Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.05.2015., 21:28   #1
-=FLeGMa=-
Registered User
Moj komp
 
-=FLeGMa=-'s Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 14
AMD + Workstation??

Bok,

Da li je moguće da nema niti jedna AM3+ Ploča koja podržava više od 32GB DDR3 memorije?

Zar ne postoji niti jedan workstation sa AMD-om?

Ima neko ikakvih iskustava?
-=FLeGMa=- je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2015., 21:49   #2
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Imas od Asrocka par ploca koje podrzavaju 64 GB RAM-a. Samo sto je jako tesko/skupo pronaci 16 GB DDR3 u komadu.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.05.2015., 09:57   #3
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Pa AM3+ nije workstation socket...to je kao da kažeš da za socket 1155 nema ploča koje podržavaju više od 32GB memorije

Probaj sa ovim socketom:

http://en.wikipedia.org/wiki/Socket_G34

Uzmeš npr

http://www.asus.com/Commercial_Serve...tions/KGPED16/

i ubodeš do 256GB
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2015., 10:13   #4
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
to je kao da kažeš da za socket 1155 nema ploča koje podržavaju više od 32GB memorije
To nema veze s plocom nego s cinjenicom da su S1155 procesori ograniceni na 32GB RAM-a.

AFAIR, AMD ne limitira svoje procesore odnosno memorijske kontrolere u njima kolicinom RAM-a, tako da si manje vise ogranicen dostupnoscu modula.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2015., 10:28   #5
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
To nema veze s plocom nego s cinjenicom da su S1155 procesori ograniceni na 32GB RAM-a.

AFAIR, AMD ne limitira svoje procesore odnosno memorijske kontrolere u njima kolicinom RAM-a, tako da si manje vise ogranicen dostupnoscu modula.
A dođe ti na isto, ne sjećam se da sam vidio am3+ ploču sa više od 4 utora za RAM, a ove WS ploče imaju po 8 ili 16, pa možeš natrpati dosta čak i ako su relativno mali moduli


Možda najbolje nešto ovako polovno ubosti:

http://www.ebay.de/itm/HP-Server-Pro...item5af3a49f32
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2015., 10:52   #6
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
A dođe ti na isto, ne sjećam se da sam vidio am3+ ploču sa više od 4 utora za RAM, a ove WS ploče imaju po 8 ili 16, pa možeš natrpati dosta čak i ako su relativno mali moduli
Ma znam, ali kao sto rekoh, upadas u drugi cjenovni segment, treba ti SSI EEB napajanje, ogromno kuciste i jos mozes naletiti na 100 problema.

Realno, RAMBUS je po tom pitanju bio genijalan. U ono doba (sto mrzim kad sam tolko star da price o IT-u pocinjem Biblijski), QC RDRAM kontroler je zahtjevao svega 128 data zica i jos nesto sitno za logiku. DC DDR je trebao 320+. Situacija se samo pogorsavala s protjekom vremena, tako da je u sustini to najkompliciraniji dio ploce iovako ionako, pa stoga ni ne cudi da je 4 DIMM-a de facto standard - sve ostalo bi bilo bezrazlozno skupo a vrlo vjerojatno bi pomoglo samo onima koji ne zele davati nesrazmjerno vise novaca samo za kapacitet sistemske memorije.

Jebiga - hoces hrpu RAM-a, kupi drugu kategoriju proizvoda. Iskreno, i ovih 32GB je sasvim solidna kolicina, obzirom na ukupnu cijenu. Da ti je netko prije 10 godina u doba prvih PressHOTa i A64 rekao da ces za par tisuca kuna voziti 32GB RAM-a, pa sad... Ne znam bi li svugdje prosao pod ubrojive.

Citiraj:
Možda najbolje nešto ovako polovno ubosti:

http://www.ebay.de/itm/HP-Server-Pro...item5af3a49f32
Pa covjek trazi workstation a ne server.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2015., 10:57   #7
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
bilo bi veselo slušat to po cijele dane
syss je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2015., 11:11   #8
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
bilo bi veselo slušat to po cijele dane
Ma lako se to utiša, ionako je u pravilu nepotrebno bučno...a WS ili server...semantika u većini slučajeva
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2015., 11:18   #9
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
a WS ili server...semantika u većini slučajeva
Izgleda da ste vi svi AMD korisnici biseri bez premca; uz ovu konstataciju (koja je kriva i losa na nebrojeno mnogo razina), predlazes frajeru za workstation 2U server, gdje ce svoje workstation kartice prepiliti na pola na bi li ih ubacio u kuciste, a napajanje ce rijesiti lemljenjem i premosnicama.

Da ne pricamo kako ce ostati gluh, a uz to, vecina serverskih chipseta automatski spusta PCI-E brzinu za graficke kartice na minimum (mislim da sam cak na forumu svojedobno imao lijepu prijepisku s Tyanom po tom pitanju).
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2015., 11:26   #10
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Izgleda da ste vi svi AMD korisnici biseri bez premca; uz ovu konstataciju (koja je kriva i losa na nebrojeno mnogo razina), predlazes frajeru za workstation 2U server, gdje ce svoje workstation kartice prepiliti na pola na bi li ih ubacio u kuciste, a napajanje ce rijesiti lemljenjem i premosnicama.

Da ne pricamo kako ce ostati gluh, a uz to, vecina serverskih chipseta automatski spusta PCI-E brzinu za graficke kartice na minimum (mislim da sam cak na forumu svojedobno imao lijepu prijepisku s Tyanom po tom pitanju).
Napisao je "workstation", a ne "graphic workstation" tako da možemo samo nagađati za što mu treba dok se ne izjasni.


Sorry što nisam stavio u potpis da mi je server doma baziran na Avotonu, a u Elitbuku imam i7...lijenost, još jedna loša karaketristika nas AMD korisnika (kad već generaliziramo)
segregator je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.05.2015., 11:27   #11
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,938