Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 15.01.2014., 08:28   #5191
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
E ovakve sitnice me vise zanimaju od samog "brz je i super radi" review-a.
Mislim da je ovdje trend takav da ljudi nikad neće popljuvati mobitel koji su platili i čekali mjesec dana. Eto, čak i dokazano smeće W450 je nekima odličan. Kvaliteta kamere je svima super obzirom na cijenu, jebeno je brz obzirom na cijeu, ima super ekran i kuteve obzirom na cijenu, ma sve je super obzirom na cijenu. Ajde da je bodija jedan od rijetkih (uključujem i sebe i antona) koji je nekaj negativno a istinito napisao. Čak su nas htjeli proglasiti ludim i čoravim, ali na kraju imamo samo prevelika očekivanja za te pare...
Yea right. Objektivnost je jedino što fali u ovoj temi
Ispada da ekipa koja je kupila mobitel neki, boji se priznati kako su se zajebali malčice i da bi bilo bolje da su uzeli nekaj drugo, ali i dalje preporučuju taj zbog kojeg ih frče u želucu i htjeli bi da ga nikad nisu kupili.
Just my 2 cents...
Brko je offline  
Staro 15.01.2014., 08:51   #5192
ShrinkCro
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: OmiS
Postovi: 55
Kineski mobiteli - klonovi napadaju :)

Evo ovako:
Prije tronsmarta sam koristio galaxy ace, i da buden iskren ********** onome koga je napravia kad sam ga kupia...baterija se obavezno morala punit 2 puta dnevno ako zelim opce pomislit da udem na fejs 5 minuta... Instaliram 2 aplikacije i memorija puna... Svjetlost zaslona mora bit na najnize inace baterija jos brze ode
Sa 278 rama mogo si samo ******* pokrenit a da ne spominjem zahtjevniju igru
Sinoc dibijem tronsmart ts7 stavim bateriju i imala je 62% i evo sad ima 22% a sinoc sam dobrih 5-6 sati skidao aplikacije igre surfao i isprobavao na svjetlini od 50% i sve ... Nijednom nije zastekao i komodno mogu ostavit 15 aplikacija upaljenih a da ne zasteka
A kad vidim da ono ******* od galaxy ace kosta u ducanu 1400kuna a ovo izaslo 750 ************* nekome...
Eto ...i. Za kraj izrada ovov ts7 nicime ne odaje da kosta 750 kn jer je sasvim solidma ja opce nevidim nisga lose al iskreno to govorim koliko god sam trazio te sitnice st su neki spominjali .... Hvala i lp
__________________
I dont think so !

Zadnje izmijenjeno od: spawn. 15.01.2014. u 12:54.
ShrinkCro je offline  
Staro 15.01.2014., 10:26   #5193
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,243
Možeš se i smiriti malo, zar moramo čitati razne prostote? Sve je to ok, biti iskren i slično, ali ne vole svi čitati "*ebo ovo *ebo ono".. Kao da imaš 14 godina..

Pa SVE dolazi iz Kine, ali najviše se plaća "ime", s tim da iza tog imena stoji kontrola kvalitete, garancija na nešto i slično..
No slažem se da nebrendirana jeftinjava može biti dobra i kvalitetna.. Zašto ne..
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Omerta je offline  
Staro 15.01.2014., 12:21   #5194
cyclone
life is a rollercoaster..
Moj komp
 
cyclone's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Sl Brod
Postovi: 552
Evo da prenesem moje dojmove TS7 sa drugog foruma

Citiraj:
Tronsmart TS7 MTK6582, 1GB RAM+4GB


Mob kupljen preko Geekbuyinga 4.12. u ZG 19.12. na carini, poslao sam dokumente 23.12. i do 9.1. je bio na carini. Malo se oduzilo ali sto je tu je. Plaćen PDV i cca 35 kuna postanskih troskova.

Paket je jako dobro upakiran i mislim da nema sanse da se uređaj ošteti pri normalnom transportu. U kutiji standardno mobitel, 2 baterije, punjač EU, slušalice i zaštitna maska koja mi baš i ne djeluje da će pretjerano dobro zaštititi mobitel jer je i sama od plastike koja se čini lomljiva. Na ekranu je došla zalijepljena zaštitna folija.

Mogu reci ovako na prvu da mi se uredjaj svidja i evo par karakteristika brzinskih:

-Ekran je prilicno dobar (kut gledanja, prikaz boja i svjetlina, odziv na touch).

-Kuciste je plasticno nigdje nema lufta i nigdje ne skripi na pritisak. Generalno je dobro, samo plastika je plastika i ne daje osjecaj izdrzljivosti kao kineski mobiteli klase 200+ dolara ili neki high end telefoni ali je to i u skladu sa cijenom.


-OS je Android 4.2.2, radi fluidno i nema nikakvih kineskih i dodatnih aplikacija instaliranih.

-Kamera je solidna, cak mogu reci i bolje nego sto sam ocekivao. Imam osjecaj da daje bolje slike ako se podesi na 8Mpix. Kakve sam kineske kamere vidio (ZTE npr.) ovo je klasa iznad. Napominjem da sam probao slikati sa android defaultnom aplikacijom za kameru, nikakve Play store aplikacije i dodaci za slikanje jer nisam dosad imao bas toliko vremena. Prednja kamera je dobra za npr skype i slicno, kvaliteta slika nije na nekoj zavidnoj razini.

-Trenutno je unutra tomato kartica i 3g radi. Probao sam napraviti speedtest, 2,5Mbit download i 0,5Mbit upload ali nisam u podrucju gdje ima pretjerano signala. Takodjer WIFI spajanje proslo bez problema, mozda je nesto slabiji prijem signala u odnosu na Xperiu X8 koju sam dosad koristio ali govorim o nijansama stvarno.

- pokrenuo sam antutu i dao je 16824 score ako je to nekom vazno.

- GPS sam upalio cisto da vidim radi li, i GPS test je nakon 45sek dosao do accuracy od 5 feet-a.

Eto to je ovako na prvu sto sam vidio iz par sati koristenja. Bateriju ne mogu ocijeniti jer za to trebam bar 2 tjedna koristenja. Mozda i napravim nekakav opsirniji review nakon nekog vremena kada stvarno upoznam uređjaj. Tesko je i reci nesto o manama, jer osim kucista koje je plasticno ne vidim nista posebno. A i to je razumljivo s obzirom na cijenu. Sve u svemu jako sam zadovoljan viđenim i ne znam koji bolji mob se tada mogao kupiti za 700 kuna (136 AUD) bez PDV-a.


Dodao bih ovo za kuciste i izradu, meni je ocito dosao nesto kvalitetniji model koji nema lufta i gresaka koje sam uocio, solidno je napravljen, iako je plastika od koje ne ocekujem puno ali za tu lovu sumnjam da moze biti bolje od mog primjerka. Od nedostataka bi spomenuo LED notification diodu koje nema, a i touchscreen tipke Home/Back/Menu moras prilicno precizno stisnuti i mogle bi biti jace osvjetljene. Nedostatak je i tipka za paljenje koja ne djeluje cvrsto i smjestena je na vrhu mobitela pa je tesko paliti i gasiti mob jednom rukom zbog velicine. Slusalice nisu neke kvalitete, probao sam sa boljim slusalicama ali zvuk nije na najvisoj razini. Vjerojatno bi se nesto dalo popraviti nekim pluginom sa Play storea, ali ja sam probao samo na stock aplikaciji slusanje MP3.

Spomenuo bih i bateriju koja traje 36-48 sati normalnog koristenja sa upaljenim WIFI/3G i Viber,mail,skype i Fb aplikacijom. Mana je punjenje baterije koje traje cca 4,5 sata sto je dosta dugo. Drugu bateriju nisam isprobavao.

Zadnje izmijenjeno od: cyclone. 15.01.2014. u 12:25. Razlog: Dodatno
cyclone je offline  
Staro 15.01.2014., 12:54   #5195
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,243
Hvala ti na ovom rivjuu. Dobar je.. Baš bi volio vidjeti pokoju fotku snimljenu sa prednjom i stražnjom kamerom u dobrom osvjetljenju (npr. vani)..

Što se tiče gašenja mobitela sa Power tipkom, to ne radim još od HTC Desire kada je bio top model. Za to postoji vrlo malena i jednostavna aplikacija. Upravo i samo ova aplikacija (jer imaš više vrsta pa se možeš zeznut).

Živio
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Omerta je offline  
Staro 15.01.2014., 12:57   #5196
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Malo manje psovanja i prostačina molim, neki postovi su jako ružni za čitat.
spawn je offline  
Staro 15.01.2014., 13:42   #5197
ChP3
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 432
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Mislim da je ovdje trend takav da ljudi nikad neće popljuvati mobitel koji su platili i čekali mjesec dana. Eto, čak i dokazano smeće W450 je nekima odličan. Kvaliteta kamere je svima super obzirom na cijenu, jebeno je brz obzirom na cijeu, ima super ekran i kuteve obzirom na cijenu, ma sve je super obzirom na cijenu. Ajde da je bodija jedan od rijetkih (uključujem i sebe i antona) koji je nekaj negativno a istinito napisao. Čak su nas htjeli proglasiti ludim i čoravim, ali na kraju imamo samo prevelika očekivanja za te pare...
Yea right. Objektivnost je jedino što fali u ovoj temi
Ispada da ekipa koja je kupila mobitel neki, boji se priznati kako su se zajebali malčice i da bi bilo bolje da su uzeli nekaj drugo, ali i dalje preporučuju taj zbog kojeg ih frče u želucu i htjeli bi da ga nikad nisu kupili.
Just my 2 cents...
Svaka čast na ovom komentaru.
Ja sam isto tako uzeo nedavno (još u 2013 - 11 mjesec) ZTE V987.
Mobitel mi nije legao, često puta mi se smrzavao, poklopac sa stražnje strane škripav i bilo ga je pravo umijeće postaviti da legne na svoje mjesto.
Mada mu je kamera bila fenomenalna, slike ajmo reći jako dobre sveukupni dojam mi nije bio bog zna što. Ali ponavljam to je moj dojam.
Nisam htio komentirati to ovdje, baš onako kako si ti lijepo opisao iz razloga što "ne daj bože da sam se zahebo".
Nekima je vjerovatno dobar, opet ... sto ljudi-sto cudi ....
E, sada baš me zanima kakav ce mi se činiti u usporedbi sa cubotom GT99 koji je sutra kod mene.
ChP3 je offline  
Staro 15.01.2014., 14:41   #5198
dak0001
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Novoselec
Postovi: 276
Pa ja ove, koji fale svoje mobitele, razmem.
I ja se već 5 dana igram sa Lenovom A850 i za mene je on preporod poslije Xperie Neo i LG L7 P700.
Da mi je kroz ruke prošlo 10-tak kineza, vjerojatno ne bi bil toliko oduševljen, ovako, jednostavno ne vidim kaj je na njemu loše, osim kamere.
Neo mi od spomenutih radi najbolje slike, sve ostalo je na strani Lenova
dak0001 je offline  
Staro 15.01.2014., 15:22   #5199
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
ljudi dajte neke fotke uz recenzije, ljudi vole gledat fotke!
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline  
Staro 15.01.2014., 15:51   #5200
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Danas su se pojavile konkretnije informacije za Oppo Neo. Cijena 215$.
https://twitter.com/OPPOIndonesia/st...188096/photo/1
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 15.01.2014., 19:27   #5201
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
Baš se i nebudu proslavili baš sa takvom cijenom i tim specifikacijama, jer za puno manje MOTO G ga pojede za doručak.
Nisam impresioniran!
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline  
Staro 15.01.2014., 19:50   #5202
davidovski
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: aha
Postovi: 129
Kad se vec spominje tronsmart ts7 pa da se javim jer imam cubot one koji mu je identican. Vec sam pisao o uredaju, ali da nadodam sad malo. Rad na njemu je stvarno super, ekran, baterija isto. Sa donjim tipkama nemam nikakvih problema. Losija strana je kamera koja nije bajna (prije imao arc s i kamera je duplo bolja bila), a po noci je nikakva kao i na ostalim kinezima. Najgora stvar na uredaju je definitivno izrada. Ima lufta, ekran kao da lose drzi i ne djeluje sve skupa najbolje. Ali da, za te novce i je super!
davidovski je offline  
Staro 15.01.2014., 20:18   #5203
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
@2 die 4
Moto G je single SIM i ima bijednih 8Gb bez mogućnosti proširenja. Treba to uzeti u obzir pa onda Moto G i ne spada u najpovoljnije.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 15.01.2014., 21:10   #5204
ChP3
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 432
Mene ovaj mobitel već dugo interesira, samo ne znam da li bi za te pare mogao naći i bolji. Nikako da nađem neku poštenu recenziju na mreži.

Mogao bi biti moj slijedeći mob ....

http://www.pandawill.com/zte-nubia-z...ty-p84685.html
ChP3 je offline  
Staro 15.01.2014., 22:22   #5205
H@rdc0r3M1nD
Premium
Moj komp
 
H@rdc0r3M1nD's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Croatia;Velebit
Postovi: 434
Svida mi se ovaj novi Oppo. Prema videnim informacijama. cekamo detaljniji info
H@rdc0r3M1nD je offline  
Staro 15.01.2014., 23:11   #5206
dabomba
Premium
Moj komp
 
dabomba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 538
Citiraj:
Autor ChP3 Pregled postova
Mene ovaj mobitel već dugo interesira, samo ne znam da li bi za te pare mogao naći i bolji. Nikako da nađem neku poštenu recenziju na mreži.

Mogao bi biti moj slijedeći mob ....

http://www.pandawill.com/zte-nubia-z...ty-p84685.html
DA,ovo bi mogla biti interesantna kupnja,opet se navlačim na kineze.Nešto me svrbe prsti iako sam rekao da čekam da uzmem Mi3.
dabomba je offline  
Staro 16.01.2014., 08:49   #5207
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Pozdrav, Xiaomi mi2s, kolko bi vrijedil kod nad s kineskom garancijom?
zvonac je offline  
Staro 16.01.2014., 09:27   #5208
boris1408
Premium
Moj komp
 
boris1408's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Petrinja
Postovi: 190
Evo malo novih vijesti
Dobrih vijesti. Izgleda da android 4.4 stiže uskoro


Što se tiče CM za naše male kineske telefončiće sa mtk6589 soc-om, tu baš nisu predobre vijesti . Ekipa je krenula sa projektom za faea f2 i tražili su pomoć na xda forumu, ali to je sve ispalo jako loše jer izgleda kako nedaju source nikome osim tih par pojedinaca koji rade direktni port. To izgleda ekipi ne odgovara pa koliko sam vidio nemaju nijednog dobrog developera osim tipa koji je započeo projekt koji je navodno bolestan i prestao je raditi na projektu do daljnjeg. Imam osjećaj da dok taj source ne bude javno dostupan pa da se grupica odabranih ne uhvati posla CM za naše telefone neće biti .
boris1408 je offline  
Staro 16.01.2014., 13:08   #5209
davidovski
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: aha
Postovi: 129
Znam da negdje pise, ali da ne citam sad sve ispocetka. Zna mozda netko da li i ovaj drugi utor (manji) za sim karticu isto podrzava 3g jer mislim da sam prije citao da ne. Hvala
davidovski je offline  
Staro 16.01.2014., 13:39   #5210
eKICh
Premium
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Santa Maria
Postovi: 241
jel misliš dali oba dva utora podržavaju 3g, na koji mobitel misliš ali u principu svi imaju samo da prvi utor radi na 3g drugi samo 2g
eKICh je offline  
Staro 16.01.2014., 13:50   #5211
davidovski
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: aha
Postovi: 129
Citiraj:
Autor eKICh Pregled postova
jel misliš dali oba dva utora podržavaju 3g, na koji mobitel misliš ali u principu svi imaju samo da prvi utor radi na 3g drugi samo 2g
e to mislim. na cubot one. ma dobio sam od bonbona onu micro sim karticu i sad mi je premala za prvi utor pa da znam dal da trazim normalnu ili da stavim u drugi utor
davidovski je offline  
Staro 16.01.2014., 13:54   #5212
eKICh
Premium
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Santa Maria
Postovi: 241
Citiraj:
Autor davidovski Pregled postova
e to mislim. na cubot one. ma dobio sam od bonbona onu micro sim karticu i sad mi je premala za prvi utor pa da znam dal da trazim normalnu ili da stavim u drugi utor
mislim da postoji adapter za to pa ga probaj nabaviti, ili traži od bonbona adapter ili traži normalnu.
eKICh je offline  
Staro 16.01.2014., 13:55   #5213
davidovski
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: aha
Postovi: 129
ok. hvala na odgovoru
davidovski je offline  
Staro 16.01.2014., 15:57   #5214
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Kod C1, samo prvi utor podržava 3G. Kao kod većine MTK mobitela, drugi podržava utor samo 2G. Jedini izuzetak, koliko ja znam, je Xiaomi Hongmi koji na oba utora podržava 3G.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 16.01.2014., 17:41   #5215
gil
Member
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Kutina
Postovi: 979
Zopo C2 podržava na oba utora 3G.
gil je offline  
Staro 16.01.2014., 19:49   #5216
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
@2 die 4
Moto G je single SIM i ima bijednih 8Gb bez mogućnosti proširenja. Treba to uzeti u obzir pa onda Moto G i ne spada u najpovoljnije.

MOTO G dolazi i sa 16GB, što je sasvim ok, iako je meni i dalje to veliki minus, ali dual sim meni nije bitan i zbog toga trenutno smatrama da MOTO G nema konkurenciju u svom cijenovnom rangu, a i u dosta višem!
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline  
Staro 17.01.2014., 11:42   #5217
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Moto G postoji u 2 verzije - 8 (170 EUR) i 16Gb (200 EUR) bez poštarine. Omjer uloženo/dobiveno je dobar, ali mene osobno nervira samo 8Gb i nemogućnost proširenja putem sd kartice.
Ali ovo je tema o Kinezima, pa se vratimo na nju. Ima li tko kakvih iskustava sa MTK 6592 octa core modelima? Konkretno me zanima THL T100S.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 17.01.2014., 12:18   #5218
MASVA
MIUI HR Translator
Moj komp
 
MASVA's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Krapina
Postovi: 630
pogledaj ovdje ako ti pomogne,španjolci ga imaju
http://www.htcmania.com/forumdisplay.php?f=1359
__________________
MIUI HR Translator
MASVA je offline  
Staro 17.01.2014., 12:45   #5219
gesaugen
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 347
samo da kažem, ako već nije rečeno, koja je glavna mana kineskih telefona: nemaju otvoren kod i prema tome ne podržavaju modane firmware. Problem je u Mediatek-u koji radi SoC no ne poštuje pravila otvorenog koda i prema tome ograničava mogućnost podrške za custom android modove tipa CyanogenMod-a. Dakle zakačeni su SVI mobiteli sa Mediatek SoC-om a to su u globalu svi jeftini kinezi

Više možete pročitati ovdje:
http://www.gizchina.com/2013/09/21/m...al-processors/

upravo me to odbilo da kupim kineza, Cubot GT99, jer nemogućnost modanja firmware-a stvara u globalu od njega dummy phone i nemogućnost poliranja eventualnih tvorničkih neoptimizacija (koje su više pravilo neg slučajnost)
gesaugen je offline  
Staro 17.01.2014., 13:19   #5220
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
A ovaj na gizchina ga isto lupeta...
Nema Mediatek niti bilo koji drugi proizvođač hardvera nikakvih obaveza davanja sourcea za svoje proizvode.
Jel daju nvidia i ati potpuni source za svoje proizvode?
Ne, pa zašto bi onda mediatek?
Open source community može samo lijepo zamoliti mediatek i nadati se najboljem.
c-shadow je online  
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na