Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 26.12.2013., 15:49   #4801
goranbo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 129
Nema veze špo ti je paypal u dolarima. Treba što više izbjegavat konverzije, tako da ti je još bolje da ti je račun kunski. (jer kada ti je devizni onda ide i konverzoija d paypala i onverzija od banke, duplo konvertiranje)
I u Pypalu uključio opciju da ti se naplata vrši u valuti sellera (conversion options u paypalu), mislim da ćeš tako smanjiti još jedan korak u konverzijama, gdje gubiš...
goranbo je offline  
Staro 26.12.2013., 15:49   #4802
ivan495
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: Šibenik
Postovi: 6
Naletio na ovo

Par fotografija slikano iNew V3. Mišljenje?
Samo nešto ne kužim, piše "Front camera". Što su slikane sa onom prednjom kamerom od 5 MP?
ivan495 je offline  
Staro 26.12.2013., 15:54   #4803
goranbo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 129
No sad me muči dialer, ja koristim dual SIM opciju na svom mobitelu, a Ex-dialer koji mi je dosad bio najbolji nema skoro nikako riješeno to za dual SIM.
Tako da na primjer nalisti poziva n e vidim šta mi je s kojeg sima, a i kad zovem, ne mogu odmah stisnuti SIm2 ili SIm1 (na slušalicu da imam posebnu), nego imam još jedan dodatni korak da biram sim nakon što stisnem slušalicu.
SAveu svemu slabo riješeno za dial ISM, i to prilično slabo.

Zna li ko neki dialer koji ima dobro riješeno za dual sim
, a da ima i swipe (u lijevo za poruke i udesno za pozive). Swip nije toliko ni nužan ako ima na neki drugi način dobro riješeno (d aje samo jedan klik), pozivanje i slanje poruka odmah s liste poziva...
-->
Citiraj:
Autor bodija Pregled postova
Ovako, ja imam APEX launcher (full) i na njemu mi mob. najbolje radi od onih što sam probao,a probao sam Nova launcher (full) i KitKat launcher (full) i Apex. Kažu inače da je Nova najbolja pa Apex. Ja volim jednostavnost, a to znači bez puno đinđe-minđe, ukrašavanja i stavljanja kojekakvih aplikacija koje se non stop vrte u pozadini i gutaju ram. Znači osnovno i ono što ti je potrebno (sat,prognoza sa lokacijom i jednostavni wallpaper) sa par ikona aplikacija koje najčešće koristiš i to je to. Uglavnom gledati da imaš što više slobodnog rama...
Te toggle buttons sam si riješio aplikacijom notification toggle, i sad mi je to odlično, možeš totalnos ve kustomizirat itd, dobra je aplikacija. Tako da mi je za to nepotreban ikakav launcher i necunikakv launcher ni koristiti nije mi zbilja potreban (proba sam Nova launcher i smart launcher i ne znam, meni to ne treba i malo mi je bezveze, ne trebaju mi điđe miđe, a ta dva su kao još najjednostanvija kolko sam čuo.

---> No sad me muči dialer, ja koristim dual SIM opciju na svom mobitelu, a Ex-dialer koji mi je dosad bio najbolji nema skoro nikako riješeno to za dual SIM.
Tako da na primjer nalisti poziva n e vidim šta mi je s kojeg sima, a i kad zovem, ne mogu odmah stisnuti SIm2 ili SIm1 (na slušalicu da imam posebnu), nego imam još jedan dodatni korak da biram sim nakon što stisnem slušalicu.
SAveu svemu slabo riješeno za dial ISM, i to prilično slabo.

Zna li ko neki dialer koji ima dobro riješeno za dual sim
, a da ima i swipe (u lijevo za poruke i udesno za pozive). Swip nije toliko ni nužan ako ima na neki drugi način dobro riješeno (d aje samo jedan klik), pozivanje i slanje poruka odmah s liste poziva...
goranbo je offline  
Staro 26.12.2013., 15:56   #4804
H@rdc0r3M1nD
Premium
Moj komp
 
H@rdc0r3M1nD's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Croatia;Velebit
Postovi: 434
Citiraj:
Autor goranbo Pregled postova
Nema veze špo ti je paypal u dolarima. Treba što više izbjegavat konverzije, tako da ti je još bolje da ti je račun kunski. (jer kada ti je devizni onda ide i konverzoija d paypala i onverzija od banke, duplo konvertiranje)
I u Pypalu uključio opciju da ti se naplata vrši u valuti sellera (conversion options u paypalu), mislim da ćeš tako smanjiti još jedan korak u konverzijama, gdje gubiš...

Zahvaljujem.
al meni nije paypal vezan na tekuci (kune).
vec mi je vezan za devizni od pbz-a. dal onda vezat i ovaj tekuci di placu primam?

daj napravi screenshot gdje si upalio tu opciju jer ja ne mogu pronac.
hvala
H@rdc0r3M1nD je offline  
Staro 26.12.2013., 16:24   #4805
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
Citiraj:
Autor H@rdc0r3M1nD Pregled postova
Jel pametno direkt na stranicama PBZ-a prebacit kune sa tekuceg u eure na deviznom ili vi to drugacije "prebacujete"?
jedan moj kolega tak stalno radi... cak je meni tonu stvari narucivao. ja njemu na tekuci, on preko netbanknga prebaci na devizni u eure i naruci mi kaj treba. nikad nikakvih problema.
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline  
Staro 26.12.2013., 16:27   #4806
goranbo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 129
Pa mozes dodat drugu karticu u paypal, samo stvarno sam vec zaboravio da li se za drugu karticu traba cekati ona potvrda/verifikacija

Za paypa conversion options nadam se da ces naci ovdje - https://www.google.hr/search?client=...hannel=suggest
goranbo je offline  
Staro 26.12.2013., 17:16   #4807
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 26.12.2013., 17:21   #4808
goranbo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 129
Citiraj:
Autor santos Pregled postova
jedan moj kolega tak stalno radi... cak je meni tonu stvari narucivao. ja njemu na tekuci, on preko netbanknga prebaci na devizni u eure i naruci mi kaj treba. nikad nikakvih problema.
Meni je jednom jedna bankarica itz erste netbankinga zaduzena bas za taj internetksi dio sve objasnila. (sam kaj je to bil prije 2-3 goidne, da je manji vremenski razmak sjecao bi se vise detalja.)
Kao i to da je cak bolje imat kunski racun za to placanje, jer banka tako i tako preracunava prvo u kune pa u eure, i onda imas 3-4 konverzije umjesto 1-2, a na svakoj toj konverziji gubis. E sad, ja sam se raspitivao za plaćanje putem paypala, ali prilicno sam siguran da je isto i s karticama...
Ukratko: svi mi najcesce kupujemo u dolarima (seller ima cijenu u dolarima). I preko paypala. Za taj slucaj je najbolji kunski racun (ne cak ni devizni u USD, jer se bez obzira na to vrsi konverzija u iz USD u kune pa natrag dolare)), i obavezno u paypalu da se ukljuci opcija da se koristi valuta od selera (ono sto sam spomenuo, u "conversion options" u paypalu).
Tako da, koliko ja znam, nema nikakvog smisla prebacivati na devizni racun, pa onda plaćati, jer si samo povećavate broj konverzija.

PS: Inače ja plaćam preko Visa kunske. To mi ide prema Visinom tečaju a ne kao što bi pomislili prema tečaju erste banke - http://www.visaeurope.com/en/cardhol...nge_rates.aspx
A ako želim uračunati i paypal fee odnosno ne fee valjda nego konverziski postotak, onda iznos jos pomnozim sa 1,0129 - i tada znam manje vise tocan iznos u kunama koji c emi biti skinut kartice (al tecaj ide od dana kada transakcija bude obradjena, a e od dana kada platite)

PS: Nego, ima li netko prijedlog za taj neki dobar dialer za dual SIM, u prethodnom postu sam objasnio?

Zadnje izmijenjeno od: goranbo. 26.12.2013. u 17:28.
goranbo je offline  
Staro 26.12.2013., 18:09   #4809
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor H@rdc0r3M1nD Pregled postova
Mozes malo pojasnit.
Ja imam paypal. Al mi je u dolarima. dal da prebacim kune u dolare na tekuci?
Ili kako?
Paypalom možeš plaćat u bilo kojoj valuti, ako ti je vezana na npr, amex, mastercard, visu ili sličnu karticu. Ja sam plaćao i u eurima, dolarima, jenima, funtama... Na kraju platim kunski račun svoje kreditne kartice na koju mi se paypal obračunava.
Brko je offline  
Staro 26.12.2013., 18:24   #4810
ChP3
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 432
Jel se može negdje sa kuponom nekako proci jeftinije za Xiaomi M2S 16GB koji je inace oko 360 dolara?
ChP3 je offline  
Staro 26.12.2013., 18:41   #4811
mis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 60
Citiraj:
Autor ChP3 Pregled postova
Jel se može negdje sa kuponom nekako proci jeftinije za Xiaomi M2S 16GB koji je inace oko 360 dolara?
Na ibuygou 15 dolara popusta do kraja godine
mis je offline  
Staro 26.12.2013., 20:28   #4812
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Citiraj:
Autor goranbo Pregled postova
Meni je jednom jedna bankarica itz erste netbankinga zaduzena bas za taj internetksi dio sve objasnila. (sam kaj je to bil prije 2-3 goidne, da je manji vremenski razmak sjecao bi se vise detalja.)
Kao i to da je cak bolje imat kunski racun za to placanje, jer banka tako i tako preracunava prvo u kune pa u eure, i onda imas 3-4 konverzije umjesto 1-2, a na svakoj toj konverziji gubis. E sad, ja sam se raspitivao za plaćanje putem paypala, ali prilicno sam siguran da je isto i s karticama...
Ukratko: svi mi najcesce kupujemo u dolarima (seller ima cijenu u dolarima). I preko paypala. Za taj slucaj je najbolji kunski racun (ne cak ni devizni u USD, jer se bez obzira na to vrsi konverzija u iz USD u kune pa natrag dolare)), i obavezno u paypalu da se ukljuci opcija da se koristi valuta od selera (ono sto sam spomenuo, u "conversion options" u paypalu).
Tako da, koliko ja znam, nema nikakvog smisla prebacivati na devizni racun, pa onda plaćati, jer si samo povećavate broj konverzija.

PS: Inače ja plaćam preko Visa kunske. To mi ide prema Visinom tečaju a ne kao što bi pomislili prema tečaju erste banke - http://www.visaeurope.com/en/cardhol...nge_rates.aspx
A ako želim uračunati i paypal fee odnosno ne fee valjda nego konverziski postotak, onda iznos jos pomnozim sa 1,0129 - i tada znam manje vise tocan iznos u kunama koji c emi biti skinut kartice (al tecaj ide od dana kada transakcija bude obradjena, a e od dana kada platite)

PS: Nego, ima li netko prijedlog za taj neki dobar dialer za dual SIM, u prethodnom postu sam objasnio?
Jesi ga iskomplicirao. Imam Visu od Erste banke koja je vezana uz devizni račun u dollarima. ako je cijena 5$ na internetu meni 5.00$ skine s deviznog računa. Opcija je da banka radi pretvorbu. Bez ikakvih pretvaranja i slično.
Tko je osim mene i kokosa naručio inew v3? Meni je danas poslan s benga.
__________________
.
Ag008 je offline  
Staro 26.12.2013., 20:30   #4813
H@rdc0r3M1nD
Premium
Moj komp
 
H@rdc0r3M1nD's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Croatia;Velebit
Postovi: 434
Citiraj:
Autor goranbo Pregled postova
Za paypa conversion options nadam se da ces naci ovdje
Citiraj:
My Account -> Profile -> My Money -> My preapproved payments -> Update -> See Available Funding Sources (or Set Available Funding Sources) -> Conversion Options (for card you'd like to change this option)-> Bill me in the currency listed on the seller's invoice -> Submit Hope, it helps.
Prijatelju, ovo bi trebalo bit to?
Sad sam to postavio za svoju deviznu /visa electron/ karticu!
H@rdc0r3M1nD je offline  
Staro 26.12.2013., 21:54   #4814
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
za ekipu koja je narucivala (i preuzela) mobitele.... prek koje ste stranice gledali tracking?

deutsche post? meni nikako da tracking proradi, proslo je vec 6 dana otkad je mobitel SHIPPAN. poslao mejl ekipi na bangu da mi razjasne kak su si oni to zamislili.... :/
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline  
Staro 26.12.2013., 22:36   #4815
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
već 100x ponovljeno. DE i SE tracking treba minimalno tjedan dana- 2 tjedna da proradi.
Tj. proradi tek kada je paket u Njemačkoj, 2 dana prije nego što je u HR. Glupo ali tako je.
__________________
.
Ag008 je offline  
Staro 27.12.2013., 00:30   #4816
goranbo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 129