Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.10.2020., 14:26   #2011
axo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 1,367
Zanimljivo
Sluzbeni podaci sa amd stranice ali skupljeni u excel.

https://www.reddit.com/r/Amd/comment...m_source=share

Amd sluzbeno, izabrati sa drop down menu igru.
https://www.amd.com/en/gaming/graphi...ing-benchmarks
axo je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2020., 14:41   #2012
PR3DA70R
Premium
Moj komp
 
PR3DA70R's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Yautja Prime
Postovi: 1,110
Jayztwocents tvrdi već u dva videa da smo ludi ako mislimo da će release RX6000 biti išta drugačiji od RTX3080.

Mislim da ću fakat piknut neku jeftinu polovnjaču bar za fullhd gaming dok ovo ne slegne. Pa tamo nadam se prvi-drugi mjesec napravit upgrade.

Poslano sa mog ONEPLUS A6013 koristeći Tapatalk
PR3DA70R je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2020., 15:08   #2013
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Iskreno, ja počinjem razmišljati ubosti RTX 2060 ili RX 5700 dok se ne smiri ova situacija s ovom generacijom jer je ovo katastrofa, bolje da su potiho štancali kartice do proljeća pa ih onda lansirali i jedni i drugi.

Bit će ovo situacija rugala se sova sjenici s dostupnošću kartica

Zadnje izmijenjeno od: Exomaniac. 30.10.2020. u 15:15.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2020., 15:19   #2014
Chuby
Premium
Moj komp
 
Chuby's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,274
Manjak se ocekuje zbog potrazne za konzolama ili korone ili neceg treceg?
Vjerujem da je Baba zakupila dobar dio TSMC-a za RX6000, sto zbog ocekivane potraznje sto tek toliko da zajebe Koznatog
Chuby je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2020., 16:00   #2015
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Citiraj:
Autor RimtuTiTuki Pregled postova
Gle... ako ti nemereš uspoređivati... to je tvoj problem...

mi ostali možemo uspoređivati i ne smeta nas da to radimo...

Isto se može usporediti RTX2080 sa RTX3090.. neće te grom pogoditi ako napišeš koliko je jedna bolja od druge

stvar je u tome sto je amd promjenio strategiju..
cijela prezentacija je o tome..

mogli su se fokusirati na IPC performanse, ali pitanje je koliko bi uspjeli i da li bi digli takt na istom proizvodnom procesu za koliko su ga digli..
a ne zaboravi, veci takt ne utjece samo na ipc, nego i na bandwight itd..

tako da ako zelis reci da je jednak IPC svake CU jedinice, nisi s time nista postigao.. da, poduplali su CU na 80, ali uz znacajno veci takt i implementaciju infinity cachea i ostalo sto vec ide s novom generacijom kao implementacija RT itd..
(nvidija je u tom smislu samo povecala chip ako to zelis reci, i sad ima cijeli niz problema koje je prije imao amd jer to ne skalira uvijek dobro na svim igrama, uz veliku potrosnju i probleme s ne postizanjem dovoljno visokih taktova.. dok je vise uspjeha imala u RTX performansama)

uzmi u obzir da je TDP na rx*** nacelno ostao isti i da je takt bio veliki problem proslih generacija
tako da imas u biti super jaku graficku karticu koja prema 3080 izgleda "slabasno" i "uskog bandwighta" a u biti ne da nije slabija nego ispada jaca..
ja to dalje vidim tako da tu tek sad ima prostora za rast u slijedecim generacijama ..kroz IPC, kroz dodatno dodavanje CU ili kroz povecanje Infinity cachea ili takta ili tko zna sta vec, jel


Citiraj:
Autor PR3DA70R Pregled postova
Jayztwocents tvrdi već u dva videa da smo ludi ako mislimo da će release RX6000 biti išta drugačiji od RTX3080.

Mislim da ću fakat piknut neku jeftinu polovnjaču bar za fullhd gaming dok ovo ne slegne. Pa tamo nadam se prvi-drugi mjesec napravit upgrade.

Poslano sa mog ONEPLUS A6013 koristeći Tapatalk
boli me djon sta on prica, jer nema on neke izvore niti je njegov kanal na to fokusiran.. to je nagadjanje na temelju iskustva valjda..

..ali kuzim te sta oces reci, i ja sam to napravio..
uzeo 1080ti i zivili...
..a za pol godine cu vidjeti sta cu, sumnjam da cu sta puno izgubiti na cijeni, a bar cu biti miran ako dodje do korona lockdowna lol
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE

Zadnje izmijenjeno od: Eladio. 30.10.2020. u 16:12.
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2020., 16:18   #2016
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor Chuby Pregled postova
Manjak se ocekuje zbog potrazne za konzolama ili korone ili neceg treceg?
Vjerujem da je Baba zakupila dobar dio TSMC-a za RX6000, sto zbog ocekivane potraznje sto tek toliko da zajebe Koznatog
Nema sad TSMC tako ogroman kapacitet za 7nm da bi mogao opsluživati AMD za CPU, koji im trebaju sad sve više za servere jer se sklapaju novi ugovori, za consumer verzije, treba im za PS i Xbox SoC-eve, plus sad za GPU. Xbox i PS imaju ogromnu potražnju za čipovima tako da vjerojatno su sklopili ugovore koji im daju prioritet, također TSMC ima već zakupljen kapacitet od drugih korisnika, nije to sad neograničeno. Kad su radili projekcije za potražnju sigurno nisu računali na toliki uspjeh AMD-a, i na nove konzole na 7nm i sve to zbrojeno je ogromna potražnja. A šta ostane ide za kartice.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2020., 17:25   #2017
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Nema sad TSMC tako ogroman kapacitet za 7nm da bi mogao opsluživati AMD za CPU, koji im trebaju sad sve više za servere jer se sklapaju novi ugovori, za consumer verzije, treba im za PS i Xbox SoC-eve, plus sad za GPU. Xbox i PS imaju ogromnu potražnju za čipovima tako da vjerojatno su sklopili ugovore koji im daju prioritet, također TSMC ima već zakupljen kapacitet od drugih korisnika, nije to sad neograničeno. Kad su radili projekcije za potražnju sigurno nisu računali na toliki uspjeh AMD-a, i na nove konzole na 7nm i sve to zbrojeno je ogromna potražnja. A šta ostane ide za kartice.
u biti brojke su vise manje poznate, amd je zakupio puno.. ima potraznju, ali svejedno i vise od 20000 grafickih za trziste.. bit ce sigurno nekih problema, ali ne usporedjuj to s nevidjiom xd
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2020., 17:34   #2018
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
ovo je otprilike trenutno stanje(bex xilinx-a)
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
bili su i prije ovih 43k no1 customer za n7 - tj. nakon prelaska applea na 5nm, dosšli su na cca 21%(30k wpm), dok su ostali imali oko 17/18%(osim mediateka 13%), sad su na nekih 30ak % ukupnih kapaciteta n7(cca 130-140k wpm je total tsmc, a amd pojeo 43k wpm), s tim da neki govore da je možda i više od 43k
svakako nije malo, ali da li je dovoljno da zadovolji sve segmente amd-ove potražnje, vjv. nije i mislim da je to jedan od razloga zasto nema apu za dekstop na diy tržistu.

isto tako vjerujem da situacija sa rdna2 nece biti ni blizu ovoga sto se dogadja nvidiji, podosta sam siguran da ce u mjesec dana od launca bar 5 ljudi na forumu imati rdna2, dok ampere ima samo jedan trenutno(treba uzeti u kalkulaciju da bez obzira na perf rdna2 nvidia ce i dalje biti traženija, iz ovih ili onih razloga)
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Gigi1. 30.10.2020. u 17:39.
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2020., 17:59   #2019
Chuby
Premium
Moj komp
 
Chuby's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,274
S druge strane nVidia se uspjela progurat nedavno kod TSMC-a za iducu godinu, nakon avanture sa Samsungom. Pretpostavljam u prvom kvartalu.
Nekako su izmislili proizvodne kapacitete.
Chuby je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2020., 18:43   #2020
Dr. Strange
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 813