Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.12.2023., 20:00   #9361
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 650
Ne možeš slati nikakve prijave dok nisi prvo poslao službeni prigovor trgovcu kod kojeg si kupio mobitel.
Trgovac onda ima rok od 15 dana da odgovori na taj prigovor.
Ako je njihov odgovor negativan za tebe i moraš još čekati, onda se javljaš inspekciji i prilažeš taj prigovor koji si dobio.

Anyway, inspekciju (mingo) ti uopće ne vrijedi kontaktirati sad u ovo blagdansko vrijeme jer ta trojica koji su zaduženi za cijelu HR su trenutno po raznim domijencima i skijanju.
Javi im se tamo u veljači kad se vrate na posao
__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2023., 20:04   #9362
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Zahvaljujem!
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2023., 00:17   #9363
Romul
Premium
Moj komp
 
Romul's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Rijeka/Bratislava
Postovi: 217
Laptop Lenovo Yoga kupljen 29.3.2023 sa standardnim jamstvom od 24 mjeseca.
U rujnu odjednom vise USB-C port ne daje signal na externi monitor. Puni bateriju ali ne daje sliku na externi display.
Laptop reklamiran i u roku od 14 dana dosao nazad sa porukom servisa kvar otklonjen zamjenom nispravnog djela.

Laptop radio ok do 1.12. kada opet is cistog mira laptop ne daje sliku na eksterni monitor na USB-c portovima. Ovaj put se niti ne puni baterija preko portova. Laptop od 1.12. na servisu te cekam rasplet.

Pitanje, ako je netko imao slicna iskustva, koja su moja prava ako ovo nastavi ovim tempom da svakih par mjeseci oni popravljaju istu stvar?
Bojim se da bi to moglo tako do isteka garancije...

u 8 mjeseci, evo vec preko mjesec je na servisu...nije mi bas to fora
Romul je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2023., 00:42   #9364
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Jamstvo to se produžuje za vrijeme trajanja servisa, a svaki zamijenjeni dio ima novo jamstvo ispočetka.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2023., 19:40   #9365
Romul
Premium
Moj komp
 
Romul's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Rijeka/Bratislava
Postovi: 217
Hvala kolega, uvjek si tu bio i ostao pomagati nama lijenima istrazivati sve te zakone

Znaci ako opet sad zamjene te USB-C portove, ja na te djelove imam novih 24 mjeseca jamstva te ako opet riknu 1.12.2025 duzni su ih popraviti?
A na cjelokupan laptop jamstvo je sad produljeno za mjesec dana (do 29.4.2025) koliko je u servisu do sad bilo, ako sam dobro te shvatio.
Romul je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2023., 23:03   #9366
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor Romul Pregled postova
Hvala kolega, uvjek si tu bio i ostao pomagati nama lijenima istrazivati sve te zakone

Znaci ako opet sad zamjene te USB-C portove, ja na te djelove imam novih 24 mjeseca jamstva te ako opet riknu 1.12.2025 duzni su ih popraviti?
A na cjelokupan laptop jamstvo je sad produljeno za mjesec dana (do 29.4.2025) koliko je u servisu do sad bilo, ako sam dobro te shvatio.
Točno. To ako ti krepa u tom "produljenom jamstvu" se pozoveš na zakone kod predaje.
Saznaj šta je točno zamijenjeno da nije matična jer onda ide na cijeli dio, ne samo na portove....

Koliko se sjećam ima i fora ako je zamijenjen bitniji dio da ide na sve ispočetka, no to je onako malo nategnuto...
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2023., 23:05   #9367
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,461
jep, meni je na lenovo laptopu zamijenjena matična, nisam trebao ni govorit, sami su dali novo jamstvo na sve iznova
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2023., 08:40   #9368
Romul
Premium
Moj komp
 
Romul's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Rijeka/Bratislava
Postovi: 217
OK hvala vam na savjetima i iskustvu....sad kad znam kako to ide provjerit cu tocno sta ce zamjenit ovaj put a i provjerit cu online onda do kad vrijedi jamstvo preko serijskog broja.

Javit cu ovdje pa eto mozda moje iskustvo nekom pomogne.

LP
Romul je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2023., 08:43   #9369
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Kod zamjene obavezno ide nova gara na cijeli uređaj baš zato jer se promijenio njegov esencijalni dio.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2023., 10:51   #9370
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,444
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
jep, meni je na lenovo laptopu zamijenjena matična, nisam trebao ni govorit, sami su dali novo jamstvo na sve iznova
Meni su nedavno na monitoru, mjenjali prvi put maticnu, pa drugi put ekran,, i receno mi je da nemam novog jamstva, vec se samo produzuje staro za vrijeme provedeno u servisu. Ne znam da li se sta mjenjalo u zadnje vrijeme, no ovi iz servisa (ovlašteni, AOC), je bio poprilicno uporan uvjeravajuci me da sam u krivu kad govorim da trebam dobiti novo jamstvo.

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
jucca je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2023., 10:53   #9371
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,461
Zakon o obveznim odnosima, čl.425

(1) U slučaju manjeg popravka jamstveni rok se produljuje onoliko koliko je kupac bio lišen uporabe stvari.

(2) Međutim, kad je zbog neispravnosti stvari izvršena njezina zamjena ili njezin bitni popravak, jamstveni rok počinje teći ponovno od zamjene, odnosno od vraćanja popravljene stvari.

(3) Ako je zamijenjen ili bitno popravljen samo neki dio stvari, jamstveni rok počinje teći ponovno samo za taj dio.




ako je bitniji popravak, a matična bi to trebala bit (valjda), onda se pozoveš na točku 2
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2023., 11:29   #9372
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Ako matična i ekran nisu bitni dijelovi monitora, onda ne znam šta jesu. Nova gara mora ići u oba slučaja.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2023., 14:11   #9373
Romul
Premium
Moj komp
 
Romul's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Rijeka/Bratislava
Postovi: 217
Evo samo da javim posto sam ostao duzan javit rasplet mojeg slucaja oko Lenovo Yoge.
Znaci danas je laptop vracen sa servisa uz servisni protokol gdje jasno pise da je zamjenjena maticna ploca cak i lijepo su stavili i part number ploce koja je instalirana.
Ukupno vrijeme popravka, odnosno vrijeme provedeno u servisu LENOVO je 9 dana. ostalih tjedan dana je otislo na shipping do servisa i nazad.

No, kada se ulogiram na LENOVO warranty portal preko svojeg serijskog broja laptopa, tamo stvarno za svu pohvalu gomila korisnih informacija. Obje moje reklamacije sa protokolima,cak i katalog svih djelova koje se mogu naruciti direkt od lenova (upravo tamo sam i provjerio part number iz servisa maticne ploce i to odgovara sve - kosta 1937 USD).
Zanimljivo da Lenovo tamo nije produljio moje jamstvo ni dan. Dapace postoji razlika od 3 mjeseca manje u odnosu na ono sto web shop ALZA mi daje jer sam laptop kupio u Alzi 29.3.2023 a Lenovo jamstvo je pocelo teci 12.12.2022.

Dakle nisam dobio produljenje jamstva od LENOVA ni dana iako je laptop bio kod njih dva puta.
Isto tako kao sto ste govorili ovo je maticna ploca sa integriranim ramom i grafickom i procesorom znaci prakticno cjeli osnova laptopa je zamjenjena i jamstvo nije obnovljeno. Meni i dalje pise na LENOVU 12.12.2024 kraj jamstva iako je laptop kupljen 29.3.2023 te bi minimalno moralo vrijediti do 28.3.2025

Sve u svemu ocajno iskustvo sa Lenovom iako se radilo o top modelu Yoge Slim 7 ProX 14ARH7 sa premium care jamstvom...
Romul je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2023., 14:19   #9374
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,444
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Ako matična i ekran nisu bitni dijelovi monitora, onda ne znam šta jesu. Nova gara mora ići u oba slučaja.
Da. Tako i ja mislim.
Ali me ovaj uvjerava da (vise) nije tako, vec jedino ako se mjenja komplet uredjaj. No ako dodje do problema, a moglo bi, posto je vec dva puta i bio na servisu vec, onda cu rješavati ionako sa Instarom, gdje sam ga i kupio a ne sa ovlastenim servisom.

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
jucca je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2023., 14:25   #9375
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor Romul Pregled postova
Evo samo da javim posto sam ostao duzan javit rasplet mojeg slucaja oko Lenovo Yoge.
Znaci danas je laptop vracen sa servisa uz servisni protokol gdje jasno pise da je zamjenjena maticna ploca cak i lijepo su stavili i part number ploce koja je instalirana.
Ukupno vrijeme popravka, odnosno vrijeme provedeno u servisu LENOVO je 9 dana. ostalih tjedan dana je otislo na shipping do servisa i nazad.

No, kada se ulogiram na LENOVO warranty portal preko svojeg serijskog broja laptopa, tamo stvarno za svu pohvalu gomila korisnih informacija. Obje moje reklamacije sa protokolima,cak i katalog svih djelova koje se mogu naruciti direkt od lenova (upravo tamo sam i provjerio part number iz servisa maticne ploce i to odgovara sve - kosta 1937 USD).
Zanimljivo da Lenovo tamo nije produljio moje jamstvo ni dan. Dapace postoji razlika od 3 mjeseca manje u odnosu na ono sto web shop ALZA mi daje jer sam laptop kupio u Alzi 29.3.2023 a Lenovo jamstvo je pocelo teci 12.12.2022.

Dakle nisam dobio produljenje jamstva od LENOVA ni dana iako je laptop bio kod njih dva puta.
Isto tako kao sto ste govorili ovo je maticna ploca sa integriranim ramom i grafickom i procesorom znaci prakticno cjeli osnova laptopa je zamjenjena i jamstvo nije obnovljeno. Meni i dalje pise na LENOVU 12.12.2024 kraj jamstva iako je laptop kupljen 29.3.2023 te bi minimalno moralo vrijediti do 28.3.2025

Sve u svemu ocajno iskustvo sa Lenovom iako se radilo o top modelu Yoge Slim 7 ProX 14ARH7 sa premium care jamstvom...


Dramiš lagano bez razloga

Ta diskrepancija između online provjere i onog na računu je normalna, i prisutna i kod drugih vendora. Jednostavno, Lenovo il drugi vendor okinu jamstvo kada komponenta ode od njih. Sigurno im nitko ne javlja kada je nešto prodano, pa oni to tweekaju.
Ono što je za tebe bitno, je što ti piše na računu i jamstvenom listu, i eventualno na servisnim primkama/rješenjima.
I ovo apsolutno nema veze jer si ti kupio Yogu slim pro super duper za xyz eurića, ili nekog jadnog lenovo plastikanera.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2023., 14:25   #9376
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,982
@Romul, to što piše na Lenovo stranici i nije previše bitno, garanciju preko alza računa prvenstveno ostvaruješ, lenovo ne zna kad je laptop prodan.
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2023., 14:31   #9377
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Hrvatski zakoni ne vrijede za firme koje nisu registrirane u Hrvatskoj.
Tako da proizvođača to ne dira, to je teret na distributeru i dućanu.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2023., 21:35   #9378
Romul
Premium
Moj komp
 
Romul's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Rijeka/Bratislava
Postovi: 217
Nakon kontaktiranja Alze potvrdili su da se jamstvo produljuje za vrijeme provedeno u autoriziranom servisu na popravkama.
Neda mi se istjerivat sad nista da li jamstvo na maticnu tece opet iz nova ili ne. Malo je cudno ako nesto opet krepa na maticnoj, sto je realno moguce, posto je sve zivo na toj maticnoj integrirano, te kako ce se na to gledati.

Da li dramatiziram, mozda, ali da ima nejasnoca oko jamstva ocito ima.
Da li je normalno da na laptopu od gotovo 2k eura dva puta se maticna mjenja u 8 mjeseci? Ili sam ja totalni pehista ili to ocito nije lap za posao. Sreca da je lap od zene kojoj nije to problem jer ima backup racunalo ali ja bi se pojeo ziv da je moj poslovni laptop to bio i nema sanse da bi ga nakon druge maticne vise imao uz sebe.

Malo sam uhvatio na trenutak gospodina na prijemu u Alzi i kaze mi da im se strasno puno laptopa vraca ove godine...bez obzira na proizvodjaca...
posto uskoro cu morat i svoj laptop mjenjat, dosta me ovo zabrinjava i neznam sta cu uzet. No to je druga tema...
Romul je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2024., 15:54   #9379
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2024., 16:08   #9380
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
Mozemo bit ogorceni kolko ocemo al ce postat jos puno gore, prije neg postane bolje, ako.
Vec je i slepcu jasno kakvo smeće se prodaje u ducanima. Doslovce ima otpada.
Mi se moramo vratiti na ono od pred 30-50g. Da su uredaji 3-4x skuplji, ali kvalitetniji, i da se apsolutno sve moze popraviti, kao sto je nekad bilo. Bez toga, jurimo u propast.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2024., 16:52   #9381
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,539
Koji bunch of bullshit

Citiraj:
Oni točno znaju koliko baterija može izdržati, zna se točno koliko može izdržati memorijska ploča jer se to sve testira prije stavljanja na tržište. Na osnovu toga odredi se garancija. Ne postoji slučajnost.
ONI, teorije zavjere, ne postoji slucajnost!!!!1111 I sto bi to tocno trebala biti memorijska ploca?
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2024., 10:26   #9382
extacod
Premium
 
extacod's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Milkywhey
Postovi: 201
Preko Extreme digital webshopa sam 2022 uzeo Panasonic RP-HD605N slušalice, bila je neka super akcija i ispale su me nekih 80 eura, tada je redovna cijena bila oko 150 i više.

U međuvremenu su slušalice prestale raditi, tj. ne mogu se više punit i odnio ih u Semark na reklamaciju jer sam vidio da su oni ovlašteni za Panasonic servis.

Semark javlja da ih je proslijedio u MR servis (to sam mogao i sam) i da je reklamacija gotova da dođem u Semark po neki voucher preko kojeg ja od Extreme digital mogu tražiti onda povrat.

Pitanje, da li da na to uopće pristanem i ako da kako ću ja s tim voucherom dobit povrat s obzirom da edigital za hr kakti više ne radi i realno s tim povratom ne mogu kupit ni blizu slušalice kakve su ove bile.
Da li mogu kako tražit ekvivalentnu zamjenu slušalica?

Zadnje izmijenjeno od: extacod. 01.02.2024. u 11:59.
extacod je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2024., 12:08   #9383
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,444
Ekipa. Riknuo mi "novi" TV, star 3 mjeseca.
Znam da je prije bilo moguce odbiti popravak uredjaja, te tražiti zamjenu za novi ili povrat novca, ako se kvar desi unutar prvih 6 mjeseci, jer se kao računa da je DOA.
Ovaj serviser "misli" da su to ukinuli lani, a ne bi da mi kopaju po praktički novom TVu.




Sent from my SM-S908B using Tapatalk
jucca je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2024., 13:06   #9384
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Citiraj:
Autor extacod Pregled postova
...Da li mogu kako tražit ekvivalentnu zamjenu slušalica?
Mozes ali od trgovca.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2024., 13:14   #9385
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Citiraj:
Autor jucca Pregled postova
...ako se kvar desi unutar prvih 6 mjeseci, jer se kao računa da je DOA....
To je za nedostatak rok od 6 mj., ne za kvar.

https://gov.hr/hr/reklamacija-proizv...edostatkom/548
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2024., 14:35   #9386
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,444
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
To je za nedostatak rok od 6 mj., ne za kvar.

https://gov.hr/hr/reklamacija-proizv...edostatkom/548
Ja mislio da je to isto

Citao na drugim forumima, neko kaze jedno, neko drugo, a zakon je u najmanju ruku, dvosmislen, barem meni

"U slučaju da se nedostatak na proizvodu ustanovi u roku od šest mjeseci od preuzimanja kupljenog proizvoda, smatra se da je takav nedostatak postojao već pri samoj kupnji. Drugim riječima, trgovac koji tvrdi suprotno, to će morati i dokazati, te ujedno snositi troškove vještačenja."

"U slučaju kada proizvod koji ste kupili ima nedostatak, a vi ste o tome na vrijeme izvijestili trgovca, možete, po svom izboru, tražiti popravak stvari, zamjenu stvari ili sniženje cijene. Ako ste zatražili popravak stvari ili zamjenu stvari a to nije moguće ili nije omogućeno u razumnom roku, možete zahtijevati sniženje cijene stvari ili povrat novca (raskid ugovora)."


https://www.24sata.hr/news/u-sest-mj...roizvod-594680

"Kupac uvijek mora dopustiti serviseru da pregleda uređaj. Kad utvrde kvar, ako je proizvod kupljen prije manje od šest mjeseci, kupac može birati želi li popravak ili zamjenu"

Zadnje izmijenjeno od: jucca. 01.02.2024. u 14:42.
jucca je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2024., 14:40   #9387
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Nedostatak, onako po domace, "Fali nesto"

Citiraj:
Nedostatak postoji:

ako stvar nema potrebna svojstva za svoju redovitu uporabu ili promet,
ako stvar nema potrebna svojstva za posebnu uporabu za koju je kupac nabavlja, a koja je bila poznata prodavatelju ili mu je morala biti poznata,
ako stvar nema svojstva i odlike koje su izrijekom ili prešutno ugovorene, odnosno propisane,
kad je prodavatelj prodao stvar koja nije jednaka uzorku ili modelu, osim ako su uzorak ili model pokazani samo radi obavijesti,
ako stvar nema svojstva koja inače postoje kod drugih stvari iste vrste i koja je kupac mogao opravdano očekivati prema naravi stvari, posebno uzimajući u obzir javne izjave prodavatelja, proizvođača i njihovih predstavnika o svojstvima stvari (reklame, označavanje stvari i dr.); međutim, ako je kupac na temelju izjava proizvođača ili njegova predstavnika očekivao postojanje određenih svojstava stvari, nedostatak se ne uzima u obzir ako prodavatelj nije znao niti morao znati za te izjave, ili su te izjave bile opovrgnute do trenutka sklapanja ugovora ili one nisu utjecale na odluku kupca da sklopi ugovor,
ako je stvar nepravilno montirana pod uvjetom da je usluga montaže uključena u ispunjenje ugovora o prodaji,
ako je nepravilna montaža posljedica nedostataka u uputama za montažu.
Kod tebe je kvar u pitanju, nazalost, pa ide rma procedura.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2024., 14:49   #9388
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,444
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Nedostatak, onako po domace, "Fali nesto"



Kod tebe je kvar u pitanju, nazalost, pa ide rma procedura.
Thx, onda Dunja iz savjetovalista za potrosace, kaki kad kaze ovo dolje?

"POLA GODINE JE VAŽAN ROK: U prvih šest mjeseci od kupnje kupac može birati želi li da se pokvareni proizvod popravlja, da mu daju novi ili da mu vrate novac" - pojasnila je Dunja Mak, pravnica iz osječkog savjetovališta za potrošače.

Zadnje izmijenjeno od: jucca. 01.02.2024. u 14:59.
jucca je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2024., 15:35   #9389
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,539
Citiraj:
Autor jucca Pregled postova
Ovaj serviser "misli" da su to ukinuli lani, a ne bi da mi kopaju po praktički novom TVu.
A što misliš pod kopanje? Današnji popravci se svode na zamjenu modula ili eventualno pozadinske rasvjete, i kakvo flashanje softwarea i slično. Neki brandovi čak mjenjaju cijele panele i sl. Nije baš da ima nekog kopanja kao da radiš veliki servis na autu pa da možeš zajebati tko zna što nit se baš nešto lemi i popravlja na nivou komponente (rijetko kad)...
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2024., 15:45   #9390
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,444
Pa da. Ne zelim zamjenu panela ili maticne, ako to mogu izbjeci.
Imam AOC monitor, dva puta je bio na servisu. Jednom mjenjana ploča, drugi put panel. I nije to to. Imam jos dva identična takva na simrigu, i vidi se razlika, da je rastavljano, drukčije se i ponaša kao ostala dva a na istim postavkama.
Ovdje se radi jos o OLED tvu, tanko sve. Jednostavno im ne vjerujem.
Pa ako mogu izbjeci rastavljanje, bio bi miran
Inace, ovo je 3. po redu TV koji mi je zavrsio na servisu a kupljen u Elipsa, a jedan sam im vratio odmah. Dakle 4/4
Pa sam lagano lud vec.....

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
jucca je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na