Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.05.2015., 22:39   #1
SnoperMZ
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 6
GA-P35-DS3P ne boota

Komp sam slagao sam i nije mi trebala nikakva pomoć, ali više ne vidim izlaz. Prije 3 dana sam kupio Corsair TX650 kojeg sam isprobao i radi, jučer sam kupio matičnu Gigabyte GA-P35-DS3P I na nju stavim procesor Intel Xeon X5460 Quad Core 3.16Ghz , 1333Mhz FSB. Sve spojim valjda dobro i neće znači da mrdne, čak se ni ventilatori ne pokrenu apsolutno ništa. E sad imam nekakve pretpostavke... možda nisam dobro spojio one Power SW, Reset SW, Speaker i ostale te sitne kablove preko kojih se stišće ona vanjska tipkica za paljenje kompa. Sve metode sam probao, vađenje pločica RAM-a te stavljanje jedbog po jednog u prvi utor blizu procesora, ta matična ima ona 2 ulaza za 4pin ono sa napajanja pa sam i oba spajao (8pin 4+4pin) onda sam stavio drugo napajanje od 400W CODEGEN isto nije davala znakove života, gledao sam i cpusupport za matičnu i prima Xeone. Jedini problem je sto uz maticnu kad sam kupio nisam dobio CMOS bateriju , pa sam uzeo iz stare maticne i staviou tu... jedino je to moguci problem i ono spajanje onih kablića za paljenje. Sad idem pokušat izvadit Xeona i stavit jedan Single-core Pentium 4 3.0Ghz imam ga kod sebe, ko ga jos nema negdje u ladici hahahaha.
SnoperMZ je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2015., 23:09   #2
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor SnoperMZ Pregled postova
gledao sam i cpusupport za matičnu i prima Xeone.
http://www.gigabyte.com/support-down....aspx?pid=2625

Gdje si ti to vidio da Xeon ide na tvoju mbo ?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.05.2015., 23:17   #3
SnoperMZ
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 6
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
http://www.gigabyte.com/support-down....aspx?pid=2625

Gdje si ti to vidio da Xeon ide na tvoju mbo ?
Evo brate sad sam upravo izvadio xeona i stavio Pentium 4 530J koji je na support listi i isto nema nikakvih pomaka ništa... nije do procesora a tu maticnu sam i uzeo iz tog razloga jer prima Xeone P35 chipset a Core2Quad su ti svi Quad proc. To se podrazumjeva da su to Xeoni i drugi quadovi... dajte jos nekih savjeta molim vas pogotovo o CMOS bateriji jel moze sa jedne maticne na drugu i o onim kablova za paljenje mislim da je to nekakav F-PANEL O.o pozz.
SnoperMZ je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2015., 23:52   #4
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor SnoperMZ Pregled postova
iz tog razloga jer prima Xeone P35 chipset a Core2Quad su ti svi Quad proc. To se podrazumjeva da su to Xeoni i drugi quadovi... dajte jos nekih savjeta molim vas...
Ima jedna konkretno oprobana metoda... Pogledaj sliku pomno.



Posto je Xeon u pitanju moras "naucit bios" da ga aktivira i zapamti.
Dakle... stisni power tipku na kucistu i onda uzmi sarafciger ili neki metalni tanji predmet i lagano prelazi vrhom po ovim "kockicama" unutar cevenog okvira.

To ce "pobuditi" naponsku regulaciju za Xeone koja ti sad nije aktivna te ce se automatski upisati u bios tako da vise poslje neces morati to ciniti nego ce se komp paliti normalno.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2015., 23:57   #5
SnoperMZ
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 6
Pa stavio sam sada Pentium 4 530J 3.0 Ghzi opet neće, a Xeona sam izvadio... jel to moram napraviti isa ovim Pentiumom?? I sto ako dodirnem nesto osimtih kockica i je li moram samo dodirnuti tu kockicu jednom i idem na sljedecu i jel moram ic nekim redom ili jednostavno da svaku dodirnem?... onaj F-Panel sam mislim dobro spojio gledao sam + i - polove itd. I na toj slici vidim imaju dva 4pin ulaza i 1 je prekrivem znaci nema potrebe ukljucivat dva ?? eh ikud nije cijela maticna da te pitam u vezi jednog 4pin molex pikljucka na maticnoj pise PCIE_12V ispod tog molex-a pa nezz cemu to sluzi i jeltreba ukljucit. I da maticna mi je mrvu drugacija od ove na slici moja je rev. 2.0

Napravio sam moguci problem procitao sam ovdje na forumu da se moze upalit komp sa ATX konektorom i jednom zicom i ja uzmem od corsaira atx konektor i spojim zicom zelenu i jednu crnu , zavrti se fanovi na cpu i grafickoj i napajanju te zatim nesto pukne u napajanju i ja odmah izgasim sve... nadam se da nisam pokvario novo napajanje. Napajanje mi je počelo nekako zvrckati nakon mog glupog pokusa, nekako : c c c c c c čuje se jako brzo, kad da je nekakva iskra ali nije.

Zadnje izmijenjeno od: nino. 08.06.2015. u 21:25.
SnoperMZ je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2015., 10:26   #6
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Probaj s nekim stručnim servisom, npr. http://www.hitna-pc-sluzba.hr/

TV referenca
https://www.youtube.com/watch?v=042PCQ01kNk

MUAAHAHAHAAH dajte lockajte ovo molim, lik trola ili je jednostavno materijal za stručni servis, pa mu ionako ne možemo pomoć
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2015., 12:16   #7
osspaljeni
Silence
Moj komp
 
osspaljeni's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 671
Napajanje možeš upaliti tako da spojiš zelenu i crnu žicu na 24-pin ATX konektoru ali nesmiješ ga paliti na "ler" tj. mora imati nešto spojeno na sebe.

Jesi li resetirao BIOS / CMOS? Ako nisi napravi to prvo i probaj izvaditi bateriju iz ploče / vratiti ju nazad.

Nadalje: je li ti sjela naljepnica na xeona kako treba, jesi li odrezao one "utore" na socketu kako treba, jesi li okrenio procesor kako treba?

Pogledaj s povećalom kako je sjela naljepnica/adapter (imao sam taj problem) ili probaj sa drugom ako ju imaš.
Baci oko na socket isto s povećalom jesi li te plastike odrezao kako treba. Možda ti je ostao komad plastike u socketu pa ti proc ne sjeda skroz u socket.
Može biti da si iskrivio koju iglicu kada si rezao socket pa provjeri i to (dogodilo se i meni)
Također neznam jesi li dodao one kodove (tutorial u potpisu) u BIOS prije nego si stavio Xeona na ploču.

Gigabyte također ima nekoliko revizija jednoteiste ploče pa vidi ovdje je li ploča uopće kompatibilna.
__________________
Pošteni trgovac: 1 2
771 to 775 for Dummies
osspaljeni je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2015., 11:21   #8
Ati freak
aka Striko
Moj komp
 
Ati freak's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapina
Postovi: 1,674
Citiraj:
Autor osspaljeni Pregled postova
Napajanje možeš upaliti tako da spojiš zelenu i crnu žicu na 24-pin ATX konektoru ali nesmiješ ga paliti na "ler" tj. mora imati nešto spojeno na sebe.

Jesi li resetirao BIOS / CMOS? Ako nisi napravi to prvo i probaj izvaditi bateriju iz ploče / vratiti ju nazad.

Nadalje: je li ti sjela naljepnica na xeona kako treba, jesi li odrezao one "utore" na socketu kako treba, jesi li okrenio procesor kako treba?

Pogledaj s povećalom kako je sjela naljepnica/adapter (imao sam taj problem) ili probaj sa drugom ako ju imaš.
Baci oko na socket isto s povećalom jesi li te plastike odrezao kako treba. Možda ti je ostao komad plastike u socketu pa ti proc ne sjeda skroz u socket.
Može biti da si iskrivio koju iglicu kada si rezao socket pa provjeri i to (dogodilo se i meni)
Također neznam jesi li dodao one kodove (tutorial u potpisu) u BIOS prije nego si stavio Xeona na ploču.

Gigabyte također ima nekoliko revizija jednoteiste ploče pa vidi ovdje je li ploča uopće kompatibilna.
Ti na žalost ozbiljno misliš A on je samo Xeona gore zaljepio i to je to i nadao se da radi.
__________________
Pošten trgovac : 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10, 11 , 12 , 13 , 14, 15, 16 .
Ati freak je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2015., 12:51   #9
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Ati freak Pregled postova
Ti na žalost ozbiljno misliš A on je samo Xeona gore zaljepio i to je to i nadao se da radi.
Najozbiljnije, zar se ne vidi iz mog posta da sam mrtav ozbiljan ?

edit: krivo postano jer sam krvio vidio koga citiras no neka ostane... da je on bar naljepnicu zaljepio, jel..., ma ide Xeon gore po principu stavi i vozi misko hmmm.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2015., 14:22   #10
osspaljeni
Silence
Moj komp
 
osspaljeni's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 671
Citiraj:
Autor Ati freak Pregled postova
Ti na žalost ozbiljno misliš A on je samo Xeona gore zaljepio i to je to i nadao se da radi.
Odradio sam preko nekoliko ovih modova od kojih su 2 računala moja osobna i rade kao urice.

Osim toga pomogao sam dosta ljudi i ovdje na forumu sa modom, a tu je i tutorial koji sam napravio za spomenuti mod.

Pretpostavio sam da je autor teme stavio naljepnicu, inače ništa od cijele priče.
Ostatak teksta su moja osobna iskustva što je moglo poći krivo
__________________
Pošteni trgovac: 1 2
771 to 775 for Dummies
osspaljeni je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.06.2015., 15:05   #11
T0mB1ll
420
Moj komp
 
T0mB1ll's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Le Molve
Postovi: 1,571
čestitam na skurenom napajanju
T0mB1ll je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2015., 20:12   #12
Ati freak
aka Striko
Moj komp
 
Ati freak's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapina
Postovi: 1,674
Citiraj:
Autor osspaljeni Pregled postova
Odradio sam preko nekoliko ovih modova od kojih su 2 računala moja osobna i rade kao urice.

Osim toga pomogao sam dosta ljudi i ovdje na forumu sa modom, a tu je i tutorial koji sam napravio za spomenuti mod.

Pretpostavio sam da je autor teme stavio naljepnicu, inače ništa od cijele priče.
Ostatak teksta su moja osobna iskustva što je moglo poći krivo
Znam, jasno mi je od prvog posta. Al vidiš da se ovdje radi o "i know it all" majstoru.

I svakom normalnom bi to pomoglo.
__________________
Pošten trgovac : 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10, 11 , 12 , 13 , 14, 15, 16 .
Ati freak je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na