Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.10.2008., 16:51   #1
boris1408
Premium
Moj komp
 
boris1408's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Petrinja
Postovi: 190
Windows XP, moje edition

Ovakva je situacija, imam mali problemčić koji moram riješiti. Imam tu na poslu nekakve windowse xp koji su prilagođeni mom tipu posla. Razlikuju se od originalnih po tome što se tijekom instalacije nemoraju ukucavati cdkey, izabrati jezik i slične gluposti (i ovaj je također originalni). Nakon što se sustav instalira, krene nekakav instalacijski program koji instalira nekakvih 10-tak programa na računalo (tipa winrar, antivirus i slično).

Mene sad zanima kako bih ja napravio tako nešto slično, jer su ove aplikacije koje dođu s ovim programom zastarjele, i za neke od njih imamo nove licence, tako da se ja svaki put moram zajebavati s tim. Malo sam upoznat sa nLite-om, ali kod njega nemogu napraviti da mi se nakon instalacije instaliraju aplikacije.

Svaka pomoć je dobrodošla. Može i nekakav link na kojemu to piše ili tako nešto slično.

Pozdrav, na poslu sam, bio bi nekakav red da nešto i radim
boris1408 je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2008., 19:46   #2
n_way
Premium
Moj komp
 
n_way's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Šenkovec
Postovi: 61
Program s kojim se radi to što tebi treba: WinFuture xp-Iso-Builder
n_way je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.10.2008., 09:03   #3
boris1408
Premium
Moj komp
 
boris1408's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Petrinja
Postovi: 190
Thanks
boris1408 je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2008., 15:18   #4
G0RKI
Premium
 
G0RKI's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Solin
Postovi: 1,753
Citiraj:
Ovakva je situacija, imam mali problemčić koji moram riješiti. Imam tu na poslu nekakve windowse xp koji su prilagođeni mom tipu posla. Razlikuju se od originalnih po tome što se tijekom instalacije nemoraju ukucavati cdkey, izabrati jezik i slične gluposti (i ovaj je također originalni). Nakon što se sustav instalira, krene nekakav instalacijski program koji instalira nekakvih 10-tak programa na računalo (tipa winrar, antivirus i slično).

Mene sad zanima kako bih ja napravio tako nešto slično, jer su ove aplikacije koje dođu s ovim programom zastarjele, i za neke od njih imamo nove licence, tako da se ja svaki put moram zajebavati s tim.
To SVE možeš sa nLite-om
Nema potrebe za nekakvim švrljanjem i trazenjem drugi nadomjesnih aplikacija,za ono sta tebi treba nećes nać jednostavnije.
Citiraj:
Malo sam upoznat sa nLite-om...
Upravo tako...

Citiraj:
... ali kod njega nemogu napraviti da mi se nakon instalacije instaliraju aplikacije.
Vracamo se na prvo...

Citiraj:
Svaka pomoć je dobrodošla. Može i nekakav link na kojemu to piše ili tako nešto slično.
NLite službeni vodič
Službeni nLite forum za podršku i ptanja,tu takoder možeš pronać i zeljene programe koji su vec spremljeni za integraciju s nLite-om ili RyanVM Integrator-om
Unattended Win instalacija (Za početnike)

Za tebe je bitno da znas da ako želiš instalirat određenu aplikaciju bez ikakve interakcije korisnika ili uz interakciju korisnika treba ti tzv. switch,a da se ti ne razbiješ glavu o tome kako se dobiva i o čemu ovisi opet pogledaj na forum ili addonove direktno gdje vec i pise sve tebi bitno.

Ako imaš koje konkretno pitanje uvik ga možeš postavit
G0RKI je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2008., 18:30   #5
boris1408
Premium
Moj komp
 
boris1408's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Petrinja
Postovi: 190
Citiraj:
Autor G0RKI Pregled postova
To SVE možeš sa nLite-om
Nema potrebe za nekakvim švrljanjem i trazenjem drugi nadomjesnih aplikacija,za ono sta tebi treba nećes nać jednostavnije.

Upravo tako...


Vracamo se na prvo...


NLite službeni vodič
Službeni nLite forum za podršku i ptanja,tu takoder možeš pronać i zeljene programe koji su vec spremljeni za integraciju s nLite-om ili RyanVM Integrator-om
Unattended Win instalacija (Za početnike)

Za tebe je bitno da znas da ako želiš instalirat određenu aplikaciju bez ikakve interakcije korisnika ili uz interakciju korisnika treba ti tzv. switch,a da se ti ne razbiješ glavu o tome kako se dobiva i o čemu ovisi opet pogledaj na forum ili addonove direktno gdje vec i pise sve tebi bitno.

Ako imaš koje konkretno pitanje uvik ga možeš postavit

Ma 100 puta hvala. Mene je.. samo nekakve sitnice. Recimo, meni treba svaki put drugačiji cdkey prilikom instalacije windows-a i slično. Probati ću se još snaći jer ovo izdanje koje imam je iz 300 godine prije Krista. Glupo mi je to stavljati na nove kompove.
boris1408 je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2008., 20:26   #6
G0RKI
Premium
 
G0RKI's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Solin
Postovi: 1,753
Citiraj:
Autor boris1408 Pregled postova
Ma 100 puta hvala. Mene je.. samo nekakve sitnice. Recimo, meni treba svaki put drugačiji cdkey prilikom instalacije windows-a i slično. Probati ću se još snaći jer ovo izdanje koje imam je iz 300 godine prije Krista. Glupo mi je to stavljati na nove kompove.
Nema na čemu.
Imaj na umu da nLite-om mozes instalacijski CD/DVD sredit u potpunosti i prilagodit svojim zahtjevima,željama i mogućnostima. Doslovno odabereš boot jedinicu i odeš popit kavu...kad se vratiš dočekaju te friški windowsi sa svim up to date programima

Obavezno (uvijek) koristi zadnju verziju nLite-a trenutno 1.4.9.1

Šta se tiče cdkey promjeni ga (slika dolje) svaki puta kada budes radija novu/istu verziju Windowsa i pribilježi da znaš o kojem se radi tako da ne bi bilo zabune.

Mozes ga i direktno promjenit u Presets folderu tako da otvoris .ini fajl (sa notepadom) i pronadeš sljedeće i naravno sačuvaš:
Code:
CDKey = "XXXXXXXXXXXXXXXXX"

G0RKI je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2008., 15:13   #7
boris1408
Premium
Moj komp
 
boris1408's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Petrinja
Postovi: 190
Još samo jedno pitanje. Gdje da uklonim onaj prokleti "Windows file protection" ili ti WFP u n-lite-u?
boris1408 je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2008., 20:10   #8
J&P
Premium
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Castrop-Rauxel
Postovi: 46
xp-iso je zato napravljen...da nadoknadi ono što nlite fali.više opcija,pregledniji i lakši za upravljanje.
zato treba švrljat i nadomjesnije aplikacije tražit,ok?

Zadnje izmijenjeno od: LAcy. 28.11.2008. u 22:35. Razlog: Izbačeno nepotrebno ;)
J&P je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na