Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.04.2015., 11:29   #7291
seneka
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: kutina
Postovi: 6
Buđet 3500 kn +-200-300kn. Veličina 40-42" Treba moći SNIMATI na hdd.Dvbt t2 I ful HD poželjan.Neću ga kopčati na komp i ostale điđa-miđe.Znači da može snimiti film,istovremeno gledati neki drugi program,pa poslije da mogu kad imam cajta pogledat si film. Molim ekipu za prijedloge. Posebno one koji imaju takav TV.
seneka je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2015., 16:53   #7292
Mirrim
Registered User
Moj komp
 
Mirrim's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 120
Citiraj:
Autor lobo64 Pregled postova
Mirrim
Pikni slobodno taj LG, pogotovo za tu cijenu.
Ako nećeš taj, ciljaj generalno one koji imaju IPS matricu (LG, neki Panasonici, Sharpovi...). Mislim da širi kut gledanja kod IPS modela vrijedi više nego malo dublja crna boja kod MVA i sMVA matrica.
Koji proizvođači ugrađuju IPS a koji ostale možeš iskopati na netu.
Puno hvala!
Mirrim je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2015., 17:32   #7293
Crypto
Premium
Moj komp
 
Crypto's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Varaždin
Postovi: 103
Citiraj:
Autor lobo64 Pregled postova
Mirrim
Pikni slobodno taj LG, pogotovo za tu cijenu.
Ako nećeš taj, ciljaj generalno one koji imaju IPS matricu (LG, neki Panasonici, Sharpovi...). Mislim da širi kut gledanja kod IPS modela vrijedi više nego malo dublja crna boja kod MVA i sMVA matrica.
Koji proizvođači ugrađuju IPS a koji ostale možeš iskopati na netu.
Koliko je to zapravo "malo dublja crna boja"? Može i još mišljenja na ovu temu, IPS vs. VA do 3500 kn, jer nemam baš najbolju predodžbu. Brine me koliko je izražen IPS glow kod TV-a, jer npr. na monitoru (U2313HM) to u potpunosti ubija "širi" kut gledanja kod tamnih scena.

Ja si recimo razmišljam uzeti SAMSUNG UE46H6203, ali eto - kut gledanja nije baš bajan. SmartTV i 3D su mi irelevantni pošto bude spojen na PC.
Crypto je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2015., 18:22   #7294
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,946
Dosla telka danas, slika dobro izgleda, igre rade bez laga, titlovi rade preko DLNA, ja prezadovoljan

Nego uz racun u kutiji je dosao neovjereni jamstveni list, jel to moram ici ovjeriti, ili vazi samo racun za mogucu reklamaciju
Gemmy je online   Reply With Quote
Staro 08.04.2015., 18:40   #7295
Kruno M
Premium
Moj komp
 
Kruno M's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: VKCI
Postovi: 1,205
Citiraj:
Autor Gemmy Pregled postova
Dosla telka danas, slika dobro izgleda, igre rade bez laga, titlovi rade preko DLNA, ja prezadovoljan

Nego uz racun u kutiji je dosao neovjereni jamstveni list, jel to moram ici ovjeriti, ili vazi samo racun za mogucu reklamaciju
Koji si na kraju uzeo? Gdje, koliko para?
__________________
Pošteni trgovci: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Kruno M je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2015., 18:59   #7296
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,946
na kraju se dvoumio izmedu KDL 40w605 i 42w705, jer su 40" samsunzi mi preskupi, a 48" telke su mi ispale prevelike, odluka pala na 40w605 za 3000kn u santa domenici jer je 1000kn jeftinija od w705 i h6400 a tih 5 cm mi ne znaci puno
Gemmy je online   Reply With Quote
Staro 10.04.2015., 09:28   #7297
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,946
pitanje u vezi serviia
jel ima tko problem da mu ne ocitava titlove kako spada, nego svaku 5-tu ili nasumicnu recenicu pokaze titl i onda pauza i tako u kruh

s usb-a i HD-a mi titlovi normalno rade
Gemmy je online   Reply With Quote
Staro 10.04.2015., 09:36   #7298
neno20st
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Višnjevac
Postovi: 202
ja nisam do sada iako mi je jucer izbacio da ima novi update kojeg nisam primjenio
neno20st je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2015., 22:11   #7299
lobo64
Premium
Moj komp
 
lobo64's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,328
Crypto
Što se IPS glowa tiče, štima, na mom Sharpu 37 je prisutan ali tek od 45 ili više stupnjeva kuta gledanja što je po meni situacija iz koje će vrlo mali broj ljudi gledati TV.
Također glow je vidljiv tek na udaljenosti od jedan metar i manje. Isto tako, TV je star 3 godine, pa računam da na novijim modelima su to možda i smanjili.
Moj Sharp je čisti IPS, dakle ne AH niti IGZO pa špekuliram da je glow na ovima manje izražen.
Imao sam prilike gledati Panasonic seriju 650 (koja je doduše prilično skupa) pa za nju mogu reći da je glow duplo manje prisutan nego kod mog Sharpa.
Kakogod, znam samo da se MVA i varijacije na nju nikako ne mogu nositi u kutevima gledanja naspram IPS ili IGZO tehnologija.
Oko dubine crne ili same brzine matrice, MVA je tu malo bolji, ali razlika postaje primjetna tek kada se gleda materijal visoke izvorne kvalitete (FHD koji je "čisto" kodiran).
Prilikom gledanja "običnog" materijala (FTA, MaxTV, Bnet pa čak i kojekakvih prljavo kodiranih MKV,mp4,avi itd.) razlika u dubini crne ili brzini matrice je obzirom na emitiranu kvalitetu zanemariva.
Također, potrebno je uzeti u razmatranje klasu cijene ciljanih uređaja; mislim da nije fer uspoređivati sMVA od 6000 Kn sa IPS od 4000 Kn (ili vice versa), naravno iste dijagonale.
lobo64 je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2015., 16:45   #7300
doom206
Dežurno smetalo
Moj komp
 
doom206's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Bjelovar/Čakovec
Postovi: 120
Opet se ja ubacujem...

Istraživao sam malo i najviše mi je u oko upao Samsung 48H5030 tv. Ima li netko dotični tv da može riječ - dvije napisati o njemu? Isplati li ga se kupiti?

Kao što sam već spomenuo TV će se najviše koristiti za gledanje Full HD filmova i serija (spojit ću ga preko rPi na komp/NAS server).

Kvaliteta SD signala nije presudna jer to malo što će se gledati obični tv programi može se progurati.

SMART funkcije su mi isto nepotrebne zbog rPi.

Općenito me zanima kvaliteta slike i prikaza i opća kvaliteta TV-a.
__________________
Onaj tko pita ispadne budala pet minuta, ali onaj tko ne pita ostane budala cijeli život!
doom206 je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2015., 18:11   #7301
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Citiraj:
Autor lobo64 Pregled postova
Crypto
Što se IPS glowa tiče, štima, na mom Sharpu 37 je prisutan ali tek od 45 ili više stupnjeva kuta gledanja što je po meni situacija iz koje će vrlo mali broj ljudi gledati TV.
Također glow je vidljiv tek na udaljenosti od jedan metar i manje. Isto tako, TV je star 3 godine, pa računam da na novijim modelima su to možda i smanjili.
Glow je svakako prisutan i na novim IPS televizorima. Ali na velikim dijagonalama moze se vidjeti i na VA panelima. Nije izrazeno kao kod IPSa ali postoji. Vec sam cini mi se pisao o tome ali po meni i dalje generalno pravilo stoji ako gledas TV iz sredine, VA je bolji izbor. Imalo sastrane, IPS. To je prvo sto bi se trebalo razjasniti prije kupnje TVa, ne koja marka, herci i ostale manje bitne znacajke. Nije da na VA ne mozes vidjeti sliku iz kuta, ali je isprana, gamma je totalno u k... itd. Za bolji kontrast ipak nije nuzan materijal visoke izvorne kvalitete, iako tu najvise dolazi do izrazaja. Sto se brzine matrice tice, rekao bih da je VA zapravo generalno losiji jer najsporije tranzicije su jako spore. Povremeni ghosting vise upada u oci nego konstantno povecani blur.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2015., 22:03   #