Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.04.2019., 14:32   #2941
devaa
gladan sam
Moj komp
 
devaa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,240
Za mene subjektivno solidan mob ali previse para a bend odsvira 2 pjesme. Za te pare kupi se mobitel x puta bolji. Naravno svatko radi za svoje novce sta hoce, ali xr je za mene fejl za korisnika ne i za apple njih ionak samo pare zanimaju. A koliko im je prodaja pala i moraju ih snizit.
devaa je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2019., 14:47   #2942
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Mene samo ta velicina malo odbija i TEZINA. Ne kao problem u nosanju okolo, nego u ruci kad se upotrebljava.

Meni osobno XR po speckama je sasvim sasvim dobar uredjaj, kosta jeftinije nego S10e i to dosta jeftinije, a da ne usporedjujem sa drugima.

Kamera je vrhunska, audio video je vrhunski, UI je klasicno popeglan vrhunski, baterija je navodno brutalna.

Ako mi pukne film, uzet cu ga sebi nakon U11

XS je praktičniji, ali smatram nerealno prevelikom razliku u cijeni.
XR sa 128gn dobijem za 250$, a XS sa 64 za 800 i nesto. Pa nemoj me klat.
I to uz pretplatu.
Gabre je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.04.2019., 14:58   #2943
devaa
gladan sam
Moj komp
 
devaa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,240
Ja gledam cijene ovak u ducanu po meni taj telefon bi trebao biti mozda 3000-3500kn i to je previse a i tad bi opet sugerirao nekome da si uzme s9 koliko god da nisam ni fan samsunga. Ponajvise zbog zakidanja za snapdragon chipset.

Jednostavno xr je solidan mob ali 5400kn koliko dode osnovni sa 64 i te 3gb rama jebiga decki za moj ukus i "znanje" previse para.
Obicna navlakusa kao i samsungov exynos. A sad ko voli kak bi se reklo. I zapravo rade mozda i novi g8 nego xr. Ovo fakat ne vrijedi 5400kn. Ne znam smijesan taj apple postao.


Mislim 5s je bio 5800 bio je flagship, 6ica je bila 6500 bio flagship, s7 je bio tu negdje 5500 bio je flagship, lg, ovo ono.
A ovo je sta low budget iphone koji nema bolje specifikacije nego flagshipovi unazad 2-3 god a kosta kao oni. Pa da covjek ne znam koliko voli apple ovo je brate mili komedija sta oni ljudima prodaju.
devaa je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2019., 15:07   #2944
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Ne kuzim bas o cemu ti pricas iskreno.

Uredjaj ima flagship procesor, kameru, UI, bateriju.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2019., 15:14   #2945
devaa
gladan sam
Moj komp
 
devaa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,240
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Ne kuzim bas o cemu ti pricas iskreno.

Uredjaj ima flagship procesor, kameru, UI, bateriju.
Xr ?
devaa je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2019., 15:19   #2946
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,461
ljudi ne kuže da ajfon 7 i dan danas leti, di neće 8, x, xs, xr, štogod
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2019., 15:24   #2947
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,883
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
ljudi ne kuže da ajfon 7 i dan danas leti, di neće 8, x, xs, xr, štogod
Ljudi kuže da je android prestigao iOS po gotovo svemu i svoje novce troše dalje.. s6,s7 su stari mobiteli i lete isto kao i ip 6s, 7.. U americi ce imati prolaz jos neko vrijeme ali van US teško..
rak21 je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2019., 15:33   #2948
devaa
gladan sam
Moj komp
 
devaa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,240
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
ljudi ne kuže da ajfon 7 i dan danas leti, di neće 8, x, xs, xr, štogod
Sve to stoji, ali ja pricam o tome da xr nije nista bolji od tih prijasnih, a kosta previse naspram onoga sta nudi.

Single kamera, nema headphone jack, hd ekran, 3gb rama okej za ios dosta al opet malo, enormno previsoka cijena, baterija koja vjerojatno bas i zbog ekrana drzi tako dobro, notch koji odlazi u povijest. Its itd leti ali androidi danasnji su mozda i bolji po fluidnosti.

Xr nije flagship koji kosta kao flagship a nudi sve sto su nudili mid range telefoni unazad 2-3 god. Single kamera, hd ekran, malo rama, okej ima bolju bateriju i mozda sitno bolju kameru.

2019 je ne vrijedi na papiru 5500kn.
devaa je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2019., 15:37   #2949
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Lete moj K. Pogotovo third party apps.

Recimo, xiaomi aplikacija za security kamere, kod mene se loada valjda sve 3 puta duze, (na 3 ili 4 razlicita androida) dok na iphoneu 7 sve glatko prolazi, otvara kameru, loada prikaz, sve ali bas sve radi osjetno ljepse i ugladjenije. Kliknes na notifilaciju i sve u roku 2 sekunde vidis. Kod mene najprije joce nece, pa pauza dok loada, pa iskoci, pa onda opet pauza, pa.... Jednostavno ios bolje hendla appove, ili su bolje optimizirane.

Ista prica sa masu drugih appova.

I tu lezi jedna od prednosti iOS-a... I zato dan danas iphone 6 ili 7 lete a android iz tog doba je za smece.

Samo pokusavam biti realan, naravno da ima debilizma u iosu, ali ima i puno prednosti.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2019., 15:47   #2950
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Najebali su me da uzmem Android, probao, vratio se na iphone odmah.

Fluidnost my ass... Sve je to super, nije to 2010. godina više, ali android ne može prismrditi apple-u, još uvijek po mnogo stvari.

Hebe se meni je li 2GB ili 8GB rama, ako on radi kako ja želim.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.04.2019., 15:47   #2951
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Lete moj K. Pogotovo third party apps.

Recimo, xiaomi aplikacija za security kamere, kod mene se loada valjda sve 3 puta duze, (na 3 ili 4 razlicita androida) dok na iphoneu 7 sve glatko prolazi, otvara kameru, loada prikaz, sve ali bas sve radi osjetno ljepse i ugladjenije. Kliknes na notifilaciju i sve u roku 2 sekunde vidis. Kod mene najprije joce nece, pa pauza dok loada, pa iskoci, pa onda opet pauza, pa.... Jednostavno ios bolje hendla appove, ili su bolje optimizirane.

Ista prica sa masu drugih appova.

I tu lezi jedna od prednosti iOS-a... I zato dan danas iphone 6 ili 7 lete a android iz tog doba je za smece.

Samo pokusavam biti realan, naravno da ima debilizma u iosu, ali ima i puno prednosti.


Ima naravno, ali iPhone 7 ne leti, kao sto nisu letile ni dvije iPhone 8ice , nove ispakirane iz kutije, koje sam prodao u roku cca 2 mj. iOS ne radi fluidno kao prije i to je to i zato sam ih i prodao. Za prvu sam mislio da nes s njom ne stima al kad sam vidio da mi druga radi iste probleme, dovidenja iPhone.

Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Najebali su me da uzmem Android, probao, vratio se na iphone odmah.

Fluidnost my ass... Sve je to super, nije to 2010. godina više, ali android ne može prismrditi apple-u, još uvijek po mnogo stvari.

Hebe se meni je li 2GB ili 8GB rama, ako on radi kako ja želim.
Nije istina. Mozes ti sad tu rec sto god zelis, a