Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.09.2023., 13:42   #68911
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Konstantno citam o tom nekom pravilnom skladistenju guma, ali zna li mi netko konkretno objasniti kako se to gume pravilno skladiste? Za motor recimo redovno kupujem gume van sezone kada su jeftinije i drzim ih u garazi dok mi ne zatrebaju. Evo i sada imam jednu straznju 260 za Intrudera koju sam uhvatio na nekoj ponudi za 250€ umjesto za 330€ koliko inace kosta. Ova koja je sad na motoru ce izdrzati sigurno jos 3-4000km tako da ce ova nova u garazi stajati minimalno do polovice slijedece sezone.
E sad, ja sam tu gumu originalno upakovanu samo onako bacio na zimske kotace od BMW-a koji stoje poslagani jedan na drugog u kutu garaze. Cak je dosta cesto i topcase sa Versysa (prazan) na gumi gore. Da li je ovo krivo skladistenje ili joj to ne moze nastetiti?
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2023., 13:49   #68912
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
NE držati ih vani iza kuće na suncu, snijegu, kiš, na + 50 niti na -10.

NE džrati ih jedne na drugima zgnječeke nako se ne bi deformirale itd...

Common sense.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2023., 14:53   #68913
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,617
Ja kolko sam vidio čuo je da se gume na felgama skladište na onim nosačima gdje stoje horizontalno, a gume bez felgi moraju stajati vertikalno i povremeno ih okretati da ne dobiješ flat spot od stajanja
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2023., 15:05   #68914
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,274
Tako sam i ja zapamtia, s felgama horizotnalno, bez felgi vertikalno.
https://www.continental-tyres.co.uk/...storing-tyres/

Citiraj:
8. Stand, stack, hang?
You have three options for how to store your tyres:

Stand them upright
Stack them on their sides
Hang them up on hooks or racks
Graphics about the best way to store tires.
The best option is standing, as it puts less stress on the tyres. If you must stack, try not to stack too high. You want to avoid it tipping and damaging the tyres. Tyres mounted on rims? Stacking is actually preferable in this case. Another great option for tyres on rims is hanging them from tyre racks or hooks. Never hang unmounted tyres as this can distort and damage them.
__________________

Zadnje izmijenjeno od: prileee. 04.09.2023. u 15:11.
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2023., 15:07   #68915
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Znaci ipak krivo. Ok, podignuti cu je da stoji vertikalno kad dodjem doma. Hvala (svima osim Hamdiji koji opet glumi pametnjakovica )
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2023., 15:25   #68916
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Ako su gume vec montirane na autu, a auto vrlo rijetko vozite, auto treba parkirati na bok cime cete sprijeciti deformiranje guma, tj jajaizam (opet se vracamo na jaja). I obavezno svaka tri dana treba okretati auto na suprotni bok da se nosivi limovi ne nazuljaju.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2023., 15:54   #68917
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,177
kako ga parkirati na bok, da se ne ogrebe?
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2023., 15:57   #68918
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Znaci ipak krivo. Ok, podignuti cu je da stoji vertikalno kad dodjem doma. Hvala (svima osim Hamdiji koji opet glumi pametnjakovica )
HAhaahha smradu bradati. Investiraj u ta dva stalka za bmw i kutiju od šibica. Al ne fakat imam dva stalka i taako držim gume za svoj i ženin auto. So far so good.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2023., 16:19   #68919
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,877
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Ako su gume vec montirane na autu, a auto vrlo rijetko vozite, auto treba parkirati na bok cime cete sprijeciti deformiranje guma, tj jajaizam (opet se vracamo na jaja). I obavezno svaka tri dana treba okretati auto na suprotni bok da se nosivi limovi ne nazuljaju.
Ja umjesto bočnog parkiranja koristim nogice/stabilizatore kampera. Ali to samo ako auto ne vozim dulje od 2 dana.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2023., 16:28   #68920
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Da netko cita iz kasnih 70-ih ili kasnije o brizi o pneumaticima, pitao bi se kakve sanse imaju za prezivljavanje za odlazak i povratak sa skijanja, jer ljetni godisnji, ionako nece prezivjeti.

U modernog homo$apiensa se uvukla iluzija da svaki parametar zivota moze i treba kontrolirati, pa je poceo sve statisticki ziviti. Pa je guma od prosle sezone (povoljnija) ravna prirodnoj kataklizmi. Na Malesnici postoji poznati servis, gazda fanaticni ljubitelj motocikala, gume mu stoje u ducanu, pred kupcima, pokrivene dekom, tocno ispred pulta, po njima kao na pultu, casopisi i stosta nabacano. Na jednoj strani od motocikla, na drugoj od auta. Uz to jos unutra ima i gume za Grobnik preko vikenda.

Tri seta guma sam drzao u Dubravi u kolnoj garazi zatvorenoj tek pokrivenom ceradom, sve su bila odlicne. Jedne godine sam 90-tih nasjeo pa platio (visoko reklamiranoj radijski usluzi) Vulkalu da mi cuva dva seta. Prostor se nije cinio bogzna zagrijaniji od moje garaze.

Ljudi rade planove, bogovi se smiju




...
__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>> PCE & ostalo <<<<<




>>>>>>> Što sam Slušao? <<<<<<

>>>>> Gimnastika za Okulare & LCD Addendum<<<<

>>>>> P o s t ... M j e s e c a <<<<


______________________________






Zadnje izmijenjeno od: Visage. 04.09.2023. u 16:55. Razlog: ISO 9000 verifikacija
Visage je offline   Reply With Quote
</
Staro 04.09.2023., 16:57   #68921
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,348
I ljetne i zimski set su uvijek u kutu garaze, jedna na drugoj (ljetne na alu felgama, zimske na celicnim)...svaku sam jedino u onu vrecicu veliku stavio i na pod karton da nije bas na betonu. I tako vec 5 godina bez brige.
tomek@vz je offline   Reply With Quote