Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.12.2006., 22:53   #1
frunze
džabalebaroš
Moj komp
 
frunze's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Republika Pešćenica
Postovi: 114
IBM krama 770z i r30: par problema

prvo o 770z. ima li-ion bateriju čiji je životni put pri kraju. nedavno sam laptop ostavio da radi i nakon što je baterija prema pokazivaču došla do kraja, te je isti nastavio raditi još jedno solidno vrijeme iako je baterija bila na 0%. e sad... nakon što se sam ugasio stavio sam ga puniti i ponovo uključio međutim više ne pokazuje stanje napunjenosti baterije na onom njegovom malom lcd-u niti u windowsima. baterija daje struju, znači lap radi nakon što se iskopča adapter al nema stanja baterije.
ima neko ideju što mu bi? i da li ima povratka na staro.

drugo o r30. lap radi, baterija je na 100%, isključim adapter, baterija dođe na cca 93% i lap se ugasi. priključim adapter sve opet radi. vjerojatno je baterija gecrkt. kako mogu biti 100% siguran da je do baterije prije nego dam popriličnu sumu za novu (nemam frenda s istim lapom) i gdje se u zg mogu kupiti zamjenske baterije za ibm-ove laptope?
frunze je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2006., 10:23   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
1. probaj malo počačkati po Power Managament-u u Control Panelu
2. Vjerojatno je baterija. Za servis i rezervne dijelove probaj nazvati Mikronis ili http://www.ibm.com/contact/hr/
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.02.2007., 19:55   #3
Dr.Who
Premium
Moj komp
 
Dr.Who's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: ST/ZG
Postovi: 577
ovaj R30 ti vjerojatno ima Ni-MH bateriju.
ovo sta si opisao znaci da ti je pukla jedna ili vise celija u bateriji. to se moze popravit jednostavno da se baterija rastavi i mrtvi clanci zamjene. u zg ima firma koja se time bavi ali ne znam kako se zove.

sto se tice 770z udji u bios i pogledaj pod power options ili tako nesto. uglavnom, trebalo bi bateriju skroz ispraznit i ponovo napunit. dok se puni neka ti je lap ugasen.

pozdrav
__________________
Dobri trgovci: 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13...


KUPUJEM
Dr.Who je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2007., 13:11   #4
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na