Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.11.2007., 04:01   #1
.Scorpion.
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 96
Windsor ili Brisbane?

U cemu je razlika izmedju Windsora i Brisbanea?

U trgovinama kod nas vidim razlicite oznake za iste procesore, npr. za CPU AMD Athlon 64 X2 4400+, socketAM2, 2300 MHz, L2 cache 1 MB... na jednoj stranici pise da je Windsor, a na drugoj da je Brisbane, takodjer negdje pise da je za taj procesor BUS 1000 MHz, a na drugom mjestu da je BUS 2000 MHZ. Da li postoji vise izvedbi tog procesora ili "netko" ne zna oznake?
Na sluzbenoj AMD-ovoj stranici pise za gore navedeni procesor "
System Bus (MHZ) 2000"

http://products.amd.com/en-us/DesktopCPUFilter.aspx
.Scorpion. je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2007., 05:40   #2
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Razlika je generalno u proizvodnom procesu jedan je 90nm (windsor) a drugi 65nm (brisbane) tako da se jedan više grije i treba više struje za određeni takt a drugi nešto manje, osim toga postoje naravno ralzlike u taktovima u odnosu na PR (to je ono 3800+ ili 4400+ što piše) pojedinih modela te o količini cachea kojeg imaju ali to nemožeš sad generalno reći, većina ih ima 2x512kb L2cachea (neki stariji imaju sa 2x256kb) a ovo sa HT Bus 1000 ili 2000 je marketing sve je to HT Link 1000 samo je to dvosmjerni pa neki trgovci po cjenicima pišu 2x1000 tj postane 2000 - da se naprave pametni...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.11.2007., 11:57   #3
.Scorpion.
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 96
.Scorpion. je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2007., 12:28   #4
Freek
Premium
Moj komp
 
Freek's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb/Dubrava
Postovi: 2,869
Ovi u HG-u su krivo napisali onaj X2 4000+ je 65nm Brisbane
Freek je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2007., 20:40   #5
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Hebga ja ti velim kako je a sad oni neka pišu kaj oće mene se to ne tiče...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2008., 12:43   #6
pocho
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zg
Postovi: 13
ovaj

odabrao sam ga zbog 2MB cachea (to bi bio Windsor, jeli...) kako se i reklamira na webu trgovine. pokrenuo sam cpu-z, i on detektira Brisbane, 2700MHz i 2x512kB cachea. onaj AMDov kod na kućištu procesora je ADO5200IAA5DO, i uglavnom - siguran sam kako sam dobio procesor koji nisam tražio, tj dobio sam Brisbane. noviji je i bolje mi koristi RAM (2700MHz naspram 2600Mhz --> link), ali nema taj cache.

link na amd.com usporedbu

moja molba je da mi savjetujete šta da radim - da li da u toj trgovini tražim procesor sa 2MB cachea (onaj koji sam i htio, i uostalom onaj koji oni reklamiraju!), ili da ostavim ovaj što sam dobio? jedno vrijeme nisam u toku sa hardverom i nisam na čisto da li je cache bitan na ovim novim procesorima. nije zanemarivo ni to što bi ostao bez kompa na par dana dok se ta zamjena na obavi, a to je gnjavaža koju bi htio izbjeći ako razlog nije dobar.

eto, molim savjet.

ps. ne bavim se nikakvim overclockom, i ne planiram.
-->
uzeo sam u 5200+ --> ovaj

odabrao sam ga zbog 2MB cachea (to bi bio Windsor, jeli...) kako se i reklamira na webu trgovine. pokrenuo sam cpu-z, i on detektira Brisbane, 2700MHz i 2x512kB cachea. onaj AMDov kod na kućištu procesora je ADO5200IAA5DO, i uglavnom - siguran sam kako sam dobio procesor koji nisam tražio, tj dobio sam Brisbane. noviji je i bolje mi koristi RAM (2700MHz naspram 2600Mhz --> link), ali nema taj cache.

link na amd.com usporedbu

moja molba je da mi savjetujete šta da radim - da li da u toj trgovini tražim procesor sa 2MB cachea (onaj koji sam i htio, i uostalom onaj koji oni reklamiraju!), ili da ostavim ovaj što sam dobio? jedno vrijeme nisam u toku sa hardverom i nisam na čisto da li je cache bitan na ovim novim procesorima. nije zanemarivo ni to što bi ostao bez kompa na par dana dok se ta zamjena na obavi, a to je gnjavaža koju bi htio izbjeći ako razlog nije dobar.

eto, molim savjet.

ps. ne bavim se nikakvim overclockom, i ne planiram.
pocho je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2008., 13:05   #7
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Ti iz neba poa u rebra a...

Dal imaš razlog za nezadovoljstvo i reklamaciju? Imaš jer nisi dobio kaj si platio...

Dal oćeš ili nećeš reklamirati - tvoja stvar, ja bi osobno reklamirao da sam išao na 2x1mb a dobio 2x512 - bez obzira na to što Brisbane kuca na 100MHz više (to nema veze s ramom btw nego je brzina jezgre) jer sa malo majmuniranja u BIOSu Windsor isto tako može kucati na 2700 pa i daleko više...

Overklock nema veze s tim, nikakve, a proc i lova su tvoji i radi kako ti se sviđa...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2008., 13:51   #8
bruno_x
Premium
Moj komp
 
bruno_x's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: split
Postovi: 240
brizben ti trosi maje struje.....
bruno_x je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2008., 14:14   #9
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor bruno_x Pregled postova
brizben ti trosi maje struje.....
Gledajući sve Windsore ? Ne...
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2008., 12:01   #10
pocho
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zg
Postovi: 13
Citiraj:
Autor yedwy Pregled postova
Ti iz neba poa u rebra a...

Dal imaš razlog za nezadovoljstvo i reklamaciju? Imaš jer nisi dobio kaj si platio...

Dal oćeš ili nećeš reklamirati - tvoja stvar, ja bi osobno reklamirao da sam išao na 2x1mb a dobio 2x512 - bez obzira na to što Brisbane kuca na 100MHz više (to nema veze s ramom btw nego je brzina jezgre) jer sa malo majmuniranja u BIOSu Windsor isto tako može kucati na 2700 pa i daleko više...

Overklock nema veze s tim, nikakve, a proc i lova su tvoji i radi kako ti se sviđa...
pa dobro, čemu neba i rebra, pa pitanje je on topik, jel nije... mislim da je bolje ovako nego da otvaram novu temu. pis

ovo za ram - onu tablicu ( link ) sam skužio ovako: ako koristim procesor takta 2700MHz ram mi radi na 386MHz, a ako mi je procesor na 2600MHz onda ram kuca na 371MHz. jel to ok ili tablica govori nešto drugo? linkana je sa jedne teme što sam čitao na ovom forumu (ne sjećam se više naslova, samo sam si ostavio link na tablicu).

što se zamjene tiče, napravio sam ultra glupost i bacio ambalažu znači ništa od mijenjanja, kako je tako je. neka ovo bude još jedno upozorenje da se ne vjeruje potpuno onome šta napišu webovi trgovina.
pocho je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na