Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.07.2013., 22:54   #1
chrom
Šljaker
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: zg
Postovi: 43
Rezolucija i oštrina na tv-u 32'' full hd

Pozdrav, evo kupio sam novo računalo, spojio ga hdmi kabelom na tv toshiba full hd 32''. Slika u windowsima odlicna, filmovi, sve super...Jedino me muci problem s bojama i textom, naime kada crtam u autocadu boje mi ne izgledaju nekako prirodno, kao na monitoru 22'', probao sam ga spojiti i na taj monitor. Isto tako kod surfanja, slike po internetu imaju cudnu boju, dali je to do velicine tv-a ili se moze na neki nacin podesiti ostrina texta i boje da to sve izgleda kao na monitoru 22'' ?
chrom je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2013., 23:32   #2
Paxton
Expert from the shadow
Moj komp
 
Paxton's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Sibinj
Postovi: 687
ne.
Paxton je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.07.2013., 23:58   #3
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Šta ne? Zašto se ne bi moglo podesit ? Pitanje je da li tv to može prikazati, ali u pravilu bi trebao moć. Postavke boje se obično nalaze na postavkama grafičke kartice. Osim toga treba i na samom tv.u podesit ako ima (a vjerojatno ima) boje, kontrast itd. Možda isključit pojačavanje boje, pa onda ako ima ono peglanje slike itd.

Tv toshiba ful hd 32" ne govori dovoljno o modelu, konfiguracija nije popunjena ... ne piše s kojom grafičkom se spaja na tv itd.

Minimalni detalji da možemo dalje ili pročitat upute od tv.a, te osnove kalibracije tv.a odnosno bilo kojeg lcd ili inog displeya na internetu .
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2013., 00:10   #4
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Najvjerojatnije se radi o nekom gofno TV-u sa lošom matricom i lošom reprodukcijom boja. Ako sam u krivu onda fino naći postavke na TV-u ako je moguće i ručno podesiti boje (uvijek prvo na TV-u, a ako nije moguće onda u windowsima).
  Reply With Quote
Staro 27.07.2013., 00:16   #5
Paxton
Expert from the shadow
Moj komp
 
Paxton's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Sibinj
Postovi: 687
Citiraj:
Autor Forace Pregled postova
Šta ne? Zašto se ne bi moglo podesit ? Pitanje je da li tv to može prikazati, ali u pravilu bi trebao moć. Postavke boje se obično nalaze na postavkama grafičke kartice. Osim toga treba i na samom tv.u podesit ako ima (a vjerojatno ima) boje, kontrast itd. Možda isključit pojačavanje boje, pa onda ako ima ono peglanje slike itd.

Tv toshiba ful hd 32" ne govori dovoljno o modelu, konfiguracija nije popunjena ... ne piše s kojom grafičkom se spaja na tv itd.

Minimalni detalji da možemo dalje ili pročitat upute od tv.a, te osnove kalibracije tv.a odnosno bilo kojeg lcd ili inog displeya na internetu .
-boje nece moci ni priblizno dobro podesiti kao na monitoru.
-svjetlina na TV-ovima je daleko jaca nego na monitoru
-ostrinu nece NIKADA dobit kao na tom monitoru, zbog sitnice koja se zove fizicka velicina pixela.
-da to valjda, svi bi uzimali tv-ove umjesto monitora.
-mozes dobiti zadovoljavajuci prikaz, i to je to.k
Paxton je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2013., 07:29   #6
chrom
Šljaker
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: zg
Postovi: 43
Citiraj:
Autor Forace Pregled postova
Šta ne? Zašto se ne bi moglo podesit ? Pitanje je da li tv to može prikazati, ali u pravilu bi trebao moć. Postavke boje se obično nalaze na postavkama grafičke kartice. Osim toga treba i na samom tv.u podesit ako ima (a vjerojatno ima) boje, kontrast itd. Možda isključit pojačavanje boje, pa onda ako ima ono peglanje slike itd.

Tv toshiba ful hd 32" ne govori dovoljno o modelu, konfiguracija nije popunjena ... ne piše s kojom grafičkom se spaja na tv itd.

Minimalni detalji da možemo dalje ili pročitat upute od tv.a, te osnove kalibracije tv.a odnosno bilo kojeg lcd ili inog displeya na internetu .
Pozdrav, televizor je toshiba 32 lv 933 g full hd, a konfiguracija koju imam je sljedeca. Procesor Intel Core i3 3225
M-B s1155 Z68M USB3
Memorija Kingston DDR3 8GB 1600MHz
Toshiba DT01ACA100 1TB 3.5"
LITE ON Internal ODD
Zalman micro tower case black
Chicony Active 400W ATX PSU
chrom je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na