Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.01.2018., 21:52   #10321
sholky
Premium
Moj komp
 
sholky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 261
Prije 10-20 godina bi prosječni forumaš rekao da treba dati 10-20 tisuća kuna za TV lošiji od onog gore Blaupunkta jer taj jedini daje pravu dobru sliku, a sve ispod je negledljivo smeće.
Za 10-20 godina će prosječni forumaš govoriti da je TV za 3000kn koji je bolji od najboljeg današnjeg OLED-a zapravo negledljivo smeće, a prava slika se dobiva tek na nekom 16K TV-u debljine 0,1mm koji ispuni cijeli zid sobe, ili na projektoru koji projicira direktno na zjenicu.

Filmovi se mogu gledati i na 20" katodnoj cijevi, i opet će se u njima uživati, samo ako su dobri.
Naravno da će biti bolje na boljem. To će uvijek vrijediti. Kao što će uvijek vrijediti da je dati više od jedne plaće za nešto na čemu gledaš TV tipični snobizam.
sholky je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2018., 22:20   #10322
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Citiraj:
Autor sholky Pregled postova
Prije 10-20 godina bi prosječni forumaš rekao da treba dati 10-20 tisuća kuna za TV lošiji od onog gore Blaupunkta jer taj jedini daje pravu dobru sliku, a sve ispod je negledljivo smeće.
Za 10-20 godina će prosječni forumaš govoriti da je TV za 3000kn koji je bolji od najboljeg današnjeg OLED-a zapravo negledljivo smeće, a prava slika se dobiva tek na nekom 16K TV-u debljine 0,1mm koji ispuni cijeli zid sobe, ili na projektoru koji projicira direktno na zjenicu.

Filmovi se mogu gledati i na 20" katodnoj cijevi, i opet će se u njima uživati, samo ako su dobri.
Naravno da će biti bolje na boljem. To će uvijek vrijediti. Kao što će uvijek vrijediti da je dati više od jedne plaće za nešto na čemu gledaš TV tipični snobizam.
Razvoj tehnoologije ekranskog prikaza nije apsolutan i po automatizmu ne znači sa ce ovo novo biti u svemu bolje nego prije. Ukoliko jesmo dobili vece svjetlije televizore sa pravilnom geometrijom boljom ostrinom, nazadovalo se po pitanju kontrasta, vidljivog kuta, skaliranja, pokretne slike, odaziva..
Čak u novije vrijeme se priča ponovila nestankom plasma ekrana ostali smo nekoliko godina na tankom ledu sa led-ovima.
Jel se prije 20-ak godina netko zalio da mu tv slabo prikazuje crnu ili da ima los vidljivi kut? Naravno da nije jer to se valjda podrazumjevalo da svaki bolji tv ima. Ukoliko telke za 15 godina budu u svemu bolje od dananjih-nitko nece osjecati sjetu, bez brige.
Jel se uopce ima sta gledati na tim fensi televizorima to je drugi par cipela.
Objektivno filmovi jesu sada losiji nego prije 15-30godina u to nema sumnje.
Za to su djelom krivi ipc-jasi jer umjesto da gledaju filmove radije bulje u pc i konzole.
Zaista prije 20 godina prakticki jedina elektronicka zabava je bila na televizoru i bas sve je ovisilo o filmovima. danas ima toliko toga vise, ili manje-ovisi kako se uzme
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2018., 22:23   #10323
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Citiraj:
Autor sholky Pregled postova
Filmovi se mogu gledati i na 20" katodnoj cijevi, i opet će se u njima uživati, samo ako su dobri.
Naravno da će biti bolje na boljem. To će uvijek vrijediti. Kao što će uvijek vrijediti da je dati više od jedne plaće za nešto na čemu gledaš TV tipični snobizam.
Zavisi od place, jel' A i za 32GB rama se npr zna da je cisti snobizam jer je svakome 8 dovoljno.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2018., 09:20   #10324
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,526
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Čovjek neki dan ovdje pita za Blaupunkta za malo novaca i izvrijeđa ga se da ne kupuje televizor na mjestima gdje se kupuje povrće i ništa konkretno ne dobije osim pljuvanja, ali kad netko dođe s budžetom od 7000+ kn, onda su svi jako uslužni i sve znaju. E, to mi smeta.
Nije stvar u krumpirima, povrću i snobizmu nego se to tako ne radi...

Baš na drugom forumu se raspravljalo o tom Blaupunktu neki dan i kaže čovjek da je pitao u Kauflandu koliko ima garancije a prodavači nisu znali odgovor Mislim ono ne očekujem da će znati je li unutra VA ili IPS panel ali pa hebemu barem bi trebali znati osnovne stvari tipa jamstvo, broj priključaka i vrstu tunera...

U jednom Kauflandu/Konzumu/sličnim trgovinama ne možeš ni vidjeti kvalitetu slike ili vidjeti kako tv radi jer najčešće ga nemaju ni upaljenog već ga uzmeš s palete i nosi ga doma. U svim boljim trgovinama će tv prije kupnje izvaditi iz kutije, pregledati je li sve u redu i ponovno ga zapakirati. Tu toga nema. Što ako dođeš doma i dobiješ neugodno iznenađenje u vidu razbijenog ekrana? Sljedi dokazivanje, jesam-nisam i slične zabave.

Zar nije bolje otići u neki Elipso ili čak Emmezetu ili Pevec gdje imaju izložene tv-e, gdje će ga upaliti pred tobom i gdje znaš da si došao doma s ispravnim tv-om? Gdje ti trgovac može odgovoriti na neki banalan upit? Gdje je veća ponuda tv-a u tom cijenovnom rangu? Ja mislim da je.
tiki66 je online   Reply With Quote
Staro 24.01.2018., 10:44   #10325
burmuz
Premium
Moj komp
 
burmuz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Citiraj:
Autor tiki66 Pregled postova
Zar nije bolje otići u neki Elipso ili čak Emmezetu ili Pevec gdje imaju izložene tv-e, gdje će ga upaliti pred tobom i gdje znaš da si došao doma s ispravnim tv-om? Gdje ti trgovac može odgovoriti na neki banalan upit? Gdje je veća ponuda tv-a u tom cijenovnom rangu? Ja mislim da je.
Da ali onda usput ne možeš uzeti grincajg za juhu, ovako je sve na jednom mjestu i usput.
burmuz je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2018., 17:42   #10326
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
decki, nisam bas pri vremenu ni volji da listam 50 stranica,

trebao bih starcima kupiti tv, trenutno imaju neki mali 24" samsung sto su dobili davno,
starome je vid jako oslabio i sada jedva vidi na taj tv.
TV je u maloj prostoriji, tako da ne mogu nekakav glomazan tv uzeti, eventualno 32", mozda 40", ali onda mora imati jako jako tanki okvir.
i
doslovno nije bitno jel smart ili ne, gleda se sa zemaljske antene koja je na tavanu.
treba imati dvbt ili koji vec isus za gledati domace kanale a i da je bulletproof za narednih 5-6 godina.

cijena sto povoljnija to bolje.

unaprije se zahvaljujem
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2018., 17:48   #10327
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,881
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
decki, nisam bas pri vremenu ni volji da listam 50 stranica,

trebao bih starcima kupiti tv, trenutno imaju neki mali 24" samsung sto su dobili davno,
starome je vid jako oslabio i sada jedva vidi na taj tv.
TV je u maloj prostoriji, tako da ne mogu nekakav glomazan tv uzeti, eventualno 32", mozda 40", ali onda mora imati jako jako tanki okvir.
i
doslovno nije bitno jel smart ili ne, gleda se sa zemaljske antene koja je na tavanu.
treba imati dvbt ili koji vec isus za gledati domace kanale a i da je bulletproof za narednih 5-6 godina.

cijena sto povoljnija to bolje.

unaprije se zahvaljujem
mozda; https://www.kaufland.hr/ponuda/ponud...=00061052.html ?

Samo danas je zadnji dan cini mi se..
rak21 je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2018., 17:51   #10328
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor rak21 Pregled postova
mozda; https://www.kaufland.hr/ponuda/ponud...=00061052.html ?

Samo danas je zadnji dan cini mi se..
bacam oko.

no sad mi pade ideja na pamet, ako je tako nesto izvedivo,

ima li koji od tv-a danas built in Skype i webkameru?
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2018., 18:15   #10329
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Bio je za samsunge dodatak da se kupi pa se moglo skajpat.

Generalno, ovi sto imaju play store bi trebali moci instalirat skype. E sad

Edit:

Kita izgleda, 2016 je ms ugasio skype na telki
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2018., 18:16   #10330
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,526
Bilo je jedno vrijeme pa je Skype to ukinuo. Ne znam je li se vratilo, kakvo je stanje na Androidu i drugim OS-ovima, zna li tko iz prve ruke?

Izmjeri svakako stane li starcima 40", ako stane obavezno njega ako je starome oslabio vid. Bit će ti zahvalan.

Možeš recimo ovako nekog jeftinjaka sa 5g garancije:
https://www.elipso.hr/audio__video/t...G-40VLE5730BN/
tiki66 je online   Reply With Quote
Staro 24.01.2018., 18:30   #10331
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
a stao bi 40" samo da ima tanki okvir onda
bas sam citao da je microsoft ukinuo skype za tv-e. koji mamlazi.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2018., 18:31   #10332
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor tiki66 Pregled postova
Bilo je jedno vrijeme pa je Skype to ukinuo. Ne znam je li se vratilo, kakvo je stanje na Androidu i drugim OS-ovima, zna li tko iz prve ruke?

Izmjeri svakako stane li starcima 40", ako stane obavezno njega ako je starome oslabio vid. Bit će ti zahvalan.

Možeš recimo ovako nekog jeftinjaka sa 5g garancije:
https://www.elipso.hr/audio__video/t...G-40VLE5730BN/
jel ima taj tv sve potrebne tunere za danas i za sljedecih par godina?
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2018., 18:32   #10333
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,795
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
jel ima taj tv sve potrebne tunere za danas i za sljedecih par godina?
ima.. dobra cijena, ok tv
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2018., 18:37   #10334
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
ok budem vidio jos da ga dostave
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2018., 20:44   #10335
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,881
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
ok budem vidio jos da ga dostave
200kn manje iako ne znam dal se radi o trgovini ili privatno.. Provjeri
rak21 je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2018., 13:33   #10336
medomali
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Sisak
Postovi: 6
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
a stao bi 40" samo da ima tanki okvir onda
bas sam citao da je microsoft ukinuo skype za tv-e. koji mamlazi.
Jesi kupio tv?
medomali je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2018., 13:14   #10337
Majti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 113
Molim vas preporuku za telku do 5-6000 kn max.
Uglavnom bi se gledali filmovi, serije i MAX TV, SMART nije uvijet jer bih ga spojio na komp, a kako imam trenutni max od oko 20Mbps upitno je 4k streamanje. Znači trenutno sam limitiran na 720p/1080p sadržaj.
Majti je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2018., 13:33   #10338
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,425
nisi rekao veličinu

ovak iz glave, https://www.sancta-domenica.hr/led-t...waAtdGEALw_wcB
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2018., 13:42   #10339
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Za 6000 se moze vec naci i 4K 55". Kakav ti je prostor u kojem ces gledati, gleda li se pod kutem i nocu bez svjetla? Razmisli i o tome da ti smart ne treba. Vecinom nema potrebe spajati na komp ako mozes na TV instalirati Kodi i povlaciti sav sadrzaj sa mreze bez ikakvih boxova i dodatnih daljinskih.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2018., 13:54   #10340
Majti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 113
Veličina nije problem, gledalo bi se "ravno" na udaljenosti od cca 3m, uglavnom noću, a soba je cca 20-24m2.
Gledao sam nešto tipa https://www.elipso.hr/audio__video/t...C-TX_50DX700E/ ili ići na još veći?
Majti je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2018., 14:04   #10341
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Za uglavnom nocu onda VA panel. Taj Panasonic je OK TV ako ti je 50" dosta iako je to 2016. model. 4K ti na 50" dijagonali s te udaljenosti ne treba ali nemoj gledati FHD modele zbog toga.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2018., 16:44   #10342
oliol
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 17
Rista molim vaš prijedlog za izbor TV.Veličina 49,50.Iznos koji mislim potrošit 6000-7000 kn i uglavnom se gleda nogomet i samo nogomet .Predložite mi bar 3 uređaja.Hvala.
oliol je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2018., 22:33   #10343
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
O kakvim izvorima se radi? Tesko je za nogomet preporuciti ista ako nije HD sa satelita i sl.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2018., 22:53   #10344
oliol
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 17
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
O kakvim izvorima se radi? Tesko je za nogomet preporuciti ista ako nije HD sa satelita i sl.
Izvori su Max-tv Hd i iptv liste.Recite neke prijedloge tv uređaja koji bi zadovoljili po vašim kriterijama.Ja sam dosad koristija panasonic plazmu pa bi sad prominija uređaj ali nekako najviše virujem u Sony i Panasonic.


Poslano sa mog MX5 koristeći Tapatalk
oliol je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2018., 23:20   #10345
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,180
Ja sam uzea Sony KD-55XE7005. Panel je VA(po meni plus), Smart je bezveze, al je 3 metra od kompa, tako da mi realno ne triba, slika je ekstra, i sony navodno ima najbolji scaling slike, i provjereno je bolji od samsungovog
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2018., 12:12   #10346
snorky_vk
Premium
Moj komp
 
snorky_vk's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: u mraku
Postovi: 832
LG 55EG9A7V

što može konkurirati ovom oledu za pare do 9000kn? gleda se udaljenosti do 4m. maxtv i ono što se skine s neta se gleda....
snorky_vk je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2018., 16:07   #10347
zupy
Premium
 
zupy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Priko Klisa
Postovi: 843
Ako ne pucaš na 4k mislim ništa - eventualno ako nađeš 55xe9005 za te pare a to je teško..
zupy je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2018., 16:55   #10348
tascam
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: hr
Postovi: 795
Citiraj:
Autor snorky_vk Pregled postova
LG 55EG9A7V

što može konkurirati ovom oledu za pare do 9000kn? gleda se udaljenosti do 4m. maxtv i ono što se skine s neta se gleda....
Oled baš nije popularna tema na ovom forumu

Moje mišljenje je da mu u prikazu SD,HD rezolucije ne može prismrditi niti jedan LCD.
tascam je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2018., 19:10   #10349
burmuz
Premium
Moj komp
 
burmuz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Citiraj:
Autor tascam Pregled postova
Oled baš nije popularna tema na ovom forumu

Moje mišljenje je da mu u prikazu SD,HD rezolucije ne može prismrditi niti jedan LCD.
Može doći blizu sony 9 serija, i ne moraš se brinuti za burn in.
Imam iphone x koji ima oled panel, i je crna je bolja, ali je bijela plavkasta itd... sve to ima svoje. Oled je nešto bolji u nečemu, a u nečemu nije. Sveukupno da, ali u odnosu na razliku u cijeni -ne
Mislim da sad ne bi bilo prepucavanje oled ili ovaj onaj, poštovati treba svačiji gušt i definitivno nemoš s oledom fulat, da se razumijemo.
burmuz je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2018., 19:33   #10350
tascam
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: hr
Postovi: 795
Imam ja FHD Oled već godinu i pol i ne brinem se za burn in, niti iz kojeg kuta gledam niti kad gledam u potpunom mraku.

Čovjek je tražio mišljenje
tascam je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na