Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.02.2013., 11:27   #1
dibidus1337
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: zg
Postovi: 1
pomoc oko acces point-a

evo ovako, ruter mi je u stanu kod starog koji je 2 kata ispod mene i ja u svom stanu imam signala samo u jednoj sobi, na laptopu pokazuje 3-4 crtice u win7.
e sad ja bi taj internet pomocu AP-a prolsirio na cijeli stan.
susjed mi je dao phicomm fwa600nd i reko da bi to sa time trebalo radit.
ja to naravno neznam postelat a u uputama ima samo opcija da je AP spojen sa ruterom kablom a kod mene to nije bas izvedivo, jel moguce da se taj AP koji sam ja dobio spoji bezicno na ruter i dalje meni po stanu salje wireless internet??
hvala unaprijed
dibidus1337 je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2013., 15:40   #2
metalac666
Premium
Moj komp
 
metalac666's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 81
Pretpostavit cu da je AP a tvornickim postavkama. Za inicijalnu konfiguraciju spoji se direkt kabelom na AP i na racunalu podesi staticku ip adresu 192.168.0.1 subnet maska 255.255.255.0 ostalo ostavi prazno. Pokreni svoj omiljeni internet pretrazivac i uputi se na adresu 192.168.0.254 user i pass je admin. Zatim izaberes Wireless Basic Settings. Pod operation mode izaberes Repeater pod SSID1 upisi kako hoces da ti se zove wifi strana na koju ces se ti spajat, a pod SSID klikni Search dugme napravit ce scan wifi mreza i izaberi ime od routera koji se nalaz kod caleta. Channel, security mode i encryption type bi se trebali sami ispuniti na vrijednosti koje su u routeru kod caleta i kliknes save. Ne mogu ti ovo potvrditi jer nemam taj uredjaj, u najgorem slucaju sve informacije ce pisati u prozoru kada se napravi scan wifi mreze pa ces sam ispuniti. Zatim odes na wireless security settings i upises key od caletove wifi mreze. Isto tako neznam dali ce se sustav kriptiranja automatski podesiti na ono sto je na caletovom routeru pa ces mozda morat sam izabrati da se podudara onome iz koraka prije. Zatim treba iskljuciti dhcp server na AP. Odes na DHCP Server i izaberes disable i kliknes save. Jos je ostalo AP prebaciti u range ostatka tvoje mreze. Odes na LAN i pod ip address izaberi recimo 192.168.1.2 ostalo ostavi kako je klikni save. Sada podesi na svom racunalu da dobijes adrese automatski i ako je sve proslo ok trebao bi ti dhcp od routera dodijeliti adresu. Kada na laptopu skeniras mrezu treba bi vidjeti ime mreze koju si napisao pod SSID1 a enkripcija ce biti ista koju i cale koristi na svom routeru. Evo i link za user manual ako budes jos sto htjeo.
metalac666 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na