Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.04.2013., 16:25   #301
skitnica
Debeli gad
 
skitnica's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Makarska
Postovi: 805
Citiraj:
Autor skitnica Pregled postova
Odlican.

Mala napomena uz taj aparat:

Izravna konkurencija P7700 je Canon G15. Cijena im je tu negdje.

Prednosti Canona:

- manje dimenzije
- nesto bolja JPEG fotografija
- bolji video

ima i opticko trazilo koje je u biti najobicnija rupa kroz kuciste i nije povezano s objektivom tako da dobro sluzi za fotografiranje na sirokom kraju ali ako zumiras pogled kroz trazilo se ne mijenja sa zumom. znaci neka mala prednost ali ne toliko bitna.

Prednosti Nikona:

- bolja RAW fotografija

ovdje imas direktnu usporedbu po specifikacijama (ali osobno smatram nebitnim sve ovo sto gore nisam spomenuo): http://snapsort.com/compare/Canon-Po...-Coolpix-P7700

da sebi kupujem, kupio bi Nikona
Zaboravio sam napomenuti da Nikon ima pomicni ekran i nesto bolji zum, meni takodjer vise-manje nebitne stvari.

Isao sam editirat raniji post, ocito sam nesto krivo stisnuo.
skitnica je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2013., 16:58   #302
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Mene kod tog Nikona privlače ove tri stvarčice (sa papira):

- 8 fps vs 2.1 - brzina slikanja
- 60s vs 15 - duljina ekspozicije

Ima i mogućnost priključivanja vanskog mica te flip out LCD .

Al to je subjektivno, recimo 2 uzastopne slike su mi malo osobno jer bi mogao nać primjenu i više. Onda ekspoziciju bi koristio naprimjer pri noćnoj fotografiji, ljepo na neki stativ pa pustit 30s .... uostalom duže vrijeme znači automatski da mogu i manji ISO koristit , a ekran koji se izbacuje - Jel itko ikad probao slikat sebe i sebi dragu osobu sa digitalcem koji to nema . Znate ono: zagrlite se sa dragom, ispružite ruku okrenete digitalac prema sebi i .....

Nikon

Canon

Da kupujem isto bih odabrao Nikona. U video reviewovima spominje da Nikon ima objektiv do 200 dok Canon ide do 140 -> malo više zooma ne može škodit .

Oba su fenomenalna u svakom slučaju

p.s. Nikon ima i zgodnu foru sa nikonovim bljeskalicama







Forace je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2013., 20:56   #303
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
@dejan08..

ja sam laik sto se fotoaparata tice, ali me fotografija zanima od malih nogu i nedavno sam izrazito puno vremena utrosio na proucavanje doticne teme zbog nekih potencijalnih projekata.

U svakom slucaju, ako vec izdvajas tolike novce i ne trebas super turbozoom (ako trebas, imho sx50 je jedini pravi izbor, p510 je zgodna dosta jeftinija alternativa, cak je jeftiniji od sx40 od kojeg je bolji hands down), ozbiljno pogledaj Canon G1 X, u usporedbi s njim p7700 i g15 su igracke za danas ne preveliku razliku u cijeni.

nedostatak mu je sto je malo glomazniji, ali obzirom da ni ovo nisu bas malisani koji stanu u dzep, osobno to ne vidim kao negativnu stranu.

Sve iole bolje od g1x se placa skoro suhim zlatom u tezini proizvoda vec na zalost.

EDIT:
upravo sam vidio da su sony rx100 dostupni kod nas, to nisam pojma imao. To je puno manja kamera, sa takoder izvrsnom slikom i ogromnom rezolucijom tako da jos manji zoom od g1x nije bas narociti problem imho.

Citiraj:
Autor skitnica Pregled postova
1/2.3 senzor...
postoje i dosta dobre izvedbe novijih senzora te velicine, ali su u manjini i opet u fotoaparatima 3+kkn. Velicina senzora nije bas sve, ali je dobar okvirni pokazatelj na prvu loptu.


Takoder, jucer sam imao napadaj istrazivanja o fotoaparatima pa sam naletio na zgodnu web stranicu, radi se o deckima koji u laboratorijskim uvjetima testiraju mogucnosti senzora koji se nalaze na fotoaparatima. Ima jos toga gore, ali im je ovo primarna djelatnost.

Pa ukoliko nekoga zanima, posjetite:
www.dxomark.com
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci


Zadnje izmijenjeno od: antrax. 23.04.2013. u 21:52.
antrax je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2013., 22:47   #304
Jole911
Premium
Moj komp
 
Jole911's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Hrvatska-Požega
Postovi: 423
OK!
Sad sve znamo za profesionalnu fotografiju,ali da ovaj fotoaparat nevrijedi 1300 kn (Nikon l810) a to neshvacam,,,,a da za jednog laika ili pocetnika neki drugi koji kosta duplo ili troduplo nesto vrijedi,,,,to mi nije jasno,,,,


Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	634781189584494247_nikon1.jpg‎
Views:	234
Size:	34.1 kB
ID:	11979  

Zadnje izmijenjeno od: syss. 24.04.2013. u 10:10. Razlog: mod: deder brate drugačije koristi yt oznaku.
Jole911 je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2013., 23:16   #305
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Ja se ponovih sa D3200 neki dan u kitu 18-55 za pocetak, za sad sasvim solidan fotic iako za moj ukus relativno natrpan bespotebnim pizdarijama i opcijama i s malo kompliciranim tipkama al da se prezivjeti ako nekog nesto zanima slobodno nek pita.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2013., 23:20   #306
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
A tko je rekao da taj ne vrijedi? Ili bilo koji drugi kompakt u tom cjenovnom rangu ?

Kao što napisah prije: draga mi ima IXUS 130 koji i ja koristim povremeno. Ima nedostataka (poput prevelikog šuma u nekim uvjetima) ali za ono što se koristi (povremeno slikanje, obiteljsko fotografiranje - a onak everday foto - ništa special) i više nego dovoljan.

E sad da smo na raspolaganju imali 3k Kn ili da ih sad imam uzeo bih tu spominjanog Nikona.

Naravno moja draga bi se pitala isto pitanje zašto davat 3x više love za istu stvar - ipak i jedan i drugi rade "istu sliku".... ja bi se veselio recimo kompenzaciji ekspozicije na kotačiću, već spominjanom ekranu, modovima koje ima, ručnim postavkama, RAW fotografijama pa da se kasnije igram s njima itd.

Da ne spominjem razliku u kvaliteti slike itd.

I dalje sam laik i početnik ali eto koji voli još na toj slici radit i nekako ipak malo više od samo uperi i pritisni okidač.

Al valjda i fotografiju treba voljet jer susretao sam se i s ljudima kojima daš DSLR u ruke (ili malo napredniji kompakt) i počneš objašnjavat osnovne modove Tv, Av, manual, ISO vrijednosti ... i onda te pitaju a joooj daj jel nema nešto automatski. Ima okreneš na onaj zeleni pravokutnik i deri
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2013., 23:22   #307
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
problem jeftinijih fotoaparata je sto ako ces ga koristit iole vise ces ga prerasti iznimno brzo.

Ja sam svojevremeno kupio canon a720 i zapravo sam jos danas zadovoljan fotoaparatom u dobrim uvjetima. Ali cim uvjeti nisu idealni da bi napravio dobru fotografiju treba prtljati po menijima i opcijama preko vrlo nezgrapnog sucelja zbog toga sto sve ide preko jednih strelica gore dolje ljevo desno i 2 gumba za uci i izaci. A to traje u nedogled, kako Forace kaze, puno ptica je odletjelo nezapazeno.

A bez tog prtljanja slike vrlo cesto budu neupotrebljive za iole veci format i brisem ih odmah. Da ne pricamo o uzasnom sumu pri iso vecem od 100, sto je zbilja neprihvatljivo. A a720 je u to vrijeme bio fotoaparat koji je taj dio posla kaotiga dobro odradivao, vraga!

Na zalost l810 nema skoro nista od opcija koje mozes podesiti, to je obican point and shoot fotoaparat i jos k tome u tamnijem okruzenju ce slike ispast ocajno cim on digne iso vrijednost sudeci po testovima, npr ovaj.

Tako da ukoliko planiras koristiti samo vani, po suncanom danu i povremeno fotoaparat, a trebas ogroman zoom, l810 nije los izbor, u suprotnom, pogledaj nesto drugo radije.

@xulos... kako to da si odlucio za d3200, a ne za d5100 za slicne pare? Ja mislim da cu jedan dan odsetat po jedan primjerak d5100, dosta je bilo nacekavanja. I cestitke na prinovi!
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci

antrax je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2013., 00:04   #308
Jole911
Premium
Moj komp
 
Jole911's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Hrvatska-Požega
Postovi: 423
Malo me cudi da se nespominje Olimpus UZ ,zar su toliko se pokvarili ili nisu ni valjali?
Jole911 je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2013., 00:46   #309
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,750
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2013., 09:48   #310
skitnica
Debeli gad
 
skitnica's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Makarska
Postovi: 805