaju sve vrste modulacija (analogne i digitalne modulacije kao DVB-T, DVB-T2, DAB, FM AM itd.). Razlikuju se samo frekvencije (band) i impedance 50 i 75 ohma.
- Tebi treba antena za UHF kanale od 21 do 69 i impedance 75 ohma. (u RH se za TV ne koristi VHF).
- LPDA koju imaš ( vjerovatno VHF/UHF ) ima dobit oko 7dBi dok Yagi antene imaju i preko 12 dBi. Primljeni signal sa +3dBi je duplo veći a kod +6 dBi 4 puta veći.
-Ukoliko ne koristiš širokopojsano TV pojačalo nebi trebao imat problema sa LTE smetnjama jer evo kod mene je TV repetitor udaljen 12Km a antenski LTE stup sa antenama koji mi je u istom smjeru je na 250m udaljenosti pa nemam smetnji.
Predlažem ovako nešto (ne triplex):
šifra : DIGIT25LTE 6U
http://www.ms-zagreb.hr/hr/proizvodi...e-vanjske-.htm

Vidim da znaš pa ajde da mi obasniš da shvatim. ako uzmem tu antenu za 200kn i napravim sljedeće, maknem sa krova 2 "obične" riblje kosti te stavim tu antenu, povežem ju na splitter i sva 3 TV-a spojim preko nje, hoće li bolje funkcionirati?

Sada imam 2 riblje kosti kako sam naveo i na jednu mi je spojen 1 TV, a na drugu imam splitter i 2 TV-a. Ovo di je jedan TV radi savršeno, nema zamrzavanja. Ovo gdje su 2 TV-a to sam stavio ove godine imam sad problema u zadnjih 2 mjeseca. Provjerio sam sve spojeve OK su stavio nove utičnice i splitter i dalje ista priča. Bojim se da se anteni na krovu što dogodilo, tipa vlaga ili nešto. Inače okrenute su u istom smjeru.
Zlatko7i je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2019., 21:44   #130
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,692
ako je ikak moguće izbaci zidne utičnice...više guše signal nego ga samo proslijeđuju.

ja imam 1x yagi i 1x UHF (ona ogromna Iskra od 2m) ,pojačalo i splitter za 8 TVa. bez zidnih utičnica. sve radi ko švajcarki sir...pardon, sat.
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.01.2019., 08:48   #131
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,275
Ja sam imao riblju kost i pojacalo sve dok lokalni radio nije proradio s mlina koji mi je zracne linije 300m. Od tad problemi u prijemu sa Sljemena.
Uzeo yagi i pojacalo, no dobio sam kontra efekat. Posto yagi ima pojacanje, a mrdanje po pojacalu nije pomoglo isto sam na kraju izbacio. Sada samo antena hvata Sljeme na cca 90km zracne linije.

Sent from my WAS-LX1A using Tapatalk
BlackDwarf je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2019., 16:14   #132
telefunken
Premium
 
telefunken's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 610
Receiver ima radio u sebi i kad hvata radio stanice često zvuk zna prekidati ovisno kako se krećem u prostoru. Antena koju koristim je došla s receiverom je žičica s fiksatorom, ovakva:
https://i.ebayimg.com/images/g/nEkAA...o~N/s-l500.jpg


Da li bi imalo koristi da kupim jaču pasivnu antenu tipa ovakvu:
https://i.ebayimg.com/images/g/sNcAA...AGr/s-l500.jpg
__________________
Pošten trgovac
Trgovine: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7