Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Konfiguracije
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 17.08.2009., 11:25   #1
Lucius
Banned
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 171
Konfiguracija za ~15.000 kn

CPU - Procesor Intel i7 920, 4x2.66GHz, 1333MHz, 8Mb cache,socket 1366
RAM -
DDR3 6GB (3x2GB) Corsair, 1600MHz, 8-8-8-24, COR-TR3X6G1600C8D
MBO -
ASUS P6T SE, 1366, Intel X58, ICH10R, BUS 6400 MHz, DDR3, Broj
HDD - HDD WD 750GB, WD7501AALS, SATA II, Buffer 32MB, 3Gb/s, 7.200 rpm
PSU -
CORSAIR 750W, HX Series CMPSU-750HX , 12cm vent,ATX2
VGA -
PCI-E GIGABYTE NVIDIA GeForce GTX295, 1792MB GDDR3, DVI, HDTV
Kuciste - ANTEC TWELVE HUNDRED, Midi tower, ATX
Monitor -
LG Flatron W2343T Full HD 23" ,black,wide screen, LCD,DVI
Tipkovnica -
RAZER Lycosa
Mis - Logitech MX 518 Gaming Optical Mouse, srebrno-crni
Opticki -
upisivač Pioneer DVR-117FBK, DVD±RW, 22x crn , ATA

Ukupna cijena 15 223 kn.

Promatram malo forum i ovo sam uspio sklepat za 15k. Ne mislim kupovati odmah sutra, negdje poslije Božića. Mozda do tada nesto novo izadje pa uleti u konfu, ali htio sam ovako priblizno znati kako bi to izgledalo. Pare nisu problem, stvarno mogu izdvojiti 15 k, ali to je max do kojeg idem ^^

Znaci ovo je full konfa, jer cu ovaj trenutni pod "moj komp" ostaviti kao download komp. Staviti cu 2 TB HDD i to je to.

Dvoumio sam se izmedju gtx295 i 4870 x2, odabrao nvidiju zbog manje temperature i malcice je brza. Ako mislite da sam pogrijesio, svakako recite.

Mora biti Intel, dosta mi vise AMD-a. Mislim da mi se nekako ne isplati kupovati 950, posto je cijena skoro pa duplo visa.

Necu nista clockati, pa mi maticna tipa rampage extreme 2 ili deluxe v2 nije potrebna, barem tako mislim. Gledao sam na neku x58 koja nije preskupa, ako imate koji drugi prijedlog za maticnu, a da sve komponente lijepo podrzi i da sve sljaka ^^

Svaki prijedlog je dobrodosao, svaka kritika takodjer. Nisam neki strucnjak zato i postavljam ovdje topic da vidim na cemu stojim. Mislio sam takodjer da mi oni u adm-u sve sloze. Ovu gtx295 trenutno nemaju, ali racunam da c eje imati oko bozica. Ne znam mislite li da je to pametno da njima dam da sloze ili da se ja malo pomucim doma?
Lucius je offline  
Staro 17.08.2009., 11:39   #2
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
"poslije Božića"

I kog će ti vraga 4gige ram-a, HD4850 i Amd X2 u torrent mašini?
 
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.08.2009., 11:43   #3
Lucius
Banned
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 171
Ma te komponente cu preprodat ili cu ostaviti i dati starom da igra

Zadnje izmijenjeno od: McG. 17.08.2009. u 14:19.
Lucius je offline  
Staro 17.08.2009., 11:46   #4
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Ajd se ti javi 24.12. na forum pa onda slaži konfu..
 
Staro 17.08.2009., 12:01   #5
V.I.P
Istrian Lifestyle
Moj komp
 
V.I.P's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Medulin
Postovi: 1,384
a daj mi reci za sta ce ti sluziti komp? jer 15 somica je ozbilja cifra..
V.I.P je offline  
Staro 17.08.2009., 12:04   #6
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Medulin Pregled postova
a daj mi reci za sta ce ti sluziti komp? jer 15 somica je ozbilja cifra..
Za COD5 i 6.
Citiraj:
Autor Lucius Pregled postova
Gaming, znam totalni overkill, ali neka on radije drzi nego da poslije moram brinuti oko toga.
@Medulin: Jesam ti rekao.

Zadnje izmijenjeno od: McG. 17.08.2009. u 14:20.
 
Staro 17.08.2009., 12:04   #7
Lucius
Banned
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 171
Citiraj:
Autor Medulin Pregled postova
a daj mi reci za sta ce ti sluziti komp? jer 15 somica je ozbilja cifra..
Gaming, znam totalni overkill, ali neka on radije drzi nego da poslije moram brinuti oko toga.
Lucius je offline  
Staro 17.08.2009., 12:11   #8
V.I.P
Istrian Lifestyle
Moj komp
 
V.I.P's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Medulin
Postovi: 1,384
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
@Medulin: Jesam ti rekao.
a to san si i mislija

Zadnje izmijenjeno od: McG. 17.08.2009. u 14:21.
V.I.P je offline  
Staro 17.08.2009., 12:19   #9
Lucius
Banned
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 171
Citiraj:
Autor Medulin Pregled postova
a to san si i mislija
To je neki problem sto je za gaming?
Lucius je offline  
Staro 17.08.2009., 12:31   #10
V.I.P
Istrian Lifestyle
Moj komp
 
V.I.P's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Medulin
Postovi: 1,384
Citiraj:
Autor Lucius Pregled postova
To je neki problem sto je za gaming?
za mene osobno kupiti komp od 15 tisuca i igrati na njemu igrice je bacanje love,bolje bi kupio play 3 i igrao se

Zadnje izmijenjeno od: McG. 17.08.2009. u 14:22.
V.I.P je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.08.2009., 12:31   #11
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Kad je već tolika lova u igri, radije bi uzeo CM Cosmos. Ok, nisam potpuno objektivan jer ne volim kućišta puna led ventova.
Cosmos S RC-1100 ili Cosmos RC-1000-KSN1-GP
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein

Zadnje izmijenjeno od: McG. 17.08.2009. u 14:23.
coconut je offline  
Staro 17.08.2009., 12:40   #12
Lucius
Banned
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 171
Citiraj:
Autor Medulin Pregled postova
za mene osobno kupiti komp od 15 tisuca i igrati na njemu igrice je bacanje love,bolje bi kupio play 3 i igrao se
Dobro meni nije problem izdvojiti 15k,a komp ce drzati sigurno godinu-dvije pa onda mogu jos 15 somica ubaciti ^^
Do sada sam uvijek bio kratak s kompom, nikada nisam imao onu sigurnost da ce mi igra raditi na high, to je ono sto zelim osjetiti. Ovo je nesto sto radim za sebe i stvarno ne gledam na to kao na bacanje novaca.
Nisam totalni pepek sto se tice racunala ipak sam elektrotehnicar. Samo sto mi je spoznaja hardvera i manipuliranje njihovim potencijalima slabija strana nego recimo programerski/softverski dio racunala.

Ne volim konzole, to ostavljam klincima.

Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Kad je već tolika lova u igri, radije bi uzeo CM Cosmos. Ok, nisam potpuno objektivan jer ne volim kućišta puna led ventova.
Odlicni prijedlozi, googlat cu ih malo da vidim prednosti/nedostatke.

Zadnje izmijenjeno od: McG. 17.08.2009. u 14:24.
Lucius je offline  
Staro 17.08.2009., 12:43   #13
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Imaš malo o njemu ovdje.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein

Zadnje izmijenjeno od: McG. 17.08.2009. u 14:24.
coconut je offline  
Staro 17.08.2009., 13:01   #14
Lucius
Banned
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 171
Evo progooglao

Procitao par reviewa i svi kazu da je kuciste mrak i da vrijedi tih para, sve nedostatke koje ima su ispod minimalnog. 3 venta od 120 mm i jedan od 200 mm je odlicno. Zahvaljujem coconut, ovo je kuciste koje cu naposljetku uzeti

Sada samo ostaje pitanje u vezi maticne isplati li se ta uzeti ili da ciljam na rampage iako ne mislim klokat i zaje**vat se s time.
Takodjer uzeti tu gtx 295 ili 4870 x2. Ati me malo muci zbog viskoih temperatura -.-'

Zadnje izmijenjeno od: McG. 17.08.2009. u 15:37.
Lucius je offline  
Staro 17.08.2009., 13:06   #15
V.I.P
Istrian Lifestyle
Moj komp
 
V.I.P's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Medulin
Postovi: 1,384
nisam ja rekao da si papak nego sam samo rekao svoje misljenje koje si ako se ne varam i trazio od nas.. ja sam ocekivao vise da ces mi reci da radis nesto tipa arhitektura,uredjivanje interijera pa da ce ti se takav stroj financijski isplatit.. i btw. care nisi jedini koji si moze prisutiti komp od 15 soma
ove linkove koje ti je kolega stavio,razmisli si o tim kucistima jer to je jedino sta bi ja zamjenio u konfiguraciji..

edit: jbg postao si prije mene i drago mi je da si se odlucio za zamjenu kucista
V.I.P je offline  
Staro 17.08.2009., 13:18   #16
Lucius
Banned
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 171
Citiraj:
Autor Medulin Pregled postova
nisam ja rekao da si papak nego sam samo rekao svoje misljenje koje si ako se ne varam i trazio od nas.. ja sam ocekivao vise da ces mi reci da radis nesto tipa arhitektura,uredjivanje interijera pa da ce ti se takav stroj financijski isplatit.. i btw. care nisi jedini koji si moze prisutiti komp od 15 soma
ove linkove koje ti je kolega stavio,razmisli si o tim kucistima jer to je jedino sta bi ja zamjenio u konfiguraciji..

edit: jbg postao si prije mene i drago mi je da si se odlucio za zamjenu kucista
hehe ma nisam napisao papak nego pepek (staro zagrebacki sleng za neznalicu)

Ma nikakav arhitekt nazalost. Hvala na savjetu, znaci ipak sam dobro ukomponirao sav taj hardver

Zadnje izmijenjeno od: McG. 17.08.2009. u 14:25.
Lucius je offline  
Staro 17.08.2009., 14:01   #17
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
Definitivno Cosmos S ispred Anteca. Antec je predječji, a Cosmos obriše pod sa njim što se tiće funkcionalnosti
A za cifru od 15k kn... hmmm, ne mogu se oteti dojmu da prošvrljaš po više trgovina našao bi oho-ho jeftinije iste komponente.
BTW, koji češ hladnjak za CPU uzeti? Nadam se da znaš da se Nehalem mnogo mnogo znoji
__________________
blaa

Zadnje izmijenjeno od: McG. 17.08.2009. u 15:36.
hammer_of_thor je offline  
Staro 17.08.2009., 14:30   #18
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Ljudi stvarno se moraju početi dijeliti žešće sankcije da bi se bar jedna tema mogla normalno odvijati? Svaki sljedeći koji počne pisati nebuloze i sranja, dobiva ban i točka.
Ako mislite da je ovo igralište za DFP vandale, grdno se varate i bolje vam je da produžite dalje. Umjesto da neko od vas (ili čak sam autor) prijavi postove - ne, vi se dopisujete ko da nema sutra, a tema se trpa sa glupostima. Makar i sam autor teme je mogel pročitati koju prijašnju sličnu temu i začas bi skužil da mu nema smisla otvarati ovakvu temu, jer bude tema u roku odma prerasla u svađu, prepiranje i ko zna kaj sve. Još k tome kupuje tek poslije Božića, a do onda budu na tržištu neke sasvim nove i druge komponente, pa mu ova tema nije od neke pretjerane koristi, ali ako ju je već otvoril, onda bi bilo nadasve ljubazno od vas da se suzdržite od pisanja gluposti. Ne mislim više upozoravati, svako sljedeće sranje se briše, bez ikakvog upozorenja, a autorima stižu infractioni i(li) ban.
McG je offline  
Staro 17.08.2009., 15:18   #19
Lucius
Banned
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 171
Citiraj:
Autor hammer_of_thor Pregled postova
BTW, koji češ hladnjak za CPU uzeti? Nadam se da znaš da se Nehalem mnogo mnogo znoji
Mislio sam ostati sa stock coolerom pa kada ce mi trebati da ga kloknem cu se baciti u shoping.

@McG
Ja se ispricavam za OT. Procitao sam dosta tema, nisam obracao paznje na flame-ove.
Istina cijene ce se mijenjati do 12. mjeseca, ali neka onda tema ostane otvorena da necu tada morati otvarati novu

Zadnje izmijenjeno od: McG. 17.08.2009. u 15:37.
Lucius je offline  
Staro 17.08.2009., 15:56   #20
fran123456
Premija
 
fran123456's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,631
Stavi proc Pod TRUE-a i kupi mounting kit za socket 1366 te 120 mm vent. Cca 600 kn.
fran123456 je offline  
Staro 18.08.2009., 00:48   #21
Tomilajko
BadBoss
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 59
Konfiguracija do 15.000 kn bez monitora

nakon gotovo 4 godine i povremene upgrade-e vrijeme je za novi pilu, ja znam pomalo o svemu ali iskreno rečeno sam tabula rasa u usporedbi sa podosta članova sa ovog foruma pa rekoh bilo bi super ako netko ima vremena i volje da složi nešta za mene s obzirom da u protivnom moram više manje prihvatiti što mi prodavač u dućanu kaže da je njbolje za mene

Uglavnom ovako....ja komp ne gasim nikad, imam uvijek otvoreno dosta aplikacija i spojen sam na nekoliko ftp servera i slično, naglasak na ono što mi je potrebno extra je prostor i mogućnost dodavanja novih hardova ako već u startu ne ispunim sve slotove.
Kao što rekoh monitor imam kao i zvučnike te mi oni ne trebaju, postojeće hardove ću presnimit na nove i poklonit ih nekom, isto tako što se kučišta tiče vidio sam dosta rasprava ovdje i htio bi samo napomenuti da je meni uvijek funkcionalnost na prvom mjestu a ne kako nešta izgleda. I za kraj ne igram igrice tako da nemam potrebu za nekim najnovijim i najskupljim karticama. Puno bi mi pomoglo ako bih mogao moj WDTV uređaj spajai direktno u "kutiju" a ne samo na vansjki "My Book"


Nadam se da sam bio koliko toliko razumljiv u onome što mi je potrebno i zahvaljujem unaprijed svakome na trudu.


Pozdrav
__________________
Tomilajko je offline  
Staro 18.08.2009., 07:49   #22
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor Tomilajko Pregled postova
Uglavnom ovako....ja komp ne gasim nikad, imam uvijek otvoreno dosta aplikacija i spojen sam na nekoliko ftp servera i slično, naglasak na ono što mi je potrebno extra je prostor i mogućnost dodavanja novih hardova ako već u startu ne ispunim sve slotove.
I što si ti nama rekao ovim postom, za što ti treba računalo? Dakle imaš stalno upaljen komp. Imam i ja, konfa već zastarjela, oš moju kupit? Trebaš prostor? To praktički nema veze s konfiguracijom. Na svaku možeš stavit hrpu terabajta. Po ovom što si naveo, može te zadovoljit i neki jeftinjak AMD AM2, a s druge strane ti možda treba intel i7. Što mi ne znamo. Jel konfa mora koštat 15000 iz nekog razloga ili ne?
Reci čime se baviš, za što ti treba, šta radiš na kompu, jerbo će ti inače mod obrisat temu zbog laprdanja.

I btw, dva threada niže već postoji thread o konfi za 15k, mogao si se u nju uključit a ne bezveze otvarat novu temu...
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline  
Staro 18.08.2009., 11:41   #23
Tomilajko
BadBoss
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 59
Pa pitao sam gore na PDF-u gdje i kako da pitam pa su mi rekli da ovdje otvorim thread.

Bavim se nadzorom određenih jedinica, gledam uzivo kamere te pratim online system sa prometima vezane za djelatnost u kojoj radim, u slobodno vrijeme dekriptam neke stvari pa mi uvije dobro dođe extra porcesor, ali najviše mi je bitna stabilost jer jednom sam kupio prosječnu konfiguraciju koja je jednostavno stalno trokirala i na kraju sam je šutnio u smeće, treba mi PC koji će raditi ko vekerica naredne 4 godine, ......enkodiranje video zapisa te rapsakiravanje velikih rar arhiva mi također spada u prioritete............budžet mi je odobrila firma tako ga želim iskoristiti maksimalno a opet da ne trošim na stvari poput grafe od 500 eura ili ne znam shta
__________________

Zadnje izmijenjeno od: McG. 18.08.2009. u 14:11.
Tomilajko je offline  
Staro 18.08.2009., 15:40   #24
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Mislim, i dalje nije potpuno jasno kakav ti komp treba. Obično ljudi vele, treba mi za autocad pa mi treba hrpa rama, treba mi minimalno 2 terabajta harda itd. Treba ti za enkodiranje video zapisa? Što to točno znači? Zajebavaš se malo s videom doma u slobodno vrijeme ili ti treba za posao? Koristiš software koji će iskoristit 4 jezgre ili su ti dvije dosta? Po ovom što si naveo, može te poslužit i neki obični dual core komp, matična s integriranom grafom, nešto rama (koliko ?), nešto harda (koliko ?) i neki chieftec big tower. I to sve za male novce.
Ili je spika drugačija, ono, nemam blage veze o računalima ali sam se uvaljao u dobru firmicu pa mogu spičkat 15k i nek bude žešče proseravanje. Kad je bal, nek jebal...
Ali ljudi kojima firma odobri 15k za računalo obično znaju kako potrošit te novce, bar okvirno.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline  
Staro 18.08.2009., 19:12   #25
Tomilajko
BadBoss
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 59
lol, pa mislim da nije do tebe da ti komentirash zashto nekome firma odobri bilo što, ja sam sam rekao kako je, al ako će biti dobar razlog da netko složi neshta ak ja kažem "da, treba mi neshta da iskidam 15k kuna da bi se mogao sam sebi kurchit I guess onda nek bude tako.......tvoja priča mi nije jasna nikako, kao da kažeš koji će ti k. mercedes SL AMG ako ne znash kako ga poravljat sve u detalje od čega je sastavljen etc , ima i puno jeftinijih auta koji su dvosjed i bez krova etc....

samo mala opaska, shto je komp "jači" to mi bolje vrti "john-a"...vald ima neko da zna na šta mislim....
__________________

Zadnje izmijenjeno od: McG. 18.08.2009. u 23:11.
Tomilajko je offline  
Staro 18.08.2009., 19:21   #26
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
Za ovo što si ti naveo da hočeš radit je dovoljan komp za 5000 kuna + još extra HDD-a zbog prostora koliko ti treba, ili su ti važne tisućinke kod dekriptiranja i kod raspakiravanja.

Reci ti programe koje koristiš i dali ti je stari komp još uvijek dovoljno brz i šta očekuješ od novog kompa
__________________

pinkskin je offline  
Staro 18.08.2009., 19:28   #27
Tomilajko
BadBoss
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 59
stari komp mi trunka non stop, gasi se na dnevnoj bazi sam od sebe, više ne mogu ni pržit nishta osim sa C particije (pojma ne znam zash jednostavno mi uvijek izbaci disc prijevremeno i failed).....nemam nikakvih virusa etc.........ne mogu gledat HD zapise preko kompa osim preko WDTV, nemam hdmi izlaz na "kutiji".....nprf frend ima noviji komp i dekripta passfile od 500kb (uz neshto extra pravila) za par sati a meni vrti i po dva dana, nekad ako bi počeo otvarat više foldera ili pokretat više aplikacija u isto vrijeme samo mi "zbomba" blue screen.....općenito me jebe shto mi je postalo sve nekako presporo, kontam da je prije bilo puno brze, ne znam zashto ovo ono, zatrazio sam od firme pare za novi komp i oni su rekli ok i to ti je to, da mogu spremit razliku u džep možda bi i gledao da uzmem neshta jeftinije , ali s obzirom da ne mogu i ak mogu sprashit 15k onda nek bude i 15.5 jer njima je to ionako i ovako beznačajno

ovo sa gashenjem me posebno uzrujava, recimo dosta putujem i uvijek mi je komp bio upaljen i s teamviewerom sam se kačio na njega i ako bi bio po dva tjedna na putu bez problema, sad kad negdje idem već unaprijed znam da su šasne za to minimalne čim prođe 24 sata otkako sam "away"
__________________

Zadnje izmijenjeno od: McG. 18.08.2009. u 23:11.
Tomilajko je offline  
Staro 18.08.2009., 19:45   #28
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
Ako ti je svejedno onda ovak nešt

CPU - Procesor Intel i7 920, 4x2.66GHz, 1333MHz, 8Mb cache,socket 1366
RAM -
DDR3 2048MB ( 2GB ) Kingmax, 1600MHz x3
MBO - ASUS P6T SE, 1366, Intel X58, ICH10R, BUS 6400 MHz, DDR3, Broj
Opticki - Neki LG ili Pioneer sa SATA konektorom
HDD - uzmi si prostora koliko misliš da ti treba, matična ima 6 SATA konektora manje 1 za pržilicu i ostane ti za 5 diskova
GRAFIČKA - ATI 4670 512 MB, ima HDMI ili neku nvidinu slične
Kučište - sam si izaberi neko tiho i sa dobrim protokom zraka
PSU - CORSAIR 450W, HX Series to mora biti dosta

Periferiju valjda imaš

i ovo je cca 6200kuna + još diskovi i kučište.
__________________

pinkskin je offline  
Staro 21.08.2009., 18:30   #29
Lucius
Banned
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 171
Citiraj:
Autor fran123456 Pregled postova
Stavi proc Pod TRUE-a i kupi mounting kit za socket 1366 te 120 mm vent. Cca 600 kn.
Brijem da cu ici s ovim Thermalright IFX-14 i dva venta Scythe Kaze Maru 140 mm

Glupo mi je sto se gubi onda backside cooler ako se taj pasivni koristi za 1366 procesore. -.-'

Zadnje izmijenjeno od: Lucius. 21.08.2009. u 18:44.
Lucius je offline  
Staro 22.08.2009., 18:17   #30
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,680
@Tomilajko
Mozda bi ti ovako nesto pasalo, posto kazes da firma placa i da lova nije problem:

MBO: ASUS P6T DELUXE V2
CPU: Intel i7 920
COOLER: THERMALRIGHT Ultra 120- eXtreme Black Edition
VENT: SCYTHE S-flex, 120mm
MOUNTING KIT: THERMALRIGHT Ultra Bolt-Thru-Kit
RAM: Corsair DDR3 6GB (3x2GB), 1600MHz
VGA: Gainward GTX275
HDD1: G.SKILL SSD 64.0 GB (sistemski disk)
HDD2: WD 2TB, WD20EADS (ako ti triba jos mista, mbo ima dovoljno sata utora za extra hdd-ove)
DVD-RW: DVD upisivač LG GH22NS
PSU: CORSAIR 620W, HX Series
Kuciste: COOLERMASTER Cosmos RC-1000

Sve komponente su iz ADM-a, osim SSD-a i Coolera (te dodataka za cooler) koji su iz Linksa...
Cijena cca 13500 kunica
__________________
Sn4k3 je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na