Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 08.07.2018., 00:56   #1261
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
makaki, kvartoska birtija
Brko je offline  
Staro 08.07.2018., 00:59   #1262
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,534
Ko ce sad zaspat, jebote, ko da sam i ja pucao penale
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline  
Staro 08.07.2018., 01:02   #1263
Perki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: VG
Postovi: 774
Ajde, neka si
__________________
Trust me - I know what I'm doing!
Perki je offline  
Staro 08.07.2018., 01:05   #1264
QuidZz
Premium
Moj komp
 
QuidZz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 3,528
Citiraj:
Autor Guls Pregled postova
Ne znam kako ćemo mi pobijediti Engleze, previše se toga mora dogoditi i poklopiti.

Lakse nego Ruse.
__________________
Pošten trgovac: 1, 2, 3 ,4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ,17, 18, 19
QuidZz je offline  
Staro 08.07.2018., 01:36   #1265
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor nickross Pregled postova
Rebić malo podbacio danas kao i Perišić.
Perisic je bio dobar no onaj promasaj ga je rasturio emocionalno do ibera, slomio se sto se i vidilo na njemu, strateski je zato i zamjenjen. On jednostavno poslje toga promasaja vise nije mogao igrati s "glavom".

Englezi, nova tekma i sve je moguce. Mozda i bolje sto misle da smo drlog... ako nas podcjene a krenulo je u tom smjeru necemo nekom igrom ih nadigrati ali imamo pojedince koji mogu rijestiti tekmu u potez - dva.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline  
Staro 08.07.2018., 02:20   #1266
vedranzeman
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Kloštar Podravski
Postovi: 1,019
Baš tako, dark horse jaše dalje.
__________________
Tko nije skršio Socket A procesor na bilo koji način, neka prvi baci kamen!
vedranzeman je offline  
Staro 08.07.2018., 02:21   #1267
ibme74
Premium
 
ibme74's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Planet Zemlja
Postovi: 1,417
Citiraj:
Autor vedranzeman Pregled postova
Provjerio sam dva puta i izgleda mu je to prvi žuti, znači da svi naši mogu igrati.
Vidi stvarno, ja sam bio ful uvjeren da je on spušio žuti protiv islanda, aj super...

Citiraj:
Autor aski Pregled postova
Bolje i on nego Strinic.

Sent from my GM 5 Plus d using Tapatalk
u svakom slučaju

Citiraj:
Autor Roberto Pregled postova
Mislio sam bas na Modrica, zabio je dva od tri, ali svi su bili li la.
Zabio je zarpavo 3 od 4, koga briga jel li-la ili mega gol, dok ih daje neka samo puca iak ose slažem da bi Raketa trebao biti prvi izvođač svih prekida i penala.

Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
ako se iko brino, doma sam, živ i zdrav
ibme74 je offline  
Staro 08.07.2018., 02:59   #1268
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Vani ljudi jos trube. Isao sam u i iz Dubrave, to je haos bio cisti.
IcyTexx je offline  
Staro 08.07.2018., 03:10   #1269
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Pogodio sam sve 4 izmjene
Ako vas zanima kako će Dalić igrat pitajte mene
ZnaĆi ovako: ulazi broz nazad, a krama na klupu, a postoji šansa da perišić izleti iz sastava, a madžukić ili kramarić na krilo (naravno tko od dvojca ne ode na krilo ostaje u špici)



Citiraj:
Autor windfucker Pregled postova
OK.
ok...
dobivamo i ovu na penale.
Ja sam okitio auto, familiju, sebe...poraz ne dolazi u obzir.



Ovo smo odigrali bolje nego protiv Danske. Drugo poluvrijeme smo barem većinu vremena držali igru u svojim nogama... No ni kod babe nema đabe. Kasnije sam bio uvjeren da će nas sudac prejebati kad sam vidio da prca Subu nakon svakog penala. Da je skinio još nešto nakon prvog postoji velika šansa da bi pidzun poništio penal, mark my words.

Napokon idemo na ekipu koja ne igra bunker, što nam paše, iako kvalitetni, nisu baš mega kvalitetni (ala belgija, francuska, brazil). To su dva plusa. Minusi su što smo sigurno umorniji od njih, izjebale su nas zadnje dvije utakmice, a oni se prošetali pored švedskih drvosjeća. Drugi minus je što smo više "izmuzli" karmu sa ova dva prolaska na penale od njih. Vidjet ćemo, no igrat će se bolji nogomet u svakom slučaju


Ono što je zanimljivo oni još nisu igrali protiv ekipe poput nas, niti mi protiv ekipe poput njih. Nisu imali ozbiljnijeg protivnika od kolumbije bez jamesa rodrigueza (s belgijom je bila zajebancija od utakmice, ne računa se), dok mi nismo igrali protiv poprilično kvalitetne ekipe koja ne igra bunker (argentina realno u kurcu, a i igraju potpuno drugačiji nogomet, sve na jednog igrača i kroz sredinu, dok su ovi poletniji i više preko bokova).

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 08.07.2018. u 03:22.
Manuel Calavera je offline  
Staro 08.07.2018., 07:22   #1270
Revolver3844
Premium
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: SB
Postovi: 669
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova

Ovo smo odigrali bolje nego protiv Danske.
Ali i Rusi su daleko lošiji i bezopasniji od Danske.
Mi smo prazni fizički, totalno, kad je Rebić bio mrtav umoran onda znaš koliko je sati.
Ja mislim da nemamo šanse ako ne ubacimo pokojeg svježeg igrača.
Pivarić kakav god bio treba igrat od prve minute sa Englezima, Vrsaljko će teško bit sposoban za igru i tu ćemo najviše problema imat, Mandžo je isto načet, Perišić totalno prazan, mi smo se daleko više potrošili od Engleza i po meni su oni u velikoj prednosti isključivo jer su fizički daleko u boljem stanju.
Generalno ja osobno sam htio samo da prođemo lošije od sebe pa onda šta bude dalje, ne zamjeram im više ni lošu igru ni ispadanje, svoje su napravili, a moramo bit i iskreni da nas je ždrijeb pomazio kao nikad nikog, mi imamo talenat, ali mi nemamo igrače koji fizički mogu odgovorit ovakvom turnirskom natjecanju gdje igraš u 20 dana 5 utakmica, da smo naletili na neku od jačih ekipa glatko bi ispali, a da smo igrali prvu tekmu turnira sa Dancima ili Rusima nakantali bi ih ko od šale.
Naša najveća snaga je engleska bahatost.
Revolver3844 je offline  
Staro 08.07.2018., 08:04   #1271
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,534
Je, već je netko komentirao protiv Danske da smo pali fizički. Vidi se da nakon Argentine nismo jednako moćni fizički. A šta reći sad, nakon 2 tekme s produžecima i raspucavanjima? To će englezima biti najveća prednost.


Nama je uistinu najbolje da nas podcijene. Al moramo osvježiti momčad, postaviti se malo defanzivnije i na kontre. Ako Vrsaljko ne može, Ćorluka na desnog beka. U vezu Badelj umjesto Krame, a možda i Broz umjesto Perišića, s dva defanzivca u vezi ispred Rakitića i Modrića. Nažalost izgleda da na Kovačića ne možemo računati za neku ozbiljnu prevagu. Nemamo baš takvu širinu kako si volimo tepati.
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline  
Staro 08.07.2018., 08:14   #1272
Revolver3844
Premium
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: SB
Postovi: 669
Citiraj:
Autor Roberto Pregled postova
Je, već je netko komentirao protiv Danske da smo pali fizički. Vidi se da nakon Argentine nismo jednako moćni fizički. A šta reći sad, nakon 2 tekme s produžecima i raspucavanjima? To će englezima biti najveća prednost.


Nama je uistinu najbolje da nas podcijene. Al moramo osvježiti momčad, postaviti se malo defanzivnije i na kontre. Ako Vrsaljko ne može, Ćorluka na desnog beka. U vezu Badelj umjesto Krame, a možda i Broz umjesto Perišića, s dva defanzivca u vezi ispred Rakitića i Modrića. Nažalost izgleda da na Kovačića ne možemo računati za neku ozbiljnu prevagu. Nemamo baš takvu širinu kako si volimo tepati.
Uvjerljivo naš najsporiji igrač na beka ? Pa pretrčavali bi ga ko čunj engleski brzanci, treba probat za Jedvajem ako baš dođe do toga da Vrsaljko ne može, a ako budemo puštali po toj strani Vidu na beka i Ćorluku na stopera. Postoji mogućnost da Perišić to igra, čak mislim da šanse i nisu male da tako i bude.
Sredinu svakako treba ojačat sa još jednim u vezi, ja bi radije ostavio Kramu a umjesto Mandže ubacio Badelja ili Broza, Mandžo ne može nikom pobjeć a igra će bit takva da ćemo mi tražit kontru i polukontru i nećemo napadat na postavljenu obranu tak da nam je on bespotreban.
Revolver3844 je offline  
Staro 08.07.2018., 08:47   #1273
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,534
Jedvaj je loše beka odigrao protiv Islanda. Ćorluka je spor, ali čisto da pojača obranu i skok. dakako, pod uvjetom da Vrsaljko ne može, a nadam se da će moći, jako dobar je jučer bio. Mandžo bi nam isto mogao dobro doći u skoku kod engleskih prekida.


Mandžo je čini mi se jedna od svetih krava, neće ga na klupi ostavit. To je super kad on igra s puno trke i presinga, ali jučer baš i nije bio na toj razini. Ali eto, i takav je asistirao za gol.
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline  
Staro 08.07.2018., 09:05   #1274
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,333
Da su ušli u igru Pjaca i Badelj, Dinamo bi nabio Ruse bez beda.
Halos je offline  
Staro 08.07.2018., 09:10   #1275
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,534
Lako moguće. Al sigurno je da treba ekipu osvježiti za Engleze. Nadam se da će Dalić imati hrabrosti za to.
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline  
Staro 08.07.2018., 09:28   #1276
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Kad je pucao Vida ,velim ja sestri,ako ga sada metne ,to je to.U raketu nisam sumnjao niti 1%!
Ipak ima one Švicarske hladnokrvnosti u njemu.
Po meni sada sa Englezima i samo moguće finale bude puno lakše za igrati,i očekujem igru na razini Argentine.
Već je očito da nam odgovaraju repke koje napadaju i igraju otvoreno,a sada su takve i ostale.
BUnkeraši nam ne pašu kao ni Španjolcima.
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline  
Staro 08.07.2018., 09:42   #1277
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Meni se čini da je Raketa detaljno proučio kako je penale izvodio OVAJ VELEMAJSTOR za iste podsjeća me na njega. Spora noga i pogled gdje se golman naginje i onda samo u kontra stranu
Brko je offline  
Staro 08.07.2018., 10:02   #1278
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Jedan je majstor za penale i to je naš Robi
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline  
Staro 08.07.2018., 10:10   #1279
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Treba uzeti u obzir da ovi englezi nisu beskičmenjaci kao prijašnje verzije.
Puno su brži od naših,radnička ekipa,i imaju bolje napadače.Obrane po meni 50/50,naša prednost u sredini.Mada ju još nisam vidio.Stalno preskačemo igru i nabacivamo lopte naprijed u bunar.
Nemamo prepoznatljivu igru kao recimo Španjolci.Imamo možda i kvalitetniju sredinu od njih ,ali da držimo posjed ,ne ide pa ne ide.
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline  
Staro 08.07.2018., 10:19   #1280
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Jedinu prednost koju englezeri ovog trenutka imaju je minutraža. Protiv šveda se maltene nisu ni oznojili kako se spada, dok smo mi skoro pa izgorili od rusa.
No kad se sjetimo Italije i Njemačke na Euru 2012, Njemci su imali 4 i pol dana odmora, a Talijani samo 2. Na kraju su BaLOLtelli i društvo ubili "odmorne" i svježe švabe.

Bilo kako bilo, odigrati ćemo svih 7 utakmica na ovom prvenstvu. Sad već kapa dolje Daliću i igračima. Za mene su heroji što god da se dogodi u slijedeće 2 utakmice.
Brko je offline  
Staro 08.07.2018., 10:56   #1281
adaksinjo
Premium
Moj komp
 
adaksinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Virje
Postovi: 574
zanimljiviji si posle 15 pivi
adaksinjo je offline  
Staro 08.07.2018., 11:01   #1282
Bravo
Premium
 
Bravo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 1,449
Samo da više Kovačić i Čorluka (sve me strah kad se upušta u dribling, a spor je ko drvo) ne igraju, a i Brozović je jučer sve lopte izgubio..
Bravo je offline  
Staro 08.07.2018., 11:08   #1283
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
...Bilo kako bilo, odigrati ćemo svih 7 utakmica na ovom prvenstvu. Sad već kapa dolje Daliću i igračima. Za mene su heroji što god da se dogodi u slijedeće 2 utakmice.
Drito to.
A još usud nije rekao zadnju riječ...jbga, kada bi stvari ispadale po predviđenom, sve bi kladare metnule ključ u bravu, a eno jih...
Ma jok...nije ovo još gotovo
 
Staro 08.07.2018., 11:08   #1284
nickross
Budget gamer
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 893
Zašto Čarli? Nijednu lošu reakciju nije imao, sve je smireno riješio
nickross je offline  
Staro 08.07.2018., 11:25   #1285
tOta
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: ...
Postovi: 680
Citiraj:
Autor adaksinjo Pregled postova
zanimljiviji si posle 15 pivi
+1

Jutros kad pričam zvučim kao pokojni Stephen Hawking.
tOta je offline  
Staro 08.07.2018., 11:28   #1286
Spikeman
Premium
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: bi volio znat?
Postovi: 1,105
novi je dan, kad su se slegli dojmovi ostane onaj osjecaj, pa jebote pa mi smo u polufinalu SP-a , zemljica od sad vec 4 mil stanovnika, druge velesile su vec davnih dana doma i lade jaja a mi se jos igramo, ludilo brale

ma dajte i te engleze da rijesimo u srijedu
Spikeman je offline  
Staro 08.07.2018., 11:30   #1287
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor adaksinjo Pregled postova
zanimljiviji si posle 15 pivi
Polufinale gledam doma i jučer sam tekmu trebo gledat doma ali...

Englezi nas podcjenjuju, to je dobro. Kao "nammo se čega bojati, Hrvatska je slabija od Švedske". Dobro dobro, super da su vam porasla krila nakon pobjeda nad stjegonošama svjeckog nogometa Tunisa i Paname te tome što vam golman bude najbolji igrač protiv također velesila Kolumbije i Švedske.

Jedino velim, odmorniji su, ali su im Švedi fino zakuhali u par navrata tako da imamo veće šanse protiv Engleske nego protiv Danske ili Rusije
Brko je offline  
Staro 08.07.2018., 11:51   #1288
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Englezi nisu nepobjedivi.

Njihova najveća slabost je loša realizacija iz igre tj napadački su izrazito loši. Njihovi pogoci su padali iz prekida ili iz jedanaesteraca, a to će vjerojatno koristiti i na nama stoga je jako bitno duplati bokove i držati minimalno dvojicu defanzivnih veznih koji će uzimati i iznositi loptu. Jedina dva gola koja su dali iz igre su bili prekrasan gol Lingarda s 20ak metara te odbijanac Kanea unutar 16 metara (slučajno jebiga).

Druga najveća slabost je nešto ala argentinska obrana. Nije toliko kikserska, ali skloni su početničkim pogreškama (Walker, Maguire, Stones). Neki put se toliko zaigraju da naprave totalnu idiotariju, a tu leži šansa Rebiću i Perišiću (da, Perišiću). Walker je protiv Tunisa igrao rukomet, protiv Paname su kiksali na sve strane i dobili čak i gol (što je presmiješno jer Panama je nitko i ništa), a ne treba ni zaboraviti kako su dobili gol od Kolumbije u 90+ minuti i otišli na penale.

Pretpostavljam da će Englezi uzeti posjed i igrati preko krila, graditi šanse centaršutevima, u prekidima i kornerima jer su na bokovima pet puta jači od nas. Young i Lingard drže lijevu stranu napada i tu očekujem puno previše problema, to se da riješiti duplanjem Vide, Modrića i Vrsaljka (ako dotični prohoda do srijede). Također, treba se paziti Kanea jer će ovaj padati u šesnaestercu na svaki jači vjetar, a suci ga vole iz nekog razloga i sude njemu u korist. Jako se dobro postavlja i ima odličan osjećaj za prostor. Henderson trga noge na sredini, a suci mu ne daju kartone. Njega treba izvući ili izbjeći. Bez njega nema Engleza, po meni ključan igrač destrukcije i tranzicije.

Ako, i to vrlo ako, se dogodi da ne primimo gol u prvom poluvremenu, očekujem daljnje otvaranje Engleza, nervozu i tu bi trebali igrati mirno, kao Rusi i Danci protiv nas, i dočekati dvije tri kontre na brza krila i poentirati.

NO IPAK

Što se nas tiče, ne igramo lijepo, ne igramo ni dobro, taktički smo nedorečeni (zbilja sam jedno vrijeme mislio da Dalić zna što radi), fizički smo apsolutno nespremni (duga sezona, nepostojanje odmora, fizička priprema tempirana za grupu, a ne za nokaut). Ali timski smo 100%, pokriva se svaka greška, i to je valjda jedino bitno, jer rezultat je tu. Mi nismo nikoga pobijedili u nokaut fazi. U polufinalu smo samo zbog Subašića. Kao što bi i Danci bili samo radi Schmeichela ili Rusi radi Akinfejeva. Ne treba zaboraviti činjenicu da je samo jedan promašeni penal više mogao značiti odlazak s prvenstva i kolektivno pljuvanje po lošoj igri, masakriranje trenera i nekolicine igrača jer takvi smo mi Hrvati. Mi, uz malo sreće, imamo lijepu šansu za finale. Ako i ne realiziramo, biti među 4 je odličan uspjeh s obzirom na sve navedeno. I kako se veli, prije ćemo dobiti ekipu koja napada, nego onu koja se brani. Samo bez Pivarića, a mislim da on i ima dva žuta pa srećom neću doživjeti srčani kad vidim da on ulazi u igru. Bože dragi... Strinić nije čudo od talenta, ali Pivarić je bar 10 puta gori. Niti centaršut, niti obrambeno, izgubio je tri bitne lope, skrivio centaršut za gol u 116 minuti... Uz njega bih na klupi ostavio Kovačića jer taj čovjek nije vidio forme otkad je otišao iz Dinama.
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline  
Staro 08.07.2018., 12:09   #1289
barbir
Registered User
Moj komp
 
barbir's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: Žrnovnica
Postovi: 40
Ovo je tribalo prizivit... Prvo poluvrijeme katastrofa, rusi nas dobro procitali, duboka obrana i visok presing. Između nase obrane i napada veliki prostor i onda bi nabili balun sta bi njima odgovaralo. Drugo poluvrijeme dosta bolje. Ocekiva san pobjedu u produzecima, ali zasto jednostavno... Vida možda nije klasa Lovrena ali ima muda, kako san skaka kad je zabia penal. Modrić 3. put MOM, jedini na ovom prvenstvu. Suba 3. vratar koji je obrania 4 penala u raspucavanjima na jednom svjetskom prvenstvu. Moramo bit sritni sta smo među elitom, imali smo odličan ždrijeb a sad dolazi šećer na kraju. Uvik igramo bolje sa jačim reprezentacijama sad je pravo vrime da to pokažemo. Daliću kapa do poda, visili smo u kvalifikacijama a sad smo u polufinalu, drugi put u 20 godina!
barbir je offline  
Staro 08.07.2018., 12:38   #1290
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,534
Citiraj:
Autor Guls Pregled postova
Englezi nisu nepobjedivi.

Njihova najveća slabost je loša realizacija iz igre tj napadački su izrazito loši. Njihovi pogoci su padali iz prekida ili iz jedanaesteraca, a to će vjerojatno koristiti i na nama stoga je jako bitno duplati bokove i držati minimalno dvojicu defanzivnih veznih koji će uzimati i iznositi loptu. Jedina dva gola koja su dali iz igre su bili prekrasan gol Lingarda s 20ak metara te odbijanac Kanea unutar 16 metara (slučajno jebiga).

Druga najveća slabost je nešto ala argentinska obrana. Nije toliko kikserska, ali skloni su početničkim pogreškama (Walker, Maguire, Stones). Neki put se toliko zaigraju da naprave totalnu idiotariju, a tu leži šansa Rebiću i Perišiću (da, Perišiću). Walker je protiv Tunisa igrao rukomet, protiv Paname su kiksali na sve strane i dobili čak i gol (što je presmiješno jer Panama je nitko i ništa), a ne treba ni zaboraviti kako su dobili gol od Kolumbije u 90+ minuti i otišli na penale.

Pretpostavljam da će Englezi uzeti posjed i igrati preko krila, graditi šanse centaršutevima, u prekidima i kornerima jer su na bokovima pet puta jači od nas. Young i Lingard drže lijevu stranu napada i tu očekujem puno previše problema, to se da riješiti duplanjem Vide, Modrića i Vrsaljka (ako dotični prohoda do srijede). Također, treba se paziti Kanea jer će ovaj padati u šesnaestercu na svaki jači vjetar, a suci ga vole iz nekog razloga i sude njemu u korist. Jako se dobro postavlja i ima odličan osjećaj za prostor. Henderson trga noge na sredini, a suci mu ne daju kartone. Njega treba izvući ili izbjeći. Bez njega nema Engleza, po meni ključan igrač destrukcije i tranzicije.

Ako, i to vrlo ako, se dogodi da ne primimo gol u prvom poluvremenu, očekujem daljnje otvaranje Engleza, nervozu i tu bi trebali igrati mirno, kao Rusi i Danci protiv nas, i dočekati dvije tri kontre na brza krila i poentirati.

NO IPAK

Što se nas tiče, ne igramo lijepo, ne igramo ni dobro, taktički smo nedorečeni (zbilja sam jedno vrijeme mislio da Dalić zna što radi), fizički smo apsolutno nespremni (duga sezona, nepostojanje odmora, fizička priprema tempirana za grupu, a ne za nokaut). Ali timski smo 100%, pokriva se svaka greška, i to je valjda jedino bitno, jer rezultat je tu. Mi nismo nikoga pobijedili u nokaut fazi. U polufinalu smo samo zbog Subašića. Kao što bi i Danci bili samo radi Schmeichela ili Rusi radi Akinfejeva. Ne treba zaboraviti činjenicu da je samo jedan promašeni penal više mogao značiti odlazak s prvenstva i kolektivno pljuvanje po lošoj igri, masakriranje trenera i nekolicine igrača jer takvi smo mi Hrvati. Mi, uz malo sreće, imamo lijepu šansu za finale. Ako i ne realiziramo, biti među 4 je odličan uspjeh s obzirom na sve navedeno. I kako se veli, prije ćemo dobiti ekipu koja napada, nego onu koja se brani. Samo bez Pivarića, a mislim da on i ima dva žuta pa srećom neću doživjeti srčani kad vidim da on ulazi u igru. Bože dragi... Strinić nije čudo od talenta, ali Pivarić je bar 10 puta gori. Niti centaršut, niti obrambeno, izgubio je tri bitne lope, skrivio centaršut za gol u 116 minuti... Uz njega bih na klupi ostavio Kovačića jer taj čovjek nije vidio forme otkad je otišao iz Dinama.

Sve si dobro detektirao, samo nemoj zaboraviti da smo mi dvije tekme odigrali protiv bunkerasa. Englezi ce bit druga prica, oni ne ne znaju tako igrat. Sto naravno ne znaci da ce bit lakse nego do sad, ovo je 50-50 tekma.

Dodao bih jos jedan razlog zasto ne dominiramo u sredini. Uz fizicku nepripremljenost i dugu sezonu s puno tekmi - stari smo. Modric 33, Raketa isto nije daleko. Ne mogu oni vise pritiskat i drzat posjed cijelu tekmu ko prije. Zato smatram da nam trebaju dva defanzivca iza njih. Dupli blok i osiguranje.

Treba izgurat tako prvo poluvrijeme, dati im prednost u posjedu i udri na kontre.
Nisu englezi losi, nisu ni bauk. Samo da se odmorimo i bolje poslozimo momcad.
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline  
Zaključane teme


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na