Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.12.2019., 15:23   #47191
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,793
Postoji li kod nas za kupiti bolja verzija (keramicki?) ovog konektora za zadnji far? Masa mu gori na oba fara, izgubio sam jedan far, uspio ga na kraju dobiti nazad ali zmigavac nikako dobiti osim nakratko. Sklopim far, spojim i peder vise ne radi. Znaci lud! Francuz je, tako jasno, p308.

https://imgur.com/a/LilOQfW
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2019., 15:31   #47192
tommyman1507
Premium
Moj komp
 
tommyman1507's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Beli Manastir
Postovi: 416
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Kako znaš da nije napunjen? Za taj akumulator je 4-5 h dovoljno. Imaš li amperkliješta da izmjeriš struju i napon punjenja? Možda punjač ne valja...
Pa jel nebi trebala ova kazaljka pasti skroz lijevo kada se napuni? Prvi puta smo sada tako punili akumulator sa ovim čudom pa zato pitam. Nema nikakav indikator osim te kazaljke pa da piše FULL ili slično. Evo sada probao tata spojiti preko žice polove da vidi dali je pun i pošteno je zaiskrilo tako da bih rekao da se napunio. Malo blesavo to napravljeno ako se mene pita.
tommyman1507 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.12.2019., 15:39   #47193
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,101
Pa izmjeri mu napon. Te punjače treba odmah otpojiti kad amperi dođu do nule, jer nemaju nikakve kontrole punjenja struje ili napona, znači nutra je trafo, gretz-diodni sklop i niš drugo
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2019., 15:42   #47194
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,101
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Postoji li kod nas za kupiti bolja verzija (keramicki?) ovog konektora za zadnji far? Masa mu gori na oba fara, izgubio sam jedan far, uspio ga na kraju dobiti nazad ali zmigavac nikako dobiti osim nakratko. Sklopim far, spojim i peder vise ne radi. Znaci lud! Francuz je, tako jasno, p308.

https://imgur.com/a/LilOQfW
Ne, keramičkih nema sigurno. Potegni deblju žicu za masu od zajedničkog spoja na šasiji (link) do konektora
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2019., 15:48   #47195
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Postoji li kod nas za kupiti bolja verzija (keramicki?) ovog konektora za zadnji far? Masa mu gori na oba fara, izgubio sam jedan far, uspio ga na kraju dobiti nazad ali zmigavac nikako dobiti osim nakratko. Sklopim far, spojim i peder vise ne radi. Znaci lud! Francuz je, tako jasno, p308.

https://imgur.com/a/LilOQfW
Sumnjam, keramičke sam viđao samo za prednje farove. Nema ti druge nego staviti novi konektor i pojačati masu dodatnim kabelom na šasiju.

https://www.ebay.com/sch/i.html?_fro...rear+connector

Citiraj:
Autor tommyman1507 Pregled postova
Pa jel nebi trebala ova kazaljka pasti skroz lijevo kada se napuni? Prvi puta smo sada tako punili akumulator sa ovim čudom pa zato pitam. Nema nikakav indikator osim te kazaljke pa da piše FULL ili slično. Evo sada probao tata spojiti preko žice polove da vidi dali je pun i pošteno je zaiskrilo tako da bih rekao da se napunio. Malo blesavo to napravljeno ako se mene pita.
Možda cajger ne valja? Fino instrument u ruke i mjeri.

Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Pa izmjeri mu napon. Te punjače treba odmah otpojiti kad amperi dođu do nule, jer nemaju nikakve kontrole punjenja struje ili napona, znači nutra je trafo, gretz-diodni sklop i niš drugo
Baš to, nikakve pameti nema, čudim se da uopće daje 12 A, ali onda bi morao biti i dosta težak.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2019., 16:32   #47196
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,793
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Ne, keramičkih nema sigurno. Potegni deblju žicu za masu od zajedničkog spoja na šasiji (link) do konektora
Fali link, ali nekako mi se cini da bi trebao kopati po plastikama do te zajednicke tocke ili?
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Sumnjam, keramičke sam viđao samo za prednje farove. Nema ti druge nego staviti novi konektor i pojačati masu dodatnim kabelom na šasiju.

https://www.ebay.com/sch/i.html?_fro...rear+connector



Možda cajger ne valja? Fino instrument u ruke i mjeri.



Baš to, nikakve pameti nema, čudim se da uopće daje 12 A, ali onda bi morao biti i dosta težak.
Gle ih, sve ljubitelji francuza, tko vas ne bi volio Masa ima nesto deblju zicu, a sta stvarno mislis da treba jos deblja? Da ne jebe mozda samo oksidacija jer vidim tragove samo oko dodirnih tocki. Izolacija mase izgleda u redu, nije popucalo, nije ni krta, vjerujem da se zica ne grije...

Svakako bi sanirao oba konektora jer i drugi ima tragova rastopljene plastike oko mase. H7 konektori se jos drze, keramicki jasno.

Ko za inat, nakon rucka otkljucavam auto i zmigavac opet veselo trepce. Mislim da je ljubav u zraku
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2019., 16:47   #47197
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Ako se grije, onda ili je loš kontakt kao što si napisao ili je žica pretanka, ali vjerujem da je do kontakta. Zato sam ti stavio te konektore da ih zamijeniš jer nema tu popravka. Plastika se otopi, raširi i nije to više to. Kad sve riješiš, ošmirglaj finim brusnim papirom konektor u faru, fino sve kontakte natopi silikonskim sprejem da ne vuče opet vlagu i ne korodira, sklopi i miran si za vijeke vjekova.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2019., 17:11   #47198
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,793
Brzinsko kad smo vec tu, pretpostavljam da taj konektor nije rastavljiv? Novi bi onda npr nalemio ili stopicama spojio na originalnu instalaciju i izolirao spojeve npr termobuzirom? Isao bi na stopice zbog jednostavnosti i popravljivosti.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2019., 17:25   #47199
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,101
Svaki konektor je rastavljiv
lowrider je offline   Reply With Quote