Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.03.2012., 15:19   #1
frunze
džabalebaroš
Moj komp
 
frunze's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Republika Pešćenica
Postovi: 114
Savjet u vezi softwera

Bok!
Otvaram obrt i trebam kupiti komp i software za njega.
Trebam ideju kako najjeftinije proći u toj priči...
Znači trebam neke windoze, word, excel i publisher, open office nije opcija zbog problema sa kompatibilnošću.
Za ostale programe ću se već nekako snaći.
frunze je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2012., 14:25   #2
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,151
Koliko sam ja upoznat najjeftinija licenca office 2010 (za obican poslovan narod) je Office Home Business, kosta cca 1100kn. Najjeftinija licenca za Win je uvijek OEM, zapravo jos nize ide ona "legalize" ali neznam na kolko komada se to odnosi. Al pazi tu ima fora 1000, nazovi M$ partnera, nitko ti nece kao oni moci odgovoriti.
mann je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.03.2012., 14:49   #3
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor frunze Pregled postova
Bok!
Otvaram obrt i trebam kupiti komp i software za njega.
Trebam ideju kako najjeftinije proći u toj priči...
Znači trebam neke windoze, word, excel i publisher, open office nije opcija zbog problema sa kompatibilnošću.
Za ostale programe ću se već nekako snaći.
Moj savjet ti je nekakav Lenovo Edge 71 sa sedmicom i Office kupit gdje je najeftinije.

Dakle-petaka za sve, možda malo manje.

I nemoj se "snalazit" za soft, ako te DI uzme na zub nebuš imal više mira nikad pa ni onda

Normalno, "složenac" od kompa bi te ispal jeftinije ali mislim da nema smisla ako za 3800 dobiješ fino posloženi komp sa garancijom, Win 7-64 i hrpom popratnog softa.
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2012., 15:06   #4
M.U.P.
Premium
Moj komp
 
M.U.P.'s Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Rijeka - malo iznad :)
Postovi: 372
da se nadovezem, koja je fora sa recimo office-om koji se prodavaju po raznim cdkey shopovima po smijesnim cijenama?
M.U.P. je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2012., 15:12   #5
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor M.U.P. Pregled postova
da se nadovezem, koja je fora sa recimo office-om koji se prodavaju po raznim cdkey shopovima po smijesnim cijenama?
Mislim da ti to ne prolazi za firmu ili obrt.
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2012., 15:17   #6
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor M.U.P. Pregled postova
da se nadovezem, koja je fora sa recimo office-om koji se prodavaju po raznim cdkey shopovima po smijesnim cijenama?

Nikako neprolazi jer za softver koji koristiš u obrtu moraš imati račun na taj obrt. Kad pokažeš R1 račune sa tim softverom kojega imaš na kompu, dalje te se više ništa nepita.

Isto tako neprolaze nikakve home ili student verzije softvera.

S tim, ako se baš ide u krajnost, treba biti oprezan sa i free softverom, jer neki programi nisu free ako se pomoću njih generira dobit.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2012., 15:46   #7
frunze
džabalebaroš
Moj komp
 
frunze's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Republika Pešćenica
Postovi: 114
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Nikako neprolazi jer za softver koji koristiš u obrtu moraš imati račun na taj obrt. Kad pokažeš R1 račune sa tim softverom kojega imaš na kompu, dalje te se više ništa nepita.

Isto tako neprolaze nikakve home ili student verzije softvera.

S tim, ako se baš ide u krajnost, treba biti oprezan sa i free softverom, jer neki programi nisu free ako se pomoću njih generira dobit.
da li si siguran ovo za HOME verziju jer sam ja čuo suprotno (stvar je samo u količini điđa-miđa, a meni ne treba ništa od toga, samo najjednostavnije).
student verzija ne može ići.

Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
Moj savjet ti je nekakav Lenovo Edge 71 sa sedmicom i Office kupit gdje je najeftinije.

Dakle-petaka za sve, možda malo manje.

I nemoj se "snalazit" za soft, ako te DI uzme na zub nebuš imal više mira nikad pa ni onda

Normalno, "složenac" od kompa bi te ispal jeftinije ali mislim da nema smisla ako za 3800 dobiješ fino posloženi komp sa garancijom, Win 7-64 i hrpom popratnog softa.

ok, pod "snalaziti" sam mislio na free programe za obrte i firme.

inače, kakva je situacija sa win7 uz koji se dobije office starter? da li to prolazi pod legalni soft i da li se može staviti na složenac ili samo ide uz gotove konfe sa predinstaliranim softwerom?
frunze je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2012., 16:13   #8
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor frunze Pregled postova
pod "snalaziti" sam mislio na free programe za obrte i firme.
Moram priznat da ne kužim
Citiraj:
free programe za obrte i firme.
Dakle moraš imat Win, MS Office jer ti OpenOffice ili LibreOffice nisu kompatibilni i kakvi su to sad "programi za obrte i firme" a da su besplatni i na Win platformi?

Za knjigovodstvo, skladište ili nekaj deseto?
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2012., 16:17   #9
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Otkad Libre i OpenOffice nisu kompatibilni sa MS Office programima?
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2012., 16:30   #10
frunze
džabalebaroš
Moj komp
 
frunze's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Republika Pešćenica
Postovi: 114
Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
Moram priznat da ne kužim
Dakle moraš imat Win, MS Office jer ti OpenOffice ili LibreOffice nisu kompatibilni i kakvi su to sad "programi za obrte i firme" a da su besplatni i na Win platformi?

Za knjigovodstvo, skladište ili nekaj deseto?
Upravo sam zvao Microsoft...
Uglavnom, smije se za obrt koristiti win7 home premium sa Office starter (mala začkoljica je što se office gubi prilikom reinstalacije sustava)

Što se tiče besplatnih programa mislim na pdf readere, razne viewere i ostale pomoćne programe koji u svojim licencama dozvoljavaju korištenje za poslovne potrebe.

Sad, moje pitanje je da li se Win7 smatra legalnim ako ga kupim na račun skupa sa komponentama budućeg računala (osim HDD-a i optike)?

Zadnje izmijenjeno od: frunze. 13.03.2012. u 16:35.
frunze je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.03.2012., 22:09   #11
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Obrati pažnju na:

Citiraj:
Are Word Starter and Excel Starter different than full Word and Excel?

Yes, Word Starter and Excel Starter are reduced functionality versions of the full versions of Microsoft Word and Microsoft Excel. Word Starter and Excel Starter include features for basic authoring and editing, but lack more powerful features like the ability to track comments and changes in your documents; password protect your documents; create tables of contents, footnotes, citations or bibliographies; perform advanced data analysis such as with pivot tables; and the ability to customize the Ribbon and Quick Access Toolbar.
Kaj se tiče Windowsa-znam da za doo moraš imat račun na firmu inače je banana, ne znam kak ide za obrt...
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2012., 22:11   #12
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
Kaj se tiče Windowsa-znam da za doo moraš imat račun na firmu inače je banana, ne znam kak ide za obrt...

Ista stvar i za obrt, al na računu naravno smiju bit i ostali dijelovi za komp, ako to pitaš. Nigdje nepiše da mora bit poseban račun za programe a poseban za hardver.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2012., 22:33   #13
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,151
Citiraj:
Autor frunze Pregled postova
Upravo sam zvao Microsoft...
Uglavnom, smije se za obrt koristiti win7 home premium sa Office starter (mala začkoljica je što se office gubi prilikom reinstalacije sustava)

Što se tiče besplatnih programa mislim na pdf readere, razne viewere i ostale pomoćne programe koji u svojim licencama dozvoljavaju korištenje za poslovne potrebe.

Sad, moje pitanje je da li se Win7 smatra legalnim ako ga kupim na račun skupa sa komponentama budućeg računala (osim HDD-a i optike)?
Naravno da se smije koristiti i jedno i drugo, ali Office starter nije ni blizu Officea koji mi svi korsitimo. To je recimo najblize nekadasnjemu Microsoft Works paketu koji je ovaj i nasljedio. Sto se tice Widnowsa ja zapravo nisam cuo da se Windows 7 Starter nemoze koristiti u firmi. Istina on je najcesce preinstliran na Asus eeepc i slicnima no i dalje nitko ti ne brani da starter koristis.

Zadnje izmijenjeno od: mann. 13.03.2012. u 22:41.
mann je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2012., 22:40   #14
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,553
Napisao si u prvom postu da ti treba Publisher, a on dolazi ili posebno ili s Office Professional koji košta 2500kn najjeftiniji. Ne vidim kako je u priču upao Office starter?
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2012., 22:44   #15
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote