Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.10.2023., 21:55   #69991
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
S vremena na vrijeme citam kako se ovde nekima gadi voznja po Zagrebu. Vidim da su to slicni problemi kao i sa Beogradom.

E pa, trenutno sam u Kairu. Ovo ovde su sve kamikaze. Motoristi, vozaci auta, kamiona, pjesaci... Siguran sam da se u Kairu masovno gine na dnevnoj bazi, samo ne znam sta rade sa zgazenim pjesacima. Da li se uopste potrude da ih pokupe sa ulice ili samo tako ostave.

Jedan potpuno novi nivo saobracajnog ludila.
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2023., 21:58   #69992
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor nepalac Pregled postova
@Destrojer, potpuno je nebitno jel ti treba 3, 5 ili 20 min za napumpat 1 bar, uređaj ne služi tome da svaki dan pumpaš prazne gume.

Koji me kurac onda handriš s tim da u 11 minuta pumpa gumu iz nule?


Citiraj:
Autor nepalac Pregled postova
Ne nego napumpa 2 gume dimenzija 205/55/16 potpuno prazne do 2.5 bara i treba mu 11 min. po gumi.
Postoje specifikacije i recenzije, ne treba pričat napamet:
https://www.mi.com/global/product/xi...compressor-1s/


Citiraj:
Autor nepalac Pregled postova
Ti si imao stariji model jer i sam kažeš da nije imao usb c, i tvoje iskustvo se razlikuje od moga i mnogih drugih pa ne znam zašto bi bilo bitnije.
Zato jer neki od nas vrednuju mišljenje drugih na ovom forumu više od plaćenih oglasa na youtubeu, a pogotovo u odnosu na šaomijeve napise na vlastitoj stranici.

Citiraj:
Autor nepalac Pregled postova
Ne pada mi napamet praznit gume i punit samo da bi tebi nešto dokazao, vjerujem da imaš hrpu videa gdje se možeš uvjeriti.
Naravno da ti ne pada! Kako i bi kad znaš da od toga nema ništa.
Hrpu videa sam i ja napravo šaomiju da im pokažem da im je proizvod govno pa sam od toga imao - ništa.

Citiraj:
Autor nepalac Pregled postova
Ja sam za sada zadovoljan, a ti nađeš onaj koji tebi paše i s kojim možeš pumpat 8 kamionskih guma na jedom punjenju i svi sretni
Upravo to, u srž! Jesi zadovoljan - jesi. S tim da sam i ja bio zadovoljan sve dok nije počelo nezadovoljstvo

Pa ti samo budi sretan kad ti skvikne smeće s kineskim QC i kad nećeš moći ostvariti garanciju, a nemoj mi doći ovdje kukat kak ti nisam rekao.

EDIT: anyways.
----

Visage, kužim ja tebe, ali ti si otišao u drugi ekstrem. Pošto stvarno svoje vrijeme radije trošim trollajući (vidi iznad) ili vozeći ili šraufajući, neću se više boriti objašnjavajući jer - ruku na srce - nemam koga braniti, nit mi je stalo do tih osoba, nit mi o ICNIRP-u ovisi kruh. Dapače, ICNIRP se godinama nije spominjao u automobilskoj industriji, ali se onda netko, a nije niti jedan od ovih ICNIRP.OVACA, sjetio da bi možda trebalo nešto poduzeti i po tom pitanju.

Sad ću lagati (čitaj, nisam provjeravo) ali te fore o ICNIRPU sam prvi put čuo kad se vozilo moralo prodavati i na kineskom tržištu. A Kinezi su majstori u kopiranju, lošem prijevodu i korištenju kopija zastarjelih tehničkih standarda.
To bi mogli u nekakvom formatu nastaviti preko nekog drugog kanala, pa ako nađemo nekakav zaključak, skopiramo ovdje. Jer ne znam kog to zanima osim nas par.

---

anyways2:

Sezonu zatvorio danas, preko 900km.

Silvretta - Timmelsjoch - Jaufenpass - Stilfserjoch (Stelvio + naravno dio prema Bormiju dol-gor) - Umbrailpass - Julierpass.

Na Stelviu mi je počelo lupat sa stražnjeg kraja, nešto oko diferencijala, pa sam skratio pola dana boravak.
Doma na dizalicu, otpustio se glavni nosivi šaraf diferencijala
Steže se sa 200Nm, a sad da sam ja fulao kod zatezanja, sumnjam. Već je 2000km bez problema prošao. Mora da je alpski zrak kriv.

Silvretta


Timmelsjoch


Jedna manje reprezentativna, s vrha Stelvia ali pogled na cestu prema CH:


Pod Julierom:


Nije da sam majstor kadrova, ali kad se 11h u komadu vozi, nije da imam volje birat kadrove.
__________________
Spoiler alert!

Zadnje izmijenjeno od: De5tr0yer. 13.10.2023. u 22:21.
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2023., 22:25   #69993
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,310
Divan Model 3 ! Čuvaj ga ko oko u glavi.
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2023., 23:09   #69994
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 650
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Koji me kurac onda handriš s tim da u 11 minuta pumpa gumu iz nule?
Pa napumpa, šta ti tu i dalje nije jasno?
To je službeni podatak sa službenog sajta sa službenog mjerenja:
Citiraj:
*All data on this page is courtesy of the QiCYCLE lab, unless otherwise specified.
Ako ne vjeruješ tim podacima onda kupi uređaj pa se uvjeri, nemoj pričat napamet. Nije Xiaomi baš neka noname firma pa će navodit gluposti.

Citiraj:
Zato jer neki od nas vrednuju mišljenje drugih na ovom forumu više od plaćenih oglasa na youtubeu, a pogotovo u odnosu na šaomijeve napise na vlastitoj stranici.
Ne treba mi plaćeni oglas, imam uređaj doma i uvjerio sam se da radi jako dobro, i sad ti mene pokušavaš uvjerit što točno?
Zbog čega mi treba tvoje mišljenje kad nisi ni imao taj model o kojem se priča, a vjerovatno nije bio ni ispravan?
Tvoje mišljenje je u ovom slučaju potpuno irelevantno.

Citiraj:
Pa ti samo budi sretan kad ti skvikne smeće s kineskim QC i kad nećeš moći ostvariti garanciju, a nemoj mi doći ovdje kukat kak ti nisam rekao.
Normalno da ću moći ostvarit garanciju jer je kupljen u HR shopu, dakle, opet ističeš neke svoje probleme koje si imao, a uopće nisi imao ni model predviđen za EU tržište :facepalm:
A ne bojim se ni za QC, ništa nije lošiji od tog boscha kojeg hvališ koji je također made in china.
Stvarno imaš neke issues, daj oladi malo, sad ti je cijeli svijet kriv jer si dobio defektnu pumpu za gume pa vodiš neke križarske ratove
Ono, who gives a f... za nekakvu besmislenu pumpu, nek ih crkne i 10
__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2023., 05:15   #69995
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Zanimljivo.

Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2023., 08:43   #69996
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,938
Ima netko novijeg forda s mhev motorom? Zanimaju me iskustva.

Isto tako, kakav im je eco blue dizel, osim sto je izgleda bucan dok je hladan?
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2023., 09:42   #69997
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Nego, koja vam je svrha tog mini kompresora kojem treba 10 minuta za 0,1bar kad na svakoj benzinskoj postoji kompresor?
Ja sam sebi uzeo onaj Lidlov Parkside sa 25l tankom i super je za dopuhati gume i nesto ispuhati kad treba.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2023., 10:09   #69998
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Ne znam kako je kod tebe, ali ovdje u kapitalizmu se i zrak naplaćuje. Mislim da je po minuti. Ne znam kad sam zadnje vidio keš, pogotovo kovanice, tako da je kupnja tog bilo rješenje.
Uveli su i beskontaktno, tako da idemo u korak s vremenom. Javni wc-i su džabe, ali zrak za gume košta. Prioriteti se znaju
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2023., 10:18   #69999
mamikulcic
Premium
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Ljubešćica
Postovi: 224
Ili dok ideš na vikend izlet, pokupiš knauf vijak tko zna gdje, automobil javi pad tlaka u gumi na autocesti pred odmorištem Ravna gora, skineš se na odmorište a tamo kompresor izvan funkcije 🤣
mamikulcic je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2023., 10:19   #70000
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor CatKiller Pregled postova
Divan Model 3 ! Čuvaj ga ko oko u glavi.
Potrudit ću se
M3 owners unite.

Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Nego, koja vam je svrha tog mini kompresora kojem treba 10 minuta za 0,1bar kad na svakoj benzinskoj postoji kompresor?
Ja sam sebi uzeo onaj Lidlov Parkside sa 25l tankom i super je za dopuhati gume i nesto ispuhati kad treba.
Generički odgovor je: za dopumpati gumu kad zatreba.

Na stazi u boxu, nakon track daya vratiti tlak na normalnu razinu ili kad promijenim okolinu i nađem se u planinama gdje je 5-10°C hladnije i tlak zraka nešto niži.

Kod zamjene zimske/ljetne, kad sam izmjenu radio na parkingu zgrade, pa za dopumpati ak sam gume ostavio na lageru bez osjetnog prepumpavanja.

Za napumpat gume na biciku, loptu i luftić - za to je savršena.

Stvar je teoretski bila dobra za ture bajkom kad skvikne guma, ali na moje razočaranje je uređaj prevelik i pretežak u odnosu na ručnu pumpu. Tak da jedna primjena manje iz moje prespektive.

Kad je šaumi krepao, izvukao sam normalnu pumpu za bicikl (za cestovnjake, nije ona za velike obujme) pa napumpao brže od šaumija uz dve kaplje znoja
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2023., 11:20   #70001
gil
Member
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Kutina
Postovi: 979
Imam iz Lidla nekakav baterijski kompresor, taj ne može ni pola bara napumpati da baterija ne crkne. 12 volti je pa ću ga prepraviti na auto-upaljač.
gil je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2023., 11:30   #70002
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
Usudite se u autu voziti bateriju po vrućinama?

Ja se ne zajebavam više sa time otpad mi je powerbank zapalio golfa
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2023., 12:15   #70003
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Generički odgovor je: za dopumpati gumu kad zatreba.

Na stazi u boxu, nakon track daya vratiti tlak na normalnu razinu ili kad promijenim okolinu i nađem se u planinama gdje je 5-10°C hladnije i tlak zraka nešto niži.

Kod zamjene zimske/ljetne, kad sam izmjenu radio na parkingu zgrade, pa za dopumpati ak sam gume ostavio na lageru bez osjetnog prepumpavanja.
Ne znam, meni tu nekako bolje rjesenje onaj jeftini drekavac sto se usteka na upaljac u autu. Imam ga u garazi jos od vremena kad nisam imao ovaj „pravi“ kompresor, ali ni njega ne nosim sa sobom. Radije odem do benzinske kojih barem ima na svakom koraku, a izdrzati cu do prve sa 0,2 bara manje u gumama. To mi je lakse nego razmisljati da li mi je baterija u šaomiju napunjena.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2023., 12:27   #70004
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 650
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Ne znam, meni tu nekako bolje rjesenje onaj jeftini drekavac sto se usteka na upaljac u autu. Imam ga u garazi jos od vremena kad nisam imao ovaj „pravi“ kompresor, ali ni njega ne nosim sa sobom. Radije odem do benzinske kojih barem ima na svakom koraku
Jel ti bicikl ima upaljač?
Pa nije ova pumpa samo za aute, nego i za bicikle, motore, romobile, i sve ostalo s ventilom.
I ne znam kako može biti jednostavnije ići na benzi