Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.08.2023., 19:03   #1621
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Pa ajmo ovako, imam objekitno i subjektivno mišeljenje da je Gorenje loše...
Mislim da nema veze di je što napravljeno već cijena je najbitnija. Mi se *ebali, a da nam ne uđe pa je Škoda išto što i VW, odnosno Audi, ma u biti Škoda = Porsche

Također, činjenica je da su današnji aparati jako jeftini u prosjeku. Recimo prosječni uređaj bijele tehnike da košta 3000kn, a 80-90tih računajući inflaciju je 1000-1500kn.
Mislim da je to u to vrijeme bilo dosta skuplje.

Istina je da su eko norme napravile veliki kuršlus jer su zagovornici toga bile kompanije u sprezi s političarima, a ne narod.
Sad imaš "zelene" proizvode od reciklirane plastike koja pukne ako je krivo pogledaš, motori i pumpe su anemični i koriste reciklirane komponente da bi bili "zeleni", uređaji defaultaju na neke nebulozne "eco" modove koji ne čiste ništa da bi mogli imati što bolji energetski rating, a roba se raspada ako ti upadne u mlaku vodu.

Zbog toga sam stajališta da treba uzimati što jeftinije uređaje koji imaju što dulju garanciju jer da je Bosch ili bilo koji sličan "kvalitetni" brand dobar davao bi dulje jamstvo jer se nema čega bojati. Radije uzmem high end Kineza nego bilo kojeg "Nijemca".
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2023., 19:46   #1622
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Gorenje je u vlasništvu Hisensea već oko 4-5 godina, pa si protumačite tu informaciju kako vam paše

Haier je isto Kinez.

Ostali veliki brandovi koji imaju modele jako pristupačnih cijena, te modele također proizvode u Kini. Ne outsourcaju drugima, nego imaju vlastite pogone i rade low end modele.

Hoćeš kvalitetno, zavuci ruku u džep i gledaj neku srednju i višu klasu.

Iako...ništa ne garantira da i to neće trajati kao low end. Imaju istu garanciju, iste dijelove, samo se sklapa na drugim mjestima.

A Bosch...otvoriš suđericu od 700 eura, a unutra plastična kada
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2023., 20:06   #1623
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,087
Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
gledam sada cijene, ali i HAIER garancija je 2+5 godina, ne 7 godina.
Svih 7 ide preko proizvođača po istim uvjetima, ako si neko da truda procitati i daje ga uvoznik/proizvođač.

Zakaj 2+5 - ko se ne registrira nije im tošak.


Sent from my 2201116SG using Tapatalk
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2023., 20:08   #1624
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,461
samo pazite to je do 31.8. akcija
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2023., 20:11   #1625
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,087
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
samo pazite to je do 31.8. akcija
I cca mjesec dana nakon toga bude produžena ko i sve do sad, strpite se ak fulate, a Haier vam je interesantan.

Sent from my 2201116SG using Tapatalk
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2023., 20:12   #1626
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,946
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Gorenje je u vlasništvu Hisensea već oko 4-5 godina, pa si protumačite tu informaciju kako vam paše

Haier je isto Kinez.

Ostali veliki brandovi koji imaju modele jako pristupačnih cijena, te modele također proizvode u Kini. Ne outsourcaju drugima, nego imaju vlastite pogone i rade low end modele.

Hoćeš kvalitetno, zavuci ruku u džep i gledaj neku srednju i višu klasu.

Iako...ništa ne garantira da i to neće trajati kao low end. Imaju istu garanciju, iste dijelove, samo se sklapa na drugim mjestima.

A Bosch...otvoriš suđericu od 700 eura, a unutra plastična kada
ove bosh suderice s plasticnim dnom nisu made in germany
treba malo istrazit koji model uzet

ja uzeo neki mid range za 600 eura s 5g gare, i za sada radi kao urica (1g), jednom dnevno pere
Gemmy je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2023., 20:13   #1627
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,461
ja sam btw uzeo haier friđ, to je jedini koji mi je pasao zbog pozicije, da kad se otvore vrata pod 90 stupnjeva mogu izvuć ladice one u friđu, samsung ladice su zapinjale, mora se širom otvorit vrata da se izvuku

enivej, baš me zanima kakav je, haier nije uopće jeftin, pogotovo kad sam gledo ploče i ostatak aparata, daleko je to od jeftinog kineza, samo novi su kod nas pa nemam još info s terena
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2023., 12:06   #1628
tomislav10
Registered User
 
tomislav10's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 226
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova

Jedan Slovenac više ne može kupiti Gorenje koje je made in Slovenija, dok jedan Austrijanac može.
Gorenje sve što proizvodi u EU i izvozi u države članice EU i to samo u razvijene, Njemačka nešto, Austrija, Švicarska itd.
Kod nas možeš kupiti Gorenje aparate MADE IN SLOVENIA (npr. u Elipsu), tako da ti ne stoji tvrdnja...
tomislav10 je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2023., 12:31   #1629
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Pa ajmo ovako, imam objekitno i subjektivno mišeljenje da je Gorenje loše.

Zašto? Naime, svojevremeno sam radio jedan rad na faksu pa smo imali pristup tvornici Gorenje, pošto je blizu Celja, a roditelji kolega su radili tamo.

Pa sam dosta bio često kod njih, i dobio svakave informacije, većinom loše. Od servisera, tehničara, montažera do uprave.

Jedan Slovenac više ne može kupiti Gorenje koje je made in Slovenija, dok jedan Austrijanac može.
Gorenje sve što proizvodi u EU i izvozi u države članice EU i to samo u razvijene, Njemačka nešto, Austrija, Švicarska itd.
Dok sve što mi dobivamo je made in Taiwan, Tajland, China itd.
Broj servisa eksponencijalno raste, iz godine u godinu, a prodaja pada, slabiji materijali, eko pizde materine (plastika više nije legura kakva je bila), loša kvaliteta, lošija radna snaga itd.
Austrijanci imaju u postotku manje servisa, dok svi drugi koji imaju azijske aparate imaju više, pa treba zbrojati 2 i 2.

Što želim reći?
Na 1000 Gorenje proizvoda, biti će više kvarova nego na 1000 Bosch proizvoda (Bosch samo primjer). To ne znači da Bosch ima sve bez kvarova.

Osobno, kada sam kupovao aparate, pričao s jednim od najjačih servisera u RH za Gorenje, rekao je bježi od toga.

Toliko od mene...

Sad će se netko naći i reći, da, ali ja imam xy aparata, svi super. Pa super da jesu, ali eto, ovo je moje mišljenje i ako je 10% veći rizik da neću biti zadovoljan/zadovoljniji, radije ću preskočiti, nego se navlačiti s servisom i kupovati novo za 5 godina. Ne mogu se naviknuti na ovu šemu "za 5 godna kupim novo", jer jednostavno to mora biti izuzetak, ne pravilo.

Kolega pitao za mišljenje, ovo gore je moje.
Ne kažem da nema zadovoljnih ljudi, da ponovim. Ljudi voze dačiju i zadovoljni su (namjerno je pisana malim slovima).
Imam isto iskustvo.
U zadnjih 15ak godina sam promijenio više bijele tehnike, od koje je samo Gorenje u startu radilo probleme, konkretno mašina za robu, bolji model sa inverterom, kupljena prije cca. 7 godina.

Od početka tresla brutalno kako god da je namjestiš (čak i kad je do kraja napunjena), do te mjere da više nisam znao šta napravit nego zvao ovlašteni servis.
Čovjek dođe, pregleda je i kaže s mašinom je sve u redu, a zašto trese - jbga Gorenje (njegove riječi). Nemamo dobrih iskustava s Gorenjem inače (njegove riječi). Nažalost ne mogu vam ništa napraviti.
Odmah išla u oglas.

Nedugo nakon ispričam to ovom kolegi koji radi u firmi koja prodaje bijelu tehniku, on mi potvrdi također da kupim bilo šta osim Gorenja jer da su se drastično pokvarili, puno ih se vraća na garanciju, itd.

Kupio Electrolux mašinu nakon toga i nikakvih problema već 7 godina, tako da je za mene Gornje mrtvo.
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2023., 12:35   #1630
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Moja WNHEI72SAS je kineska, i draže mi je nego da je slovenska. Prethodna Gorenje perilica je trajala 13 godina, nekaj se shebalo, počela lupati i odnijeli ju cigani, nisam ju ni pokušavao opravljati jer se ne isplati. Da daš za popravak samo 100 eura to ti 1/4 nove.
Manje od 400 eura, pet godina garancije i peri deri. Očekujem da traje deset godina pa opet ju stavim ispred kuće za sakupljače.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2023., 13:14   #1631
mamikulcic
Premium
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Ljubešćica
Postovi: 224
Ja nedavno tastu i punici kupio neku osnovnu Hisense na akciji u Pevexu za 250€, 5 godina garancije. Punica prezadovoljna. Prije toga je ganjala Gorenje staru 30-ak godina 🤣
Za tu lovu nakon kaj prođe 5 godina garancije lako kupiš novu i ganjaš opet 5 godina.
mamikulcic je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2023., 13:31   #1632
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor tomislav10 Pregled postova
Kod nas možeš kupiti Gorenje aparate MADE IN SLOVENIA (npr. u Elipsu), tako da ti ne stoji tvrdnja...
Kažem, bilo je prije xy godina, i iza te tvrdnje stojim 100%, jer sam to vidio i čuo od povjerljivih izbora.

Je li se što promjenilo, ne znam, moguće, no moja tvrdnja s Gorenje stoji.

Ali svako kako njemu odgovara.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2023., 16:33   #1633
Matijac
Premium
Moj komp
 
Matijac's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 755
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Gorenje je u vlasništvu Hisensea već oko 4-5 godina, pa si protumačite tu informaciju kako vam paše

Haier je isto Kinez.

Ostali veliki brandovi koji imaju modele jako pristupačnih cijena, te modele također proizvode u Kini. Ne outsourcaju drugima, nego imaju vlastite pogone i rade low end modele.

Hoćeš kvalitetno, zavuci ruku u džep i gledaj neku srednju i višu klasu.

Iako...ništa ne garantira da i to neće trajati kao low end. Imaju istu garanciju, iste dijelove, samo se sklapa na drugim mjestima.

A Bosch...otvoriš suđericu od 700 eura, a unutra plastična kada
A kaj ti je srednja i viša klasa? Viša bi mogli reći Miele, ali ulazi Miele modeli su duplo skuplji od ostatka, a nisu kvalitetniji. Srednja klasa bi trebali biti Bosch, Gornje, Electrolux, Haier, a niža Beko i Candy?

Po meni je fkt lutrija. Najbolji aparati su mi još iz Ikeae kaj sam uzimao za kuhinju sve njihovo, a nemam pojma koji su.
__________________

Matijac je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2023., 18:28   #1634
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Citiraj: