Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.04.2021., 22:57   #54421
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor Bullet1 Pregled postova
Jučer se vozim autocestom i nakon dvjestotinjak km Mečka na uzbrdici ne vuče tj. ne prima gas. Stanem na sljedećem odmorištu, izgasim, popijem kavu i sljedećih 200km nisam imao takve probleme. Danas pređem 20ak km magistralom i opet mi se isto dogodi. Stanem, izgasim, upalim i problem nestane.
Prije mjesec dana su mijenjani svi filteri i ulje (i servo pumpa volana ako je bitno).
Odakle početi sa istragom što bi moglo biti? Kvačilo, turbina, nešto treće?
Radi se o W203 (C220 150ks)

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
Rekao bih da ti turbina ide u safe mode. Kad ti se to dogodi, onda neće preko određene brzine i recimo od 100km/h do 120km/h mu treba tri dana, a preko toga ni neće. S obzirom na 150ks, moguće da kod tebe ide i malo više od 120. Ali isto bi ti trebao ići ko krepana mačka i na ravnom. Meni se slično događalo, super je radilo do nekih 70-90 km/h, onda ode u safe mode. Nakon nekog vremena se to počelo događati sve češće pa već i na 60ak km/h. 95% sam siguran ako je turbina i ima takve simptome da je prljava zbog lošeg goriva, a to se riješi čišćenjem u servisu. Ja sam za 1,9 TDI 74kW čišćenje platio 200kn, iako mi je jedan drugi servis za istu stvar tražio 600kn.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2021., 23:19   #54422
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,216
Citiraj:
Autor Bullet1 Pregled postova
Jučer se vozim autocestom i nakon dvjestotinjak km Mečka na uzbrdici ne vuče tj. ne prima gas. Stanem na sljedećem odmorištu, izgasim, popijem kavu i sljedećih 200km nisam imao takve probleme. Danas pređem 20ak km magistralom i opet mi se isto dogodi. Stanem, izgasim, upalim i problem nestane.
Prije mjesec dana su mijenjani svi filteri i ulje (i servo pumpa volana ako je bitno).
Odakle početi sa istragom što bi moglo biti? Kvačilo, turbina, nešto treće?
Radi se o W203 (C220 150ks)

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
Meni zetu na W204 auto ulazi u safe mode kad stisne gas do dna i tako pritisne "kickdown". Trazili su mu neku smijesno visoku cifru za to zamjenit, on samo ne stisce do dna gas
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2021., 23:56   #54423
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,617
Frend prodaje C30

auto mažen i pažen...
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2021., 00:16   #54424
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
Citiraj:
Autor Bullet1 Pregled postova
Jučer se vozim autocestom i nakon dvjestotinjak km Mečka na uzbrdici ne vuče tj. ne prima gas. Stanem na sljedećem odmorištu, izgasim, popijem kavu i sljedećih 200km nisam imao takve probleme. Danas pređem 20ak km magistralom i opet mi se isto dogodi. Stanem, izgasim, upalim i problem nestane.
Prije mjesec dana su mijenjani svi filteri i ulje (i servo pumpa volana ako je bitno).
Odakle početi sa istragom što bi moglo biti? Kvačilo, turbina, nešto treće?
Radi se o W203 (C220 150ks)

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Meni se slicno desavalo na Carensu 2.0 CRDi. Ono vozim se gradom i samo odjednom auto u safe mod ode. Nakon par minuta opet radi kak treba. Ispalo da je filtar goriva/separator vode bio problem tj separator je bio pun. Ispustio tekucinu van i sve je bilo ok.
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2021., 00:33   #54425
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
Citiraj:
Autor Bullet1 Pregled postova
Jučer se vozim autocestom i nakon dvjestotinjak km Mečka na uzbrdici ne vuče tj. ne prima gas. Stanem na sljedećem odmorištu, izgasim, popijem kavu i sljedećih 200km nisam imao takve probleme. Danas pređem 20ak km magistralom i opet mi se isto dogodi. Stanem, izgasim, upalim i problem nestane.
Prije mjesec dana su mijenjani svi filteri i ulje (i servo pumpa volana ako je bitno).
Odakle početi sa istragom što bi moglo biti? Kvačilo, turbina, nešto treće?
Radi se o W203 (C220 150ks)

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
Kako vecina kaze da se to zna desavati zbog filtera goriva, a ti si nedavno mjenjao filtere, ja bi od tuda krenuo...
__________________
zwer54 je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2021., 00:38   #54426
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Citiraj:
Autor Bullet1 Pregled postova
Jučer se vozim autocestom i nakon dvjestotinjak km Mečka na uzbrdici ne vuče tj. ne prima gas. Stanem na sljedećem odmorištu, izgasim, popijem kavu i sljedećih 200km nisam imao takve probleme. Danas pređem 20ak km magistralom i opet mi se isto dogodi. Stanem, izgasim, upalim i problem nestane.
Prije mjesec dana su mijenjani svi filteri i ulje (i servo pumpa volana ako je bitno).
Odakle početi sa istragom što bi moglo biti? Kvačilo, turbina, nešto treće?
Radi se o W203 (C220 150ks)

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
Možda prljav MAF senzor ili ga u servisu nisu dobro spojili kod zamjene filtera zraka? Začepljen odušak od rezervoara pa imaš podtlak? Automatik ili manualac? Kod takvih glupih kvarova može biti svašta.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2021., 00:47   #54427
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Je li ikad netko od vas imao slucaj da mu je miris iz auta (u mom slucaju svjeze otvoren mirisni boric vanilije iz lidla) kod koristenja recirkulacije zraka i klimatizacije, sljedeci dan uzrokovao smrad klime i ventilacije?

Vec nekoliko dana me jebe taj smrad na trule banane i smrad je konstantan dok se koristi klima. Ventilacija mi je smrdila samo jedan dan, sada vise ne, ali klimatizacija jos uvijek malo vonja. Prvi dan je bilo neizdrzivo. Danas je puuuno bolje, al opet, ne savrseno.

Boric sam odmah bacio, kabina vise nema nikakav miris (inace mi auto uopce nema miris), a klima mi nikad nije smrdila ni najmanje.

Zar je moguce da se preko noci desi sranje sa plijesni i odatle smrad? Nekako sumnjam da se kemija od borica nakacila na isparivac, ali ne mogu naci poveznicu niti ikakav slican slucaj po netu.

U krajnjem slucaju cu morati nekako doci do isparivaca.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2021., 07:15   #54428
the-rider
ha?
Moj komp
 
the-rider's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Poreč
Postovi: 496
baci mu jednu bocicu plina za dezinfekciju, tipa ovako nesto


https://set-bjelovar.hr/shop/cijena/...ekciju-klime-t
the-rider je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2021., 09:17   #54429
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Imam doma Zepynamic A sprej, bez mirisa je i pokazao se odlicnim na kucnoj klimi, pa bi radije njega probao ako se uopce na taj nacin moze doci do isparivaca. Kad upalim recirkulaciju i klimu trebao bi ga uspricati ispod nogu suvozaca u kanal, je tako?

Imam i pjenu, ali sumnjam da ce ona bez cjevcice igdje doprijeti... Lako bi ja nadogradio cijevcicu kada bi znao da cijevcica dolazi do isparivaca, da ne spreja u krivo.

https://klimacentar.com/proizvodi/mo...infekciju-319/

https://klimacentar.com/proizvodi/mo...-ciscenje-321/
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2021., 09:18   #54430
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Sami proizvodjaci guma kazu da cjelogodisnje gume nisu bas ni za zimske a ni za ljetne uvjete tj. njihova namjena je od 0-25C sto kod nas i nije neka sreca jer zimi je hladnije a ljeti puno toplije tako da nit ce dobor drzati nit ce trajti na ljetnim temperatirama 30-40C.

Evo jedna video koji objasnjava kad korisiti Allseason/Cjelogodisnje gume
https://www.youtube.com/watch?v=6725Tu_1Bbo
Možda glup primjer, ali ja sam odvozio jedno ljeto sa zimskima (jer sam procjenio da će biti bolje na ljeto nego ljetne što sam imao; Energy Saver). Nakon ljeta, došla jesen i prvi dan što sam vozio na temp oko 0°C i ljigavo, išao sam po nove gume. Ta guma je bila za takvo što - opasna. I to rijetko stvarno govorim da me neka guma, ne razočarala, nego da sam smatrao da je opasna. Stisnuo sam kočnicu i onda je na masnoj podlozi išla brže...

CC+ sam odvozio tu zimu (nije bilo snijega ništa u ZG-u), ljeto i onda sam ovu zimu prvi puta bio na snijegu sa njome po autoputu i to je odradila bez problema. Di najbrži jure 120-130, ja sam išao 100. Više po bljuzgi nego utabani snijeg. Mijenjanje traka na AC nikad nije ugodno pri toj brzini, ali problema nije bilo iako se ESP javljao na ploči jer su se gume očito različito okretale.
Eto jučer komotno povratak iz Rabca 145kmh po AC dok pada kiša i puše vjetar kroz Gorski kotar. Nema straha, za takve uvjete super guma.

Je li velika razlika između CC+ i zimsko/ljetnog seta što sam imao na ovom autu ? Po ljetu jest (CC+ je osjetno bolja u kočenju po mokrom), po zimi mi se čine iste. Fabia je sa Barum/Sava zimskim gumama mogla ovog Megana staviti u džep koliko je taj auto išao po snijegu bolje (ista širina guma). Nisam siguran da bi Megane 2 sa najboljom zimskom gumom izvozio što sam vidio da su neki sa CC+ izvozili na Renault forumu (ali drugi auto). Vjerojatno bi više dobio ulaganjem u ovjes nego u gume...
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2021., 10:05   #54431
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Imam doma Zepynamic A sprej, bez mirisa je i pokazao se odlicnim na kucnoj klimi
Kako to misliš bez mirisa?
A da napraviš PCR test?

Citiraj:
, pa bi radije njega probao ako se uopce na taj nacin moze doci do isparivaca. Kad upalim recirkulaciju i klimu trebao bi ga uspricati ispod nogu suvozaca u kanal, je tako?

Imam i pjenu, ali sumnjam da ce ona bez cjevcice igdje doprijeti... Lako bi ja nadogradio cijevcicu kada bi znao da cijevcica dolazi do isparivaca, da ne spreja u krivo.

https://klimacentar.com/proizvodi/mo...infekciju-319/

https://klimacentar.com/proizvodi/mo...-ciscenje-321/
ok, sad bez zafrkancije.
Koristio sam oba i na kućnoj klimi (vanjska i unutarnja) i na autu.
Ali ja sam raskopao tako da sam uspio doći do isparivača jer je isti unutar motornog prostora.
Oba su spreja najbolje rade kod direktne aplikacije na isparivač. Pjena se mora isprati, a za ovaj prvi je malo nejasno, negdje piše da, negdje ne.
Na autu skini filter zraka kabine, nađi gdje je poklopac i isti je obično direktno uz isparivač pa ti je to najbliže što možeš doći. Imam i ja jedan takav auto doma, isparivač je dolje kod nogu između vozača i suvozača i za filter promijeniti treba pola armature skinuti.

Zadnje izmijenjeno od: c-shadow. 19.04.2021. u 10:15.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2021., 10:14   #54432
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Prije nego idem u stanicu za tehnički pregled, jel zna netko iz prve ruke, vlasnik sam dva automobila, i koja je procedura ako zelim na njima zamijenit tablice?
Tablice sa auta A na auto B i obrnuto, ofc


Jel se to uopce moze i koja je procedura?
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2021., 10:23   #54433
adaksinjo
Premium
Moj komp
 
adaksinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Virje
Postovi: 574
srale znam da birtije ne rade, al jel stvarno nemaš pametnijeg posla?