Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Članci
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.06.2006., 11:59   #1
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
GeForce 7950 GX2

Citiraj:
Autor Beren
Valja napomenuti kako GX2 u ovom testu ima problema s prikazom, točnije treperenjem tekstura. Niti jedna postavkama u driverima nije mogla srediti stvar tako ćemo za popravljanje problema morati pričekati novu reviziju drivera
Opet ista pjesma.
Svaki put kad izbace novi model grafe-problemi sa shimmeringom: suicide
Opet su "malo" pre-optimizirali AF filtering, ista stvar se ponovlja već treći put.
Mislim da je to ipak malo bezobrazno i podcjenjivački-glavno da se grafa izbencha i objese reze a onda nakon mjesec-dva kaže: upsss greška u driverima...

Tako je bilo sa 68xx serijom, sa 78xx serijom, i jednom ili dvije revizije drivera 79xx serije.


bdw-šteta kaj se nisi mogao dočepati još jedne pa da vidimo kako to hoda sa Quad-SLI.
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2006., 12:08   #2
Beren
PC Ekspert šerif
Moj komp
 
Beren's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: Vječno u labu...
Postovi: 1,496
Quad-SLI je IMO overkill. + ne znam kakav bi mi proc i monitor trebali za to
__________________
Beren je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.06.2006., 13:35   #3
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Kaže Fudo:
"Nvidia bans 7950 GX2 Quad SLI testing"

IT IS a kind of a secret that Nvidia asked all its partners not to send out two 7950 GX2 cards to reviewers.

Because the reviewers might tumble the fact that using the two cards in a Quad SLI setup just won't work.

The graphics firm told its partners that the driver is not ready yet. Even if you you are lucky enough to buy or get two cards they simply won't work together, at least not yet.

There is no timelime but the 7950 GX2 Quad SLI driver should be available soon. Red-faced Nvidians are surely beavering away on it as we speak. We will let you know when we hear more about the issue.?Nvidia does want to make things right this time.

For the time being, you will have to hold your breath on Quad SLI 7950 GX2 cards, so don't dash out and buy a second one. Not yet.

Ja još čekam potvrdu i od Thea pl. Valicha pa ču tek onda uzeti tu informaciju zdravo za gotovo
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2006., 13:47   #4
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Nvidia won't release a Quad SLI capable driver as soon as we all hoped. Geforce 7950 will get its Quad SLI by the end of the summer. Don't kill the messenger for bringing this upsetting news but a chap from Nvidia confirmed this to me yesterday.
KLIK Dal je istiina ili ne....ko bi ga znal.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2006., 15:26   #5
Beren
PC Ekspert šerif
Moj komp
 
Beren's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: Vječno u labu...
Postovi: 1,496
Bumo vidjeli, ali tržište za Quadl-SLI što se tiče običnih potrošača je tak i tak sićušno.
__________________
Beren je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2006., 23:00   #6
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
Evo QSLI ali 7900GX2 što je u biti mislim ista grafa
http://www.mvktech.net/content/view/3074/0/1/0/
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2006., 23:45   #7
h3lld
Disturbed
Moj komp
 
h3lld's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Bogu Iza Nogu
Postovi: 1,420
vise me je odusevio 30" LCD nego QUAD SLI
__________________
-potpis-
h3lld je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2006., 23:59   #8
Lihto
The Dark Side of Moon
Moj komp
 
Lihto's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,945
Citiraj:
Autor h3lld
vise me je odusevio 30" LCD nego QUAD SLI

s time se u potpunosti slažem : cheers2
__________________
Macbook M1+ LG32UQ85R
iPad 5 White 32gb Wifi
iPhone XR 128gb
Synology DS214Play(WD 2x4Tb RED)
Marantz SR5010B receiver+Jamo E680(5.0)+ Nvidia Shield TV Panasonic 42PV80
Lihto je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2006., 01:02   #9
G0RKI
Premium
 
G0RKI's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Solin
Postovi: 1,753
Citiraj:
Autor Jelc
Opet ista pjesma.
Svaki put kad izbace novi model grafe-problemi sa shimmeringom: suicide
Opet su "malo" pre-optimizirali AF filtering, ista stvar se ponovlja već treći put.
Mislim da je to ipak malo bezobrazno i podcjenjivački-glavno da se grafa izbencha i objese reze a onda nakon mjesec-dva kaže: upsss greška u driverima...

Tako je bilo sa 68xx serijom, sa 78xx serijom, i jednom ili dvije revizije drivera 79xx serije.


bdw-šteta kaj se nisi mogao dočepati još jedne pa da vidimo kako to hoda sa Quad-SLI.
Drž se ti ATI-a!

Sve u svemu mislim da razvitak grafickih procesora rapidno raste dok ujedno isto tako rapidno pada podrska za te iste..(time mislim na drajvere)...
Nazalost danas je bitno samo ko ce bolje i i vise prodat...
G0RKI je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2006., 12:10   #10
danij3l
Premium
 
danij3l's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: NA
Postovi: 2,620
Ovo rijesenje sa "ljepljenjem" dvije grafe zajedno neizgleda bash dobro, pitam se zasto nisu mogli izvesti sve na jednom PCB-u s obzirom da na grafi sa slike vidi se da ima dosta slobodnog prostora (nije prenacickana). Hladjenje bi bilo zasigurno bolje (aftermarket hladnjaci).


Sad me mozete : giljotin : axeman : : bonker : : Machineg : finger :
danij3l je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.06.2006., 12:14   #11
Beren
PC Ekspert šerif
Moj komp
 
Beren's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: Vječno u labu...
Postovi: 1,496
Mnogo kompliciranija za izvesti IMO i mnogo manje efikasno po pitanju proizvodnje.
__________________
Beren je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2006., 12:30   #12
danij3l
Premium
 
danij3l's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: NA
Postovi: 2,620
Ja sam pitao zato sto sam primjetio da je jedan dio PCB-a potpuno gol (bez icega na njemu) sto i nije uobicajna praksa. Ima li netko mozda sliku kartice bez hladnjaka? Jesu li "obje" kartice iste?
danij3l je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2006., 13:04   #13
Beren
PC Ekspert šerif
Moj komp
 
Beren's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: Vječno u labu...
Postovi: 1,496
Ne, nema slike kartice bez hladnjaka zato što bi se morala rastaviti cijela kartica
__________________
Beren je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2006., 22:10   #14
jjd37
Premium
 
jjd37's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 240
Možda jedan mali OT ali dali se ta grafička isplati kupiti s obzirom na navedeno zagrijavanje s jedne strane i cijenu koja je relativno povoljna ( samo oko ~1000 kn više od običnog 7900GTXa a da ne govorim koliko manje od 2 za SLI ). Naime namjeravam sastaviti čisto gaming komp a pojavilo se nešto novca viška .
jjd37 je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2006., 03:02   #15
Beren
PC Ekspert šerif
Moj komp
 
Beren's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: Vječno u labu...
Postovi: 1,496
Kao što sam napisao u članku, onaj tko si može priuštiti tu grafu može se priuštiti i dobro hlađeno kućište tako da zagrijavanje u tom kontekstu nije toliki problem. Drugim riječima, da, isplati ju se kupiti ako ciljaš na karticu takve klase.
__________________
Beren je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2006., 03:46   #16
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Mislim da je ovo rijesenje na dva PCB-a veoma dobro, naravno, ne govorim ovdje o implentaciji hladnjaka, koja se mogla bolje rijesiti preko nekih heatpipeova recimo, ali sta bi bilo kad bi bilo je nevazno. Tako i onako jedan PCB ili dva je isti drek mislim kaj se tice brzine jer tako i onako ne bi imali 2 GPU-a na jednom chipu.

Giga memorije djeluje prilicno impresivno lol.

Zanima me samo, da li je moguce softwareski pristupati "svakoj kartici" posebno, mislim, ocito da ce SLI ili Crossfire zazivjeti u sve vecem broju, pa bi to dalo lufta programerima koji rade igre.

Joj, kako ce se netko znojiti, quad SLI, jos kad dodju slijedece godine quad core procovi, netko ce se morati jako potruditi optimizirati svoj proizvod da sve to skupa radi!
  Reply With Quote
Staro 13.06.2006., 11:39   #17
danij3l
Premium
 
danij3l's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: NA
Postovi: 2,620
Doba istinske optimizacije SW-a je davno proslo, sad kad imamo sve brzi i brzi GPU, CPU, xx GB RAM-a...... programeri se sve manje zamaraju brzinom, a sve vise nepotrebnim "fjučerima". Danas pod optimizaciju spada otklanjanje kritičnih bugova
danij3l je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2006., 13:48   #18
Beren
PC Ekspert šerif
Moj komp
 
Beren's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: Vječno u labu...
Postovi: 1,496
To je neizbježno jer je više ne moguće dizati performanse na klasičan način putem takta. Ono što nas sve najvjerojatnije čeka, barem prema mojem mišljenju, je konvergencija računala u kućni server s hrpom snage na kojem bi se vrtili virtualni strojevi.
__________________
Beren je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2006., 01:01   #19
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Beren
To je neizbježno jer je više ne moguće dizati performanse na klasičan način putem takta. Ono što nas sve najvjerojatnije čeka, barem prema mojem mišljenju, je konvergencija računala u kućni server s hrpom snage na kojem bi se vrtili virtualni strojevi.
Definitivno, ma skoro oduvijek je ovisilo o proizvodnom procesu, a to nece ici do beskonacnosti.



Ali, u racunalnoj industriji, oni koji predvidjaju kretanje su uvijek za***************ali stvar bas zbog toga kaj se nikad ne uzme u obzir neko "revolucionarno" otkrice. Ima tu jos lufta, ali vrijeme je novac, pa sukladno s tim, nekad treba krenuti stazom umnazanja "starih" tehnologija. Nekad je 3DFX mislio da je vrijeme za to, ali preskupa proizvodnja i to sto su sami proizvodili svoje kartice ih je ubilo. Sad smo vec dosli do dvojezgrenih procova, a u planu su i cetverojezgreni. Mislim da je slijedeca prava stepenica "evolucije" u kvantnim racunalima, ali to cemo se jos nacekati! I onda isponova
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na