Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.05.2011., 18:11   #1
lkw_pkw
Premium
Moj komp
 
lkw_pkw's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 529
Spajanje Laptopa na TV

pozz
e ovako imam laptop IBM T30 htio bi ga spojiti na striji televizor(katodni) , kako iza ima samo jedan scart prikljucak nabavio sam razvodni kabel koji ima jos na sebi 3xscart prikljucka tako da mi je na jednom DVBT,na drugom DVD a na trcem bi imao laptop spojen na TV sad naso sam na netu kako se spaja tj namjestava preko display setingsa ali nemogu nikako namjestit da dobijem signal preko TV?Laptop spajam preko Vga kabla koji ima s jedne strane S-video i cincheve a s druge strane je VGA konektor.
Laptop ima Ati drivere.
__________________
My modd cabel&sleeving&case&water&cooling,VGA block
K:HDD Maxtor MaXLine Plus II 250Gb sata
IBM ThinkPad T30,T40, T43-1871,Z60mP: starije brojeve auto časopisa classiccars,Quattroruote,Motor Klassik,Markt ponude na PM.
K:Karambol ili neispravne iPhone, Samsung,Sony,Nokia,LG,Huawei,Xaomi uređaje
lkw_pkw je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2011., 19:31   #2
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Imas neku kombinaciju tipki fn+f7 (kod mene) za prebacivanje slike na externi izvor.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.05.2011., 19:55   #3
neron888
Premium
Moj komp
 
neron888's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 65
Probaj spojiti tv i lap, ali neka sve bude ugašeno, zatim upali tv na av kanalu i pokreni lap, sad bi se trebao pojaviti signal i na tvu i na lapu,
napiši koju grafu ima lap da netražimo, pa ti neko javi kako se naštela u programu
neron888 je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2011., 02:01   #4
tripl3
1337
Moj komp
 
tripl3's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Split
Postovi: 42
Jesi na pravom AV kanalu (ako ih imaš više)?
Pokušaj spojiti preko 'Connect projector'.
I da, još jedan detalj. Kad spojiš TV, refreshaj desktop (zapravo je nekad samo desni klik na desktop dovoljan).

BTW, koji OS i TV imaš?
tripl3 je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2011., 08:23   #5
Kretino
Premium
 
Kretino's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: 21
Postovi: 63
Najprije spusti rezoluciju na 800x600, imao sam i ja taj problem, zej...o sam se i slucajno spustim rez i ono radi
Kasnje kad dobije sliku probaj s vecom rez. ako ti treba
Kretino je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2011., 09:45   #6
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,578
Za ove šta im je teško kliknit dva puta i naći da je unutra ATI Mobility Radeon 7500 sa 16 ili 32 Mb DDR-SDRAM video memory a External VGA up to: 2048x1536x16.7M at 75Hz.

Ideja nije loša ali realizacija može zezati, pravo profi rješenje je kupovina ili pravljenje konvertera, primjer. Izgleda jednostavno a nije, na obje strane je "RGB" ali različitih tajminga + na comp. strani H/V sync je odvojen a na TV strani (SCART / COMPONENT) je integriran u jednoj boji. Danas ima gotovih chipova te namjene ali nisu baš lako dobavljivi.

Jednostavnije amatersko rješenje, koje ponekad da i dobar rezultat se bazira na: prevedeno ili original.
Po netu ćeš naći x primjera sa istim / slićnim rješenjem.
Tu je PowerStrip app. od ključne pomoći da dodaš i aktiviraš custom rezolucije i frekvencije.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2011., 21:05   #7
lkw_pkw
Premium
Moj komp
 
lkw_pkw's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 529
lkw

kad pritisne tipku fn i f7 zacrni mi se ekran na laptopu no na televizoru se nikaj ne događa.
-AV tipku imam na upravljacu marka televizora je Beko kazem tevizor je neli jeftilen meni je bitno samo da dobim signal na njemu tj. sliku.
__________________
My modd cabel&sleeving&case&water&cooling,VGA block
K:HDD Maxtor MaXLine Plus II 250Gb sata
IBM ThinkPad T30,T40, T43-1871,Z60mP: starije brojeve auto časopisa classiccars,Quattroruote,Motor Klassik,Markt ponude na PM.
K:Karambol ili neispravne iPhone, Samsung,Sony,Nokia,LG,Huawei,Xaomi uređaje
lkw_pkw je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2011., 23:26   #8
taip@n
Master of the VCR
Moj komp
 
taip@n's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 340
to je problem star kao biblija...

ne možeš dobiti sliku, nikako.... jel nisi shvatio što ti je Nikky rekao?

vga ima razdvojene Hsync i Vsync signale a tv analogni priključci (scart, component, composite, s-video) imaju samo jedan Sync signal...

rješenja ima u chipoteki:

http://www.chipoteka.hr/www_new/modu...fra=8080500105
http://www.chipoteka.hr/www_new/modu...fra=8080500106
__________________
♦ As i was going up the stair ♦ I met a man who wasn't there ♦ He wasn't there again today! ♦ I wish, I wish he'd stay away.♦
taip@n je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2011., 20:47   #9
lkw_pkw
Premium
Moj komp
 
lkw_pkw's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 529
znaci po ovom sto je Nikky predložio pod amaterskim riješenjem da napravim kabel s jedne strane SCART s druge VGA po ovoj schemi kak je nacrtano i skinut s s neta programcic za dodatno poštelavanje rezolucije na TV?
__________________
My modd cabel&sleeving&case&water&cooling,VGA block
K:HDD Maxtor MaXLine Plus II 250Gb sata
IBM ThinkPad T30,T40, T43-1871,Z60mP: starije brojeve auto časopisa classiccars,Quattroruote,Motor Klassik,Markt ponude na PM.
K:Karambol ili neispravne iPhone, Samsung,Sony,Nokia,LG,Huawei,Xaomi uređaje
lkw_pkw je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2011., 22:12   #10
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,578
Da, ali prvo provjeri jeli taj TV prima RGB na SCART - u jer ga mnoge starije jeftinjak ne podržavaju.
To možeš provjerit u manualu ili da DVB-T reciver spojiš direkt u TV i u postavkama odabereš RGB output.
PAZI: Ako nema slike morat ćeš odnjet DVB-T reciver negdje na TV koji kuži RGB kako bi vratio na Composite (CVBS).

Također i ta 3 u 1 preklopka ne mora podržavat RGB nego samo Composite i/ili SVHS.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.05.2011., 23:53   #11
lkw_pkw
Premium
Moj komp
 
lkw_pkw's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 529
taj preklopni kabel koji imam spojen na TV-u ima 2xSCART-a i jos ima mogučnost spajanja preko chinceva audio i video kraj tih chinceva imam prekidac in-out , a s boka je glavni prekidac kojim se pali cijela sklopka.
__________________
My modd cabel&sleeving&case&water&cooling,VGA block
K:HDD Maxtor MaXLine Plus II 250Gb sata
IBM ThinkPad T30,T40, T43-1871,Z60mP: starije brojeve auto časopisa classiccars,Quattroruote,Motor Klassik,Markt ponude na PM.
K:Karambol ili neispravne iPhone, Samsung,Sony,Nokia,LG,Huawei,Xaomi uređaje
lkw_pkw je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2011., 08:54   #12
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,578
Sve to stoji ali ako SCART - ovi interno nisu full ožičeni onda RGB neće "proči" kroz tu preklopku. Uštekaj pa probaj, neće ništa izgorit, ili radi ili ne.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2011., 14:16   #13
lkw_pkw
Premium
Moj komp
 
lkw_pkw's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 529
probao sam sa jednim drugim laptopom i dobio sam sliku ali crno-bijelu i nisam mogao nikako namjestiti da bude u boji , poslije sam zaboravio kako sam dobio sliku.Sad me zanima kod namještavanja dal trebam mjenjati frekvenciju slike (60Hz) i da li mi rezolucija mora biti niska npr.800x600 na 16bita
__________________
My modd cabel&sleeving&case&water&cooling,VGA block
K:HDD Maxtor MaXLine Plus II 250Gb sata
IBM ThinkPad T30,T40, T43-1871,Z60mP: starije brojeve auto časopisa classiccars,Quattroruote,Motor Klassik,Markt ponude na PM.
K:Karambol ili neispravne iPhone, Samsung,Sony,Nokia,LG,Huawei,Xaomi uređaje
lkw_pkw je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2011., 14:32   #14
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,578
Na tom drugom lapu si vjerojatno "izašao" samo sa LUMA signalom tj. SVHS koji se sastoji od dva CROMA i LUMA.
Vidi dali na posebnom konektoru imaš Composite (CVBS) i taj signal dovedi na SCART (20 - video in, 17 - video gnd) ili ih udruži u Composite.
Potraži info na netu ovisno grafi i br. pinova konektora, zaviri i manual lapa.
Za detaljnije nisi dao dovoljno informacija.

Imaš na onom linku opisano u vezi rezolucija i refresha, ovisi i šta pojedina telka prima / prikazuje / trpi.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na