Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.09.2022., 20:58   #63091
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,310
Za prepoznati Multilink na Octaviji treba izrazito fina guzica u sjedalu. Vozio sam duže vrijeme 2.0 TDI (go kart kruti ovjes u DE) i VRS (multilink) i iskreno, nisam osjetio neku razliku.

Autoru pitanja "Koji auto" preporučam nekoliko testnih vožnji po salonima. Tek tada se isplati dalje razglabati.

Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Ima ima, RS samo
151ks+

Octavija je tak popularna bas zbog tih dimenzija/gepeka. Za relativno malo love dobijes puno auta.
Prije je dobar dio sluzbenih bio golf, sad je octavija.
Čekaj, može se načipirati na multilink? :-o
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2022., 21:38   #63092
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Octavia 3 je imala multilink samo u kombinaciji sa motorima jačik od 110 kW, i u verzijama sa pogonom na sva 4 točka. Mislim da je ista priča i sa četvrtom generacijom.

Mislio sam da je i sa Golfom 7 ista priča, ali se ispostavilo da nije. Kod golfa je ta granica na oko 90 kW.
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2022., 21:39   #63093
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor CatKiller Pregled postova
Realnost: porast globalne temperature za 2-4 C dovodi do pojacanog isparavanja oceana, sto vodi k lavinskom efektu grijanja planeta (point of no return)

Na kraju nebitno jer su EVi zakon za voziti, a ekologija istih tek zgodna nuspojava koja pridonosi subvencijama i drustvenoj prihvatljivosti.

Sto se Kalifornije tice, i da voze elektrane 2 mjeseca godisnje samo na fosilna goriva, opet je cjelokupna bilanca daleko bolja neko voziti ICE. Uostalom, fosilna goriva su i dovela do ekstremnih vrucina i susa koje smetaju elektranama.

Bio prije dva tjedna na Hoover Dam (dom Transformera ), temperatura zraka je bila 44 C u hladu, a akumulacijsko jezero Mead skoro prazno.
Ekološki otisak EV-a će se vidjeti eventualno kad tvoja djeca dobiju djecu.
Privatna mobilnost zanemarivo utječe na globalnu sliku. Teme društvene prihvatljivosti bi se trebalo dotaknuti u širokom luku u svim mogućim sektorima, ali smo trenutno svi nekako zapeli za automobil koji se najčešće suptilno i indirektno, ali sve češće i direktno, etiketira kao najveći uzrok globalnog zatopljenja.

Da smo i prije 20 godina imali aute na bateriju, ledenjaci bi se i dalje topili nepromijenjenom brzinom.
Zastanem u mislima svaki put kad dođem na Rhone glečer, iz godine u godinu se to čudo topi, bez obzira dal ja došao cipelcugom ili prometalom s motorom na unutarnje izgaranje.

Prema svemu što sam dosad stavio na papir, i dalje ispada da je ekološka bilanca dolaska 20+ godina starim autom do te točke na karti bolja nego da sam kupio novi e-auto, s uzetom prognozom za dva desetljeća koja dolaze.

Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova
Za benzince, ako motor radi s 95, neće biti nikakve koristi od sipanja 98 ili 100. Ako se osjeti neka razlika, to samo znači da nešto na motoru nije ispravno i da kvalitetnije gorivo prikrije taj kvar.
S takvim izjavama se vidi da nisi bio u doticaju s prometalima koje imaju rafiniranije sustave upravljanja motorom, nisi u situaciji osjetiti razliku ili nemaš sposobnost osjetiti razliku (bez predbacivanja, većina je takva).
Razlike u gorivu se mogu osjetiti na potpuno ispravnim motorima, dapače, novim motorima direktno ispod peke. I to ne samo između nazivnih oktanskih brojeva, već i između dvije susjedne benzinske s nazivno istim benzinom.

Citiraj:
Autor darkydark Pregled postova
No knock efekt može lako osjetiti u benzincima kad se stoji - barem mogao se osjetiti na sva 3 benzinca koja sam posjedovao. Bilo u prastarom Polu, bilo u Fokiju i sad u Mazgi. (svi klasični atmosferci)
Fascinantno.
Kucanje bi se trebalo najviše osjetiti pod opterećenjem, a ne na ler gasu.
Ako ler gas trokira, nešto ne štima, ili je gorivo izuzetno loše (dugo stajalo, voda u gorivu) ili motor vuče zrak gdje ne treba.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2022., 00:13   #63094
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Citiraj:
Autor CatKiller Pregled postova
Za prepoznati Multilink na Octaviji treba izrazito fina guzica u sjedalu. Vozio sam duže vrijeme 2.0 TDI (go kart kruti ovjes u DE) i VRS (multilink) i iskreno, nisam osjetio neku razliku.

Autoru pitanja "Koji auto" preporučam nekoliko testnih vožnji po salonima. Tek tada se isplati dalje razglabati.



Čekaj, može se načipirati na multilink? :-o

Aha, das puno vise love za potencijalno prejak motor koji ti potencijalno ne treba i najjacu opremu (u drugim opremama je max 150ks) i hop evo multilinka
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je online   Reply With Quote
Staro 13.09.2022., 02:11   #63095
Blue Spirit
Premium
Moj komp
 
Blue Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: ZG - Dubrava
Postovi: 2,137
Citiraj:
Autor Blue Spirit Pregled postova
The Best 10 All Season / All Weather Tires for 2022 Tested and Rated!
Citiraj:
Autor CatKiller Pregled postova
Osobno prezadovoljan s CC2. Necu se vracati na dva seta, radije svake 2-3 god vrhunske cjelogodisnje.
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Bas gledam ovih dana uzeti CC2 i opet mi ispada Vulkal kao najjeftinija opcija. 850kn/kom, sve ostalo sto sam nasao je barem malo skuplje (225/45 R17 XL).
Prošle godine 13.10.21 uzeo CC2 također u Vukalu dobio sam još neki popust preko poznanika; demontaža starih, balansiranje i montažom novih ispalo me 865 kn po gumi.
__________________
Blue Spirit: IMDB popis i preporuke filmova... 100 najboljih filmova 21. stoljeća!...IMDB Top 1,000 movies .... Find similar movies https://i.imgur.com/Y9m9Ove.png

COD 141.11.196.66:28960 || COD 141.11.196.66:28940 || COD 185.107.96.125:28977
Blue Spirit je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2022., 06:58   #63096
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Citiraj:
Autor Blue Spirit Pregled postova
Prošle godine 13.10.21 uzeo CC2 također u Vukalu dobio sam još neki popust preko poznanika; demontaža starih, balansiranje i montažom novih ispalo me 865 kn po gumi.
Kakve su CC2 za makadam tj. kao ga podnose?

Citiraj:
Autor CatKiller Pregled postova
Autoru pitanja "Koji auto" preporučam nekoliko testnih vožnji po salonima. Tek tada se isplati dalje razglabati.
I nek se odluči za kaj mu auto treba.

Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Aha, das puno vise love za potencijalno prejak motor koji ti potencijalno ne treba i najjacu opremu (u drugim opremama je max 150ks) i hop evo multilinka
JER BEZ MULTILINKA AUTO NE VALJA! Ajde... Pa da mogu birati prije bi 180 hp motor nego multilink.

Nisam skužio ništa drugačije dok sam se vozio u tvojoj corolli. Iste dimenzije guma vjerojatno isti tlak u njima...meh...
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2022., 07:41   #63097
DoxyTheCroat
Premium
Moj komp
 
DoxyTheCroat's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Ivanić Grad
Postovi: 333
Multilink = udobnije i sigurnije, kvalitetnije upija rupe na cesti, pri većim brzinama i glavu spašava.

Šteta što nije default u svakom autu, već je bila priča o tome da će EU propisati obavezu takvog ovjesa, ali valjda je preskupo svima osim azijatima za napravit ga i prodat po normalnoj cijeni.
DoxyTheCroat je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2022., 08:28   #63098
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Petrolhead's p0rn - Pagani Utopia
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2022., 08:58