Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.11.2019., 08:15   #361
Blue Spirit
Premium
Moj komp
 
Blue Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: ZG - Dubrava
Postovi: 2,136
Gamers Nexus: Red Dead Redemption 2 PC GPU Benchmark - Best Video Cards for RDR2









__________________
Blue Spirit: IMDB popis i preporuke filmova... 100 najboljih filmova 21. stoljeća!...IMDB Top 1,000 movies .... Find similar movies https://i.imgur.com/Y9m9Ove.png

COD 141.11.196.66:28960 || COD 141.11.196.66:28940 || COD 185.107.96.125:28977
Blue Spirit je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2019., 09:04   #362
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104


Average FPS: 25 S 1080 Ti
Mommistake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.11.2019., 09:27   #363
IGoR_2803
Premium
Moj komp
 
IGoR_2803's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: N/A
Postovi: 720
Jebeš benchmarkove kad ne mogu ni pokrenuti igru pas mater... zadnji (jučerašnji) nvidia driveri, zadnji w10 update instaliran, jučer zadnji gigabyte bios instaliran, 3rd party antivirus nisam imao instaliran na kompu godinama, a windowsov antivirus i firewall pogasio (stavio rockstar launcher i game exe u iznimke)...

i ništa -> rockstar launcher exited unexpectedly...

za sad još nisam jako ljut jer ionako preko tjedna ne stignem baš igrati, ali ako do petka predvečer to ne riješe, najebat ću im se živih i mrtvih na društvenim mrežama...
IGoR_2803 je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2019., 09:27   #364
reiben101
Registered User
Moj komp
 
reiben101's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: EU
Postovi: 59
Isključi 8xMSAA i samo spusti još par detalja za jedan stupanj i eto ga na 60+

@Igor

Izašao novi update koji bi ti mogao riješit problem.

https://support.rockstargames.com/ar...tes-v1-0-9-164
reiben101 je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2019., 09:47   #365
Dalthor
Registered User
Moj komp
 
Dalthor's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 113
Citiraj:
Autor IGoR_2803 Pregled postova
Jebeš benchmarkove kad ne mogu ni pokrenuti igru pas mater... zadnji (jučerašnji) nvidia driveri, zadnji w10 update instaliran, jučer zadnji gigabyte bios instaliran, 3rd party antivirus nisam imao instaliran na kompu godinama, a windowsov antivirus i firewall pogasio (stavio rockstar launcher i game exe u iznimke)...

i ništa -> rockstar launcher exited unexpectedly...

za sad još nisam jako ljut jer ionako preko tjedna ne stignem baš igrati, ali ako do petka predvečer to ne riješe, najebat ću im se živih i mrtvih na društvenim mrežama...
meni je na kraju ovo pomoglo (onaj fullscreen optimization) https://support.rockstargames.com/ar...d-unexpectedly
Dalthor je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2019., 09:49   #366
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,909
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2019., 09:59   #367
IGoR_2803
Premium
Moj komp
 
IGoR_2803's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: N/A
Postovi: 720
@reiben101: probao sam i to. jutros prije posla instalirao update i ništa. i dalje ista stvar.
@dalthor: probat ću to popodne, tnx...

EDIT: ma ništa od tog fix-a s compatiblity i disejblanjem full screen optimisation, to sam još jučer probao... Uninstalirat ću RDR2 i launcher, počistit registry i ponovno sve skinuti... sva sreća na 100/100 vezi, nadam se da će vući punom brzinom...

Zadnje izmijenjeno od: IGoR_2803. 06.11.2019. u 10:09.
IGoR_2803 je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2019., 10:14   #368
viper84
Premium
Moj komp
 
viper84's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Vž
Postovi: 236
Citiraj:
Autor IGoR_2803 Pregled postova
EDIT: ma ništa od tog fix-a s compatiblity i disejblanjem full screen optimisation, to sam još jučer probao... Uninstalirat ću RDR2 i launcher, počistit registry i ponovno sve skinuti... sva sreća na 100/100 vezi, nadam se da će vući punom brzinom...
Uzalud ti sve, to može srediti samo Rockstar patchom ili AMD s biosom ili čak chipset driverom jer koliko se sjećam Destiny 2 nije radio kod izlaska ovih novih Ryzena sve dok AMD nije izbacio chipset drivere i igra je proradila a to je potrajalo do 3, 4 tjedna.
viper84 je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2019., 13:32   #369
IGoR_2803
Premium
Moj komp
 
IGoR_2803's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: N/A
Postovi: 720
Ne radi ni nakon reinstaliranja i ponovnog skidanja 100+ GB... koji panjevi, nevjerojatno...
IGoR_2803 je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2019., 13:51   #370
Vendetta
Premium
Moj komp
 
Vendetta's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Split
Postovi: 919
Jučer igra par sati, apsolutno niti jednog jedinog problema. Jedino se leš oderanog jelena zbugira na zidu pa je staja čudno uspravno rigormortis style

FPS na normalnijim dijelovima mape bez mećave skoči na 75 (ovako nafrljeno nabrzinu u postavkama), kad malo smanjim nepotrebne detalje koji nemaju nekog vizualno značajnog efekta ić će to na stabilnu stotku uz 100Hz refresha.
Vendetta je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.11.2019., 14:02   #371
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,631
Imam osjećaj da se današnje igre za pc ofrlje naprave, očito igre za PC više nisu tolko u fokusu, kad se više manje upotrebljuje riječ, konzolitis, pa upravo je tome i sve podređeno pa tako i igre, a hajp će tek sad uzet zamah dok PS5 bude pred vratima, a igre za PC će se radit usput dok se rade i za konzole, ne bi me čudilo da igre za PC rade u "fušu" ili van radnog vremena Jer eto, ajmo umirit PC ekipu, nek se i oni malo igraju

Sad nakon negodovanja od strane razjarenih korisnika, slijede brojni ispravci da to kolko tolko dovedu u red igru i da radi pristojno, a ne da se igra vuče na 2080ti, potonja bi trebala drobit (s obzirom kolko košta) sadašnje igre, a 4k fore ostavit za buduće serije, 3xx ili čak 4xx seriju...
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2019., 14:18   #372
MadManBD
Premium
Moj komp
 
MadManBD's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 888
Citiraj:
Autor Vendetta Pregled postova
Jučer igra par sati, apsolutno niti jednog jedinog problema. Jedino se leš oderanog jelena zbugira na zidu pa je staja čudno uspravno rigormortis style

FPS na normalnijim dijelovima mape bez mećave skoči na 75 (ovako nafrljeno nabrzinu u postavkama), kad malo smanjim nepotrebne detalje koji nemaju nekog vizualno značajnog efekta ić će to na stabilnu stotku uz 100Hz refresha.
Ajd napisi koju kakva je sama igra, kakav je filing, oruzja, napucavanje, ciljanje itd..., svi samo o kolicini fpsa xD
MadManBD je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2019., 14:21   #373
Hrconja
Premium
Moj komp
 
Hrconja's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,604
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Imam osjećaj da se današnje igre za pc ofrlje naprave, očito igre za PC više nisu tolko u fokusu, kad se više manje upotrebljuje riječ, konzolitis, pa upravo je tome i sve podređeno pa tako i igre, a hajp će tek sad uzet zamah dok PS5 bude pred vratima, a igre za PC će se radit usput dok se rade i za konzole, ne bi me čudilo da igre za PC rade u "fušu" ili van radnog vremena Jer eto, ajmo umirit PC ekipu, nek se i oni malo igraju

Sad nakon negodovanja od strane razjarenih korisnika, slijede brojni ispravci da to kolko tolko dovedu u red igru i da radi pristojno, a ne da se igra vuče na 2080ti, potonja bi trebala drobit (s obzirom kolko košta) sadašnje igre, a 4k fore ostavit za buduće serije, 3xx ili čak 4xx seriju...
Ovo se i meni čini. Fokus na optimizacije za plejku a ostalo kada dođe dođe
__________________
Hrconja je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2019., 14:33   #374
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Citiraj:
Autor MadManBD Pregled postova
Ajd napisi koju kakva je sama igra, kakav je filing, oruzja, napucavanje, ciljanje itd..., svi samo o kolicini fpsa xD
Pa igra je port na PC s konzole, sve je već rečeno.

Citiraj:
Autor Vendetta Pregled postova
Jučer igra par sati, apsolutno niti jednog jedinog problema. Jedino se leš oderanog jelena zbugira na zidu pa je staja čudno uspravno rigormortis style

FPS na normalnijim dijelovima mape bez mećave skoči na 75 (ovako nafrljeno nabrzinu u postavkama), kad malo smanjim nepotrebne detalje koji nemaju nekog vizualno značajnog efekta ić će to na stabilnu stotku uz 100Hz refresha.
Pa imaš najjači komp koji novac može kupiti
Ako uopće povlačimo temu "o možebitnom problemu" u tom kontekstu, nešto ne štima.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2019., 14:49   #375
IHrvojeI
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
IHrvojeI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Pag
Postovi: 1,156
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Imam osjećaj da se današnje igre za pc ofrlje naprave, očito igre za PC više nisu tolko u fokusu, kad se više manje upotrebljuje riječ, konzolitis, pa upravo je tome i sve podređeno pa tako i igre, a hajp će tek sad uzet zamah dok PS5 bude pred vratima, a igre za PC će se radit usput dok se rade i za konzole, ne bi me čudilo da igre za PC rade u "fušu" ili van radnog vremena Jer eto, ajmo umirit PC ekipu, nek se i oni malo igraju

Sad nakon negodovanja od strane razjarenih korisnika, slijede brojni ispravci da to kolko tolko dovedu u red igru i da radi pristojno, a ne da se igra vuče na 2080ti, potonja bi trebala drobit (s obzirom kolko košta) sadašnje igre, a 4k fore ostavit za buduće serije, 3xx ili čak 4xx seriju...
Citiraj:
Autor Hrconja Pregled postova
Ovo se i meni čini. Fokus na optimizacije za plejku a ostalo kada dođe dođe
Mda, ali ne. Ne možeš zbog jednog studija osudit cijelu granu jer ti onda mogu bacit i kontra primjer od onih koji su portali Gears 5 na PC - nema čega nema u opcijama i super izgleda i radi. U pitanju je samo ili lijenost ili požurivanje da se što prije izbaci van.
__________________
Hvalite me usta moja...: 1,2,3,4,5,6,7,8,9...
IHrvojeI je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2019., 14:53   #376
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,425
i GTA V je dobar port po meni, brdo opcija, jest da ga tek sad mogu igrat full kak spada al i u releasu je bio igriv poprilično
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 06.11.2019., 15:33   #377
tuna3
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 390
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
i GTA V je dobar port po meni, brdo opcija, jest da ga tek sad mogu igrat full kak spada al i u releasu je bio igriv poprilično
Svakako jedan od boljih portova koje sam probao.
tuna3 je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2019., 15:40   #378
viper84
Premium
Moj komp
 
viper84's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Vž
Postovi: 236
Ma GTA 5 je bio milina kad je izašao, sve radilo glatko, zato sam i prednaručio RDR2 jer sam se nadao da bude isto kad ono qrac. Ovo mi je lijepa škola, nikad više preorder kao ni kupovanje komponenti odmah po njihovu izlasku, NIKAD. Makar vjerujem da bih igrao sada da sam uzeo X570 ploču ili B550 da su ih ubacili u prodaju po logici al amd je rekao ma radit će sve na starijim b450, evo kak radi... Sad moram čekati MSI da spečira bios, ma mrš...
viper84 je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2019., 15:48   #379
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Kakav mrtvi preorder, kaj vam je ?
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2019., 15:54   #380
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,909
nije mi jasno kakve veze ima BIOS sa igrom? pa sta se to desava majko mila. ovo sve poludilo.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2019., 16:03   #381
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Citiraj:
Autor viper84 Pregled postova
Ma GTA 5 je bio milina kad je izašao, sve radilo glatko, zato sam i prednaručio RDR2 jer sam se nadao da bude isto kad ono qrac. Ovo mi je lijepa škola, nikad više preorder kao ni kupovanje komponenti odmah po njihovu izlasku, NIKAD. Makar vjerujem da bih igrao sada da sam uzeo X570 ploču ili B550 da su ih ubacili u prodaju po logici al amd je rekao ma radit će sve na starijim b450, evo kak radi... Sad moram čekati MSI da spečira bios, ma mrš...
Ma nije baš tako.
U to vrijeme, R9 290 je bila top of the line, dobro se namučila da odvrti GTA V na ultra/high. Imala je FPS dropove čak i na 25 FPS-a.

GTX 780ti je vrtila jedva na 70 FPS-a, a koštala je ko suho zlato.

Tek sam se s gtx 980 naigrao GTA V kak treba, imao prije nje R9 390, imala isto FPS dropove ispod 40 FPS-a.

A cijenu 980-tke 2015. godine ne treba ni komentirati.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2019., 16:14   #382
IHrvojeI
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
IHrvojeI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Pag
Postovi: 1,156
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Ma nije baš tako.
U to vrijeme, R9 290 je bila top of the line, dobro se namučila da odvrti GTA V na ultra/high. Imala je FPS dropove čak i na 25 FPS-a.

GTX 780ti je vrtila jedva na 70 FPS-a, a koštala je ko suho zlato.

Tek sam se s gtx 980 naigrao GTA V kak treba, imao prije nje R9 390, imala isto FPS dropove ispod 40 FPS-a.

A cijenu 980-tke 2015. godine ne treba ni komentirati.
Hm... Sjećam se da sam se lijepo igrao sa rx280. Onaj grass shadows je ubijao FPS nemilo - ni najače kartice to nisu mogle držat ali je zato trava imala ultra soft sjenu - takav nekakv đir je bio.
__________________
Hvalite me usta moja...: 1,2,3,4,5,6,7,8,9...
IHrvojeI je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2019., 16:27   #383
Colossus
Premium
Moj komp
 
Colossus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 378
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
ja stavio skoro sve low i med, čisto da vidim kak izgleda i nije loše, samo texture high

https://i.imgur.com/sZgT4nl.jpg
https://i.imgur.com/mAbE14T.png

možda će nekom izgledat loše al ja sretan, i radi glatko



Pa ovo za low izgleda fantastično, još da vrti 60 fpsa više manje cijelo vrijeme na nekoj mid spec mašini na 1080p ovo je super, za ove 2k-4k sve na ultra, treba pričekati neki Digital Foundry analizu ili slično da se vidi kolika je zapravo razlika u detaljima tj. kvaliteti naspram pada performansi.
Colossus je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2019., 16:29   #384
IGoR_2803
Premium
Moj komp
 
IGoR_2803's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: N/A
Postovi: 720
Kaj sam ja jedini na ovom forumu koji ne mogu ni pokrenuti igru? izgleda da da... možda x370 čipset u kombinaciji s 3700x ima veze? iako mi fakat nije jasno kakve su to bedastoće, ako je takav neki razlog...
IGoR_2803 je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2019., 16:35   #385
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Ne bi to trebalo imati utjecaja.

Ali nikad ne znaš.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2019., 16:56   #386
microsoft66
Premium
Moj komp
 
microsoft66's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: VK
Postovi: 1,182
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Imam osjećaj da se današnje igre za pc ofrlje naprave, očito igre za PC više nisu tolko u fokusu, kad se više manje upotrebljuje riječ, konzolitis, pa upravo je tome i sve podređeno pa tako i igre, a hajp će tek sad uzet zamah dok PS5 bude pred vratima, a igre za PC će se radit usput dok se rade i za konzole, ne bi me čudilo da igre za PC rade u "fušu" ili van radnog vremena Jer eto, ajmo umirit PC ekipu, nek se i oni malo igraju

Sad nakon negodovanja od strane razjarenih korisnika, slijede brojni ispravci da to kolko tolko dovedu u red igru i da radi pristojno, a ne da se igra vuče na 2080ti, potonja bi trebala drobit (s obzirom kolko košta) sadašnje igre, a 4k fore ostavit za buduće serije, 3xx ili čak 4xx seriju...


Ovo slusam tamo od 2005god...svake godine kraj pc gaminga
microsoft66 je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2019., 17:04   #387
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,425
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 06.11.2019., 17:23   #388
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,631
Citiraj:
Autor IHrvojeI Pregled postova
Mda, ali ne. Ne možeš zbog jednog studija osudit cijelu granu jer ti onda mogu bacit i kontra primjer od onih koji su portali Gears 5 na PC - nema čega nema u opcijama i super izgleda i radi. U pitanju je samo ili lijenost ili požurivanje da se što prije izbaci van.

Ma ok. Al fora je u tome da to pozurivanje ili lijenost svako malo zadesi PC igrace, nemali broj ljudi povlaci paralelu sa konzolama ili sa neoptimiziranoscu igre, naravno da izaziva revolt odnosno negodovanje od strane igraca..

@microsoft66, ne bih bas nazvao kraj, neg vise, orijentiranost na druge platforme (konzole), a pc spada pod sekundarnu opciju.
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2019., 18:02   #389
ODO
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Split
Postovi: 571
Citiraj:
Autor IGoR_2803 Pregled postova
Kaj sam ja jedini na ovom forumu koji ne mogu ni pokrenuti igru? izgleda da da... možda x370 čipset u kombinaciji s 3700x ima veze? iako mi fakat nije jasno kakve su to bedastoće, ako je takav neki razlog...
Ni ja ne mogu, probao manje više sve.
ODO je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2019., 18:06   #390
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,425
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na