Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.04.2017., 23:26   #1
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
TIA-Mobiteli.hr (informacije i iskustva)

Neznam dali je bilo o ovome, nemogu naci temu, ima li tko iskustva u kupovini kod njih i kakva su ? Hvala

Zadnje izmijenjeno od: FRipper. 25.10.2017. u 19:33.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2017., 08:07   #2
Dragster
Premium
 
Dragster's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Rijeka
Postovi: 308
Imam ja, dva iskustva, oba odlična

Prvo uzeo mob staroj, sve prošlo bez problema

Drugo uzeo sebi K750, došla s greškom - stisneš neke od tipki i jednostavno ne prepozna da više nije pritisnuta pa je bilo aaaaaaaaaa cccccccccccccc bbbbbb posvuda, vratio poštom, dobio novu i uz to su mi odradili lasersko graviranje HR slova (inače je iz DE tipkovnica)

Komunikacija išla mailom sve, nijedan odgovor nisam čekao preko sat vremena, mogu definitivno preporučiti
Dragster je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.04.2017., 09:53   #3
cro_ryder
cyborg
Moj komp
 
cro_ryder's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: hills of SB
Postovi: 233
Naručio mobitel, javili mi da nema te boje i ponudili drugu ili da pričekam 3-5 dana. Pričekao, mob stigao za 3 dana, evo radi i nakon više od godine dana kao i prvi dan.

Nisam imao potrebe za reklamacijom, ali su mi rekli da u slučaju kvara šaljem direktno u Mobis da ne gubim vrijeme šaljući preko njih jer i oni tamo nose. Eto. I što kolega kaže, komunikacija skroz ok.
cro_ryder je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2017., 11:06   #4
ćubi
Premium
 
ćubi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Osijek, Hrvatska
Postovi: 397
Citiraj:
Autor cro_ryder Pregled postova
Nisam imao potrebe za reklamacijom, ali su mi rekli da u slučaju kvara šaljem direktno u Mobis da ne gubim vrijeme šaljući preko njih jer i oni tamo nose. Eto. I što kolega kaže, komunikacija skroz ok.
Ovo zna biti varljivo jer najbolje je mobitel slati na reklamaciju tamo gdje je i kupljen, znači prodavaču. O tome je već pisano u temi o garanciji.
ćubi je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2017., 19:46   #5
killuminati
Premium
Moj komp
 
killuminati's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 358
Citiraj:
Autor ćubi Pregled postova
Ovo zna biti varljivo jer najbolje je mobitel slati na reklamaciju tamo gdje je i kupljen, znači prodavaču. O tome je već pisano u temi o garanciji.
nije istina! ti kao kupac ostvaruješ pravo na garanciju i osobnim dolaskom u servis, ne vidim razlog zašto bi uopće i bilo drugačije, nije da nema službenih dokumenata po netu..

ne dobiješ ništa da sad daješ mobitel kome god, pa ga on umjesto tebe šalje na servis, dapače gubiš vrijeme.. ne znam kaj se pisalo u toj temi, ali ovo pričam iz vlastitog višegodišnjeg iskustva, evo baš prošli tjedan nosio par telefona na izmjenu matičnih ploča, za tri radna dana bilo gotovo, garancija 24m na matične ploče..
killuminati je online   Reply With Quote
Staro 06.04.2017., 20:48   #6
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
Citiraj:
Autor killuminati Pregled postova
nije istina! ti kao kupac ostvaruješ pravo na garanciju i osobnim dolaskom u servis, ne vidim razlog zašto bi uopće i bilo drugačije, nije da nema službenih dokumenata po netu..

ne dobiješ ništa da sad daješ mobitel kome god, pa ga on umjesto tebe šalje na servis, dapače gubiš vrijeme.. ne znam kaj se pisalo u toj temi, ali ovo pričam iz vlastitog višegodišnjeg iskustva, evo baš prošli tjedan nosio par telefona na izmjenu matičnih ploča, za tri radna dana bilo gotovo, garancija 24m na matične ploče..
pa čuj,ak si ti u Našicama i tamo u lok. trg. si kupio mob...čemu da plaćaš 30-50 kn za slanje kad po zakonu trgovina služi kao sabirno mjesto i ona šalje...nije cijela HR u ZG da se skokne do Mobisa....
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2017., 21:16   #7
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Gledam malo iP7, kod njih je 4700 novi a skakljivo mi je zbog garancije tj gdje je ostvariva
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2017., 21:17   #8
killuminati
Premium
Moj komp
 
killuminati's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 358
Citiraj:
Autor smirnoff Pregled postova
pa čuj,ak si ti u Našicama i tamo u lok. trg. si kupio mob...čemu da plaćaš 30-50 kn za slanje kad po zakonu trgovina služi kao sabirno mjesto i ona šalje...nije cijela HR u ZG da se skokne do Mobisa....
to je skroz drugi par opanaka, nije bilo tako postavljena tvrdnja, samo da je varljivo, ali da, razmemo se..
killuminati je online   Reply With Quote
Staro 06.04.2017., 21:22   #9
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor smirnoff Pregled postova
pa čuj,ak si ti u Našicama i tamo u lok. trg. si kupio mob...čemu da plaćaš 30-50 kn za slanje kad po zakonu trgovina služi kao sabirno mjesto i ona šalje...nije cijela HR u ZG da se skokne do Mobisa....
Nitko ne tvrdi da ti ne smiješ nositi u trgovinu, čitaj malo, priča se da ti kao kupac imaš opciju da biraš gdje ćeš nositi, a nosiš tamo gdje je tebi bolje, bliže, jednostavnije.

Ako ti ovi iz Tia trgovine preporuče da nosiš u servis, to ne znači da ne možeš i kod njih.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2017., 06:26   #10
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
U temi o garancijama se pisalo o tome. Ispalo je da je bolje vratiti mob tamo gdje si ga kupio. Jest da popravak traje koji dan duže zbog njihovog slanja na servis, ali se više isplatilo.
Čini mi se da je caka bila u tome da kad je mob nošen kod prodavača, da su dobijali novi mob, a kod je nošen na servis da su popravili pokvaren dio.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.04.2017., 07:01   #11
imart
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,167
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Gledam malo iP7, kod njih je 4700 novi a skakljivo mi je zbog garancije tj gdje je ostvariva
ja sve mobove tak kupujem, 30% jeftinije.. to je mobitel uzet na pretplatu za produljenje ugovora i čim je izašao iz t-coma, vip-a ili od gdje nabavljaju već je izgubio vrijednost.
zato su takvi mobiteli jeftiniji..
imaš garanciju i sve, samo je situacija takva..

evo c/p sa njihove stranice

UREĐAJ JE KUPLJEN NA PRODULJENJE PRETPLATNIČKOG UGOVORA KOD OPERATERA TE JE U NAŠOJ TRGOVINI SMANJENA VRIJEDNOST KUPLJENOG UREĐAJA ZA VRIJEDNOS ISKAZANOG TE IMA SVU POTREBNU DOKUMENTACIJU, TAKAV SE UREĐAJ TRETIRA KAO RABLJENA ROBA TE IMA UMANJENU TRŽIŠNU VRIJEDNOST.

http://www.njuskalo.hr/htc-wildfire/...-oglas-6269825
imart je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2017., 08:15