Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.01.2018., 10:40   #2311
DudekZ
Registered User
 
DudekZ's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: Viškovo
Postovi: 16
Ne znam više što da mislim, čitajući ove postove u natrag vidim da ovaj uređaj može služiti samo za telefoniju i MaxTv, dok je za uslugu interneta veoma manjkav i nepouzdan, rekao bi izlazi iz zakonskih okvira i razvoj naše HR informatike baca godine u natrag. Zaključio sam, da i nije toliki problem što moramo kupiti, nakon ugovora vlastiti router, već je problem u malo dobre volje i ovaj moderni izum ACS kojem grubom istinom odgovara pojam svete krave. Tako bi rekao da su informatičari ovog našeg providera pobili C. R. Darwina i dokazali ta je teorija evolucije ništavna. Svi smo jednaki i nepromjenjivi, a tek je prošlo malo više od sto godina od kada nas je napustio. Slijedeći korak njihove informatike je dokazivanje da je zemlja ravna ploča, nadam se da će prije ovog odustati.
DudekZ je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2018., 13:29   #2312
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,535
zakonskih okvira jednostavno nema da bi izlazio iz njih,hakom kaže da oprema spada pod uvjete poslovanja ,a njih svaki operater donosi sam za sebe imaš odrednice brzine koje speedport u potpunosti ispunjava,i tu je ujedno i kraj bilo kakvog prigovora.na moje potpitanje jeli itko testira routere prije puštanja u upotrebu,odgovor je doslovno bio "gdje bi oni došli kad bi svaki router morali testirati,drugi problem je da nema baš puno prigovora jer se ljudima neda s tim zae... ,vjerojatno svi misli netko će drugi umjesto mene. i kad sve zbrojiš imamo to što imamo i gotovo je sigurno da u najmanje sljedečih 5 godina ćemo imati to što imamo.
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2018., 11:07   #2313
DudekZ
Registered User
 
DudekZ's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: Viškovo
Postovi: 16
Skalar, da potpuno si u pravu i sve zavisi od sreće na kakvim si paricama. Na žalost to je naša realnost i tu mi ništa ne možemo..
DudekZ je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2018., 16:17   #2314
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,535
nije da se nebi moglo,moglo bi se ,teško ali bi se moglo,što bi zahtjevalo nekakvu organiziranost nas potrošaća,da bi recimo dobili zakon o "slobodi izbora routera" (ubiti to nije ništa drugo nego mogučnost ako ti se speedport nesviđa,neradi dobro ili nešto treće,vratiš ga t-comu smanje ti račun za 30kn odeš u dučan kupiš voip router koji ti odgovara,i platiš ga koliko ti misliš da je potrebno,u njemačkoj to ide bez ikakvih problema) -trebao bi ga sabor donijeti, saborski zastupnici u nas i ne samo u nas, su taki da to sami od sebe se nebudu sjetili,znaći trebalo bi izvršiti nekakav pritisak,a za to ti treba opet poštena udruga potrošaća,potrebna je podrška stručnih medija i na kraju i ne baš zadnje trebala bi se naći stranka koja bi svatila da ta tema nebi bila loša za predizbornu kampanju,drugim riječima sve što je potrebno, kod nas toga nema ,a nema ni naznaka da će biti,a glavni uzrok tome je da smo pasivno društvo.

P.S. proizvođaći opreme asus,d-link,tp-link,netgear su itekako zainteresirani - jer im se otvaraja novi segment tržišta.
operateri nebi trebali skoro pa ništa izgubiti,održavanje routera bi prešlo u ruke proizvođaća a i sigurno bi mogli koji postotak od prodaje ubrat,jer je neophodna suradnja operater-proizvođać da bi to radilo kak treba.
potrošaći osim toga da u slučaju kvara moraš na servis,imaš samo pozitivno,a i ako ti je servis problem nemoraš kupovati svoj možeš i dalje imat speedport.
__________________
-

-


Zadnje izmijenjeno od: skalar. 23.01.2018. u 16:35.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2018., 09:01   #2315
VKR77
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Rijeka
Postovi: 39
Citiraj:
Autor skalar Pregled postova
nije da se nebi moglo,moglo bi se ,teško ali bi se moglo,što bi zahtjevalo nekakvu organiziranost nas potrošaća,da bi recimo dobili zakon o "slobodi izbora routera" ...
Ako govorimo o ovom routeru on u samoj svojoj biti i nije telekomunikacijski uređaj i nije router, on je jeftina kombinacija lošeg modema i običnog LAN switch-a, a sinhronizaciju postiže sa ubijanjem konekcije i bez obzira na važnost podataka nastavi kao da se ništa nije dogodilo, pa vjerovatno postoji razlog zašto su sakriveni logovi. Zaboravio sam reći da je jedna od modernih inovacija njegove lampice koje u samoj produkciji ne služe ničemu, a pokazuju znakove života samo kod komunikacije sa ACS koji također ne služi ničemu osim što uredno ostajemo bez telefonskih linija da bi uz sitan novac nabavili drugi router.
Tako taj uređaj sramoti telekomunikacijske osnove i principe i kako kaže Nikky na časnu riječ je dobar dok ne prolupa. Kako on nije router, prolupa uvijek kad pogubi sinhronizaciju na svojim endpoint-ima.. što je za telekomunikacije uobičajena stvar.
Najžalosnije je od svega što u našim mukama, govorim o elementarnom internetu, nasmijavamo one koje su nam ga postavili a točno su znali što će se događati.. Smatram da je uvođenje zakona po uzoru na .de neophodno i u potpunosti te podržavam.
Neki se pozivaju na FW i njegov razvoj, ja sam siguran da od ovoga ne-routera neće nikad postati router, jedino što im preostaje smirivanje portova na centrala, u kojoj mjeri je to moguće?
VKR77 je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2018., 18:43   #2316
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,535
tužna je istina da u principu taj router može više nego što su nam omogučili tako ako pratiš razvoj FW primjetiti ćeš da cijelo vrijeme oduzimaju na jednoj strani da bi dodavali na drugoj,isprave grešku-pa pojavi nova,očito jednostavno fali mjesta za pošteni firmware,to što ima problema sa hendlanjem više uređaja jednostavno do slabosti procesora,što se osobito na optici primjeti gdje i ima ulogu pravog routera,treba imati na umu da i najeftiniji kupljeni gigabitni router ima višestruko jači procesor i kad njega priključiš na ont sve odjednom radi supač ,mislim nitko ne traži od njih da daju router koji će izdržat stotinu računala odjednom,ali bi bilo ljepo da progura računalo,laptop,smart tv i minimalno 2 mobitela bar u isto vrijeme što bi bio neki prosjek prosječnog kučanstva.
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2018., 22:29   #2317
VKR77
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Rijeka
Postovi: 39
Ne može biti bolje

Sa ovim što si napisao se slažem, sve proizlazi iz nejakog procesora i njegovog jadnog HW. To zaista ne bio nikakav problem da imamo zakone kao u .de, pa ću samo opisati kratko svoja sr..nja.
Imao sam više godina ZTE router, primijetio sam da svake godine internet slabi i da ga u biti u špicama nemam upotrebljivog. Unatoč tome bio sam zadovoljan korisnik ovog providera i nisam nikada prigovarao. Jedan dan dođe kod nas serviser ovdje iz Rijeke zovu ga brko i uvali mi speedport. On je točno znao što će se dogoditi i na kakvu centralu to stavlja, a i nije mu prvi kojeg ga je stavio. U tom trenutku sam imao gubitke sinhronizacije od 20 do 60 %, više nisam mogao raditi. Mijenjali smo jedan po jedan, nekoliko mislim četiri routera, svi su radili prihvatljivo osim ovoga. Tako sam kupio ponovo ZTE isti kakav sam imao i stavio da bi mogao raditi. Tražio sam da mi na taj router spoje telefon kao što je bilo prije speedporta, ali to ne mogu navodno zbog ACS-a, operaterka na centrali je bila k tome i jako neugodna. Kao što si rekao osnovni problem je što nema zakona i mi više ne možemo izaći iz toga kruga pritisnite ovu tipku, pritisnite ovu. .

Stvarna istina izgleda ovako:
- U radno vrijeme su mi oduzeli internet imao sam ga samo u ranim jutarnjim satima
- Oduzeli su mi upload jer to ovaj router na ovako velikom gubitku sinhronizacije ne može napraviti
- Radio sam web page i nikada nisam bio siguran što je taj moderan uređaj učitao a da je propustio podatke sa ok. Zato su i sakrili logove..
- Slušao sam danima gluposti i ispiranja mozga, pa naravno da im je to smiješno, ne bi ovdje koristio grube riječi.
- Moguće da ja ne bi niti pristao da diraju taj router, nego priča GSM itd, a ta usluga nije nikada proradila jer nema signala

Vraćen sam u vrijeme modema sa nekoliko Kbit/sec. Za mene katastrofa a njima (osim izuzecima) smiješno. Znači prodaju ti uslugu koja nikad nije proradila i vežu te ugovorom, stave ovu nejaku stvar iako znaju da to neće raditi.
Sve u svemu imali smo ogromnu štetu i sada je pitanje kako ću ja namiriti ovu štetu. Da li je potrebno da se kao građanin obratim EU ili HAKOM ili vladi, tko mi tu može pomoći..
Nakon više od godinu dana, nerviranja oni su mi to riješili tako da su sve vratili kako je bilo prije ovog uređaja. Sada sam najmanje tri godine stariji i zaista ne znam što ću napraviti sa serviserom brkom, bio sam kod pravnika u jednoj dobroj agenciji i rečeno mi je da imam izgleda i ako velika većina pučanstva ne vjeruje u to. Teško mi je u potpunosti napustiti t-com, jer sam prije dosta godina imao neke probleme koji mi nisu radili na drugom provideru.

Ne znam kakvo je stanje sa VIP-om, da li kod njih mogu naići na ovakve probleme, jer ovo u čega se je t-com pretvorio je više nego smiješno..
VKR77 je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2018., 22:57   #2318
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,742
napravi 3 mjerenja hakometrom, prijavi ih Hakomu i raskini ugovor. Uzmi drugog operatera koji će zadovoljavati tvoje potrebe. Ima na tržištu još operatera, nije HT jedini...
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2018., 02:10   #2319
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,535
ti ili ne pratiš temu ili živiš u tunguziji brzine sa speedportom nisu problem, ono što je problem je nekvalitetna veza osbito na optici, a tržište nam je takvo da eto na t-comu možeš bar reći uložit ću nešto svojih para u svoj router pa će biti uredu,
što za druge operatere nemožeš reći, zašto bi bilo dobro da postoji sloboda izbora routera, zbog toga što bi se otvorilo tržište i za voip rotere, pa ako čovijek ima potrebe za boljim mogao bi otiči u dučan i kupiti router adekvatan njegovim potrebama i biti siguran da će sve tri usluge raditi preko jednog uređaja,
čak ni financijski korisnici nebi bog zna kolko lošije prošli treba imati na umu da svaki mjesec dajemo 30kn za opremu što je x 24 mjeseca -720kn, a recimo TP-Link Archer VR900v v1 je jedno vrijeme koštao 99 eura(sad je 129.90) na amazonu.
__________________
-

-


Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 25.01.2018. u 16:19.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2018., 13:39   #2320
VKR77
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Rijeka
Postovi: 39
Da to je točno da živim u tunguziji, ali nije točno da ovaj ne-router nema problem sa brzinom. Živiš u svijetu optike i za tvoje probleme je uglavnom odgovoran ACS i malo dobre volje providera. Pokušaj, nađi paricu (mislim na bakar) sa 20-60% gubitka sinhronizacije pa na nju stavi ovaj router. Sigurno ćeš brzo zaključiti da sa njim ne možeš ništa korisno raditi. Također stavi bilo koji drugi router, zaključiti ćeš da ipak možeš nešto korisno raditi. Prvo probaj pa onda tvrdi. Ovi mjeraći na koje klikamo ne mjere dinamiku pa će ih ovaj router puno lakše prikazati za laika kao ima brzinu, ali je u stvari mazane očiju za naivne.
To sve sada i nije tako bitno, bitno je da imamo zakone kao u .de da 99% nas ne bi imalo probleme i ovdje bi mogli razmjenjivati, koga zanima iskustva i pomagati jedni drugima. Ako do sada nisi razumio, ja ti ne mogu pomoći, inače veoma cijenim tvoju spremnost da pomogneš drugima i sve tvoje postove. Vjerujem da bi i provideru bio lakši život. Ako sam te uvrijedio izvini, probaj pa reci probao sam i to nije tako..
VKR77 je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2018., 09:55   #2321
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,535
igra je u tome da ni njemcima nisu pali zakoni s neba,problem je da mi nemamo preduvjete za takve zakone, imamo ne baš zainteresirane korisnike - desetak pritužbi na router nije ni izbliza dovoljno,informatičko novinarsto je pak previše ovisno o reklamama operatera,i na kraju politika nam je kakva je skupa sa udrugama potrošaća,dok sam bio na bakru onak usputa potpuno je svejedno bilo kod kojeg sam operatera bio,jedina razlika je bila kod amisa koji nisu imali rezervirano mjesto za iptv,bez obzira na router uvijek iste brzine ista propusnost bio je adsl ,sad na vdsl kod susjeda vidim da je kvaliteta katastrofalna i približno je isto svima na bilo kojem operateru koji su spojeni na centralu kasliča s obzirom na optiku nema u kvartu 1300m od centrale kabel prolazi kroz 4 čvorišta ,mislim bezpogovorno je speedport loš router kolko pratim temu iskona za njihov router za brzine 200/100 nema baš puno prigovora za sada,a isto ima acs ista optika i isti ontovi jedino su routeri drugačiji,pa mi se sve čini da ću 15.4 oprhutat na iskon.
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2018., 23:14   #2322
VKR77
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Rijeka
Postovi: 39
Da to što govoriš je točno i svi to znamo, ali je klima kod nas nezainteresiranost rekao bi iz razloga nemoći da se nešto promjeni na bolje. Ovaj zakon kao u .de je jako dobra ideja i ovog igrokaza od 2.5 godina ne bi bilo, a ni problema sa ACS-om, da ne kažem i sa malo dobre volje.
Dovoljno je ukucati u pretraživač “keine synchronisation speedport”. Te dvije riječi opisuju kompletan ovaj višegodišnji igrokaz. Štete pojedincima, firmama, podacima na nivou HR su ogromne. Ove dvije riječi ne utječu samo na t-com, posredno se prenose i na druge providere. Tu je još i monopol kojeg t-com dijelom posjeduje, reklo bi se srednji vijek. Bojim se da bez tog zakona neće biti pomaka na bolje.. tako glasam za takav zakon kao.. ako je koga briga..
Naravno da tamo gdje ima izbora providera je puno bolje..
VKR77 je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2018., 23:46   #2323
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,535
ključna stvar je da nitko ne kontrolira kakve uređaje dobijamo ,kaj bi nekom kosa pala sa glave da prije uvođenja novog routera recimo operateri moraju poslat 5 uređaja hakomu na testiranje,troškovi hakoma nikakvi isvi bi bili zadovoljniji,pa imaš primjer i starih set top boxova - zamjenili nam uređaje ostavili nama stare ispravne uređaje koji su u našim rukama ubiti specijalni otpad koji će gotovo 100% završiti na normalnom otpadu gdje uvijek postoji vremenom mogučnost zagađenja podzemnih voda,umjesto da je t-com prikupio i primjereno ga zbrinuo,samo bi to onda koštalo pare koje se mogu uštedjeti,da se krivo ne svatimo ,nekrivim ja tu previše t-com (privatna firma koja brine o profitu što je i normalno u jednu ruku),zakonodavac je tu u potpunosti zakazao što će nas jednog dana i jako skupo koštati,jer oni bi trebali znat kakve okvire treba operaterima postaviti,a ne prepustiti sve njihovoj volji.
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2018., 09:56   #2324
VKR77
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Rijeka
Postovi: 39
Riješeno

Kako je nedavno došla konkurencija i prekinula ovaj monopol ja sam svoj problem riješio. Hvala svima na pomoći savjetima oko rješavanja ovog problema..
VKR77 je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2018., 22:45   #2325
DudekZ
Registered User
 
DudekZ's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: Viškovo
Postovi: 16
Nikky molio bi za pomoć da odaberem najbolje za nas, vjerovatno ima i drugih sa sličnim dilemama..
Bojim se napustiti t-com jer je do sada bio provider koji je kompletan sa svojom infrastrukturom. Sve je bilo lijepo do pojave speedporta. Sada je ugovorni rok prošao i trebamo vidjeti što je za nas najbolja opcija, imamo mogućnost drugog operatera.. Nama treba da bude sve kao i prije Speedporta.. i htjeli bi izbjeći.
- Resetiranje routera
- Čačkanje po FW bez našeg znanja, jer ovo malo nešto radi pa ne, baš i nije opcija
- Ograničenje IP adrese na predbroj 1, toga nikad nije bilo i u biti ne vidim razlog tomu osim što je sigurnost unutarnje mreže LAN-a puno manja.
- U svakom slučaju molimo da nam se Speedport zamjeni
- Također nam telefoni moraju ostati
- Bridge mod bi volili izbjeći jer smo zaključili da nije pouzdano. Ispada da dva routera jedan drugog pridržavaju..
- Malo više iskrenosti na Helpdesku, ili kod servisera
Mi bi volili ostati na t-comu, mislim da ne tražimo previše. Sve je to bilo tako prije pojave ovih uređaja..
DudekZ je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2018., 23:06   #2326
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
Hm, pa ako nisi na optici i nemaš brzinu DL preko 100,
traži da donesu onaj ZTE V4.
Nije ni taj bez mane ali je stabilniji od Speedšrota.
Nemoj bježati od rješenja sa svojim routerom za Internet jer tada si miran, nema prčkanja sa njihove strane, Lan strana može biti u segmentu po želji, ....
Odmah na ZTE postaviš (teh. odradi) Bridge mode za Internet, ... dalje znaš ...
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2018., 00:10   #2327
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,535
ako si na optici ,imaš izbor sada iskon ubiti isto samo izgleda da iskon ipak nešto bolji router daje za 200/100 i cijena je nešto niža,ovaj do 100 čini se da ima wi-fi za k....
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2018., 00:11   #2328
DudekZ
Registered User
 
DudekZ's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: Viškovo
Postovi: 16
Zahvaljujem na brzom odgovoru, ja sam na bakru brzina je malena. Iskreno malo se bojim drugog operatera jer su parice vjerovatno iste. Kod nekog problema dođe operater od HT i kaže to vam je šrot router od VIP-a. Malo je to zbunjujeće, jer je onda bolje ostati kod onoga tko ima sve.. samo treba malo dobre volje..
DudekZ je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2018., 00:18   #2329
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,535
na bakru ti je kod bilo koga skoro pa isto ako je smo to izbor onda trebala bi ti biti cijena izlišna ,osim ako nemaš kaslić u blizini,onda je samo t-com za sada,jer drugi nemaju pristup kasličima za skračivanje petlje,
možda bi ti bila optima bez ugovora neko vrijeme ok jer bi kasliči trebali biti postavljeni po cijeloj hrvatskoj pa ako postave kod tebe onda pređeš odmah na tcom.
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2018., 00:42   #2330
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
Ma koja Optima, bjež s tim s......
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2018., 10:38   #2331
DudekZ
Registered User
 
DudekZ's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: Viškovo
Postovi: 16
Da Optimu bi ovaj puta.. mislim da ne može biti konkurencija. Nedavno je t-com postavio jedan, mislim Huawei ormarić i malo je bolje stanje. Portovi su sada puno mirniji nego prije, pa vjerujem da bi ZTE router bio rješenje. Čitao sam malo forume u njemačkoj i vidio da neki imaju pritužbu na Huawei, moguće da to nisam dobro izvukao iz konteksta jer slabo vladam sa ovim jezikom gdje ima kovanih riječi velike dužine. Malo me muči i to, ako su oni sigurni da će im sadnja ormarića riješiti problem, koji je razlog sakrivanja logova?
DudekZ je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2018., 11:59   #2332
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
To za logove smo već pisali, da raja ne vidi kakvo je smetje i da nemaš "dokazni materijal", npr. kad DNS Server ne odradi šta treba / kako treba ...
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2018., 14:07   #2333
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,535
Citiraj:
Autor DudekZ Pregled postova
Da Optimu bi ovaj puta.. mislim da ne može biti konkurencija. Nedavno je t-com postavio jedan, mislim Huawei ormarić i malo je bolje stanje. Portovi su sada puno mirniji nego prije, pa vjerujem da bi ZTE router bio rješenje. Čitao sam malo forume u njemačkoj i vidio da neki imaju pritužbu na Huawei, moguće da to nisam dobro izvukao iz konteksta jer slabo vladam sa ovim jezikom gdje ima kovanih riječi velike dužine. Malo me muči i to, ako su oni sigurni da će im sadnja ormarića riješiti problem, koji je razlog sakrivanja logova?
optimu spominjem isključivo u slučaju ako si daleko od centrale i ako FTTC ormarić nije postavljen, kao privremeno rešenje iz razloga jer nude bez ugovorne obaveze,
jer najkasnije u sljedeće 2 godine bi t-com morao ormariće svigdje postaviti gdje su udaljenosti prevelike za uredan internet,pa kad se to desi da možeš odmah preći
na t-com(trenutno su rezervirani samo za t-comove korisnike) a ne čekati kraj ugovora negdje.
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2018., 21:15   #2334
DudekZ
Registered User
 
DudekZ's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: Viškovo
Postovi: 16
Još jednom zahvaljujem, sada mi je puno jasnije, izgledno je da mi preostaje samo t-com. Nadam se da će proraditi malo dobre volje, da se to riješi kako treba..
DudekZ je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2018., 14:56   #2335
gothfr34k
Premium
 
gothfr34k's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 63
Imam problem sa Speedportom W 724V. Inace imam optiku te sam ga prije par mjeseci dobio kao zamjenu za stari Speedport koji je krepao.

Ovaj novi podržava 5 GHz i ta funkcija je radila dobro neko vrijeme. Od jednom se 5 GHz mreža više ne pojavljuje niti na jednom uređaju kao vidljiva, makar je do sada radilo sve kako treba.

Da li je netko imao takav problem? Da opet zovem tehničara ili mogu nešto sam?

Najradije bih uzeo neki novi router, ako netko ima neki prijedlog u "bestbuy na više" kategoriji routera!

Molim za preporuke. Hvala!
gothfr34k je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2018., 16:04   #2336
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,535
probaj ga resetirat otraga na gumb sa čačkalicom pa neka ponovo povuće firmware,
ako to ne pomogne prijavi kvar, što se routera tiće ako kupuješ,
moraš paziti da je gigabitni, da ima "ac" i da mu se portovi daju tagati (internet vlan id 100, maxtv- vlan id 1500),
najednostavniji za konfigurirati ti je neki "asus" -cijena , odnosno koji ovisi o tvojim potrebama.
__________________
-

-


Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 02.02.2018. u 17:52.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2018., 19:19   #2337
wizard0207
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 47
Pozdrav. Imam problem. Ne znam da li je povezan s Speedportom (ac verzija) ili do moje mrežne. Naime, problem je u "pucanju" veze. Npr. kod gledanja videa na YT, jednostavno izgubim konekciju (uskličnik na ikonici na taskbaru). Kad kliknem na ikonicu za network i onda troubleshoot, ponovno dobijem konekciju sa porukom: Problem found:The default gateway is not avaliable (fixed).
Dal je to do moje mrežne, routera, preglednika (mozilla)? Radi se o Win 10.
Do prije par dana sam bio na Amis/vip optici i to se nije događalo.
Sad sam na T-Com optici.

Sry ak sam u krivoj temi.
wizard0207 je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2018., 19:35   #2338
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
Pogledaj koju mrežnu imaš i potraži jel ima noviji drajver na supportu proizvođača mrežne a ne ovaj od Ms.
Nakon toga ugasi TCP/IP v6 a na v4 postavi fiksne postavke.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2018., 19:45   #2339
wizard0207
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 47
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Pogledaj koju mrežnu imaš i potraži jel ima noviji drajver na supportu proizvođača mrežne a ne ovaj od Ms.
Nakon toga ugasi TCP/IP v6 a na v4 postavi fiksne postavke.
Mrežna je integrirana: Broadcom NetLink Gigabit Ethernet
Drivere nisam našo novije.

Skužio sam da se to događa samo na Mozilli. Chrome radi normalno tj. ne mogu reproducirati gubitak konekcije na Chrome-u, dok ga na Mozilli uvijek chrasham.

Di ovo gasim?
wizard0207 je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2018., 19:51   #2340
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
Nađi Network conections pa mrežna ...
Ako je samo u lisici vidi jrl ima novija ili starija lts verzija koja radi ok, na žalost nemora najnovija verzija biti (naj)bolja.
Nikky je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na