Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.01.2024., 07:57   #19381
telefunken
Premium
 
telefunken's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 610
Evo nakom mnogo gnjavaže s webOS-om i media playerima (i'm looking at you Plex), našao sam da se na webOS može instalirat KODI bez jailbrejka. Jedini problem koji sam uočio u njegovom radu je da ako idem gledat film koji ima prevelik fajl (npr. film od 20Gb), nakon prebacivanja iz KODI aplikacije nazad na gledanje TV signala (tuner), TV ne daje sliku već ga trebam ugasiti. Kao da mu je prepunjen buffer od filma pa ne može pokrenut tuner aplikaciju. Isto to nisam primjetio na filmovima s manjim fajlovima (2-5Gb)
Što se tiče Plex-a, totalno sam razočaran jer isti ima potrebu rekodirat sav sadržaj a moj NAS to ne može po defaultu, no unatoč tom što se nekako može isključit video rekodiranje, audio rekodiranje se ne može isključit pa da bih gledao video sam morao prilikom svakog gledanja otić u opcije videa i izabrat defaultni zvuk umjesto nekih default rekoding opcija i onda bi radilo. Dodatno, Plex nije želio pokazivat titlove iako bi ih učitao. Na kraju, plex zahtjeva registraciju jer, logično, trebaš internet da bi gledao stvari s lokalnog diska. Sve su svemu, mnogo muke nizašto.
__________________
Pošten trgovac
Trgovine: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
telefunken je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2024., 08:06   #19382
Spikeman
Premium
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: bi volio znat?
Postovi: 1,107
pa kaj nije taj ugrađeni media player dobar? što on ne može žvakat fajlove od 20+GB? Zašto se zezaš sa Kodijem ako on dobro radi? I titlovi šljakaju bez ikakvih problema uz podosta opcija (tako kažu)
Spikeman je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2024., 08:40   #19383
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Citiraj:
Autor telefunken Pregled postova
Što se tiče Plex-a, totalno sam razočaran jer isti ima potrebu rekodirat sav sadržaj a moj NAS to ne može po defaultu, no unatoč tom što se nekako može isključit video rekodiranje, audio rekodiranje se ne može isključit pa da bih gledao video sam morao prilikom svakog gledanja otić u opcije videa i izabrat defaultni zvuk umjesto nekih default rekoding opcija i onda bi radilo. Dodatno, Plex nije želio pokazivat titlove iako bi ih učitao. Na kraju, plex zahtjeva registraciju jer, logično, trebaš internet da bi gledao stvari s lokalnog diska. Sve su svemu, mnogo muke nizašto.
Imam dva LGa (doduse stariji modeli 2018 i 2019 godine) i nemam tih problem sa PLEXom, tako da vjerujem da nisi nesto dobro podesio u settingsima ili na strani serverskog dijela plexa... Sto se tice transcodinga ta opcija se ni nemoze upaliti ako nemas PlexPass (placenu verziju).

Pogledaj negdje u opcijama Plexa na LGu da stavis na "Direct Stream" ili tako nekako se zvala opcija.

Ak one uspijes javi mi na PM pa ti posaljem screengrabove kako je kod mene podeseno na LGu.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2024., 09:09   #19384
driftwood
Premium
 
driftwood's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: .
Postovi: 661
Vezano za ove tv-e u hotelu, najbitnije je kako je složen antenski sustav, odnosno preko čega gleda kanale.
Drugo bitno, da li će se staviti smart tv pa da gosti mogu koristiti yt/netflix...
Treće da li ima opciju zaključavanja izbornika.
Po tome se kupuje tv. Kvaliteta slike nebitna jer nisu došli tamo gledati tv kao u kino nego čisto da je nešto.
Garancija također manje bitna jer ako se tv pokvari ćeš ga odmah zamijeniti jer nećeš pustiti sobu bez tv-a 7-10+ dana.
Ako je taj JVC android, ja bih rekao da je to loš izbor jer se meni ne može zaključati, listu kanala je komplicirano za slagati, ne možeš listu kanala prebacivati preko usb-a.
Ako je na taj tv spojen neki box onda je svejedno.
__________________
Dazed and confused
driftwood je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2024., 09:38   #19385
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Citiraj:
Autor telefunken Pregled postova
Evo nakom mnogo gnjavaže s webOS-om i media playerima (i'm looking at you Plex), našao sam da se na webOS može instalirat KODI bez jailbrejka. Jedini problem koji sam uočio u njegovom radu je da ako idem gledat film koji ima prevelik fajl (npr. film od 20Gb), nakon prebacivanja iz KODI aplikacije nazad na gledanje TV signala (tuner), TV ne daje sliku već ga trebam ugasiti. Kao da mu je prepunjen buffer od filma pa ne može pokrenut tuner aplikaciju. Isto to nisam primjetio na filmovima s manjim fajlovima (2-5Gb)
Što se tiče Plex-a, totalno sam razočaran jer isti ima potrebu rekodirat sav sadržaj a moj NAS to ne može po defaultu, no unatoč tom što se nekako može isključit video rekodiranje, audio rekodiranje se ne može isključit pa da bih gledao video sam morao prilikom svakog gledanja otić u opcije videa i izabrat defaultni zvuk umjesto nekih default rekoding opcija i onda bi radilo. Dodatno, Plex nije želio pokazivat titlove iako bi ih učitao. Na kraju, plex zahtjeva registraciju jer, logično, trebaš internet da bi gledao stvari s lokalnog diska. Sve su svemu, mnogo muke nizašto.
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Imam dva LGa (doduse stariji modeli 2018 i 2019 godine) i nemam tih problem sa PLEXom, tako da vjerujem da nisi nesto dobro podesio u settingsima ili na strani serverskog dijela plexa... Sto se tice transcodinga ta opcija se ni nemoze upaliti ako nemas PlexPass (placenu verziju).

Pogledaj negdje u opcijama Plexa na LGu da stavis na "Direct Stream" ili tako nekako se zvala opcija.

Ak one uspijes javi mi na PM pa ti posaljem screengrabove kako je kod mene podeseno na LGu.
Ne koristim Plex na WebOS, nego na Adroidu, ali nemam tih problema. Tako da kao i @Lewis sumnjam da si negdje zaboravio neku kvačicu.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2024., 12:07   #19386
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Imam dva LGa (doduse stariji modeli 2018 i 2019 godine) i nemam tih problem sa PLEXom, tako da vjerujem da nisi nesto dobro podesio u settingsima ili na strani serverskog dijela plexa... Sto se tice transcodinga ta opcija se ni nemoze upaliti ako nemas PlexPass (placenu verziju).

Pogledaj negdje u opcijama Plexa na LGu da stavis na "Direct Stream" ili tako nekako se zvala opcija.

Ak one uspijes javi mi na PM pa ti posaljem screengrabove kako je kod mene podeseno na LGu.
Bez passa transkoding ide iskljucivo softverski umjesto hardverski i to moze zaklati cpu od nas-a. Ako dobro pamtim, i mene je na ds220+ ponekad ubijao taj transkoding dok nisam uzeo pass, ovisi o materijalu kojeg bi pustao. Tako da bi mogle biti i postavke servera i hardver u nas-u
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2024., 12:14   #19387
tascam
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: hr
Postovi: 812
Otkrio sam kako se Stremio puno lakše vrti sa Kodi playerom u odnosu na exo player.Još da mi je pronaći način da mi pronalazi HR titlove
tascam je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2024., 12:40   #19388
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Mislim da ce se Stremio sa bilo kojim plejerom bolje vrtiti, defaultni je dosta tezak (?). Imam male probleme s njim na Chromecast HD-u, valjda je slabasan stick za to, ali u 90% situacija radi. Sporije, ali kad krene onda je ok. Loaditani titlovi moraju biti .srt inace zna divljati sa .sub ili nekim integriranim titlovima.

Na Shield Pro nemam tih problema, tamo mi je sve glatko. Jedino i tamo ne voli titlove osim .srt-a.

Vjerujem da se vecina telki muci s Exoplayerom :/
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2024., 12:40   #19389
Spikeman
Premium
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: bi volio znat?
Postovi: 1,107
Citiraj:
Autor tascam Pregled postova
Otkrio sam kako se Stremio puno lakše vrti sa Kodi playerom u odnosu na exo player.Još da mi je pronaći način da mi pronalazi HR titlove
HR titlove kroz Kodi il kroz Stremio?
imas opciju u Stremiu preferirane titlove, stavis HR i to je to, njih ce ti listat prve (za titlove imam neznam ni sam koliko provajdera, mozda 5-6)

ak je kroz Kodi, instaliraš opensubtitles addon (regaš se na sajt) ispuniš login podatke u Kodiju i to je to, meni u pravilu izbacuje cca 50tak titlova po filmu (stavio da mi izbacuje samo ENG i HR)

btw ja na Stremiu koristim njegov orgigi player, dobro radi, nemam nikakvih primjedbi...
Spikeman je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2024., 12:57   #19390
tascam
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: hr
Postovi: 812
Jedina mi je prednost exo playera to što sam pronalazi preferirane titilove.
Stavio sam u Stremio pod playback da otvara sa ext.playerom.Stremio se u Kodiju otvara instantno.Registrirao sam se na Opensubtitles ali kada treba potegnuti titlove izbacuje nekakvu grešku.Onda idem na ručni download titlova
tascam je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2024., 13:07   #19391
Spikeman
Premium
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: bi volio znat?
Postovi: 1,107
Citiraj:
Autor tascam Pregled postova
Jedina mi je prednost exo playera to što sam pronalazi preferirane titilove.
Stavio sam u Stremio pod playback da otvara sa ext.playerom.Stremio se u Kodiju otvara instantno.Registrirao sam se na Opensubtitles ali kada treba potegnuti titlove izbacuje nekakvu grešku.Onda idem na ručni download titlova
hm... neznam meni radi ok, nikakve greške ne izbacuje... (sinoć ga koristio)
meni je greške stalno izbacivao na Titlovi.com addonu, nevalja login (iako sam ukucavao točne podatke) čak se dva puta regao na sajt i nula bodova... tako da taj dodatak nikad nisam uspio instalirat.
Spikeman je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2024., 13:57   #19392
tascam
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: hr
Postovi: 812
Titlovi com je ionako kaput od 01.02.
Negdje sam čitao da ga gase.
tascam je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2024., 15:12   #19393
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,529
prvo gasili, sad piše da radi i dalje ..
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2024., 17:15   #19394
Spikeman
Premium
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: bi volio znat?
Postovi: 1,107
Da, ostat ce radit, bio clanak na bug.hr neki dan...
Spikeman je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2024., 17:56   #19395
skitnica
Debeli gad
 
skitnica's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Makarska
Postovi: 805
Citiraj:
Autor driftwood Pregled postova
Vezano za ove tv-e u hotelu, najbitnije je kako je složen antenski sustav, odnosno preko čega gleda kanale.
Drugo bitno, da li će se staviti smart tv pa da gosti mogu koristiti yt/netflix...
Treće da li ima opciju zaključavanja izbornika.
Po tome se kupuje tv. Kvaliteta slike nebitna jer nisu došli tamo gledati tv kao u kino nego čisto da je nešto.
Garancija također manje bitna jer ako se tv pokvari ćeš ga odmah zamijeniti jer nećeš pustiti sobu bez tv-a 7-10+ dana.
Ako je taj JVC android, ja bih rekao da je to loš izbor jer se meni ne može zaključati, listu kanala je komplicirano za slagati, ne možeš listu kanala prebacivati preko usb-a.
Ako je na taj tv spojen neki box onda je svejedno.
Sustav je složen tako da svi uređaji u sobama imaju Total TV - turistički paket koji + satelitski TV koji pokriva FTA kanale na 2-3 satelita (nisam siguran koliko).

Neki gosti za vrijeme boravka ne upale TV dok ima onih kojima je to bitna stavka, pogotovo ako se zadesi loše vrijeme a jedini cilj koji se u turizmu pokušava postići je da ti gost opet dođe. Logikom "TV je nebitan" se vodi većina pa po apartmanima uglavnom imaš 32" HD ready Vivaxe. Imati u ponudi veliki kvalitetan TV s dobrim izborom programa je vrlo jeftin način za odskakati od većine. Ponudiš gostu takav TV, električni romobil i SUP na korištenje, igraonicu za djecu s jednim Playstationom i Switchem i u startu odskačeš od gomile kad gost traži smještaj a investicija je minimalna. Na odlasku mu daš bocu vina i ulja i vjerojatnost da će ti doći i dogodine je velika.
skitnica je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2024., 19:27   #19396
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644